Jump to content

May Result


Srki

Recommended Posts

Čekaj, a što da ne? Nemoj sad da potcenjuješ HC. Bendovi koje sam navela nisu glupi, neafirmisani klinci... Oni već duže vremena sviraju i to van naših granica...

Stone svirao sa Infernom? U jebote  ph34r.gif  a Inferno je mnogo popularan bend... Ajd da si rekao da su svirali sa Dark Funeralom ili Limbonic Artom, ali Inferno i nije popularan bend toliko. To što smo mi takav narod, pa i da dođe neki garažni andergraund iz Moldavije a mi se primamo ko da je došao sam bog, to je naša stvar... no.gif . Tako da molim te... Šta, ti kao znaš neke pesme od Inferna? Znaš im postavu, godine izdanja, šta? To je isto kao kad nam je bio Gutted pre 2-3 godine a do tad niko nije čuo za njih a sad su popularni... Haha... icon_smile.gif .

May svirao sa Vital Remainsom, pa? I SB je svirao s Vaderom... Ne vidim poentu tvoje komparacije...

Ne potcenjujem ja HC bendove uopste,oni imaju svoju publiku koja dolazi na njihove svirke.Nekome ko je fan te muzike sigurno nije skupo da odvoji i 500 dinara da gleda FullsizE,Hitman,Doghouse ili koga vec.....

 

Nemam pojma postavu Inferna,ne znam diskografije i biografije mnogo vecih bendova od njih (cak ni tog famoznog Dark Funerala laugh.gif),jer me to ne zanima,zanima me muzika,a ne kako su joj dali ime,ili da li je bubnjar polomio ruku pred evropsku turneju '96(al' sam lupio godinu icon_smile.gif ),pa je dosao taj i taj da im pomogne.

A i kada bi svirali sa DF trazili bi vise para za ulaznicu,jer bi trebalo pokriti troskove dovodjenja istih,a Limbonic Art bi dosli za manje para,ali,opet,to bez 500 dinara (koje pare ph34r.gif) ne bi moglo da prodje,i opet bi se neko nasao da kuka kako je to mnogo!

 

Samo da ti kazem,Inferno je UG bend,dovoljno poznat gde treba da bude poznat, i zasluzuje da mu najveci ug bm bendovi neke zemlje budu predgrupe.

 

Nek' je Gutted dosao,i nek' dodju opet,ja sam za taj bend cuo onomad kad su imali svirku,i nije mi puno znacilo,jer ne volim brutalni death metal i grind.

 

Cek,koliko je bila karta za Vader?Ta svirka je bila pre oko 2 godine,i mislim da je pogresno uporedjivati cenu od tada i trenutnu cenu...a videcemo koliko ce sada da traze za Vader.

 

A citao sam taj clanak,taj uvod je stvarno smejurija laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Edited by SlavoniC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne potcenjujem ja HC bendove uopste,oni imaju svoju publiku koja dolazi na njihove svirke.Nekome ko je fan te muzike sigurno nije skupo da odvoji i 500 dinara da gleda FullsizE,Hitman,Doghouse ili koga vec.....

 

Nemam pojma postavu Inferna,ne znam diskografije i biografije mnogo vecih bendova od njih (cak ni tog famoznog Dark Funerala laugh.gif),jer me to ne zanima,zanima me muzika,a ne kako su joj dali ime,ili da li je bubnjar polomio ruku pred evropsku turneju '96(al' sam lupio godinu icon_smile.gif ),pa je dosao taj i taj da im pomogne.

A i kada bi svirali sa DF trazili bi vise para za ulaznicu,jer bi trebalo pokriti troskove dovodjenja istih,a Limbonic Art bi dosli za manje para,ali,opet,to bez 500 dinara (koje pare ph34r.gif) ne bi moglo da prodje,i opet bi se neko nasao da kuka kako je to mnogo!

 

Samo da ti kazem,Inferno je UG bend,dovoljno poznat gde treba da bude poznat, i zasluzuje da mu najveci ug bm bendovi neke zemlje budu predgrupe.

 

Nek' je Gutted dosao,i nek' dodju opet,ja sam za taj bend cuo onomad kad su imali svirku,i nije mi puno znacilo,jer ne volim brutalni death metal i grind.

 

Cek,koliko je bila karta za Vader?Ta svirka je bila pre oko 2 godine,i mislim da je pogresno uporedjivati cenu od tada i trenutnu cenu...a videcemo koliko ce sada da traze za Vader.

 

A citao sam taj clanak,taj uvod je stvarno smejurija laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Вадер је претпрошлог лета тражио 400 динара за свирку!!!

 

Лепо си рекао ово за андерграунд...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jebem vas u taj underground i neka vam svi izvođači ostanu anonimusi i budu brzo zaboravljeni.

Iskreno i najozbiljnije, bez obzira na sve, MR ne zaslužuje da završi tako... Jer, stvarno, izvođači i umetnici koji ostaju zagubljeni u tom vašem undergroundu završavaju tako zbog nedostatka kvaliteta i/ili pravilnog marketinga (pod ovim ne podrazumevam vrtenje na Pinku, MTVu, VH1u, VIVI, itd!!!!) a ne zbog nedostatka "iskrenosti"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oli, apsolutno si u pravu... Ja sam ovo morala da naglasim jer, na moju veliku žalost, već znam šta bi mi tr00 UG blekeri odgovorili............

I kao što rekoh malo pre nekome van foruma, UG je pojam, termin, kako već, koji su izmislili ljudi koji su bili nesposobni da učine nešto konkretno za svoj izlazak iz anonimnosti. I to je izjava nekog ko je izuzetno upoznat sa istorijom umetnosti!!!

 

I evo, Oli, potvrdićeš, bend ipak nije dovoljno UG ako se članovi međusobno poznaju, a kamo li ako su imali neku probu mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,ja bih prvi dao svoj spot na MTV ili gde vec,kada mi ljudi odatle ne bi diktirali sta treba da sviram."Iskrenost" lezi u tome da sviras ono sto volis i radis kako osecas da treba da radis,bez uticaja drugih ljudi,a ako se to dobro prodaje,jos bolje,moci ces da radis nezavisno u uslovima koje sebi mozes da obezbedis od tog novca,bez toga da te pritiska izdavacka kuca ili da te studio ispaljuje za snimanje.

 

@Lord Butcher

Eto,pre 2 godine je 400 dinara bilo jednako danasnjoj cifri od 500-600.Porastao nam je standard.Zasto se onda bunite?

Pa istina je,ako cemo da gledamo ko je koliko poznat,mozemo da se oprostimo od vecih metal koncerata na par godina dok ne skupimo pare da dovedemo samo velike bendove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kao što rekoh malo pre nekome van foruma, UG je pojam, termin, kako već, koji su izmislili ljudi koji su bili nesposobni da učine nešto konkretno za svoj izlazak iz anonimnosti. I to je izjava nekog ko je izuzetno upoznat sa istorijom umetnosti!!!

 

Gresis.Sto je i razumljivo kad se vidi sa koliko kompleksa spominjes u svakom svom postu " tr00 blekere".

 

UG nije stvoren namerno, od strane odredjenih ljudi i slicno.

Primer:

 

Varg Vikernes je pocetkom 90-ih pravio muziku koja se njemu svidjala, i za ljude koje su tu muziku razumeli.Sama muzicka forma je specificna i normalno, nije odgovarala vecini i nije bila podobna za pustanje po televiziji itd.

Dakle, nema to nikakve veze sa (ne)sposobnoscu. no.gifno.gifno.gif

 

Imas bendove koji vole muziku koju prave, a ona ne odgovara nekim opstim komercijalnim ukusima te se za nju slabo cuje, nema je u medijima(I postaje UG).I ti ovo nazivas nesposobnoscu ljudi da se probiju?Smesno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varg, pazi, najviše mrzim da se prepucavam preko foruma i da trošim vreme uzalud kuckajući ove postove. Redovno updateujem sliku u profilu tako da me nije teško prepoznati, tako da, ako igde vidiš, slobodno me iscimaj, sve ću ti lično objasniti. Za početak, ono što sam ja rekla je došlo od jednog sociologa i istoričara umetnosti, koji je meni preneo dosta znanja i pomogao mi da stvorim određenu sliku tzv umetničke industrije. Kapiram da nisi retardiran i da ćemo se razumeti, čovek se uči dok je živ, nikada dosta novih informacija, i te fore... Barem provereno znam da je pravi Varg u tom fazonu pivopije.gif

 

 

 

 

U svakom slučaju, pošto ovom forumu najviše nedostaje konstruktivne kritike, ae da budem ja ta koja će da kaže nešto u tom fazonu. Mislim da bi Kozeljnik u stvari mogao opušteno da preuzme posao vokala na sebe s obirom da je na svetogrđu pokazao da zna da radi taj posao kako treba (po standardima tog žanra) icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jebem vas u taj underground i neka vam svi izvođači ostanu anonimusi i budu brzo zaboravljeni.

Iskreno i najozbiljnije, bez obzira na sve, MR ne zaslužuje da završi tako... Jer, stvarno, izvođači i umetnici koji ostaju zagubljeni u tom vašem undergroundu završavaju tako zbog nedostatka kvaliteta i/ili pravilnog marketinga (pod ovim ne podrazumevam vrtenje na Pinku, MTVu, VH1u, VIVI, itd!!!!) a ne zbog nedostatka "iskrenosti"!

pa shta onda meni seres.... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varg, pazi, najviše mrzim da se prepucavam preko foruma i da trošim vreme uzalud kuckajući ove postove. Redovno updateujem sliku u profilu tako da me nije teško prepoznati, tako da, ako igde vidiš, slobodno me iscimaj, sve ću ti lično objasniti. Za početak, ono što sam ja rekla je došlo od jednog sociologa i istoričara umetnosti, koji je meni preneo dosta znanja i pomogao mi da stvorim određenu sliku  tzv umetničke industrije. Kapiram da nisi retardiran i da ćemo se razumeti, čovek se uči dok je živ, nikada dosta novih informacija, i te fore... Barem provereno znam da je pravi Varg u tom fazonu  pivopije.gif

 

 

 

 

U svakom slučaju, pošto ovom forumu najviše nedostaje konstruktivne kritike, ae da budem ja ta koja će da kaže nešto u tom fazonu. Mislim da bi Kozeljnik u stvari mogao opušteno da preuzme posao vokala na sebe s obirom da je na svetogrđu pokazao da zna da radi taj posao kako treba (po standardima tog žanra) icon_da.gif

ja pisem konstruktivnu kritiku....povrsni chmaroljupci ce reci da je to puko prozivanje, ko malo razmisli videce da itekako Ima smisla....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, imaš ti šta da kažeš, ali kada bi još naučio i kako to da kažeš a da ne uvrediš mali milion ljudi, bio bi najpoštovanija i najpopularnija osoba na ovom forumu. Mada kapiram da to baš i nije tvoja ambicija, so rock on orangelistening.gif

nije meni svesni koncept da budem antiheroj, niti mi je svesni koncept da budem suprotno, iako mozda 'imam potencijal' icon_rolleyes.gif ja se samo izrazavam direktno beZ umotavanja u folije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Daemonium

Sa sajta http://www.beattheblizzard.com/,pogledati i interview sekciju

 

MAY RESULT is a Serbian black metal band and I cannot remember having reviewed Serbian black metal before. Which also means that I haven’t heard any previous MAY RESULT material either.

 

“Svetogrdje” (The Blasphemy) lasts for more than 70 minutes and it’s a difficult task for any band to spellbind the listener all the way from start to finish this long.

The Serbian sextet has created a good album, but I think it would have been even better if it’s been 15 to 20 minutes shorter.

MAY RESULT shows that they know what black metal is and it’s also pretty clear that their songs are influenced by Norwegian black metal. There are a lot of keyboard layers in the music and the album’s opening track is an almost five minute long melodic and atmospheric keyboard intro, floating like cold mist over an abandoned world.

The transition from the intro to the next songs is beautiful violent and brutal and the keyboard textures are still present, but not overly used adding adequate amounts of symphonic elements into the songs.

None of them are spectacular or particularly innovative, but they all are full of energy, driven forward by well executed riffs and varied rhythm patterns and this cold and distant atmosphere, underlined by slightly reverberated and unfortunately a little anonymous vocals.

 

I would say that “Svetogrdje” is a good black metal album above much of the average stuff coming out nowadays, but it’s not an album that stands out as a milestone like, for instance Nokturnal Mortum’s “Weltanschauung”.

I’m sure that MAY RESULT are as clever musicians as the Ukrainians are, but it takes more than “Svetogrdje” to reach the same remarkable level as the Ukrainaian band did on their latest album.

MAY RESULT isn’t there yet, but a more creative approach in the song writing and a richer production may very well result in getting there some time in the future.

 

Rating: 7/10

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...