Jump to content

Wicca


Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok, dogovoreno :)

Necu ti vise govoriti da ne postojis, izvini za to. :D

 

I nemoj govoriti tako, reci su vise od onog sto mi uglavnom mislimo. Samo pozitivno. :meshuggah:

 

 

Nema problema ciko, ionako sam navikla na sve. A mozete reci sta god hocete, ne ustrucavajte se, sada vas veoma cenim, i ne bi mi ni smetalo da mi kazete nesto, jer veovatno pricate to za moje dobro.

 

Laku noc, idem pajkiti sada xD

Mozemo sutra o AP? Uvek sam htela to da uspem, ali nisam i mala dovoljno koncentracije da odletim.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i mislio sam da ti pomognem kroz diskusiju, ne samo da citam sta pises?

Sta podrazumevas pod ''ne samo diskusija''? Ne bih ja radio nista vise, posebno ne da te uvlacim u Astral.

 

 

Uvucena sam dovoljno xD

Videcemo sutra ciko ujutru

sada pajkim

lepe snove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzevši to u obzir, kao i da je većina muškaraca u wicci gay + neprirodni feminizam spomenute Starhawk koja muškarce, koliko se sećam, poredi sa životinjama (bukvalno su niža rasa), mogu samo da kažem da i nisam baš nešto oduševljen.

 

 

Ne mogu tacno da se setim sta je govorila o njima, ali cu uzeti spiral dance da nadjem pa cu ti reci.;D

Inace ustala sam.

Da, astral mi je veliki problem. Hocu da se projekt...(ne znam kako ide nastavak za glagol u 1 l.jednine prezenta) a nikada nisam uspela. Ne znam zasto. I really try to focus a lot, and when i finally start feeling like i am about to go out of my body, things fuck up, and i feel like im aware of everything again, and i hate it. I dont know where the problem is. And, omg, its really my dream to do AP.

Wel, i could go anywhere if im capable enough in couple of years maybe!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saglasan sam sa gornjim postom. Čista suprotnost ženskog principa muškom, jedan ekstrem naspram drugog.

 

Što se tiče inkvizicije, vrhunca religioznog fanatizma, mogu da kažem samo najgore. Bilo je dovoljno reći ''e ono je veštica, pogledaj joj kosu, oči bla bla'' i nevina žena bi bila spaljena. A zapravo, debela matorača, ljubomorna na mlađahno devojče bujne kose i svetlih očiju, traži bilo kakav argument da bi se oslobodila ''konkurencije''. Ili bilo ko, ko bi isplivao iz mentalne žabokrečine stvorene od strane...zna se koga.

 

 

Te qrve babe koje su mi se dokurcile, da me izvinete na recniku moze da pocivao u paklu. Mada ja ne verujem u pakao, to je hriscansko.xD, nije to vazno, vazno je da ne mozes reci da su te babe bile vike, ma te babe su bile vestice, to je fora zene koja se bavi witchcraftom. Po meni. Ali witchcraftom ako uzmemo za cinjenicu da se vestice okrecu i zrtvovanju i krvi, i satanizmu, ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ciko nasla sam knjigu. Sve je isvrljana i podvucena, stvarno sam svinja :o:)

hehe, cujte sta sam prvo podvukla i na drugoj strani je. Glasi ovako:

 

"Najveca je jeres ne verovati u vestice".

 

Malleus Maleficarum (1486)

 

 

Lol:DJoj, secam se kako sam se obradovala ovome kada taj los zakon moze makar nesto ispravno da kaze:D

 

 

Sad ovako. 'Svakog punog Meseca se slicni rituali odrzavaju...tu i tu...\zene i muskarci svi zanimanja, okupljaju se da bi slavili misterije trojedine Boginje rodjenja, ljubavi i smrti i njenog pratioca, Lovca, koji je gospodar Plesa zivota.

Njihova religija je religija vestica-witchcraft.

 

....Hriscanstvo je u pocetku donelo mnogo promena. Seljaci su u pripovesti o Hristu videli samo novu verziju drevne price o boginji majci i njenom bozanskom detetu koje se zrtvuje i preporadja.

Koveni, koji su cuvali znanje o suptilnim silama, nazvani su Wicca, ili Wicce, od korena anglosaksonske reci koja znaci saviti ili oblikovati. Oni su mogli nrvidljivo da oblikuju prema svojoj volji.

 

Boginja je vazna i za muskarce. Opresija muskaraca u patrijarhatu u kojem vlada bog otack m ozda je manje ocita, ali nista manje tragicna. ,Muskarci treba da se identifikuju sa modelom koji niko ne moze uspesno da oponasa-da budu mini vladati univerzuma. Muskarci su iznutra rascepani, spiritualno jastvo treba da pobedi nizu zivotinjsku i osecajnu prirodu. Oni ratuju sami sa sobom. Na zapadu da bi pobedili greh, na istoku ego ili zelju. Tek nekoliko njih izlazi iz rata neosteceno. Muskarci ne komuniciraju sa svojim osecanjima i telom.postaju uspesni zombiji kako kaze Herb Goldbeg u " The Hazards of Being Male".....Simbol Boginje dopusta muskarcu da dozivi i integrise zensku stranu svoje prirode, koju cesto smatramo najdubljim i najosetljivijim aspektom jastva. Boginja ne iskljucuje muskarca. Ona ga sadrzi, kao sto trudnica sadrzi dete. Njen muski aspekt utelovljuje i solarno svetlo intelekta i divlju, neukrocenu animalnu energiju.'

 

I to je to. I ono, nemoj tako, Mabon i Samhain i Pan su nam muskarci :P

Jadni oni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jesu jadni, koliko cujem, vi samo koristite muskarce u odredjene svrhe :)

Eto, i taj tekst dokazuje ono sto sam i govorio. Nema pravog balansa aktivnog i pasivnog principa.

 

 

I kaze se: projektujem.

 

 

Nadam se da se vi odnosi na zene, a ne na pomenutu temu :D

Projektujem. Da li si se ti ciko nekada projektovao?

Pa nema balansa. a i....skoro niko se nikada ne maje da priziva Boga :D:razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa.. i na zene moze da se odnosi, sto da ne :)

Ali mislio sam na wicca-u. Jer je musko podredjeno tu.

 

 

DA, I DA.:D Pricacemo kasnije moram da spavam.

E btw sad sam nasla incijaciju u hermetizam koju sam dobila za rodjendan od sebe:D a bila je preporuka od druga. ali me mrzi da citam.sta mislis o toj knjizi/

 

Pa.. i na zene moze da se odnosi, sto da ne :)

Ali mislio sam na wicca-u. Jer je musko podredjeno tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA, I DA.:D Pricacemo kasnije moram da spavam.

E btw sad sam nasla incijaciju u hermetizam koju sam dobila za rodjendan od sebe:D a bila je preporuka od druga. ali me mrzi da citam.sta mislis o toj knjizi/

 

Mnogima se ne svidja jer se radi detaljno u Bardonovom sistemu (po nekima suvise sporo i neefikasno, a danas svi zure, vreme je novac :)). Meni se svidja i mislim sve najbolje o toj knjizi, imas tri dela. To je prvi. postoje i Kljucevi za pravu Kabalu i Praksa Magijske Evokacije. Nabavi sve to, jer cine jednu celinu.

moje tople preporuke. ima mnogo dobrih i korisnih stvari, a sto je najvaznije, Bardonov sistem je cist.

Edited by Váfuðr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogima se ne svidja jer se radi detaljno u Bardonovom sistemu (po nekima suvise sporo i neefikasno, a danas svi zure, vreme je novac :) ). Meni se svidja i mislim sve najbolje o toj knjizi, imas tri dela. To je prvi. postoje i Kljucevi za pravu Kabalu i Praksa Magijske Evokacije. Nabavi sve to, jer cine jednu celinu.

moje tople preporuke. ima mnogo dobrih i korisnih stvari, a sto je najvaznije, Bardonov sistem je cist.

 

 

UUUUUUUUUUUUUUUUUU nemam ja para za praksu evokacije kosta 2000 treba mi za nes drugo pare a sada smo u ekonosmkoj krizi:((

A kljuc za kabalu, a mrzim kabalu, nikada to nisam razumela, i ne zelim mnog oje tesko

Imam 777 od AL ali ja ono ne razumem:'((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...