Jump to content

Wicca


Recommended Posts

Crkva je postala politicka tvorevina. Crkva je falsifikovala delove jevandjelja. Crkva je odbacila ona jevandjelja, kao npr Jevandjelje po Filipu, koja joj nisu odgovarala.

Istinsko hriscanstvo j eprezivelo u "underground" gnostickom toku koji je posle renesanse postao okosnica okultnih drustava. Imas danas recimo Biskupa Hellera.

Crkva nije pruzala Hrista, a u okultnim drustvima ga je bilo. Kada sam ja naveo gde, onda je argument bio da je to iz Van Helsinga? A u ucenjima okultnih Redova ima fantasticnih teoloskih teoloskih rasprava To sto neko nije upucen u materiju, sto ne zna, npr, sta je grobnica adepata i u kakvoj je vezi sa Hristom i Svetim Duhom nije moj problem. To sto neko ne zna o reintegraciji isto nije moj problem. To je necija tudja neobrazovanost. I bahatost da se prica o onome o cemu se pojma nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vidim spominjete albizane(katare), neko je ranije pricao o konceptima boga i boginje.. pa bih postavio jedno pitanje - jel' wicca zastupa ovaj musko-zenski koncept u potpunosti, i da li preteze vise na zensku stranu (koliko sam mogao primjetiti u prethodnim postovima). Takodje bi bilo korisno kad bi neki poznavalac ovdje napisao osnove wicce, ovako je previse zbrkano.

 

A i kakve veze imaju katari sa wicca-om ??? Kolko sam ja upucen, jedan od mnogobrojnih razloga zbog cega su katari pobijeni i masakrirani od strane katolicke crkve, je to sto su propovjedali ljudskost Hristovu, i sto su smatrali da je imao potomstvo sa Marijom Magdalenom. I propovjedali su koncept dualizma, izmedju ostalog i taj musko-zenski princip ali sve to nije imalo veze sa 'vjesticarenjem, vec sa izvornim hriscanskim ucenjem (kako se navodi u tekstovima koje sam citao)

Odvojene price, sem par izvestaja gde su katolici njima srodne bogumile poredili sa vesticama "jer decu kao i one hrane golih prsiju".

Autenticni paganizam je narodna religija. Vestice su bile samo jedan elitisticki kult u okviru te religije. Hermetizam je bio stvar hristijanozivanog dela Evrope i kako rekoh bio je operacionalizovano i istinsko hriscanstvo.

tema je otisla sa Wicce na hermetizam, no generalno Wicca ili balansira Boga i Boginju ili samo potencira Boginju kao sto to radi lezb/fem Wicca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

razumjecu ovo kao da su okultisti najcistiji hriscani icon_cool.gif

Ako cemo iskreno, najvecem broj uslucajeva do 20. veka su to i bili. Danas postoji gomila kvazi satanista i mracnjaka koji su oponentni Wicci i klasicnom okultizmu. No ja ih ne tretiram ozbiljno. Jednostavno gomila nalozene decurlije koja je u najmanju ruku smesna. Tu naravno pre

dnjaci Joy of Satan.

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gwydion, imas li nesto ozbiljnije da mi preporucis u vezi hermetizma i okultnih drustava vezanih za podzemni tok. Neku kvalitetnu knjigu ili sajt...

Neke zanimljivije od stranih :

 

http://www.gnosis.org

http://www.hermetic.com

http://www.gnostique.net

http://www.hermeticgoldendawn.org/index.shtml

www.bota.org/

www.servantsofthelight.org/

http://www.paganfed.org/

http://www.philhine.org.uk/index.html

http://www.93current.de/

http://www.lava.net/~pagios/

http://www.techniciansofthesacred.com/

http://www.levity.com/alchemy/home.html

 

Ovdasnjih (ex-yu) sajtova ima veoma malo i veoma cesto su niskog kvaliteta:

 

www.amorc.hr

www.haotika.com

www.antropozofija.hr/

http://teozofija.info/

http://vestice.8k.com/

http://www.spiritual-technology.com/

www.geocities.com/sanctum_sanctorum_oto

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad moram da kazem jednu stvar. Hriscanstvo kakvo mi danas poznajemo nije nesto sto je Isus zacrtao i rekao da je to tako. Hriscanstvo koj mi danas znamo je nesto sto su napravili ljudi, dakle neko kao svi mi ovde sto postujemo i citamo, tokom par stotina godina. Veoma cesto je to sto su oni pravili bilo veoma suprotno onome sto je Isus ucio. Nije slucajno da su patareni balkanske bogomolje zvanicnih Crkava nazivali Sinagogama Satane, sto je, da ironija bude veca, termin koji su kasnije hriscani preuzeli da bi diskreditovali masoneriju. Elem, sem tri velike Crkve koje [poznajemo postoje i monofizitske Crkve u Africi, koje su stare isto toliko koliko i katolicanstvo i pravoslavlje, koje imaju mnogo cistije ucenje od pomenutih. I mnogo bliz eokultizmu. Evropski sekularivovani hriscani bi mogli malo da porazmisle o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gwydion & Silent  pivopije.gif

 

Milko, jesi li prije ovog tvog posta probao da se upoznas sa tematikom o kojoj razgovaramo. I don't think so...

ne dam mu ja. a ni on meni. biggrin.gif

 

 

 

hvala Bogu da nije. inace, ne citam literaturu koju mi jehovini svjedoci i ostali sektasi ostavljaju u posti.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo pojasni ovo.O kakvim dokazima govoris?

Danas su ljudi neverne Tome, zele materijalne dokaze, i njih ima koliko toliko zato sto se pravi Svetitelji kriju od slave,ljudi i hvale, zele da pomazu onima kojima je najpotrebnije, zato se i vrlo malo zna o njima!Recimo najzese od svega je sto sam ja takve stvari video kad sam bio bezboznik i kada nisam verovao u sve to, kada mi je sve to bilo samo za zaslepljne fanatike!Recimo bio sam u manastiru u Djunisu kad su donosili mosti nekog svetitelja!Ja i komsija koji je vozio cinicno smo se smejali monasim i monahinjama tamo, ali bato mnogi ljudi se izlecise od teskih bolesti tada!Kao i kada sam bio u Ostrogu, cak je kucni prijatelj mojim rodjacima musliman koji se prebacio u pravoslavlje zbog pomoci sv.Vasilija Ostroskog...itd itd..pa imas Svetu Vatru koja se pali nasem pravoslanom patrijarhu svaki Bozic na Isusovm grobu itd itd...Ja sve to tada nisam ni primecivao no nebitno, covek kada iskreno trazi nacice!

 

 

 

Zasto moras biti hriscanin da bi shvatio zivot kao jednu veliku borbu?

To je normalna stvar.

Naravno, ali zavisi na koju mislis?Na zivotnu egzistenciju ili duhovnu borbu?Druga je neuporedivo teza od prve!

 

 

 

Duhovna veza je najjaca.Zasto bi iko nesto trazio od tebe i o kakvom tacno najvecem blagu govoris?

Naravno da je najjaca!Ne mora odmah da trazi ali ostale organicije uglavnom te drze na kapitalu i zavisnosti od visine tj polozaja koju ti ona nudi, znanja i iskustva koje steknes!Svako ezoterijsko drustvo ima za cilj da postane nesto od cega ce zavisiti i njeni clanovi i drzava u kojoj se oni nalaze, najbolje poredjeno nesto tipa politicke moci!Steci silu, intelektualnu moc i vlast!

Kakvo blago?...pa spasenje!

 

 

 

Ovo je jako zanimljivo.Sve sto si ti rekao je opste poznato,i sasvim normalno,samo sto ti to gledas kroz prizmu hriscanstva.Govoris o materijalnim ugodnostima koji unistavaju zdrav duh.Slazem se sa tim,ali mi smo ti koji smo krivi za to,a ne nekakav djavo.I samo mi mozemo spasiti nase duse.Jedina borba je ona sa nama samima.

Nisam djavolji advokat pa da znam gde ima a gde nema udela icon_smile.gif

Shalu na stranu, slazem se da postoji slobodna volja kojom covek odlucuje da li ce napraviti nesto sto je lose ili dobro ili nece!Upravo u slobodnoj volji je korak ka verovanju ili neverovanju, korak ka dobrim ili losim delima!Pazi ima jedna stvar kod pravoslavlja sto je vera bez dela mrtva vera!

Ali postavljam ti kontrapitanje!Kako odrzati zdrav duh, ili ga eventualno popraviti?

Edited by Villain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas su ljudi neverne Tome, zele materijalne dokaze, i njih ima koliko toliko zato sto se pravi Svetitelji kriju od slave,ljudi i hvale, zele da pomazu onima kojima je najpotrebnije, zato se i vrlo malo zna o njima!Recimo najzese od svega je sto sam ja takve stvari video kad sam bio bezboznik i kada nisam verovao u sve to, kada mi je sve to bilo samo za zaslepljne fanatike!Recimo bio sam u manastiru u Djunisu kad su donosili mosti nekog svetitelja!Ja i komsija koji je vozio cinicno smo se smejali monasim i monahinjama tamo, ali bato mnogi ljudi se izlecise od teskih bolesti tada!Kao i kada sam bio u Ostrogu, cak je kucni prijatelj mojim rodjacima musliman koji se prebacio u pravoslavlje zbog pomoci sv.Vasilija Ostroskog...itd itd..pa imas Svetu Vatru koja se pali nasem pravoslanom patrijarhu svaki Bozic na Isusovm grobu itd itd...Ja sve to tada nisam ni primecivao no nebitno, covek kada iskreno trazi nacice!

 

 

 

 

Naravno, ali zavisi na koju mislis?Na zivotnu egzistenciju ili duhovnu borbu?Druga je neuporedivo teza od prve!

 

 

 

 

Naravno da je najjaca!Ne mora odmah da trazi ali ostale organicije uglavnom te drze na kapitalu i zavisnosti od visine tj polozaja koju ti ona nudi, znanja i iskustva koje steknes!Svako ezoterijsko drustvo ima za cilj da postane nesto od cega ce zavisiti i njeni clanovi i drzava u kojoj se oni nalaze, najbolje poredjeno nesto tipa politicke moci!Steci silu, intelektualnu moc i vlast!

Kakvo blago?...pa spasenje!

 

 

 

 

Nisam djavolji advokat pa da znam gde ima a gde nema udela icon_smile.gif

Shalu na stranu, slazem se da postoji slobodna volja kojom covek odlucuje da li ce napraviti nesto sto je lose ili dobro ili nece!Upravo u slobodnoj volji je korak ka verovanju ili neverovanju, korak ka dobrim ili losim delima!Pazi ima jedna stvar kod pravoslavlja sto je vera bez dela mrtva vera!

Ali postavljam ti kontrapitanje!Kako odrzati zdrav duh, ili ga eventualno popraviti?

Prijatelju, rode i poznanice sa Bas Carsije, imas li ti predstaviu koliko ima cuda u Indiji? Koliko ima cuda medju islamskim svecima? Koliko ima cuda medju amorima i njihovim plemenskim vracevima? Na stranu to sto isceljenje moze biti placebo efekat... cuda ne pripadaju ni jednoj religiji. Ona se srecu cak i medju ateistima ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas su ljudi neverne Tome, zele materijalne dokaze, i njih ima koliko toliko zato sto se pravi Svetitelji kriju od slave,ljudi i hvale, zele da pomazu onima kojima je najpotrebnije, zato se i vrlo malo zna o njima!Recimo najzese od svega je sto sam ja takve stvari video kad sam bio bezboznik i kada nisam verovao u sve to, kada mi je sve to bilo samo za zaslepljne fanatike!Recimo bio sam u manastiru u Djunisu kad su donosili mosti nekog svetitelja!Ja i komsija koji je vozio cinicno smo se smejali monasim i monahinjama tamo, ali bato mnogi ljudi se izlecise od teskih bolesti tada!Kao i kada sam bio u Ostrogu, cak je kucni prijatelj mojim rodjacima musliman koji se prebacio u pravoslavlje zbog pomoci sv.Vasilija Ostroskog...itd itd..pa imas Svetu Vatru koja se pali nasem pravoslanom patrijarhu svaki Bozic na Isusovm grobu itd itd...Ja sve to tada nisam ni primecivao no nebitno, covek kada iskreno trazi nacice!

 

Dobro,ovde govoris o nekakvim cudima..hoces da kazes da su mosti nekog svetitelja u stanju da lece?Da li lece prave bolesti kao sto su sida i rak(pa da odmah spasimo covecanstvo) ili su to vise samoumisljene boljke starijih ljudi,tipa-bolela su me ledja,glava,lakse se osecam itd.?

 

Naravno, ali zavisi na koju mislis?Na zivotnu egzistenciju ili duhovnu borbu?Druga je neuporedivo teza od prve!

 

Ostavimo za sada materijalnu egzistenciju..duhovna borba-prvo pomislimo na plemenitost kod coveka,iskrenost..sve te vrline su u svakom coveku,samo ih mora pronaci.Te vrline ima i hriscanin,i budista i bilo ko drugi.Jednostavno,zajednicko za sve njih je to sto im je potrebna " zvezda vodilja "..

Meni nije potrebna Biblija da bih znao da je lose krasti i ubijati.

 

Naravno da je najjaca!Ne mora odmah da trazi ali ostale organicije uglavnom te drze na kapitalu i zavisnosti od visine tj polozaja koju ti ona nudi, znanja i iskustva koje steknes!Svako ezoterijsko drustvo ima za cilj da postane nesto od cega ce zavisiti i njeni clanovi i drzava u kojoj se oni nalaze, najbolje poredjeno nesto tipa politicke moci!Steci silu, intelektualnu moc i vlast!

Kakvo blago?...pa spasenje!

 

Dobro,ima raznih drustva,iskrenih i profitabilnih.

Ali opet ponavljam..meni ne treba nikakvo drustvo,nikakva organizacija.Crpim snagu iz samog sebe,ja odlucujem kakav cu zivot imati i kakvog ce kvaliteta biti.

 

Shalu na stranu, slazem se da postoji slobodna volja kojom covek odlucuje da li ce napraviti nesto sto je lose ili dobro ili nece!Upravo u slobodnoj volji je korak ka verovanju ili neverovanju, korak ka dobrim ili losim delima!Pazi ima jedna stvar kod pravoslavlja sto je vera bez dela mrtva vera!

Ali postavljam ti kontrapitanje!Kako odrzati zdrav duh, ili ga eventualno popraviti?

 

Da,slobodna volja je korak ka dobrim i losim delima.Samo sto je nekim ljudima potrebno " vodjstvo " da ne bi skrenuli sa pravog puta.Zato je i napisana Biblija.Da lose ljude navede da budu dobri. icon_smile.gif (jeste da deluje malo detinjasto ali ukratko receno,tako ja to vidim).

Kako odrzati zdrav duh?

Verom u sebe,u sopstvenu snagu..tesko je to u ovom paklenom vremenu.

pivopije.gif

Edited by Aspectral

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne dam mu ja. a ni on meni. biggrin.gif

 

 

 

hvala Bogu da nije. inace, ne citam literaturu koju mi jehovini svjedoci i ostali sektasi ostavljaju u posti.

Ja se ipak drzim principa da je prvo potrebno upoznati nesto, da bi ga onda kvalitetno mogao kritikovati... Glupo je nesto smatrati losim, a da ne znas sta u stvari to lose jeste icon_smile.gif

 

I kakve sad imaju veze jehovini svjedoci sa ovom pricom i wicca-om???

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, rode i poznanice sa Bas Carsije, imas li ti predstaviu koliko ima cuda u Indiji? Koliko ima cuda medju islamskim svecima? Koliko ima cuda medju amorima i njihovim plemenskim vracevima? Na stranu to sto isceljenje moze biti placebo efekat... cuda ne pripadaju ni jednoj religiji. Ona se srecu cak i medju ateistima ...

icon_smile.gificon_smile.gif

Znam, i Simon mag je mogao da leti, kao i Franjo Asisiki, kao i mnogi fakiri i budisti da Levitiraju, vracevi su ispred Mojsija pretvarali stapove u zmije itd itd.Svi su oni mogli ali kako?Oces da ti kazem? no.gif

Ostavi se parapsihologije i samoizlecenja, ti ljudi da su mogli ne bi ima trebao svetac kao placebo, mogli su da ga i zamisle ispred sebe (ili ikone) pa da imaju isti efekat da je to moglo tek tako, kao sto ti kazes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gif

Znam, i Simon mag je mogao da leti, kao i Franjo Asisiki, kao i mnogi fakiri i budisti da Levitiraju, vracevi su ispred Mojsija pretvarali stapove u zmije itd itd.Svi su oni mogli ali kako?Oces da ti kazem? no.gif

Ostavi se parapsihologije i samoizlecenja, ti ljudi da su mogli ne bi ima trebao svetac kao placebo, mogli su da ga i zamisle ispred sebe (ili ikone) pa da imaju isti efekat da je to moglo tek tako, kao sto ti kazes!

Mozes li ti empirisjki da dokazes da pravoslavna cuda dolaze od Boga a ne od Djavola, cisto terminoloski tako odredjeno da ne idemo puno izvan okvira price?

Katolic i protestanti ponekad tvrde da su pravoslavci satanisti, da li se t isa tim slazes? Ako se ne slazes kako i cime mozes da osporis takvu tvrdnju? Takodje, cime mozes osporiti da razna cuda po svetu koja nisu pravoslavna ne dolaze od Boga? Odnosno cime mozes dokazati da su ova isceljenja i cuda koaj si naveo stvarno od Boga?

Ne znam da li znas ali celu frku oko "sekti i satanizma" je pokrenuo Miro Glavurtic. Covek je pisao tekstove pod raznim imenima ne bi li stvorio privid brojnosti "Bozijih boraca" , cak je napisao i knjigu pod imenom Satana. Potom je iznenada pobegao u Zagreb, pokatolicio se i optuzio vrh SPC i Slobodana Milosevica da predstavljaju svetski vrh satanisticke zavere. Kako dokazati da li je u pravu ili nije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,ovde govoris o nekakvim cudima..hoces da kazes da su mosti nekog svetitelja u stanju da lece?Da li lece prave bolesti kao sto su sida i rak(pa da odmah spasimo covecanstvo) ili su to vise samoumisljene boljke starijih ljudi,tipa-bolela su me ledja,glava,lakse se osecam itd.?

Daj ne zasmejavaj me, da li lece bolesti kao sto su rak i sida, pa ljudi ponajvise i idu zbog neizlecivih bolesti icon_da.gif Znas li sta bih ja sad tebi sve morao ovde da napisem da bih ti objasnio istoriju bolesti i lecenja kroz mosti!Stvarno nemam vremena, zao mi je! no.gif

 

 

 

Ostavimo za sada materijalnu egzistenciju..duhovna borba-prvo pomislimo na plemenitost kod coveka,iskrenost..sve te vrline su u svakom coveku,samo ih mora pronaci.Te vrline ima i hriscanin,i budista i bilo ko drugi.Jednostavno,zajednicko za sve njih je to sto im je potrebna " zvezda vodilja "..

Meni nije potrebna Biblija da bih znao da je lose krasti i ubijati.

Naravno da ima svaki covek upisan zakon u sebi, pa gde bi bio svet da nije tako!Samo neko manje neko vise postuje to, nisam pristalica toga da nema dobrih ljudi medju drugim narodnostima ili religijama cak i poznajem takve, ali ulog je mnogo veci!Nije samo ne krasti ne ubijati ima tu mnogo vise!Duhovna borba se ne zasniva na tome da ti samo sebe uzdrzavas od necega sto je lose, vec da postanes bolji covek.Da izvrsis unutrasnju transformaciju, e tu je razlika izmedju ostalih religija i Hriscanstva!

 

 

 

Dobro,ima raznih drustva,iskrenih i profitabilnih.

Ali opet ponavljam..meni ne treba nikakvo drustvo,nikakva organizacija.Crpim snagu iz samog sebe,ja odlucujem kakav cu zivot imati i kakvog ce kvaliteta biti.

Tvoja licna stvar, sta bi zeleo da ti kazem sem sto si to konstatovao! laugh.gif

 

 

 

Da,slobodna volja je korak ka dobrim i losim delima.Samo sto je nekim ljudima potrebno " vodjstvo " da ne bi skrenuli sa pravog puta.Zato je i napisana Biblija.Da lose ljude navede da budu dobri. icon_smile.gif (jeste da deluje malo detinjasto ali ukratko receno,tako ja to vidim).

Kako odrzati zdrav duh?

Verom u sebe,u sopstvenu snagu..tesko je to u ovom paklenom vremenu.

pivopije.gif

A kako onda objasnjavas to da ima ljudi koji su kao u Bibliji i svemu tome pa opet cine lose stvari, cak nezamislive icon_confused.gif Samo ti kazem ima mnogo vise ''nevidljivog'' od onoga sto se vidi!

Mene:

ГОСПОД ме напаса, и ничега ме неће лишити.

На месту зеленом, тамо ме настани,

на водама одмора отхрани ме,

душу моју опорави.

Одведе ме на стазе правде,

ради Имена Свога.

Јер ако и пођем посред сенке смрти,

нећу се бојати зла, јер си Ти са мном.

Штап Твој и палица Твоја, они ме утешише.

Припремио си преда мном трпезу, насупрот тлачитеља мојих.

Намазао си уљем главу моју,

и чаша Твоја напајајућа је као најјача.

И милост Твоја пратиће ме у све дане живота мога,

и настанићу се у дому Господњем за дуге дане.

 

Zelim ti uspeha, iako smatram da verovanje u sopstvene snage moze vrlo lako da izda, i uvek se desi da izda, onda stanes i razmislis!Jer Gospod se u nemoci projavljuje

pivopije.gif

Edited by Villain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes li ti empirisjki da dokazes da pravoslavna cuda dolaze od Boga a ne od Djavola, cisto terminoloski tako odredjeno da ne idemo puno izvan okvira price?

Katolic i protestanti ponekad tvrde da su pravoslavci satanisti, da li se t isa tim slazes? Ako se ne slazes kako i cime  mozes  da osporis takvu tvrdnju? Takodje, cime mozes osporiti da razna cuda po svetu  koja nisu pravoslavna ne dolaze od Boga? Odnosno cime mozes dokazati da su ova isceljenja i cuda koaj si naveo stvarno od Boga? 

Ne znam da li znas ali celu frku oko "sekti i satanizma" je pokrenuo Miro Glavurtic. Covek je pisao tekstove pod raznim imenima ne bi li stvorio privid brojnosti "Bozijih boraca" , cak je napisao  i knjigu pod imenom Satana. Potom je iznenada pobegao u Zagreb, pokatolicio se i optuzio vrh SPC i Slobodana Milosevica da predstavljaju svetski vrh satanisticke zavere. Kako dokazati da li je u pravu ili nije?

Za prvo empirijsko dokazivanje mozes uzeti dokaz pada Simona maga, ko ga je nosio.El znas tu pricu!? icon_confused.gif

Dalje to sto pricas nije tacno i ne znam odakle ti ta laz, a i da jeste pitaj te katolike i protestante, sta se desilo (oko 1650 god. mislim da je) na Isusovom grobu, i kome je Bog poslao Sveti Oganj i da li oni posle toga smeju vise tamo da se pojavljuju pogotovu na silu, kao sto su tada pokusali! Cak i dan danas stoji Boziji dokaz na Isusovom grobu koja je vera Bozija icon_wink.gif

Sta bre hoces jos od mene Gwydion, oces ja da ti nesto stvorim?Pa ne mogu covece, gresnik sam i ja liku, kad god pomislim da sam ucinio nesto tek tad mi se pokaze da sam stao ispred lestvice!

Za to trece sto pricas nisam upoznat i ne znam nista o tome konkretno tako da nista ni ne mogu da ti kazem!Znam neke stvari za Milosevica ali nisu (PO)vezane sa SPC, vec njegovu diktaturu za tajno unistenje iste i ubacivanje njegovih ljudi u nju!Zadovoljan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj ne zasmejavaj me, da li lece bolesti kao sto su rak i sida, pa ljudi ponajvise i idu zbog neizlecivih bolesti  Znas li sta bih ja sad tebi sve morao ovde da napisem da bih ti objasnio istoriju bolesti i lecenja kroz mosti!Stvarno nemam vremena, zao mi je!

 

Pa cekaj,i da li se izlece?

 

Naravno da ima svaki covek upisan zakon u sebi, pa gde bi bio svet da nije tako!Samo neko manje neko vise postuje to, nisam pristalica toga da nema dobrih ljudi medju drugim narodnostima ili religijama cak i poznajem takve, ali ulog je mnogo veci!Nije samo ne krasti ne ubijati ima tu mnogo vise!Duhovna borba se ne zasniva na tome da ti samo sebe uzdrzavas od necega sto je lose, vec da postanes bolji covek.Da izvrsis unutrasnju transformaciju, e tu je razlika izmedju ostalih religija i Hriscanstva!

 

Upravo tako.Zakon upisan u coveku i na njemu je da ga prepozna.

I nema uzdrzavanja..mislis na uzdrzavanje od losih dela?

Ja se ne suzdrzavam,ja cak i ne pomisljam na takve stvari.Nema dvoumljenja. biggrin.gif .E sad,unutrasnja transformacija..hmmm..ti to opet gledas kroz Hriscanstvo.Ali to ti uopste nije potrebno!Ti znas sta je dobro za tebe i kako da udovoljis okolini.To je instinkt.

 

 

Tvoja licna stvar, sta bi zeleo da ti kazem sem sto si to konstatovao!

 

Naravno.Apsolutna sigurnost u sopstvenu snagu i znanje koje koristis da se izboris sa surovom realnoscu.

 

A kako onda objasnjavas to da ima ljudi koji su kao u Bibliji i svemu tome pa opet cine lose stvari, cak nezamislive  Samo ti kazem ima mnogo vise ''nevidljivog'' od onoga sto se vidi!

Mene:

ГОСПОД ме напаса, и ничега ме неће лишити.

На месту зеленом, тамо ме настани,

на водама одмора отхрани ме,

душу моју опорави.

Одведе ме на стазе правде,

ради Имена Свога.

Јер ако и пођем посред сенке смрти,

нећу се бојати зла, јер си Ти са мном.

Штап Твој и палица Твоја, они ме утешише.

Припремио си преда мном трпезу, насупрот тлачитеља мојих.

Намазао си уљем главу моју,

и чаша Твоја напајајућа је као најјача.

И милост Твоја пратиће ме у све дане живота мога,

и настанићу се у дому Господњем за дуге дане.

 

Evo ti primer..najnoviji slucajevi pedofilije u Brazilu.opet neki katolicki svestenik.Dzabe njemu Biblija kad je slab-kako duhovno,tako i fizicki.On je sam kriv za svoja nedela.Sam je kriv sto nije shvatio tako dobru poruku koju ta knjiga daje.

A stihovi su lepi, " necu se bojati zla, jer Ti si sa mnom. " ...

Najvaznija je dobra namera, makar ona bila dostignuta i pomocu stihova,knjige..vere.

Ja imam veru u sebe.

 

 

Zelim ti uspeha, iako smatram da verovanje u sopstvene snage moze vrlo lako da izda, i uvek se desi da izda, onda stanes i razmislis!Jer Gospod se u nemoci projavljuje

 

Hvala, i ja tebi naravno.E vidis..ovo:-" ..verovanje u sopstvene snage moze vrlo lako da izda, i uvek se desi da izda ..."-

-I ko smo i sta smo mi ako nemamo veru u sopstvenu snagu?Niko i nista.

 

pivopije.gif

Edited by Aspectral

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prvo empirijsko dokazivanje mozes uzeti dokaz pada Simona maga, ko ga je nosio.El znas tu pricu!? icon_confused.gif

Dalje to sto pricas nije tacno i ne znam odakle ti ta laz, a i da jeste pitaj te katolike i protestante, sta se desilo (oko 1650 god. mislim da je) na Isusovom grobu, i kome je Bog poslao Sveti Oganj i da li oni posle toga smeju vise tamo da se pojavljuju pogotovu na silu, kao sto su tada pokusali! Cak i dan danas stoji Boziji dokaz na Isusovom grobu koja je vera Bozija icon_wink.gif

Sta bre hoces jos od mene Gwydion, oces ja da ti nesto stvorim?Pa ne mogu covece, gresnik sam i ja liku, kad god pomislim da sam ucinio nesto tek tad mi se pokaze da sam stao ispred lestvice!

Za to trece sto pricas nisam upoznat i ne znam nista o tome konkretno tako da nista ni ne mogu da ti kazem!Znam neke stvari za Milosevica ali nisu (PO)vezane sa SPC, vec njegovu diktaturu za tajno unistenje iste i ubacivanje njegovih ljudi u nju!Zadovoljan?

To uopste nije empirijski dokaz i nemoj mi odgovarati legendama. Mi uopste ne mozemo tacno da utvrdimo ni da li je Isus postojao!? Nisi mi odgovorio na osnovu cega ti tvrdis da je ijedno od tih cuda od Boga a ne od Djavola?

Sto se tice ovoga sto si rekao da nije tacno ne znam da li znas da su pre 20-30 godina u Engleskoj neki njihovi "skeperti za satanizam" drali predavanj anjihovim policajcima. Na listi satanistickih organziacija bila je i pravoslavna crkva.

Dalje, ne znam da li znas ali po crkvenim kanonima ne moze da se skine anatema sa nekoga ako se ta neko ne pokaje za delo zbog kojeg je anatema bacena. Anatema je skinuta sa Pape a da se on nije pokajao i samim tim svi koji liturgijskisadejstvuj usa Crkvom koja je to uradila, po crkvenim pravilima, i sami otpadaju od Isusa i nisu vise u eklezijskoj zajednici. To jest prelaze u vlast onog drugog. Dakle po tim crkvenim pravilima SPC je otpala od Hrista i u savezu je sa Satanom. Pazi, to nisam ja izmislio - to je tako po crkvenim kanonima, a Crkva je maksimalno "letimisticka" . Da li to znaci da su sva pravosslavna cuda u stvari od Satanea ne od Hrista? Dakle, na osnovu cega nesto tvrdis a ne mozes to n ida dokazes, a ni da obrazlozis zasto su tudji argumenti ne vazeci ?

A ako ne verujes ovome sto ja rekoh za kanone nadji Oca Akakija pa ga pitaj ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, zasto sve ovo nije off topic? Zato sto ukazuje na jednu cinjenicu, a to je da su sve religije, pa tako i Wicca, istinite., cak i ako su dogmatski krajnje opozitne. Deluje paradoksalno, ali tu ne postoji "naucna istina", vec samo funkcionalna.meni niko ne moze dokazati da je jedna religija bolja od druge, vec samo d aneke vise odgovaraju nekim ljudima, a neke druge vise nekim drugim. Za nekog monaha

pravoslavlje je potpuno istinito i jedino tacno. Za nekog indijskog jogija pragmatizovani hinduizam sa svojim cudima, cesto spektakularnijim od hriscanskih cuda, je jedino istinit. Ne postoji merna jedinica istinitosti neke religijske ideje, niti

aparatura da to laboratorijski proverimo. Dakle, sad se lepo mozemo vratiti Wicci kad smo ustanovili da su sve tvrdnje o "jedinoj ispravnosti" neke religije u odnosu na druge cista glupost. Naravno, pricamo o religijama koje daju neki rezultat a ne o prevarama i bizarnostima tipa Crkva Elvisa. Ma koliko ova prethodna meni bila zabavna ...j

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sada nesto, u [itanju je neo=[aganski materijal, dakle ne tradicionalno shvatanje, iz starih The Pagan federation materijla:

 

pagan (latinski) - selo

paganus - seljanin

 

Tri principa paganske federacije:

1.Voli prirodu i osecaj krvnu povezanost sa njom. Postuj zivotnu snagu i njene cikluse zivota i smrti koji se vecito ponavljaju.

2. Pozitivan moral gde je svaka individua odgovorna za otkrice i razvoj njene prave prirode u skladu sa spoljasnjim svetom i zajednicom.

"Radi sta zelis sve dok to nikoga ne povredjuje."

3. Priznanje bozanskog, zanemarujuci pol, priznajuci i muski i zenski aspekt Bozanstva.

 

Paganin je neko ko veruje u superiorno bice koje je iznad, ispod i svuda oko nas. Bice koje je u vazduhu koji disemo, u vatri koja nas greje, u vodi koja nas cisti i od koje smo sadrzani i u zemlji koja nosi nasu tezinu.

Paganin je neko ko priznaje da je ovo superiorno bice sastavljeno od muskih i zenskih elemenata, kao sto smo i svi mi. Bog i Boginja - kombinovani. Otac Bog koji vlada iznad nas i Majka Priroda ispod nasih stopala.

Paganin je neko ko postuje izbore koje svaka individua pravi u prektikovanju svojih uverenja. Paganizam nije religija - paganizam je vera.

Pagani veruju u posmatranje zakona i znakova prirode, veruju u zivot posle smrti, veruju u Bogom-dane darove iscelivanja i veruju u moc reci, dela i akcije - magiju.

 

WICCA

 

Wicca ili paganizam nije religija. Wicca je sistem zasnovan na verovanju u Boginje koji datira najmanje 25000 godina unazad. Ipak, njeno koriscenje kao termin za one koji praktikuju paganizam je relativno nov. Paganska uverenja postoje na vecini kontinenata od pocetka istorije i postoji veliki broj disciplina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...