Jump to content

Adagio


Nesha

Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne, ima hiljadu grupa sto sviraju dub/electro fazone bolje od Darkwood Dub-a po svetu.

 

 

ne valja biti toliko ogranicen, znas.

 

Eeeee lako je pricati "ima po svetu....".Zasto izbegavas da mi kazes koji je bend po tebi originalan?Ja ne znam ni jedan,ali ti ocigledno znas,jer zameras Adagiu.Daj da vidimo sta to ti toliko cenis,ako ti Adagio ne valja?Bas me zivo zanima koje ces bendove da mi navedes.Jel Korn?Slipknot?Deftones?Oni su prepoznatljivi ili "originalni"(kako ti volis da nazivas bendove koji su navodno "dobri").Lako je kritikovati i pricati gluposti poput "oni ne valjaju jer nisu originalni".Jel Draconic originalan mozda?Jeste kurac originalan!!!Draconic je (studijski naravno-naova postava je smesna) dobar jer ga cine dobri muzicari sa dobrim(ne i originalnim) idejama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korn su bili potpuno originalni kad su se pojavili

 

neznam koji band lici na korn....

 

onaj zvuk basa nikad nisam cuo pre njih.

jesu faith no more i jos gomilu grupa spojili hip hop groovove sa metalom ali niko sa toliko agresivni i dubokim gitarama kao Korn.

 

nisu mi jedan od omiljenih bendova...ali kad je izasao prvi album....bas je osvezilo metal scenu i donelo nesto novo..neki novi elemenat posle smrta gay metala 80ih i grunge-a.

 

evo jos nekoliko orginalnih bendova...pa poslusaj

 

Meshuggah, The DIllinger Escape Plan, Kayo Dot, maudlin of the Well, Neurosis, Yearning, Radiohead, In the Woods, Frank Zappa, Mr Bungle...itd itd...

 

a Draconic.....totalno neoriginalno...kopija Covenant - Nexus Polaris sa momentima DImmu Borgir-a.

 

cinjenica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razumem ja tebe 100% i slusao sam neke od bendova koje navodis,ali ako je prvi orn originalan ne znaci da je bolji nego Adagio.Bend ne mora da bude originalan da bi bio extra kvalitetan.Meni je prvi Korn bio najvaca glupost koju sam cuo.A prvi Radiohead da ne pricam.

Znaci samo nisam za to da neko osporava bendove samo zato sto nisu originalni.

S druge strane za mene originalnost u muzici i ne postoji.Mozda niko nije svirao toliko duboke gitare kao korn,ali zato je to neko odsvirao na nekom drugom instrumentu mnogo pre njih.I ja mogu sutra da napravim instrument od raznih predmeta(flase,sibice,cipele) i da radim nesto sto niko nije uradio pre mene,pa opet to ne znaci da je to kvalitet.Kvalitet je proveren odavno.

Sve u svemu nikada se necu sloziti(a koji bi se ozbiljan muzicar slozio?)da je prvi Korn kvalitetniji nego bilo koji od dva albuma Adagia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da ti nabrojim i dam kontakt informaciju za jedno 20 ozbiljnih muzicara, pa ih ti pitaj dali je prvi Korn bolji od Adagia.

 

 

prvi radiohead je sranje. smile.gif

 

neznam...meni se jednostavno ne svidja nesto sto je toliko put reciklirano i provaljeno...

 

meni je na kraj krajeva muzika vise nego note na papiru....to je slika o tebi...kapiram da sa muzikom trebas nesto o sebi da kazes....

 

a Adagio kaze "Mi se trudimo da licimo na nesto sto se vec culi....dzabe me slusate, necete nista novo saznati."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da muzika nisu samo note na papiru,ali priznaces da becka filharmonija 1000 puta bolje zvuci uzivo od buke koju proizvodi Korn,bez obzira sto becka filharmonija nema ni "o" od originalnosti.

Znaci te note ipak nisu na papiru.Note su pretocene u dela.Meni je logicno da neko ko peva kao David Readman mora biti kvalitetniji pevac od onog tipa iz Korna.Logicno mi je da ako neki extra pijanista svira Rahmanjinova u originalu to bude kvalitetnije nego Korn.

Misljenja nam se razlikuju jer ti cenis autorski rad i inventivnost,a mene vise zanima proveren kvalitet.Ne smemo osporiti Adagio ili Symphony X samo zato sto lice na Vagnera i ekipu.Malo mi je to sve ruzno kad cujem da neko pljuje po onakvim muzicarima kao sto su Michael Romeo i ekipa.Nema to mnogo smisla za mene.Ja cenim trud i fanatizam u muzici,jer fanatizma ima u svim vrhunskim umetnostima.Meni je sirenje granica kada u svim segmentima prevazidjes one muzicare koji su svirali pre tebe.Znaci i tehnicki i idejno i td.Ali to je apsolutno nemoguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da imamo razlicite definicija kvaliteta.

 

Korn zvuci savrseno uzivo.

 

dali je rahmanjinov bolji kompozitor od John Cage?

 

nije.....

 

sve je relativno....zavisi koji ti je kriterijum.

 

tebi je ocigledno najvaznije da nesto lepo zvuci.....

a nije sve u zivotu lepo.....isto vazi i za muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korn ne svira muziku koja prolazi na akademijama i koju slusaju ljudi koji se bave filozofijom i muzikom najozbiljnije.Eto to je moj kriterijum.Kada moj profesor filozofije koji se bavi estetikom muzike kaze koliko vredi Rahmanjinov,ja nemam sta da dodam.Bio bih glup kad bih mu rekao "Ma nemas ti pojma".

Veruj mi da bi ti se filharmonija svidela vise nego Korn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti znas najbolje sta slusaju ljudi koje se bave filozofijom i muzikom, jer si ti ipak iz Vrsca i poznajes Mikicu.

 

kenjas...nemoj vise

 

plz thnx.

 

Eto ti sad smile.gif

Kakve veze ima Mikica sad?

Idi kazi na bilo kojoj muzickoj akademiji,kazi bilo kojem skolovanom muzicaru da cenis vise Korn nego becku filharmoniju i izbacice te napolje.Smejace ti se do sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naj pametniji i naj iskusniji muzicar bi ti rekao da imas nesto od jedne i od druge vrste muzike da naucis, sto pokusavam tebi da objasnim ali nikako da ti udje u glavu.

 

sve sto se tebi ne svidja, tebi nije muzika...a to je uzasno jadan stav.

 

imao sam ja jednog profesora u americi dok sam studirao, zavrsio doktorat u nemackoj za teoriju i istoriju muzike...moze sve da ti isprica o filharmoniji, stravinskiju, bahu, itd....a u isto vreme pusta house muziku po klubovima u New Yorku...i sreo sam ga jednom na koncertu Meshugge (sreo sam i Jens Johansson-a na istom certu, jer mu je meshuggah omiljena grupa)

 

trebas da se ugledas na takve likove.....

 

ili ne moras..meni je sve jedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...