Jump to content

Adagio


Nesha

Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

E, pazi kad ne mogu da sastavim kompletnu sliku o Dominate-u...imam sva tri, i od svih mi se najvishe svidja Underworld, toliko je kompleksan i egzotichno zvuchi, bash me briga, ja volim orkestracije i sve to shto su uradili na tom albumu, pa nek pljuje ko hoce...jako jako dobro...dok je neko stvarno bio u pravu za Sanctus Ignis, sve je OK, al brate, evo ni sad ne mogu da se setim ni jednog jedinog refrena...samo nekih solazha iz Inner Roada...

 

jedna jako dobra stvar je ono shto su likovi uradili u pesmi Dominate, sa growl/scream/whatever vokalom...jako dobro zvuchi, na tome im svaka chast, dok vec, Fame mi se nimalo ne svidja...stvarno ne mogu da sklopim sliku o celokupnom albumu... :confused:

 

Jednostavno nisam od onih koji govore da im je svaka pesma dobra ako je od tog benda...jednostavno nije moguce...

Edited by zile_kondic

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Slabije volim vristanje, rezanje, urlanje.. tako da mi se Dominate ispocetka nije toliko svidjao, ali vremenom sam ga zavolela gotovo koliko i prva dva. Naravno mnogo mi je bilo krivo kad se postavka benda promenila, ali sta ces, na takve stvari covek mora da ogugla. Svi dobri bendovi menjaju sastav, pre ili kasnije...

Jedva cekam taj demo...

Stavite link ako nadjete nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam se razocarao kad sam cuo Dominate, posle perfektnog Underworld-a. Stvar ukusa...

 

 

I sam na prvo slusanje, ali daj im sansu, ja sada bas volim Dominate...

Kod mene je tako sa vecinom albuma koji sada izlaze... Svi se nesto menjaju... Okrenuta sam vise tim starijim izdanjima...

Jedino novi Dream Theater nije ispod ocekivanja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sam na prvo slusanje, ali daj im sansu, ja sada bas volim Dominate...

Kod mene je tako sa vecinom albuma koji sada izlaze... Svi se nesto menjaju... Okrenuta sam vise tim starijim izdanjima...

Jedino novi Dream Theater nije ispod ocekivanja. :)

 

Dao sam im sansu, naravno. Jednostavno uplovili su u neke druge vode, tj. isplovili iz voda koje volim. Opet, tesko je ponoviti Underworld. Tako da pretpostavljam da ce novi album biti nastavak Dominate-a. Sto ne znaci da ce biti los...

Slazem se za DT. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mr. Forte reče novi će biti u fazonu "Underworld meets Dominate", a biće i više pesama poput R'Lyeh The Dead ili Arcanas Tenebrae / Dominate. Čovek lepo rek'o da se loži na Dimmu Borgir i da je uzeo Gus-a za pevača jer zna da peva i clean i growl i scream vokale. Živi bili pa videli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ... skoro sam siguran da mi se album koji upravo snimaju neće nimalo dopasti. Ostajem veran "Sanctus Ignis-u" kao remek delu i jednom od (meni) najznačajnijih albuma ikada snimljenih

 

Ni govora o tome kad postoji "Underworld"!!! Po meni jedan od retkih masterpiece metal albuma ikada! Čak mi je i "Dominate" bolji od "Sanctus Ignis"-a. Don't get me wrong, dobar mi je Sanctus, ali ne baš preterano originalan. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se slazem sa Yngwiem, Underworld mi je jedan od najboljih albuma ikada izdatih (mislim da je to redak primer da jedan mladi bend nadmasi svoje uzore, SyX u ovom slucaju), a Sanctus Ignis i Dominate su solidni, ali ni prineti remek delu kakav je Underworld.

 

U pravu si za Underworld. Ali ovo za SyX? Da li je album bolji recimo od The new mythology suite-a? Teshko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

V mi je takodje medju najomiljenijim albumima. Ne postoji nacin da se takve stvari izmere egzaktno, ali Underworld sigurno (bar) ne zaostaje po kvalitetu. To kazem nakon 'milion' preslusavanja oba albuma, mislim da nema albuma koji sam toliko puita slusao kao Underworld. Mozda Appetite for destruction od GN'R :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

V mi je takodje medju najomiljenijim albumima. Ne postoji nacin da se takve stvari izmere egzaktno, ali Underworld sigurno (bar) ne zaostaje po kvalitetu. To kazem nakon 'milion' preslusavanja oba albuma, mislim da nema albuma koji sam toliko puita slusao kao Underworld. Mozda Appetite for destruction od GN'R :)

 

True :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad će jednom postati svima jasno da muzika, kao vid umetnosti, nije ništa merljivo: ne može se niti na koji način izmeriti da li je ova il ona muszika bolja. Nije to trka na 100 m gde uzmeš štopericu i jednostavno izmeriš vreme ...

 

Postoji samo ukus koji čini da se nekome nešto više ili manje dopada određena muzika/bend/album/pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...