Jump to content

Adagio


Nesha

Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam zašto svi upoređuju "Sanctus" sa SX ... meni je to poređenje suviše površno, neosnovano ... onaj ko ga je dobro slušao verovatno to neće učiniti. Zaista, slušam SX preko 8 godina, a ADAGIO od kako se pojavio, dakle od neke 2002-2003.godine (ako se ne varam) i nije mi jasno kako za ovih 7 godina gotovo svakodnevnog slušanja nisam to primetio.

 

SX su jedna potpuno drugačija priča, a "Sanctus" mi je, kao što sam više puta navodio, jedno od najvažnijih ostavrenja u ukupnoj ljudskoj umetničkoj istoriji, taj album, za mene, predstavlja vanžanrovsko, vanremensko ostvarenje, rame uz rame sa najvećim delima klasike.

 

Naravno, to je moje mišljenje, i ne kažem da je neko ko ne misli isto u krivu, samo mi smeta površan pristup ... samo to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није површно, слушам их и ја од настанка, само... на Underworld су тотално развалили, превазишли чак СуХ, који су им несумњиво узори, уосталом, то ми је сам Стефан признао 2003 у неком интервјују. А код Санктуса сам увек био у фазону ''ок, није ово лоше, ал дај да ја пустим лепо The Divine Wings of Tragedy, или петицу, па да уживам ко човек''. Једноставно, све ме је некако подсећало и по идејама и по стилу свирања на СуХ. И запрепастили су ме са скоком који су направили са Underworld, то ми је моментално постао један од најомиљенијих албума. Небројано пута сам га преслушао само те 2004. И апсолутно се слажем за оно ''vanžanrovsko, vanremensko ostvarenje, rame uz rame sa najvećim delima klasike'', ал не за Санктус, него за Underworld.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su posle Underworld-a shvatili da nema mnogo interesovanja za,tako da kazem,prog pravac,pa su morali da predju na vise neki komercijalniji pravac nego sto je Underworld,i to mi je smetalo na Dominate-u i sada mi je to zamerka na novom albumu jer nema tog proga koji im je davao tu lepotu......

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

May 23rd - Brasov (Romania) - Suburban

May 30th - Lyon (Fr) - Transbordeur

June 20th - Denain (Fr) - Palais des sports

June 21st - Clisson (Fr) - Hellfest

October 24th - London (UK) - Purple turtle

 

Evo i njih u komsiluku...... :pivopije: lepo bi bilo poglrdati ih!!!ehhhh Castle fest........... :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...