Jump to content

Exiled


RNA

Recommended Posts

Evo, ovde ćemo da nastavimo raspravu o bendu Exiled. Jeste da su power metal, ali mi ne pada na pamet da otvaram temu o njima na power forumu. Tamo niko neće obratiti pažnju na njih. U slučaju da niste zapazili, novi sajt benda je www.exiledkills.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Skinuo sam "Fortune Teller" i maaximalno je gotivan..sta goptivan..ODLICAN!

I donekle uopste nije greska sto je stavljena tema na Thras Forum, pesme su bogami podosta tvrde(False Identity), a album bi se siurno mogao nazvati thrash kada bi vokal bio nesto grublji, Mislim vokalu, nista ne smeta, naprotiv, covek je obavio posao odlicno stvarno, samo sto nije thrash pevac hehe..

Osim pomenuite gore pesme, omiljena mi je i title song kao i Evil Demand, Blade Of Death...ma sve su bre odlicne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Taj brko je bio ovde tadnje tri nedelje, mislim da se danas vratio za Ameriku. Čovek ozbiljno razmišlja da se vrati u ove krajeve jer ga Ameri nerviraju i tamo nema metala (verujem da će Erol to i sam potvrditi). Skoro sam preslušao finalnu verziju celog drugog albuma na LP-ju... Ipak mi je bolji prvi, mada mi je među omiljenim pesmama definitvno 'Evil Demand', ali 'The Fall' i 'Space And Time' sa prvog albuma... savršenstvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erol i ja smo se neko vreme pp-ovali,skroz gotivan lik,pominjao je da treba da dodje u aprilu,ali mu se izgubio svaki trag icon_smile.gif

 

Exiled inace nisam slusala,mada uvek postoji nada da ce se neko sazaliti na malesnu Courtney i dati joj da ih cuje... wub.gif

Edited by Courtney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, bio je tri nedelje i vratio se prekjuče. Zato mu se i izgubio svaki trag. Zamoli ga lepo i možda će ti i poslati nešto na disku.

I da mi se ne javi? icon_sad.gif Pa strasno no.gif Pa,sad mi je prilicno cimanje da ga cimam... icon_smile.gif I sta na kraju oni sviraju? Power? Thrash? Americki power?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

I da mi se ne javi?  Pa strasno

 

He he he sto ti je zensko... laugh.gif

 

Pa,sad mi je prilicno cimanje da ga cimam...

 

Pa cimni ti njega pa ce on mozda tebe...

 

I sta na kraju oni sviraju? Power? Thrash? Americki power?

 

Sve to troje zajedno ali ja mislim da to tebe najmanje intresuje icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sad oba LP samo sto ovaj novi i nije citav album nego prije neki mini EP.

4 stvari sa Blade Of Death se nalaze na Fortune Teller plus Metal Militia znaci samo 5 novih stvari.

Ali O.K. svidja mi se, bas ono sto volim

Moji favoriti su Fortune Teller,mozda najacha, pa onda On The Edge Of Sadness volim ovakve stvari,pa KingsQuest, gore vec pomenute Evil Damned i Space & Time,False Identity.

Samo koja je to pjesma The Fall?

Mozda Human Decay(Fallout)?

Da su ove albume snimila cetri nasa klipana kod nas, bili bi to najbolji albumi ikad,ovako ipak je to U.S.bend ali dobar...

 

A sad jedno pitanjce za Brka Erola: Dje se nalazi taj klub Chameleon??? Treba i meni inspiracije icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сада да те исправим, пошто ми је Ерол редом слао све те снимке како су их радили, а и очигледно ниси прочитао шта пише на "Blade Of Death" плочи. Елем, четири песме које су убачене на крај тог LP-ја су демо верзије песама које су убачене као бонус да би се плоча мало разликовала од диска. Те песме припадају албуму "Fortune Teller", тако да су све песме са њега нове, бар су у другачијем аранжману, плус наравно обрада коју сам још раније чуо јер ми ју је Ерол послао на дему на ком су биле те 4 песме (прве верзије које су отичле на плочу), заједно са интервјуом који су радили са Билом Питерсом из Кливленда, иначе газдом Auburn Records.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da u pravu si,doduse, procitao sam ranije sta pise na coveru ali sam ocekivao da ce na Fortune Teller biti vise od 10 pjesama.

Ovako mi ispade "samo" 5 novih stvari jer sam Blade nabavio skoro dva mjeseca prije Tellera.

A mogao je "Brko" da uradi na primer 4 obrade od nasih bendova pa da kaze onim glupim Amerima vidis sine ovo je Skloniste sviralo 1980, ovo su Jagode iz 1981 a ovo Gordi 1982 i za kraj Rok Masina iz 1983 icon_mrgreen.gif i da to metne kao bonus. Bilo bi mnogo intresantnije...

 

Kad ce treci album???

Share this post


Link to post
Share on other sites

На ово задње ћу оставити Еролу да одговори, пошто једино он то зна. А стварно је могао да уради обраде домаћих ствари, само нисам сигуран да би они Амери то хтели да свирају и певају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Zdravo svima, nisam bas imao vremena zadnjih meseci da svracam na YUM, radim na novom albumu, eksperimentisem sa novim pojacalima, tri pesme su gotove za sada i moram reci da su pravi speed/thrash sa duplim bas bubnjem iz pakla, rezanjem na gitari ali sve melodicno naravno. mogao bi ih uoporediti sa Kreator/Gamma Ray/Death stilom ....Usporava me to sto ne mozemo da nademo jos jednog gitaristu, jebem ti Ameriku, nemozes naci Metal muzicare ni za leka...Ha,Ha..

 

Za dr. lectera: sex club Chameleon je u Phoenix-u, ali s obzirom da si ti u Evropi ja mislim da imas mnogo bolji izbor i vise slobode nego mi ovde ...:-)

 

Sto se tice obradivanja nasih domacih stvari moj najveci uticaj su bili Rapid Force, sa Koletom i Jaksom sam dosta vremena proveo i naucio mnogo stvari o gitari,

ja bi sutra obradio nesto ali tesko sa amerikancima.....

 

Erol/Exiled

Edited by Erol

Share this post


Link to post
Share on other sites

E odlichno je to stari...

Ko izdaje za Evropu? Hellion opet zar ne?

Hocu opet vinilno izdanje,nemoj neko da zajebe.

To za drugog gitaristu ti vjerujem,prijatelj mi je prichao za 5 godina zivljenja u SF - Bay Area vidio 5 metalaca a o muzicharima nema govora...

 

sex club Chameleon je u Phoenix-u, ali s obzirom da si ti u Evropi ja mislim da imas mnogo bolji izbor i vise slobode nego mi ovde ...:-)

 

He he... ma rekoh da te onaj gangster Hegewald nije vodio nedje gore po Hamburgu,ima tog na tone tamo...a ima i jedan dobar kurvaluk ovde kod mene sa odlichnim imenom Dark Angel icon_mrgreen.gif

 

 

Sto se tice obradivanja nasih domacih stvari moj najveci uticaj su bili Rapid Force, sa Koletom i Jaksom sam dosta vremena proveo i naucio mnogo stvari o gitari,

ja bi sutra obradio nesto ali tesko sa amerikancima.....

 

Cudno za mene je Rapid Force skoro pa nov bend,zar si propustuo osamdesete?

Mislim za ove obrade, bilo bi intresantno jer je malo ljudi napolju chulo nase bendove...to bi bilo ko nove stvari...

Sto se tice Amera,utoka sve rijesava...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa videcemo kad album bude gotov, najverovatnije ce to opet biti Hellion Records....Za sada radim udarnicki......potrajace najmanje godinu dana jos dok ne bude materijal spreman...

 

Bio sam u u Hamburgu u delu koji se zove Reeperbahn......ha,ha...Zato i kazem Evropa je zakon!!!!

 

Sto se tice nasih bendova nisam - propustio 80'te sto se tice Metala u globalu, ali nisam mnogo slusao od nasih bendova osim mozda Divljih Jagoda, malo 8-mog putnika.....Ja sam uglavnom bio orijentisan na zesce stvari a to je znacilo u to vreme: ACDC, Judas Priest, Motorhead, Iron Maiden...Misam obracao puno paznje na domacu scenu....

 

No dobro....sta je tu je....

 

Erol

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Следећи пут кад будеш дошао код мене, морам ти онда лепо испуштати све то. Мислим да ћеш се поприлично изненадити.

Хајде, обрадуј нас новим албумом наредне године.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Zavrsili su treci album, a u medjuvremenu se Erol vratio na ove prostore. Trenutno je u Brckom, a mislim da ce uskoro doci i u Srbiju, pa cemo imati prilike da cujemo master snimke novog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...