Jump to content

Blind Guardian


Recommended Posts

Ni King Diamond nije kao ostali bendovi, ni Iron Maiden, ni Therion, ni Queensryche, ni Alice Cooper, ni Nightwish, ni Cradle of Filth, ni System of a Down, ni Savatage, ni Riblja čorba...

 

Čoveče, nemoj se blamirati, naročito ne pred klincima. ali da ne uvredim nekog pod ovim terminom, hoću reći ni Maideni ni Diamond nisu ispali iz crne rupe i svirali nešto epohalno.

Iron Maiden je pre svega proistekao iz Punk-a, jer ako si iole upućen, u svim intervjuima iz osamdesetih,a i danas to pominje, Di'anno je isticao da su Maideni pre svega PUNK bend, iako to u celosti nisu bili, ali uzmi recimo pesme ''drifter'' i ''another life'', to su pesme sa dosta punk vajba.

 

King Diamond, Savatage, nastali su pod uticajem Kansas, Kiss, Alice Cooper (a opet, da nije bilo Franka Zappe i Screaming Lord Sutcha, ne bi bilo ni Alice...)Uriah Heep, Deep Purple...jesi li slušao Avatar, pre-Savatage? teško.

 

Ovo je glupost,sve. Nekom se svidja follow the blind, nekom twist, zašto nekom nabijati na nos lično mišljenje?

Ne vidim poentu, ako nešto ne voliš, to ni ne slušaš. ukusi su različiti. Ja kao fan, iskreno ne volim koncertnu listu gardijana jer se malte ne ne menja 10 godina...i ono što sviraju kao specijal večeri su ustvari ustaljene pesme koje nisu duže vreme svirali, pa krenuli opet da ih vrte. Jedino me obradovalo što su na poslednjem koncertu u Krefeldu ''Damned For All Time'' koja je poslednji put svirana 1991, kada je Dzon Grili tadašnji pevač Iced Earth-a, koji su im bili predgrupa, pljuvao jevreje na svirkama, nakon čega je kicked out.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo NWOBHM je nastao pod uticajem punka, ali su Maideni unikatni i u okviru NWOBHM, jer ih do dana današnjeg izdvajaju određeni elementi u muzici, pre svega Harris-ov stil sviranja basa. King Diamond je bio pod uticajem Cooper-a kad je u pitanju imidž, ali je u muzici od početka Mercyful Fate do dana današnjeg ostao unikatan po svom stilu pevanja, kompleksnim kompozicijama koje obiluju solažama i prelazima i horor pričama. Avatar je, koliko ja znam, prvo ime benda Savatage, a ono što je kod njih osobeno, jeste stil koji su razvili ne na početku, već kasnije, na albumu Gutter Ballet - heavy metal sa klavirom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maideni su unikatni zato sto 30 godina sviraju jedno te isto na svakom albumu :mrgreen:

 

A i smorili ste, sad svi pljuju Twist ko sto su svi napljuvali Operu kad je izasla, pa opet sad svi balave na "Silence" ili "Punishment" i "Maiden and Minstrel" ... I realno, na stranu ukusi, moze meni da se svidja ili ne, ali tehnicki, produkcijski i idejno-kompozicijski, twist je jedan od najboljih albuma guardiana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maideni su unikatni zato sto 30 godina sviraju jedno te isto na svakom albumu :mrgreen:

 

A i smorili ste, sad svi pljuju Twist ko sto su svi napljuvali Operu kad je izasla, pa opet sad svi balave na "Silence" ili "Punishment" i "Maiden and Minstrel" ... I realno, na stranu ukusi, moze meni da se svidja ili ne, ali tehnicki, produkcijski i idejno-kompozicijski, twist je jedan od najboljih albuma guardiana ;)

 

 

Da znas brate koju si glupost sad odvalio,vidi se da se ne poznajes u Maidene uopste!

Iron Maiden i Killers isto kao:

The Number Of The Beast,Piece Of Mind i Powerslave ? a ovo je isto kao:

Somewhere In Time i Seventh Son ??? a ova 2 su ista kao:

No Prayer For The Dying i Fear Of The Dark??? A cela Bruce era je ista kao:

The X Faxtor i Virtual XI a jos da ne pricam poslednja 3 albuma koliko su razlicita,brate mnogo si veliku glupost odvalio!

 

Inace Twist In The Myth je jebeno savrsenstvo!Sigurno je Top 3 album Guardiana...bar na mojoj listi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znas brate koju si glupost sad odvalio,vidi se da se ne poznajes u Maidene uopste!

Iron Maiden i Killers isto kao:

The Number Of The Beast,Piece Of Mind i Powerslave ? a ovo je isto kao:

Somewhere In Time i Seventh Son ??? a ova 2 su ista kao:

No Prayer For The Dying i Fear Of The Dark??? A cela Bruce era je ista kao:

The X Faxtor i Virtual XI a jos da ne pricam poslednja 3 albuma koliko su razlicita,brate mnogo si veliku glupost odvalio!

 

Inace Twist In The Myth je jebeno savrsenstvo!Sigurno je Top 3 album Guardiana...bar na mojoj listi

 

Kako to da se uvek pojavis tamo gde god da se pljuju maideni...imas neki spider-sense ili sta?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znas brate koju si glupost sad odvalio,vidi se da se ne poznajes u Maidene uopste!

Iron Maiden i Killers isto kao:

The Number Of The Beast,Piece Of Mind i Powerslave ? a ovo je isto kao:

Somewhere In Time i Seventh Son ??? a ova 2 su ista kao:

No Prayer For The Dying i Fear Of The Dark??? A cela Bruce era je ista kao:

The X Faxtor i Virtual XI a jos da ne pricam poslednja 3 albuma koliko su razlicita,brate mnogo si veliku glupost odvalio!

 

Inace Twist In The Myth je jebeno savrsenstvo!Sigurno je Top 3 album Guardiana...bar na mojoj listi

Ma pazi, ajde ako ne racunam Paul DiAnno eru, Meni su Maideni manje vishe jedno te isto godinama... e sad jebi ga, to sto su mi isti ne znaci da ih ne volem, mislim odgledah ij u madjariji 2003, ne bi ishao da ih ne volim (mislim gledao sam ih i ovde, al ovaj koncert u BGu mi realno bio shit, iz iskustva znam da Maideni umeju to mnogo mnogo bolje da rade :D ) Tipa ova sad turneja sto ide, to bi bilo vrh da neko odradi cert kod nas, bolje da su ih sad doveli nego na AMOLAD turneju.... to bi bila ludnica totalna.

 

Back to Guardian: Meni zadnji album vrh,a vi kako ocete. Mada jedva cekam ovaj akusticni 'LOTR' Soundtrack da izadje :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, kakva rasprava :)

Meni je zadnji album bolji od prva 4. Sa A Night At The Opera bi se mozda i ravnao, da nema Battlefield pjesme, koja prevazilazi cijeli A Twist At the Myth!

Imaginations From The Other Side nema konkurenciju, a NightFall ga slijedi.

To je moje vidjenje Gardijana, a isto tako, cini mi se da su uzivo jako neuvjerljivi, i to mi bas smeta, posebno jer su mi u Top 5 bendova ikada.

Jedva cekam da izadje njihovo vidjenje za Gospodara Prstenova, oni su jedini koji to mogu odraditi kako teba, bez stereotipnih epskih melodija sa filma, koje sam cuo od Konana pa nadalje gomilu puta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...