Jump to content

Blind Guardian


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Reche Frubi da ce otprilike doci 2009e na legacy fest ako sve bude kako treba...

 

Nema šanse. Mozda samo kao Demons & Wizards, hansi i jon. Blind Guardian cim izda onaj orkestralni projekat, odradice par lokalnih promocija, iako mi je totalno passe da to nosi ime blind guardian, ponajvise sto je to andreovo delo, i manje vise hansijevo, ali ajde, i krenuce da radi na novom albumu. a tad za njih nema turneje. I sam Hansi je izjavio da taj projekat nece biti previse koncertno promovisan, ponajvise zbog gomile ljudi koja tu ucestvuje.

 

drugo, zar je bitno ko nije bio na oba koncerta u bg? pa 90% vas nije ni slusalo blind guardian do 2002.godine i do trena kad je film gospdar prstenova poceo da se emituje, pa se pocelo zesce da prica o gardijanima. tolkinovci su ih zdusno pljuvali, a danas ih kao pasionirano slusaju. na 202-ojci su po prvi put pusteni 2002 godine. ja njih slusam gomilu godina unazad, 90-e sam dobio kasetu follow the blind, a sta da kazem kad me je gomila nabedjenih metalaca podjebavala 95-e sta slusam te jadnike, a isti ti likovi danas se kunu u njih. nemoj ste licemeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, pa ti si Syrant, tek sad sam provalio... Svaka čast što slušaš BG od 1990, ali ne mogu da kažem za sebe da bih voleo da sam ih tada i ja slušao, jer mislim da dete od 8 godina nije na dovoljnom nivou mentalne zrelosti da može da razume tu vrstu muzike na pravi način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, pa ti si Syrant, tek sad sam provalio... Svaka čast što slušaš BG od 1990, ali ne mogu da kažem za sebe da bih voleo da sam ih tada i ja slušao, jer mislim da dete od 8 godina nije na dovoljnom nivou mentalne zrelosti da može da razume tu vrstu muzike na pravi način.

 

 

Kako kome. Ako ti kažem da su mi prve dve kasete koje sam presnimio od ćaletovog ortaka u to vreme bile ''Strappado'' od Slaughter-a i ''Ride The Ligthning'' od Metallica-e, da. prilično sam me(n)taly insane. Još što me je isti navukao na hard metal časopis, ne mogu se požaliti. I za mene su sa tim albumom u to vreme gardijani zvučali veoma bučno, dok za rođendan par godina kasnije nisam dobio tales from the twilight world i totalno se navukao na njih. taj album mi je u suštini najdraži. Pa se desilo da su '96 na emisiji hard metal na ns plusu pustili welcome to dying video, i to mi je bilo prvi put da ih vidim kako izgledaju. moram da pronađem omot kasete follow the blind, uopšte nije bio onakav kakav je (piraterija socijalus sa sve gramatičkim greškama). skeniraću ga, pa ću ga stavim ovde.:)

 

elem, da ne skrećem u offtopic, evo šta je Hansi nedavno izjavio.kao što rekoh, kuva se akcija za novi album.:)

 

Hi there,

 

Even though it is a little late we would like to wish you a HAPPY NEW YEAR 2008. After finishing all touring activies with the final one in Krefeld, we suppose you can imagine how much we have enjoyed last year's Christmas season. Obviously everyone gained an enourmous amount of weight during these days. Now, even for an insider it is a little difficult to recognize who is who while we are jamming in the rehearsal room. I am sure, or at least I hope, we will be in good shape when we do the videoshooting for the computer game.

 

From next week on we will continue working with Charlie Bauerfeind on the "Sacred" mission. After doing some basics last December we will now finalize two strong songs from which one will be used for the game. I guess you all agree that two songs won't do it for an EP. So instead of releasing an EP later on in the year we are going to keep these two songs to be used for the next album in one or the other way. The material contains the handwriting of the "ATitM" album and certainly won't be representative for the style of the next one.

 

Apart from having these songs in production we are currently discussing the musical direction for the new songwriting. We already have a pretty good vision of what we want to accomplish during the next two years. As usual there will be some musical changes, but for most part we intend to keep the direction of the last four albums, whatever that exactly means we will see in 2010, I suppose.

 

Another important issue will be the orchestral project, which we will bring to an end during that next songwriting period. Mark my words. Since the songs for it are written for most of the parts this is more a matter of coordination. All in all we are ready for a new era, if there weren't these extra pounds of weight which we have to get rid of before we can seriously start.

 

As for touring activies I doubt we are going to play any concerts up to the end of 2009. Any earlier appearance would be a big suprise, but you never know...

 

Have a nice one,

Hansi

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf, znammm...;( nemojte josh i vi pls....

imala sam kartu i dala sam je drugu....iste veceri sam zazalila...

 

 

Ovo me tako podsecja na moju bivshu..i ona je uradila isto.x/

 

 

 

 

@Vlladimir Brate, ovde se na radi o tome ko koliko slusha Gardijane.Recimo, ja ih slusham od kada sam te iste 2002 prvi put chuo "Into the storm" na 202, i to nema apsolutno nikakve veze sa LOTR-om, a tebi svaka chast shto ih slushash od 1990, al` ne mroash sada time da se hvalish i danm dokazujesh kako si ti iznad nas i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vlladimir Brate, ovde se na radi o tome ko koliko slusha Gardijane.Recimo, ja ih slusham od kada sam te iste 2002 prvi put chuo "Into the storm" na 202, i to nema apsolutno nikakve veze sa LOTR-om, a tebi svaka chast shto ih slushash od 1990, al` ne mroash sada time da se hvalish i danm dokazujesh kako si ti iznad nas i sl.

 

 

Niti se hvalim niti imam nameru ikom ista da dokazujem. to sto ti citas moj posto ofrlje, to je druga stvar. ja sam to prokomentarisao, otkad ih slusam na konto onih ''prozivkivaca'', koji su bili na oba koncerta u bg-u, i bezrazlozno prozivaju ove koji su bili samo na prvom ili drugom, sa konstatacijama ''nisi jesi fan''...posto vidim da se kroz dobar deo teme provlace te gluposti, otkako su nastupali po bg-u.

 

i ''Into The Storm'', istina, nema veze sa lotr-om, ali ima veze sa silmarilionom, kao i ostatak albuma, kontaaaaš?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti se hvalim niti imam nameru ikom ista da dokazujem. to sto ti citas moj posto ofrlje, to je druga stvar. ja sam to prokomentarisao, otkad ih slusam na konto onih ''prozivkivaca'', koji su bili na oba koncerta u bg-u, i bezrazlozno prozivaju ove koji su bili samo na prvom ili drugom, sa konstatacijama ''nisi jesi fan''...posto vidim da se kroz dobar deo teme provlace te gluposti, otkako su nastupali po bg-u.

 

i ''Into The Storm'', istina, nema veze sa lotr-om, ali ima veze sa silmarilionom, kao i ostatak albuma, kontaaaaš?

 

 

Ne chitam ja tvoj post ofrlje, vecj ti konstantno pokushavash da dokazhesh kako si ti najvecji fan.ok, ukapirali smo. Pa, naravno da kontamm,prostudirao sam Gardijane uzduzh i popreko, ali ja sam pokushavao da kazhem kako ja Gardijane nisam pocheo da slusham zbog LOTR-a, a ti si to ukapirao kako ja pokushavam da kazhem da INTO THE STORM nema veze sa LOTR-om.Nesporazum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju turneju ove godine.

 

Drugi koncert je bio bolji samo zbog Majesty. Ni jedan nije bio 100% dobar jer nema A Past and Future Secret. :bigblue:

 

:da:

znaci najace kad su na kraju drugog to pustili

ja sam pevo iz sveg glasa :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo me tako podsecja na moju bivshu..i ona je uradila isto.x/

 

Aaa, pa znam ja tu tvoju bivshu...:P mora da si joj seo na dushu preprichavajucji kako je bilo savrsheno i kako si ti chuo Majesty a ona nije,a?!?:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

hansi gostuje u nekoliko pesama novog ayreona i fino zvuci

 

meni je prvi je bio bolji jer sam bio u masi, a na drugom u poslednjem redu

a mozda ima veze i to sto mi je prvi bio i prvi veci koncert u zivotu(mislim na veci bend)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...