Jump to content

PSYCHEDELIC TRANCE


Zagrivuk

Recommended Posts

04.03-Talamasca Live! & Dj set(poseydon)

Talamasca je strava! Ići ću sigurno ako budem bila pri kešu. Samo će ulaz da odvale jedno 800din minimum+cirka itd.

Nek neko vidi na netu da li i kad dolaze Astrix, Astral, Infected Mushroom, Gms, Alien Project i sl. Meni nešto neće da očita onaj goasapiens sajt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jao koja juce ispala u skc Electric universe trebao da bude Live a na kraju bio dj set no dobro bilo je ok samo sto je bilo mnogo sabana ali sta da se radi.Evo da najavim dve predstojece zurke

 

 

8.04-Ticon Live(sweden)+ Peter Digital(sweden)-Skc-Progressive Trance

15.04-Atmos Live+ Dj Set(sweden)-Skc-Progressive trance

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad cu sve da ti lepo objasnim i napisem podelu posto je Trance sirok pojam.

 

Goa Trance-Nastao pocetkom 90 iz EBM u Goi Indija,za Goa Trance je karakteristicno istocnjacke melodije,melodicnost i pa cak i neka duhovnost.Tipicni predstavnici goa trance zvuka su Astral Projection,Shakta,Man with no name,Hallucinogen znaci stara skola

 

Full on trance ili ti Psytrance-Razvio se sredinom devedestih u Izraelu za ovaj pravac je karakteristika jaki basevi cesti prelazi i ne mnogo velika melodicnost.Kod nas se ovaj pravac najvise i slusa.Tipicni Predstavnici Astrix,Talamasca,1200 micrograms,Infected Mushroom

 

 

Euro trance/melodic trance-U sustini pravac koji najvise volim nazalost kod nas se evropski trance uopste ne slusa a u Evropi je totalni mainstream.Karakteristika ovog pravca je melodicnost,ne mnogo jaki basevi,jako pamtljive melodije cak se u nekim pesmama pojavljuju vokali.Predstavnici pravca su Paul van Dyk,Tiesto,Blank & Jones,Johan Gielen...

 

 

Progressive Trance-Pravac koji je nastao iz Progressive House muzike,najvise se razvio u Svedskoj karakteristike zvuka su ne mnogo jaki basevi ali veoma dobre melodije cesto svaki izvodjac ovog pravca ima svoj neki karakteristican zuvk.Tipicni predstavnici Ticon,Atmos,Son Kite,Andromeda...

 

 

Dark Trance-Pravac koji je najmracniji najvise se razvio u Rusiji za ovaj pravac je karakteristicno veoma agresivna muzika uzasno jaki basevi i cesta ponavljanja cesto ubacivanje vriskova i ostalih semplera,morbidna atmosfera Tipicni predstavnici Penta,Xenomorph,Kindzadza,Fungus Funk......

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja najvise volim da popijem pa mi je svejedno koji je trance u pitanju icon_wink.gificon_biggrin.gif

meni s etrance svidja kad sam strejt. ne vidim poentu da se razvalim ko dupe pa posle da ne znam ni na sta sam dosla.... na trance desavanja idem ili strejt ili malo pripita i to je ok da mi ne bude smor... musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni s etrance svidja kad sam strejt. ne vidim poentu da se razvalim ko dupe pa posle da ne znam ni na sta sam dosla.... na trance desavanja idem ili strejt ili malo pripita i to je ok da mi ne bude smor... musik20.gif

ma OK..i ja idem pripit a ne otkinut ko svinja...

retko se kad ja i napijem..mada cesto pijem icon_redface.gif

ja sam uvek strejt a nazalost vecina ljudi na trance zurke dolazi zobg droge i ostalih sranja a ne muzike

ja mislim da su to predrasude....nema tu droge ni manje ni vise nego

na drugim desavanjima/koncertima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...