Jump to content

Deicide


Guest kArLo

Recommended Posts

Ne mogu oni da snime 7-8 albuma a da je svaki kao deicide ili legion.Moralo je doci do promene jer bi smo onda dobili jos jedan in torment in hell ili insineratehymn.Izgleda da ja bas pozitivno gledam na ono sto se tebi ne svidja na novom albumu.Te solaze i prateci rifovi su po meni bas to sto najvise vadi album.Recimo,na homage for satan,dok ide solaze, druga gitara maestralno prati i po meni je to vrh albuma.

Naravno da se slazem sa time da mora da bude progresije, ali mi se ona u ovom slucaju ne svidja. Ipak je ne mogu nazvati nazadovanjem, jer je album bolji od Incinerate i In torment, ali mi se cini da je dobri stari D otisao u 3 lepe...

 

Ako je vama ovo osvezenje, vi onda na Deicide gledate kao cisto na muziku. Ja ih gledam malo sire. Zato i ne volim masu bendova iako muzicki imaju dobre delove, jer muzika ne podrazava ono sto je u tekstovima. Solaze na Stench muzicki gledano nisu lose, imaju dobrih melodija, ali se po meni ne uklapa.

Tako je,za te solaze,samo od tebe Heavy,chuh komentar da su sranje,svi recenzenti se slazu da su bas osvezile do jaja album,a i ne kapiram,kakvo narodno veselje,covece?Poslusaj ti onu solazu,recimo,u naslovnoj pesmi,ako je ona vesela,onda - jebaga...

Da slusam sta recezenti vole, odavno bh otrcao u Mordor i pokupovao sve one nahvaljene diskove iz njihove distribucije, sto se ubise da ih nahvale u recenzijama :)

Ta solaza - prvid deo soloa je dobar, ide negde, lici na klasiku, ali mracan je :da:, medjutim, poslusaj onaj drugi deo sto pocinje oko 2:32, cista HM solaza.

 

A to sto je Ralph katolik i svira u Deicide, kad sam to cuo mi je samo ucinilo jadnijim. Da si pogledao video intervju Owena, video bi da je lepo covek rekao da je Ralph dosao u bend zbog kinte, jer mu je trebao anganzman. I to sto, kad pitaju Glena kako to da katolik svira u bendu, on pocne da sere kako Ralph zapravo nije katolik, nista ne menja. Smeta mi najvise to sto mi ( Owen ne) Santolla izgleda kao cisti tezgaros. Sto zapravo i jeste.

 

Evo sad slusam album, da se prisetim utisaka, i isto. Upravo ide pesma Death to Jesus. Solaza je bas zla, pravi zli hm :)

 

Nisu nesto Hofmanovi do jaja u tehnici, Santolla ih sije za 666 duzina, i drkosi su, nema vecih. I njihove solaze nisu nesto pamtljive. Ali su kao Slayerove - uklapaju se savrseno u muziku.

 

Ne kazem, mogao je nekog drugog da dovede, nisu morali oni da ostaju, jer je bend ocigledno nazadovao zbog njih. Ali ne hm gitaristu. Ds nisu death metal progresivci, mislim na pravac.

 

Ne bi ih oni stavljali da se ne uklapa u muziku. Uostalom, gitarista je svirao u iced Earth, a oni bas i nemaju puno veseljackih pesmica, je l' tako?

To ti je, ja mislim, glupo rezonovanje. Nisu oni nepogresivi, niti im ja slepo verujem.

 

Inace, Iced Earth i ajde nekako, ali oni su melanholija, dok su agresivniji delovi uglavnom euforicni, ne zli.

 

Pogledaj profil Santolle, bendovi tipa Millenium, Seabastian Bach & Friends, objasnjavaju stvari. Nemam ja nista protiv toga i da je on tu svirao, kad bi se meni svidelo sta radi u Deicide-u. Nisam ja neki zatucani fan koji se lozi na Satanu i na sve zlo, slusam dosta toga razlicitog, ali Deicide je to. Zlo. Ili je bio.

 

EDIT: Evo lepo rece i Dragonheart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, Iced Earth i ajde nekako, ali oni su melanholija, dok su agresivniji delovi uglavnom euforicni, ne zli.

A u Deicide muzici bas sve i uvek treba da zuvci zlo? Pa mi pricaj ti posle o glupom rezonovanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za Ralphova religijska ubedjenja - ja sam ga prvi napljuvao,mozes naci par strana nazad.Ali da je covek odradio radnju - odradio je.

HM solaze?Pa sta i da jesu?Ne vidim gde je problem...Sto RNA kaze,meni solaze uopste ne zvuce veselo,vec melodicno - postoji ipak razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam ja rekao sentis, onaj najgori, to sto izvrcete sta sam rekao terajuci stvari u krajnost ne znaci nista. Mislim, naravno da to nisu solaze kao u pop rock baladicama, ali to nije zlo. Lepo je Rna rekao - spiderske, i to u najboljem slucaju. Nisam ja generalno protiv takvih solaza, volim ja to, Merciful Fate, Carcass, King...

Hate Eternal - to mi se isto ne svidja kod njih - Rutan ima do jaja solaze, ali one nikako nisu u kontekstu ostatka pesme. Inace Grave, sve je melodicno - recimo i Deeds of flesh iako je brutal jer sve je melodija, ali znam sta si hteo da kazes sa tim 'melodicno'. Mojim ushesima jednostavno smeta taj faktor kod sadasnjeg Deicide-a.

 

Da kazem ovako, svi cete jasno razumeti. Da je ovo novi bend, da nema proslost iza sebe recimo, da mu je prvi album( time ne mislim da je ovaj album neprofesionalan) - meni bi se svideo ovaj album. Ali, gledajuci u sirem kontekstu, znajuci sta je pre bio Deicide, znajuci sta znaci ime Deicide, znajuci o cemu pise Glen, uzrokuje da ovaj album kao Deicide album ja ne mogu da svarim. Svima nama omiljeni bendovi stvaraju neke predstave sta oni predstavljaju, pa tako meni i Deicide; a ovaj album se u tu moju predstavu o njima ne uklapa. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Da kazem ovako, svi cete jasno razumeti. Da je ovo novi bend, da nema proslost iza sebe recimo, da mu je prvi album( time ne mislim da je ovaj album neprofesionalan) - meni bi se svideo ovaj album. Ali, gledajuci u sirem kontekstu, znajuci sta je pre bio Deicide, znajuci sta znaci ime Deicide, znajuci o cemu pise Glen, uzrokuje da ovaj album kao Deicide album ja ne mogu da svarim. Svima nama omiljeni bendovi stvaraju neke predstave sta oni predstavljaju, pa tako meni i Deicide; a ovaj album se u tu moju predstavu o njima ne uklapa. :da:

 

ti sam rekao,jerky,da si pazljivo odslusao samo 3 albuma.

a ja ih slusam dugi niz godina i jedan su mi od omiljenih bendova i ovaj album mi se uklapa u pricu,digli su svirku na visi nivo - steve ga nikad nije brutalnije i brze odbubnjao,glen standardno zlo,a solaze su mi tresnjica na tortu.stvarno,kad sam prvi put pustio homage for satan,rekoh u sebi "vrh deicide stvar",i onda ulete jebacka solaza koja je dala jedan novi smek njihovoj svirci,i lezi mi skroz.

znam i sta je bio deicide i sta znaci to ime i o cemu pise glen,i ne vidim sto malo melodicnije solaze kvare sve to,bem mu sve :)

deicide je meni doneo novu svezinu i vatru ovim albumom,tebi ne,jebiga sta da se radi...cujem da ces uskoro dobiti jedan lep mp3 pa se zabavljaj sa njim :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

 

Lose si me shvatio. Cuo sam sve albume naravno( sem Scars, njega nemam, ali imam spot za naslovnu numeru), ali volim bas samo ova tri i pojedine pesme sa ostalih.

 

Da vidim i taj Sloter.

 

Inace, slican sam i ja osecao imao kad sam video spot za istu pesmu( prvi kontakt sa albumom), zvuci dobro, ide, ide i onda dodje solaza, a ja - 'wtf?!'

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

OMG WTF?

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=64885

 

As reported earlier today, DEICIDE kicked off their European tour on Friday, January 5 without frontman Glen Benton, who reportedly was forced to stay home to take care of pressing legal matters (although this has not been officially confirmed).

 

??????????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazo, evo posljednjih vijesti

JEBEM IM JA MATER neprofesionalnu

 

 

Massive Music, the organizers of DEICIDE's current European tour, have issued a statement explaining the reasons behind bassist/vocalist Glen Benton's absence from the trek and the status of the remainder of the tour. It reads as follows:

 

"On Friday (January 5) kicked off their European tour without frontman Glen Benton, who was forced to stay in the U.S. due to some family problems. The decision was actually made in the very last moment, when the band arrived in Europe. DEICIDE in agreement with Massive Music decided to not cancel the tour and Glen Benton consented to his replacement. Hope Glen will join the tour after solving his problems (all the best for him!) The more so because so far the tournee has been going great! First two gigs in Eindhoven and Nijmegen were sold out! During the first four gigs Seth [van Loo] (SEVERE TORTURE, NOX, CENTURION) is handling vocal duties. In Manchester [beginning on January 9] Garbaty 'Yaha' (from Polish death metal band DISSENTER) will join DEICIDE, taking care of bass and vocal duties as long as necessary. Every night DEICIDE is going to play a killer 75-minute live set (17 songs!). New merchandise featuring new t-shirts, longsleeves, zippers, girly, stickers from band's latest album 'Stench of Redemption' is available during the tour.

 

"Remember, DEICIDE, VISCERAL BLEEDING, PSYCROPTIC in cooperation with Massive Music are going to play this tour till the last gig. There's no plan to cancel any show, now it all depends on local promoters. Hope this situation won't lead to any cancellations!"

 

A bunch of high-quality pictures from DEICIDE's headlining concert Saturday night (January 6) at Doornroosje, in Nijmegen, Holland have been posted online at Metal-Experience.com (NOTE: DEICIDE photos appear on pages 2-3). Support at the show came from PSYCROPTIC and VISCERAL BLEEDING.

 

DEICIDE's setlist for Saturday night's concert was as follows:

 

01. Dead by Dawn

02. Scars of the Crucifix

03. Stench of Redemption

04. Death to Jesus

05. Serpents of the Light

06. When Satan Rules his World

07. Bastard of Christ

08. They Are the Children of the Underworld

09. Desecration

10. Dead but Dreaming

11. Christ Denied

12. Behind the Light Thou Shall Rise

13. Walk with the Devil in Dreams You Behold

14. Homage for Satan

15. Lunatic of God's Creation

16. Kill the Christian

17. Sacrificial Suicide

 

Fakat ne znam...da idem na Deicide i gledam nekog ko je naucio setlistu za jedan dan, bez clana koji je olicenje benda...ne namjeravam. Glen samo nize razovcarenja i stavlja ljagu na bend koji je dvno bio zreo za raspada, ocigledno. Tako to uvijek biva...koliko sam jebeno iscekivala konc...da bude jos gore, karte se uopste ne mogu rezervisati i moram ganjati ljude po hr da mi kupuju...

 

/mode 'pissed off' on

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakat ne znam...da idem na Deicide i gledam nekog ko je naucio setlistu za jedan dan, bez clana koji je olicenje benda...ne namjeravam. Glen samo nize razovcarenja i stavlja ljagu na bend koji je dvno bio zreo za raspada, ocigledno. Tako to uvijek biva...koliko sam jebeno iscekivala konc...da bude jos gore, karte se uopste ne mogu rezervisati i moram ganjati ljude po hr da mi kupuju...

 

/mode 'pissed off' on

 

Ne znam sta da ti kazem.Ja da dodjem na cert Deicidea i da ne vidim Glena,obesio bi Furbija za jaja. :da:

 

Mislim definitivno treba da se raspadnu,nije to vise Deicide sto je bio...nije... :no:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mislim definitivno treba da se raspadnu,nije to vise Deicide sto je bio...nije... :no:

 

Ne trebaju da se raspadnu,barem dok ih ja ne vidim uzivo :bigblue: Salim se.

Neka Glen samo resi te porodicne probleme pa ponovo na turneju.Ali ako mislis na muziku sa poslednjeg albuma,e tu gresis druskane,to je najmanji razlog zbog kojeg bi trebalo da prestanu sa radom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema Glen sta vise da ponudi. Ja sam rekla svoje o novom albumu, al to ne znaci da bi i nastavili sa slicnim. Hajd i nekako Deicide bez Hoffmana, ali da ovo nije prevrsilo svaku mjeru? Valjda nije 100% sigurno da ga nece biti u Zg.u, al zaista ne znam da li da rizikujem. Genijalne su pregrupe, al zna se sta je meni bio prioritet. Prijasnja otkazivanja turneje su daleko humanija nego ovo sranje. Nije da bih platila jedno 50e da gledam lika na stageu koji drzi lyricse u rukama i pjevusi children of the underworld.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne trebaju da se raspadnu,barem dok ih ja ne vidim uzivo :bigblue: Salim se.

Neka Glen samo resi te porodicne probleme pa ponovo na turneju.Ali ako mislis na muziku sa poslednjeg albuma,e tu gresis druskane,to je najmanji razlog zbog kojeg bi trebalo da prestanu sa radom.

 

Slazem se sa Abigail.Znaci Benton je izjavio na DVDu da Deicide nije Deicide bez njega.Sta sad pokusava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma govorila sam zbog onog Loo.a orwhateverhe'scalled. Da mi dodje sam Vincent il Tardy na Glenovo mjesto, ne bi to bilo to. Ovako kao postoji neka mala mogucnost da se gospodin udostiji vratiti (do svirke u Zg.u) na mjesto gdje trenutno pripada na turneji. Taman rijesim problem s kartama, kad se pojavi novi. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...