Jump to content

Tool


nazgaroth

Recommended Posts

' date='20. 4. 2006, 21:16'] pa svi su u nekom tripu da Tool radi po 5 godina na albumu

al zapravo uopshte nije tako

ovo sam vec rekao pre nekih 20 stranica - citao sam intervju sa Adamom gde kaze u fazonu da 2-3 godine lade jaja, a onda sednu i odrade album

Znam procitala sam,ali nekako posle pet god ocekujes nesto bolje od ovog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo situaciju...

 

Kada je procurela Vicarious svi smo poleteli da je downloadujemo, preslusali... Kad je procureo ceo album, opet se masa zaletela... Mene je uhvatio bedak, ne samo kao fana nego i kao muzicara... Palo mi je na pamet kako bi se ja osecao da ulozim xy vremena i truda, da dam sebe itd (muzicari, a i ne samo oni verovatno znaju o cemu pricam) i da mi se desi tako nesto... (OVO NIJE NAPUSAVANJE VAS KOJI STE SKINULI ALBUM, ODMAH DA SE RAZUMEMO!!!) I smorio sam se zbog njih...

E, onda pocinje da me kopka crv sumnje - a sta ako oni sami stoje iza toga? Fora? Videcemo... A sta ako ih je neko poprcnuo u guzu i protivu svakog zdravog razuma i cisto profiterski bacio album na neki server na izvol'te? Jebi ga, zao mi ih je, a i pitam se da li ce neko da najebe...

 

Drugi aspekt cele price se tice osecaja prosecnog konzumenta pri dodiru sa novim albumom omiljenog mu benda... Nije to to... Regularno ustanes ujutru, pa razmisljas o tome kako ces danas da kupis disk, pa odlazis do CD shopa, pa ga trazis pogledom, uznemiren, pa ga ugledas na polici i srce ti zaigra... wub.gif E, onda disk pola sata zagledas i balavis po njemu, pa ga kupis, krenes kuci i razgledas omot, zamisljas kako ce da zvuci, pa kad stignes kuci, pustis, pocnes da uzivas, digne ti se (u slucaju dame reciprocna reakcija)... A ovako... download complete --> play --> totalno sterilno...

Edited by sixstringer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je album fake...Jako je chudno,ali deluje kao nesto sto bi oni odradili...

Meni je u prvi mah bilo WTF?! ali nekako kontam da to ipak zvuci kao Tool..

E da, The Pot mi je bila apsolutni sok kad sam je pustila, samo sto nisam pala u nesvest kad sam cula Maynarda na pocetku...Sad mi je pesma bas do y icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusao oko pola..

 

utisak je da je 10 000 Days Lateralus pt.2, s tim da su se Lateralusa svi naslusali debelo do sada, pa im je 10 000 kao da su sve ovo vec culi 10 000 puta, ali nekako i nisu.. polu deja vu..

 

ko bi rekao da ce Tool da odrade neki album.. ali, eto i to se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ovaj album tako los,samo je potpuno drugaciji od onoga sto smo ocekivali,a i lici na Tool da tako nesto uradi.Maynard je rekao jednom kad su ga pitali zasto je otisao u vojsku, da je to bila najnelogicnija stvar koju je mogao da uradi i zato je to ucinio.Sto ga vise slusam to mi bolje zvuci i mislim da ipak nije fake. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo situaciju...

 

Kada je procurela Vicarious svi smo poleteli da je downloadujemo, preslusali... Kad je procureo ceo album, opet se masa zaletela... Mene je uhvatio bedak, ne samo kao fana nego i kao muzicara... Palo mi je na pamet kako bi se ja osecao da ulozim xy vremena i truda, da dam sebe itd (muzicari, a i ne samo oni verovatno znaju o cemu pricam) i da mi se desi tako nesto... (OVO NIJE NAPUSAVANJE VAS KOJI STE SKINULI ALBUM, ODMAH DA SE RAZUMEMO!!!) I smorio sam se zbog njih...

E, onda pocinje da me kopka crv sumnje - a sta ako oni sami stoje iza toga? Fora? Videcemo... A sta ako ih je neko poprcnuo u guzu i protivu svakog zdravog razuma i cisto profiterski bacio album na neki server na izvol'te? Jebi ga, zao mi ih je, a i pitam se da li ce neko da najebe...

 

Drugi aspekt cele price se tice osecaja prosecnog konzumenta pri dodiru sa novim albumom omiljenog mu benda... Nije to to... Regularno ustanes ujutru, pa razmisljas o tome kako ces danas da kupis disk, pa odlazis do CD shopa, pa ga trazis pogledom, uznemiren, pa ga ugledas na polici i srce ti zaigra... wub.gif E, onda disk pola sata zagledas i balavis po njemu, pa ga kupis, krenes kuci i razgledas omot, zamisljas kako ce da zvuci, pa kad stignes kuci, pustis, pocnes da uzivas, digne ti se (u slucaju dame reciprocna reakcija)... A ovako... download complete --> play --> totalno sterilno...

mp3 razmena faljova preko interneta je samo povecavala do sad prodaje albuma...

to se nama u Srbiji cini chudnim ,ali napolju kad covek cuje nesto na netu , ode da pare i ima to kuci ,jer je kao i svi vi kolekcionar muzike....

 

meni je album na prvo slusanje ostavio dobar utisak....

ja sam nasao svoje pesme

 

zzzZZZZzzzpozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo potkrepljuje sumnju da je album fejk.

 

Now where was I?.. Oh yeah, TOOL!.. I'm not going to reveal my source, Mister Patience, but do you want to know the kind of things that have been going on while this record was being recorded? Okay, first there was the decoy record just to confound all those would-be bootleggers out there. This took, oh, about a year, just because the band members wanted it to sound pretty close to the real thing (so as to be believable), along with equally believable art design. When they weren't working on this grand deception, there were other pleasant distractions, such as July 4th 'barbecues with Boar's Head dogs and Icelandic Barbie totally naked by the Jacuzzi, concerts at the Hollywood bowl with a nest of diamonds overhead (alright, a planet, two stars and a noisy police helicopter), velvet-roped "Family Guy" premieres, sailing in the blue Pacific, watching the Dodgers lose while drinking eleven-dollar watered-down Budweiser because they don't sell Czechvar or Sam Adam's "Utopias" at Chavez Ravine (that will be the day... yeah, when Aloke is asked to play the National Anthem on his Bengali bongos)., and here I was with my severe cenosillicaphobia, sitting between Adam and Buzz with only thirty-three dollars in my pocket, watching home runs and fireworks behind the Orange Curtain with L.A.'s latest acquisition (i.e. the Angels),.. and free Hooter's Buffalo wings if they win by 10 runs or more... and they DIDN'T (the fix was on at nine!)

 

Izvor: http://www.toolband.com/news/letter/2005_09.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumnjam da bi bilo ko ulagao trud da snimi fejk album samo da bi zajebao one koji hoce da skinu album sa neta ranije icon_smile.gif

 

jel znate kako 95% diskova zavrsi na netu pre izdavanja?

 

zato sto novine razne i casopisi dobijaju press release, moraju da ga dobiju bar mesec dana ranije, kako bi se trenutak izdavanja casopisa poklopio sa trenutkom izdavanja albuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...