Jump to content

Trzalice


Silver_Moon

Recommended Posts

Ja na Dunlop Jazz trojkama sviram vec 4 godine...jos malo pa ce poceti da mi rastu umesto noktiju icon_smile.gif

Cek jesu to one velike Dunlopov-e trzalice ??? Znam na zadnjim jazz na kojim sam svirao ( FENDER ili Gibson ) nisam siguran , da su bile povece malo .

Imam sada jednu dobru trzalicu skoro sam kupio pack od 12 ali nemaju brand ( marku ) icon_smile.gif . NE znam kako to ali trzalice su prva liga . Nesto izmedju ne bas light nesto izmedju light i medium , vise tezi ovom drugom icon_smile.gif . Ma odlicne su icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uglavno koristim dunlopove ljubicaste trzalice od 2mm ili od 1,5mm i ponekad jazz 3

RESPECT Zdravko na ovo icon_smile.gif . I ja ih koristim od kada sviram gitaru biggrin.gif . TO je prva trzalica na kojoj sam svirao biggrin.gif .

 

Ljubicasta , malo providna Gore pise velikim Jim Dunlop pa ispod USA sa tackicama i ispod m . ma super su . Imam i one zelene ( iste ) samo sto su light

Share this post


Link to post
Share on other sites

RESPECT Zdravko na ovo icon_smile.gif . I ja ih koristim od kada sviram gitaru biggrin.gif . TO je prva trzalica na kojoj sam svirao biggrin.gif .

 

Ljubicasta , malo providna Gore pise velikim Jim Dunlop pa ispod USA sa tackicama i ispod m . ma super su . Imam i one zelene ( iste ) samo sto su light

hmpa ne izgleda bas tako..

na trazalici je neka kornjaca

i onda pise ispod "dunlop,U.S.A i 2.0mm"

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos nesto momci . Mislim da nema koristi raspravljati o trzalicama . Kako vi svirate zavisi od vase ruke , tehnike i mnogih elemenata . Hendrix je znao odsvirati koncert za 3 cackalice zalepljene trakom , tako da i to pokazuje koliko ste vazni vi ( gitarista ) a trzalica i nije toliko bitna . Ako neko ne zna napraviti polozaj prstiju pravilan ili ne koristi trzalicu koliko treba onda je sve jedno cim svira . Npr. gitarista SOAD-a ICE MAN ( to mu je nick icon_smile.gif ) koristi veliku jazz trzalicu ali ako ste gledali koncerte on je iskoristi maximalno . Samo zelim da kazem da treba svirati sa trzalicom koja nam najvise lezi u ruci , a koja je najbolja to je ne moguce odgovoriti jer to ne postoji icon_smile.gif.

Sve od mene biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...