Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

dovoljno znam da si jedan neizivljeni lajavac.

 

nu jeste totalno sranje PO TEBI - niko ne kaze da si ti Mr. Nepogresivi i da tvoj sud nekad nije mozda tacan. ako kazes da je nesto sranje, to NE MORA DA BUDE - jer je to samo tvoje misljenje a ne suva Bozija istina.

 

ne treba da se ubijem sto slusam madonnu, slusam vecinski stvari iz `80-ih i par novijih stvari. treba da se ubiju svi oni koji glume opasne metalce i slusaju samo GrguruthMurguruth.

 

kritikovati je MNOGO LAKSE nego sam uraditi nesto sto zasluzuje paznju i kritikovanje, pa makar to bilo pisanje, stvaranje muzike, slikanje i sl.!

imati argumente je jedno, a biti totalni drcni lajavac koji zamislja da je izmislio toplu vodu govoreci da je jedan svjetski gitarista govno od muzicara - e to je vec nesto drugo. slikaj, pisi, komponuj - makar upola dobro kao neki od ljudi koje pominjemo ovdje, i probaj da izdrzis sva smijanja, pljuvanja i izdrkavanja iskompleksiranih KRITICARA.

poznajem mozda par ljudi, novinara koji imaju KONSTRUKTIVNU kritiku, ostalo su sve nadobudni pljuvaci koji imaju tu taktiku da - sto vise pljuju misle da su bolji kriticari.

preporucicu ti da saznas nesto malo vise o `brodvejskim mesarima` - kad vec toliko volis da `kritikujes`.

 

 

ajde pa odoh sad da skeniram neki svoj text o megadethu i da ga postujem na ovu temu - ocekujem nikad goru pljuvacinu, nemoj me iznevjeriti! icon_da.gif

ti jednostavno nisi kompetentna, al' si na nivou tvrdoglava i bilo bi ti bolje da se pokrijes i cutis zato shto o sviranju ipak malo znas....

nisam ja mozda najkompetentniji na svetu, al' dovoljno znam neke stvari, a ti josh ne umes da razdvojis popularnost i kvalitet....

 

a za poslednju recenicu mogu samo da.... icon_smile.gif

 

aj' sada definitivno dovidjenja na ovu temu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo stigoh iz Beograda (sa kartom broj 568 icon_wink.gif ) i nesto me jako zanima...

Beogradjani: da li je basta SKC-a ono odmah iza SKC-a??????? Ako je to to, onda stvarno ne znam sta ce Mega da traze kod nas....pa demo-bendovi sviraju na boljim/vecim prostorima....MOLIM VAS NEKA NEKO KAZE DA TO NIJE TO I DA TA BASTA MOZE DA PRIMI VISE OD 500 LJUDI!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

za +jimmyija+ - da, nije bilo mnogo ljudi koliko sam ja mislila recimo..

 

 

the wizard, deathman - hvala! biggrin.gif

 

 

vic rattlehead - evo saljem ti na mail...

 

 

za sunraya - aha, znaci ja moram da razbijam gitaru da bi dala svoj sud o necijem uspjehu, umjecu? o tvrdoglavosti ti nemoj da mi pricas. popularnost i kvalitet u metal muzici obicno idu zajedno - iskrena rock publika je takva da joj ne mozes svasta uvaliti. da doticni kirk nema pojma, kao sto ti pricas, lars ga ne bi drzao u bendu. ili jos bolje, predlozi larsu da ubaci tebe - posto je kirk slucajno popularan i NEMA blage.

i kao sto rece deathman - jel zauvijek odlazis? biggrin.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo stigoh iz Beograda (sa kartom broj 568 icon_wink.gif ) i nesto me jako zanima...

Beogradjani: da li je basta SKC-a ono odmah iza SKC-a??????? Ako je to to, onda stvarno ne znam sta ce Mega da traze kod nas....pa demo-bendovi sviraju na boljim/vecim prostorima....MOLIM VAS NEKA NEKO KAZE DA TO NIJE TO I DA TA BASTA MOZE DA PRIMI VISE OD 500 LJUDI!!!!

organizator je dobar jaran s direktorom skc-a i obojica su dobri za lovu sto se tice ovog koncerta. tesko da ce promjeniti lokaciju.

ja vam stvarno predlazem da ih obojicu okacite za jaja na sred terazija.

 

ajd pa poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo stigoh iz Beograda (sa kartom broj 568 icon_wink.gif ) i nesto me jako zanima...

Beogradjani: da li je basta SKC-a ono odmah iza SKC-a??????? Ako je to to, onda stvarno ne znam sta ce Mega da traze kod nas....pa demo-bendovi sviraju na boljim/vecim prostorima....MOLIM VAS NEKA NEKO KAZE DA TO NIJE TO I DA TA BASTA MOZE DA PRIMI VISE OD 500 LJUDI!!!!

pazi... verovatno to sto si video iz skca jeste basta... i po mojoj proceni tu moze da stane preko 2 hiljade ljudi... ali da se lome lobanje, rebra i slicno...

 

to je lepa bashta icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

 

pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi... verovatno to sto si video iz skca jeste basta... i po mojoj proceni tu moze da stane preko 2 hiljade ljudi... ali da se lome lobanje, rebra i slicno...

 

to je lepa bashta icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

 

pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

ne seri, kurac moJ tu ne moze da stane (prI chemu ne akcentujem velicinu kurca, nego prostora).... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

za +jimmyija+   - da, nije bilo mnogo ljudi koliko sam ja mislila recimo..

 

 

the wizard, deathman - hvala! biggrin.gif

 

 

vic rattlehead - evo saljem ti na mail...

 

 

za sunraya - aha, znaci ja moram da razbijam gitaru da bi dala svoj sud o necijem uspjehu, umjecu? o tvrdoglavosti ti nemoj da mi pricas. popularnost i kvalitet u metal muzici obicno idu zajedno - iskrena rock publika je takva da joj ne mozes svasta uvaliti. da doticni kirk nema pojma, kao sto ti pricas, lars ga ne bi drzao u bendu. ili jos bolje, predlozi larsu da ubaci tebe - posto je kirk slucajno popularan i NEMA blage.

i kao sto rece deathman - jel zauvijek odlazis? biggrin.gif

ahem, samo da, glupo je shro ga drze, al' on nista ne kvari, pa zato tu ostaje....

nije da nema blage, mada nekad tako nesigurno deluje, i u poredjenju sa proporcijama bedna iz doma omladine on je OGROMAN, au proporcijama svetske scene je nistavan....

glupo je shto ponavljam, al' ne ulazi ti u glavu, bend se bazira na hetfiledu, ne na njemu, bend koji bi lezao na njemu bi propao za milisekund, a shtop se tice sviranja, da , tako je, ne moras da zavrsisi berkley, al' kada malo dublje udjes u muziku preko instrumenta neke stvari budu jasnije....

nemoj da odgovorasa da se ne vrtimo u krug....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahem, samo da, glupo je shro ga drze, al' on nista ne kvari, pa zato tu ostaje....

nije da nema blage, mada nekad tako nesigurno deluje, i u poredjenju sa proporcijama bedna iz doma omladine on je OGROMAN, au proporcijama svetske scene je nistavan....

glupo je shto ponavljam, al' ne ulazi ti u glavu, bend se bazira na hetfiledu, ne na njemu, bend koji bi lezao na njemu bi propao za milisekund, a shtop se tice sviranja, da , tako je, ne moras da zavrsisi berkley, al' kada malo dublje udjes u muziku preko instrumenta neke stvari budu jasnije....

nemoj da odgovorasa da se ne vrtimo u krug....

u medjuvremenu se prisetih sledeceg shto videoh ovde juce....

 

METALLICA

"MASTER OF PUPPETS"

Live Shit: Binge & Purge, Elektra (1993)

 

 

MALMSTEEN: That's Metallica -- I love it! This is maybe the second or third time I've heard this song, and the first time I've heard the live version. My old drummer and keyboardist liked Metallica a lot, and they played this song around the time I was recording Odeyssey (1988). I liked it then and I like it now.

 

Of all the bands that play this type of music, Metallica's the best. James (Hetfield) sings better than all the other vocalists, and Lars (Ulrich) is a great drummer. I feel some sort of connection with them. I think the band heard some of my eary demos, which sounded something like this. (Malmsteen demos first surfaced on college radio stations in Northern California, where Metallica is based) I'm not saying I influnced them, but maybe I did. Overall, the band has a great sound. But I think the lead guitar player (Kirk Hammett) is not very good. He can play fast and is pretty good at it. But hi s choice of notes and sence of pitch are very bad. I don't think that he plays with musicality, or plays in tune. Rather than lifting the song, his solo seems to be the anticlimax.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skreces sa teme cesto... no.gif

I Marty je velemajstor (veci od Hetfielda, Mustainea i Kirka), ali zna se cije autorske kompozicije preovladavaju. Kazes da 'bend se bazira na Hetfieldu', DA, ali isti taj Hetfield drzi Kirka vec 20+ godina u jednoj maloj mETALiki.... tako da je svaki tvo jdrugi 'argument' isuvisan.

 

Sto se tice Malmsteen-a, on bi i Bogu nasao manu, sto znaci da sere 100 na sat...

 

Da zakljucim - Kirk se upravo sada VEOMA rastuzio i razmislja da odma SAD napusti bend, jer si ga ti kao velemajstor ubio u pojam... Dzaba mu svi ti milioni dolara, vila, povaljenje ribe, mesto pod svetlom i ostalo kada ne zna da svira....

 

E bas se ubedacio, krije suze od mene preko teleFona... ph34r.gif

 

P.S. Mnogo si ga povredio...

 

P.P.S. Ja licno ne volim Kirka, jednostavno nije moj 'tip', ali ga postujem. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kirk žvaće govno. mhihi.gif

icon_smile.gif

 

 

 

sunray - nemoj da ides s teme, nedostajeces nam! biggrin.gif

 

 

btw, ne rekoh ovdje - megadeth, dream theatre, symphony x, fear factor, nevermore.... 27 jula. u mom selu. dobichete izvjestaj. samo pamtite sta je bilo u bgd-u, pa istresite ovdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li MEGADETH koristi svoje ozvučenje i osveltjenje na ovom Beogradskom koncertu?

 

To je velika razlika da li " naši" nameštavaju sve to ili sama grupa,Mislim karta je 20 E jel .

 

Ja još ne mogu da verujem da će ovo sve da se desi u bašti SKCa,Ja vam zelim sve najbolje al će biti i tesnog Karanja da izvinete na izrazu icon_smile.gificon_smile.gif

 

Što neko kaze što manja sala bolje se vidi grupa i imaju bolji kontakt sa publikom takođe i publika sa bendom ,Ja sam u Kanadi gledao njih pred mozda 2500 ljudi Hala nije bila veća nego PETOFI CSARNOK u Budimpesti ,koncert je stvaro bio dobar ,Čisto i jasno sviraju bez proseravanja ,To je bilo na njihovom predzadnjoj turneji....-

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazem ja..... NE IDI S TEME!

 

 

biggrin.gif

 

 

dudi: ako ne donesu svoju opremu, organizator ce sigurno da zaboravi da pripremi domacu a ako je i pripremi, bice veselo..... posto je na domacim svirkama u 99% slucajeva sve rasklimano biggrin.gif

 

i drugo je kad je mala sala a publika normalna - madjari su recimo pravi mirni macici u odnosu na nas koji se nacisto razgoropadimo na svirkama - valjda kako smo zeljni tih stvari biggrin.gif tako da nije isto mala sala u budimpesti i mala sala u srbiji.

daj boze da ne bude ozbiljno povrijedjenih.. kao na motorheadu, metallici, deep purple..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazem ja..... NE IDI S TEME!

 

 

biggrin.gif

 

 

dudi: ako ne donesu svoju opremu, organizator ce sigurno da zaboravi da pripremi domacu a ako je i pripremi, bice veselo..... posto je na domacim svirkama u 99% slucajeva sve rasklimano biggrin.gif

 

i drugo je kad je mala sala a publika normalna - madjari su recimo pravi mirni macici u odnosu na nas koji se nacisto razgoropadimo na svirkama - valjda kako smo zeljni tih stvari biggrin.gif tako da nije isto mala sala u budimpesti i mala sala u srbiji.

daj boze da ne bude ozbiljno povrijedjenih.. kao na motorheadu, metallici, deep purple..

Kod nas publika je stvarno najluđa ...Moj prvi koncert je bio IRON MAIDEN 18.8.1984 ,Na sajmištu . Bio sam klinac tada i osećao sam se kao da sam u nekom burnom okeanu ,Kad su počeli svirku publika je poludela skroz zahvaljujući mojim starijim drugovima koji su me povukli na stranu icon_smile.gif I ostale svirke da ne govorim Motorhead 1990 kad je Milicija upala i bez milosti počeo da mlati prvi red ...Stoka komunistička laugh.gif

 

Kod Mađara je malo drugačije ,A u Kanadi neko me slučajno zakači i kaze mi Ops im sorry ...ja sam puko od smeha

Share this post


Link to post
Share on other sites

to shto ga ti postujes ivane je jerbo nemas pojma.... icon_smile.gif

 

yngwie je drkadzija do jaja, al' poznaje sviranje instrumenta....

 

hetfield ga drzI, ponavljam slepima, zato shto prosto receno nista ne kvari, a da su trebali da ga shutnu neke '86.-e to stoji....

A ko si ti da meni kazes da nemam pojma? Zasto me sad TI visi oblik zivota potcenjujes? Postoje drugi velemajstori koji kritikuju Ingvija i njegova izdrkavanja, duge solaze, itd...

 

Ne znam za tebe (a delujes mi kao klinac-palacinac koji je uzeo tek gitaru u ruke), ja sviram i koliko toliko znam stosta, a ne znam sto si napao Kirka, koji je uticao na mnostvo klinaca i mladjih bendova...

 

Da ne duzim dalje... za tebe brabonjca koji radije napadas i kritikujes, vidi gde si TI a gde je Kirk....Ajde ti svemocni odsviraj nesto, i bar probaj da DORADIS (kao sto Kirk radi) neciju kompoziciju, pa da nekako probas od nje da napravis svetski uspeh.

 

Stvarno bi bio red da odes sa ove teme, jer si dosadio i Bogu i Narodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako debilno.... icon_smile.gif

 

toliko si nepismenih gluposti prosuo da je stvarno neverovatno kako te nije sramota....

 

to kako ja sviram il' ne sviram, nikako ne mozes da pricas....

 

a za ingvija, i ja rekoh da je drkadzija, ne moras to da ponavljas, samo ti slusaj nu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li MEGADETH koristi svoje ozvučenje i osveltjenje na ovom Beogradskom koncertu?

 

To je velika razlika da li " naši" nameštavaju sve to ili sama grupa,Mislim karta je 20 E jel .

 

Ja još ne mogu da verujem da će ovo sve da se desi u bašti SKCa,Ja vam zelim sve najbolje al će biti i tesnog Karanja da izvinete na izrazu icon_smile.gificon_smile.gif

 

Što neko kaze što manja sala bolje se vidi grupa i imaju bolji kontakt sa publikom takođe i publika sa bendom ,Ja sam u Kanadi gledao njih pred mozda 2500 ljudi Hala nije bila veća nego PETOFI CSARNOK u Budimpesti ,koncert je stvaro bio dobar ,Čisto i jasno sviraju bez proseravanja ,To je bilo na njihovom predzadnjoj turneji....-

Hoće, valjda. Naša oprema nije dovoljno dobra za takav bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...