Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nije toliko los album. Cini mi se da je malo na brzinu sklepan, sablonski uradjen i definitivno slabiji od prethodnog, ali ima bolju (prirodniju) produkciju.

Za sad mi odskacu: "Whose Life...", "Deadly Nightshade", "Public Enemy"... "13"... mada mi i ona pored ostatka albuma zvuci kao da sam vec ranije sve negde cuo. Sve u svemu ni fail ni masterpiece.

Slusacu ga jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo na starim pesmama ima učešća ranijih članova benda. Na novim su radili isključivo Dave i producent Johnny K.

 

Inače, možda je samo površan utisak, ali album kao da je pravljen da bude poslednji. Kao da se sa brojem 13 zatvara krug - na disku je barem tako iscrtano, simboli sa prethodnih 12 albuma i broj 13, vrlo zanimljivo deluje. Tekst pesme 13 takođe ima prizvuk oproštajnog, mada može da se shvati i kao zaokruživanje jedne faze i novi početak. A na stranicama bukleta svi su u odelima, sahranjuju Rattlehead-a, dosta me to podseća na Sentenced fazon. Po 13 zombija u pozadini na svakoj slici, 13 sveća na omotu, broj 13 na nadgrobnom spomeniku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo na starim pesmama ima učešća ranijih članova benda. Na novim su radili isključivo Dave i producent Johnny K.

 

Inače, možda je samo površan utisak, ali album kao da je pravljen da bude poslednji. Kao da se sa brojem 13 zatvara krug - na disku je barem tako iscrtano, simboli sa prethodnih 12 albuma i broj 13, vrlo zanimljivo deluje. Tekst pesme 13 takođe ima prizvuk oproštajnog, mada može da se shvati i kao zaokruživanje jedne faze i novi početak. A na stranicama bukleta svi su u odelima, sahranjuju Rattlehead-a, dosta me to podseća na Sentenced fazon. Po 13 zombija u pozadini na svakoj slici, 13 sveća na omotu, broj 13 na nadgrobnom spomeniku...

 

Ajde ako mozes okaci neke slike tog bukleta. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Megadeth nije sranje, jedan od najboljih bendova u metalu ikada, jer nisu nikad svirali neki klišej classic thrash niti predugačke stvari kao Metallica.

 

I moj najdraži bend, to svakako, već dugo godina.

 

 

Novi album nije loš, ali ipak sam pomalo razočaran.

 

Očkivao sam više magijskih tekstova (poput Go to Hell ili The Conjuring, Mary Jane..), opakih riffova kakve samo Dave može napisati i odsvirati (kao Kick the Cahir i masu starijih), pokoji Daveov urlik "aaaaargghh" (kao u Architecture of Aggression ili u Angry Again)...

 

Nađe se tu dobrih stvari (Sudden death, We the people, Wrecker, Fast line, NWO...), ali općenito, za moj pojam, najlošiji album u karijeri benda uz "The world needs a hero", možda čak i najgori.

 

 

Kako je album sklepan i ima nekoliko stvari koje su i prije napisane (Sudden, NWO i Black Swan) čini mi se kao da ovo nije "full lenght" pravi album Megadetha, tako da očekujem da će band izdati relativno brzo novi album, kakav i treba.

 

Uglavnom:

 

 

Killing.......7,5/10

Peace.........8/10

So far........8,5/10

RIP...........10/10

Countdown.....10/10

Youthanasia...10/10

Hidden........10/10

Cryptic.......10/10

Risk..........6,5/10

The world.....6/10

TSHF..........9,5/10

United........8,5/10

Endgame.......8,5/10

13............6,5/10

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto su sranje!

Za nekoga ko u potpisu drzi Dejvove stihove... od kako sam ja na forumu od tebe nisam cuo na ovoj temi nista osim u fazonu smece, sranje, ne valja nista, pa opet shit, kurcu ne valja, uzas i sl,... ne kontam.

 

I moj najdraži bend, to svakako, već dugo godina.

Novi album nije loš, ali ipak sam pomalo razočaran.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nekoga ko u potpisu drzi Dejvove stihove... od kako sam ja na forumu od tebe nisam cuo na ovoj temi nista osim u fazonu smece, sranje, ne valja nista, pa opet shit, kurcu ne valja, uzas i sl,... ne kontam.

 

Kad budu uradili nesto iole blizu albuma s kog su ti stihovi mozda i promeni misljenje,ovako mu je svaka ka u Njegosa. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde ovako - na Countdown to Extinction ima i poneka pesma koju bih preskočio za vreme slušanja. Na Th1rt3en nema nijedna. Što ne znači da je Th1rt3en bolji album u globalu, ali čisto da napomenem da moj utisak nije da je razlika toliko velika da bismo jedan album nazivali muzikom, a drugi smećem. Uz to, mislim da nema logike da se nekome kome se sviđa pesma This Was My Life ne svidi pesma 13.

Edited by Bata Trokrilni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako da je stvar ukusa, ali ipak vecina misli da je 13 los album, a Countdown vanserijski dobar album. Vecina se cak i slozila da je 13 dobra pesma, ali kao sto si vec rekao opet je na neku proverenu matricu radjena. Ja sa Countdown i sa Youthanasie ne bih preskocio ni jednu, a sa 13 ne bih pustio ni jednu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...