Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

након интензивног слушања претходна два дана могу да кажем да ме банда није разочарала! Албум је жестока паљевина! Е сад да ли је бољи од ендгејма, то зависи углавном од субјективног осећаја, јер се албуми стилски разликују. 13 ме умногоме подсећа на јутаназију, песме су скроз заразне, продукција је мноооого природнија од ендгејма, микс је солидан, дисторзија пријатна. Дејв се мало поправио што се тиче солажа ( јесте да не може да побегне од оног класичног 12-15-17 фразирања, али има неколико блиставих деоница као што је онај у we the people и онај немогући уводни соло у миленијуму! :rockdevil: ), a бродерик је стандардно добар ( deadly nightshade :rockdevil: ). Мало квари утисак претерана употреба фејзера, то би као требало да буде модерно?! :violent: и чињеница да смо пре 'изласка" већ чули 7 песама, што нових што старих, па би неко помислио да је ово више нека компилација него албум, али срећом све је то добро упаковано у неку смислену целину ( обраде старих песама су одличне, NWO коначно добија продукцију какву заслужује, једна од најмоћнијих песама са алубма). све у свему 13 је албум изнад очекивања, као што сам рекао, заразан скроз, слушаћете га док вам не прокрваре уши! :mrgreen:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma Fast Lane totalno motorheadovski zvuči. Dok slučam refren, zamišljam Lemmyjev vokal i savršeno se uklapa (naravno, ne mislim na subotičkog lemmyja).

 

Subotički se uklopio samo u skup muzičkih antitalenata i u drvoredu sekvoja.

 

Elem, album. Bolji od Edgame, Sudden Death, Whose Life, We the People, 13 odlične pjesme, ove 3 stare jesu poznate ali fino dorađenje i poboljšane, pogotovo Black Swan, New World Order takođe koja je uvijek bila dobra pjesma i sad joj je udahnut novi život. Ostale pjesme manje dobre, ali nikako loše, iako su tu samo neke da popune prostor, vjerovatno (Fast Lane, Wrecker...). Produkcija zaista odlična, kao najzanimljiviju pjesmu bih izdvojio 13, pošto još od TWNAH nisu snimili polubaladu. Tekstalno takođe veoma jak album. Prolazna ocjena, 7 od 10 od mene.

 

I da, porediti ovo sa Luluom u bilo kojem pogledu je u najmanju ruku neumjesno.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sale 83

 

Eto vidis, to je jedno cisto nerazmisljanje i nepovezivanje stvari.

 

Ono sto ja smatram idiotizmom je poredjenje dve stvari koji apsolutno ne pripadaju istom domenu i nema apsolutno nikakvog smisla, jer je prosto nemoguce napraviti bilo kakvu paralelu.

 

Ali ono sto ti smatras idiotizmom je moj muzicki ukus. Nije bitno sto je to moj ukus ili ne znam ni ja ciji, prosto mora se prihvatiti cinjenica da su ukusi razliciti od osobe do osobe i da je samo ubedjivanje drugog da je tvoj muzicki ukus bolji do njegovog je takodje apsurd, jer ne mozes dokazati da si u pravu, kao sto ni ta druga osoba to ne moze reci za sebe. Konkretno, meni se dopada album, tebi ne. To je sasvim OK i mogli bismo da stupimo u neku diskusiju ali NIKAKO da pokusamo da nametnemo svoje misljenje onom drugom, u tome je poenta.

 

Pozdrav!

 

Ne nego ti a ni gomila ostalih koji se pale ko przenice, niste skapirali poentu da je Lulu eksperiment i novotarija,nesto neobicno i neocekivano i da je zbog toga mnogo zanimljivije(bez obzira da li uopste valja ili ne) od necega sto je uradjeno po kalupu i na silu i sto ne donosi nista novo i specificno kao sto je 13.Kul je zaprega,navikli smo mi na nju,a kad se ugleda lokomotiva,onda u jebote djavolja rabota,sikter s tim.E o tome se radi.Na to se ovde odnosi poredjenje koje pomenuh.

 

A niciji muzicki ukus nije nazivan idiotizmom.Poslednje sto je kao celina valjalo je donekle Cryptic Writings,sve dalje je nudilo mozda pesmu-dve koje su zanimljive i upecatljive,ostalo je mediokritet i sranje zakljucno sa ovim albumom. Mozete vi da se ne slazete koliko hocete,ovo je bleda senka Megadeta kakav je bio,kao sto je slucaj sa svim bendovima koji su dostigli vrhunac tamo negde nekada davno,ali i dalje rade i snimaju,i ko to ne vidi ne vredi mu ni pricati.

  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozete vi da se ne slazete koliko hocete,ovo je bleda senka Megadeta kakav je bio,kao sto je slucaj sa svim bendovima koji su dostigli vrhunac tamo negde nekada davno,ali i dalje rade i snimaju,i ko to ne vidi ne vredi mu ni pricati.

Ja se slazem potpuno, samo mi je neprijatan osecaj u stomaku kada primetim da tripujete drugaciju pricu za Metaliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sale 83

 

Mislim da sam bas tako shvatio Lulu kao sto ti kazes, kao jedan "eksperiment i novotariju", kao da sam ja napisao taj tvoj post gore. Ali upravo zbog toga sam rekao da je bezveze porediti Lulu i 13, jer nema nikakvog osnova za to. Ajd da sacekamo novi album, pravi album Metalike pa da malo popricamo o tome.

 

Sto se tice drugog dela posta, slazem se apsolutno, ali isto bih morao da dodam da ne treba to shvatiti zdravo za gotovo i ne treba se odmah ograniciti od novih albuma bendova koji su odavno bili na svom vrhuncu. Jer da sam to uradio (kao sto nisam, preslusao sam ih sve) propustio bih dosta dobre muzike. Uvek za tako nesto dam primer Testamenta koji su bili na vrhuncu tamo negde oko 89, 90e godine, ali ces se sloziti da su The Gathering (1999) i ... Damnation (2008) sjajni albumi... Ima jos drugih primera, ne samo u thrash zanru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego ti a ni gomila ostalih koji se pale ko przenice, niste skapirali poentu da je Lulu eksperiment i novotarija,nesto neobicno i neocekivano i da je zbog toga mnogo zanimljivije(bez obzira da li uopste valja ili ne) od necega sto je uradjeno po kalupu i na silu i sto ne donosi nista novo i specificno kao sto je 13.Kul je zaprega,navikli smo mi na nju,a kad se ugleda lokomotiva,onda u jebote djavolja rabota,sikter s tim.E o tome se radi.Na to se ovde odnosi poredjenje koje pomenuh.

 

 

:da:

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj post je debilan koliko i sam Lulu.

 

Opravdavas novotarije po cenu sopstvenog obraza. Pa onako nesto bi mene bilo sramota da snimim, a da ne pricam o ikonama muzike jbt. Osvesti se covece i mucni malo glavom. Upotrebi klikeeeeereeee!!! Ili bar slusaj i ne razmisljaj toliko jer to nije knjiga nego muzika koja bas bas bas bas nikako i ni pod kojim opravdanjem ne valja. To bi bilo isto kao kada bi Endi Vorholove slike koje je pravio pisajuci po zidovima nazvao dobrima i velikom umetnoscu jer jeste bila novotarija u svetu slikarstva. Nesto ne vidim mnogo ljudi kojima se to svidja.

Edited by HEFEST
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mator sam ja za eksperimente, pogotovo ako su glupavi, besmisleni i smor, kao što je Lulu. Sa druge strane, Megadeth je izdao dobar album. Jednostavno, volim određeni zvuk, u njemu uživam i pronalazim se, nemam želju za nečim novim i eksperimentalnim što me neće u toj meri privući. Svestan sam da je taj zvuk bio u zenitu 80-tih godina, zaključno sa početkom 90-tih, pa uglavnom vrtim pesme i albume iz tog perioda. Ali, ako se neki bend (bio on mator ili nov) i danas pokaže sposobnim da u okviru tog zvuka skocka dobar i zanimljiv album, naravno da ću ga sa merakom višestruko slušati, pazariti na originalu, čekati priliku za koncert benda... Megadeth je ove godine izdao takav album, mnogi bendovi nisu, bez obzira da li se drže određenog stila, ili "eksperimentišu". Da li nekome treba više od muzike? Meni ne.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mator sam ja za eksperimente, pogotovo ako su glupavi, besmisleni i smor, kao što je Lulu. Sa druge strane, Megadeth je izdao dobar album. Jednostavno, volim određeni zvuk, u njemu uživam i pronalazim se, nemam želju za nečim novim i eksperimentalnim što me neće u toj meri privući. Svestan sam da je taj zvuk bio u zenitu 80-tih godina, zaključno sa početkom 90-tih, pa uglavnom vrtim pesme i albume iz tog perioda. Ali, ako se neki bend (bio on mator ili nov) i danas pokaže sposobnim da u okviru tog zvuka skocka dobar i zanimljiv album, naravno da ću ga sa merakom višestruko slušati, pazariti na originalu, čekati priliku za koncert benda... Megadeth je ove godine izdao takav album, mnogi bendovi nisu, bez obzira da li se drže određenog stila, ili "eksperimentišu". Da li nekome treba više od muzike? Meni ne.

 

Ти си традиционалиста који слуша Мејдене, Џудас, Меновор итд. Не занима те никакав напредак у музици, ништа што је ван шаблона.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je nesto sranje,onda je najlakse staviti odrednicu "van sablona,eksperimentalno i nerazumljivo sirokim narodnim masama" kako bi se barem na neki nacin to sranje pokusalo opravdati.A Lulu je upravo to:najobicnije sranje koje za izgovor koristi kako je "neshvaceno".Smece.

 

Sto se tice novog Megadeth-a,preslusao sam ga jednom.Dosadno i slabasno.Uz Risk ubedljivo najlosiji Megadeth album,veliki pad u odnosu na proslo izdanje.Nijedna jedina pesma nije ostavila utisak na mene,nijedna.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

U okviru tog zvuka ima sasvim dovoljno raznolikosti, tako da je neko preterano iskakanje nepotrebno. Sam Megadeth se nikako ne može smatrati šablonskim bendom. On je upravo negacija šablona, jer je počev od Rust in Peace pa nadalje uspeo da prevaziđe uske okvire Bay Area scene i definiše zvuk koji se ne može lako svrstati ni u jedan podžanr. Nije ni heavy, ni thrash, već jednostavno Megadeth. Naravno, slično se može reći i za Metallicu, ali upravo zbog toga ne znam šta će ispad poput Lulu bendu koji je definisao standarde još sa Ride the Lightning.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти си сличан Принцу, слушаш Слејер и Моторхед и мислиш да је то врхунац музике.

 

A sta li ti mislis nesrecnice? Da treba probati seks sa krezubim beskucnikom samo zato sto to niko iz ekipe jos nije probao? O ponoru ljudskoga uma!!!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...