Jump to content

Rhapsody of Fire


WoI

Recommended Posts

Ma ova 2 poslednja su totalne uspavanke. Ono ranije se jos i moglo slusati komotno. Dosadnjikav album i nemam zivaca da istrazujem njegove dobre strane, kojih mozda i ima .. stizu novi albimi malo zivlji i zanimljiviji, ko ce da gubi vreme na te ispushene lule poput Turillija laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni je album i vise nego dobar...Na prvo slusanje mi se ucinio prespor, medjutim, kasnije se covjek toliko unese u melodije i fenomenalne orkestarske aranzmane, da mu je nedostatak brzine nebitan...Inace, onaj blackerski dio na The Mystic Prophecy Of The Demonknight je vrh vrhova. Meni je ovo ipak, uz Guardian, album godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il Canto Del Vento opet potvrdjuje da su odicne balade na intalijanskom neizostavni deo svakog albuma. Uffff, sto je vishe slusam sve je bolja pesma! Ova nazalost nije predvidjena da se prevede na engleski [kao Guardiani, koga josh uvek nisam nabavio u engleskom izdanju].

 

Heart Of The Darklands se stvarno izdvaja, i nadam se da ce za nju praviti spot.

 

The Myth Of The Holy Sword me malo podseti na March of the Swordmaster-a. Pogotovo na "poskocnom" refrenu.

 

The Mystic Prophecy je OK iako je malo dugacak [Gargoyles je spakovao mnogo vishe Epic™ desavanja u svojih 18min, a i Luca je mnogo vishe przio gitaru tada]. Mada najavljena je "radio verzija" pesme A New Saga Begins u kojoj dajboze nece biti naracije. Verujem da ce je dobro uraditi, npr. kao odlicna radio verzija pesme Prophet of the Last Eclipse koja mi je skoro bolja od 12to minutnog orginala.

 

Netreba zaboraviti Silent Dream. Ima i on potrencijala...

 

I na kraju su ostavili najbolje, poslednjih 3 minuta su odlicni sa onim shaputanjem i naracijom Pricess Lothen icon_smile.gif

 

Sve u svemu jak album ali ni prineti "ranijim radovima". Mada za to krivim i sam setting. Ovde prica prati samo malu druzinu, a u ranijim albumima su Akron i Dargor isli i palili/rusili/silovali sve odreda. Nije ni cudo sto su Down of Victory i Power of the Dragonflame [on posebno] toliko vishe gitarski nastrojeni.

 

Ako neko nabavi lyrics-e nek javi, treba povatati pricu. I sta se desilo na kraju? Uzeli knjigu i krenuli nazad ka Algalordu?

 

TRACK LISTING [with sing timeing]

 

1. Dar-Kunor 3:13

I. Echoes From The Elvish Woods

II.Fear Of The Dungeons

2. Triumph Or Agony 5:02

3. Heart Of The Darklands 4:10

4. Old Age Of Wonders 4:35

5. The Myth Of The Holy Sword 5:03

6. Il Canto Del Vento 3:54

7. Silent Dream 3:50

8. Bloody Red Dungeons 5:11

9. Son Of Pain 4:43

10. The Mystic Pophecy Of The Demon Knight 16:26

I. A New Saga Begins

II. Through The Portals Of Agony

III. The Black Order

IV. Nekron`s Bloody Rhymes

V. Escape From Horror

11. Dark Reign Of Fire 6:27

I. Winter Dawn`s Theme

 

Bonus Tracks:

 

12. Defenders Of Gaia 4:35 (non album track)

13. A New Saga Begins 4:20 (radio edit)

14. Son Of Pain 4:47 (french version)

 

JBT, dodje mi zao sto nisu nakalemili josh jednu pesmu posle naracije princeze Lothen. Preterana atmosfera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako da ti se dopadaju gitare kada ih i nema icon_smile.gif

Al dobro pored tog izostanka ipak je dobar album

E sto se tice knjige cini mise da je nisu uzeli vec da su propali kroz neku neke rupe u tim pecinama mada mroacu jso da preslusam icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well, uzeli su knjigu defuinitivno i izasli su iz Hargor-a. U zadnjoj naraciji se kaze da je uzimanje knjige samo "pocetak avanture". E sad neznam da li su svi zivi izasli iz pecina.

 

Wow, The Myth Of The Holy Sword je PREJAK! Govori kako je iskovan Emerald Sword, i kako je zavrshio u rukamama Warrior of Ice-a i na kraju na dnu mora. Epic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...