Jump to content

Marty Friedman


fap_mashina

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

dakle topic Marty Friedman .. moj omiljeni gitarista...covek sa dusom,sofisticiranim japanese-hawaian-gypsi-spanish etc. frazama, melodijama koje se prepoznaju u masi, svaka njegova nota "place",prelepo bendovanje i unikatno sweepovanje...covek ima svoj stil i pre svega stav,originalan je...eh prva asocijacija Bane Jelic i njegovo plagiranje,neverovatno ,samo da mi je znati kako se odmah dokopao martyjevog dragon's kissa i plagirao thunder march...inace thunder march bas i niej toliko originalan jer je to jedna stara japanska tradiconalna melodija..ali ju je marty preradio...

dakle "Dragon's Kiss" - ceo album je kompletan,cek i ona sirovba produkcija ritam gitara malo muljavo zvuci,ali to se moze zanemariti s obzirom na predivne harmonizovane pasaze i prelepe melodije...

moji favoriti su definitivno - "Forbidden city (pesmu je pravio oko 2 godine ,kako su mu ideje dolazile tako je snimao i harmonizovao),EVIL THRILL (moja omiljena pored forbiden citija),DRAGON'S MISTRESS..ma ceo album je kompletan...moj omiljeni pored "perpetual Burna" od jason Beckera i naravno Cacophony "speed metal symphony" i "Go Off"...

ipak nezahvalno je ista komentarisati o nekom gitaristi,jer same njegove pesme govore mnogo..tako da ne treba puno filozofirati i kenjati,dovoljno je cuti od martyja bilo sta, i prepustiti se momentu..

posle idu introduction i scenes ,ambijentalno japanski albumi sa orkestraciojamo, kitaro mu je odradio produkciju na scenes...po meni ok su albumi,onako opustajuci...

"true obesssions" iskorak u rock vode,mada stari vibe je tu,

moja omiljena stvar je "Rio" ,"Yearning"<"Farewell" i one baladice...ovde je produkcija sasvim cista kao i na introduction i scenes...

"Music for speeding"- nesto drugacije ,neki ga vole neki ne,experimentisanje sa tehno dzidzabidzama i ostalim zajebancijama,igrao se previse sa efektima,ok je album,cudan,i posve neuobicajen,ali i tu se mogu naci prelepi pasazi malo umiksani sa efektima,prelepe balade "Corazon de santiago","lust for life" , i "Love sorrow",one brze stvari su isto ok,a ima i onaj instrumental"0-7-3" sto na japanskom znaci "drkanje" - inspirativno nema sta...

radio je jos sa hawaijama 3 albuma, sa deucom jedan album,sa vixen jedan album,i naravno cacophony..

cacophony ne treba komentarisati ,to je najbolji duo ikad stvoren - marty i jason...nesto sasvim originalno,nesto posve sa druge planete...

"savage", where my fortune lies""ninja" "burn the ground" , "sword of the warrior" ,"floating world" etc...JEBENOOOOOOOOO MOCNOOOOOO!!!

dakle,da ne duzim vise,ovo je samo mali omaz jednom od najkreativnijih

gitarista,moj fave ponavljam pored jasona beckera,greg howea,richie kotzena,tony macalpinea, rusty cooleya i ostalih...

MARTI, JEBENO SI MOCAN!:)

btw pateticni su likovi koji se proseravaju da su skinuli ovo ili ono od cacophonija ili tako nesto slicno....a ne mogu da odsviraju ni "altitudes" od beckera a kamoli "concerto":)...tolicko ....

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marty je jedan od naj gitarista i stvarno je na nivou muzickom,stilskom i svakom drugom,jedan od retkih gitarista za koje bi dao odmah svoj zivot.

 

 

 

 

Dragon's kiss je bio period dokazivanja tehnike i shreeda,ali posle albumi su majka svega,o tome pola gitarista ne moze ni da sanja,jer je album muzicki MOCAN i VECAN,pogotovo njegov 2 album.

 

 

 

 

 

 

 

B.Jelic moze da masta da ga dostigne biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Isto vazi i za Mitica,sve su to frazerski gitaristi koji uce sve napamet i nemaju svoje ja u pesmi,ali zato Marty,COVEK VREDAN MOG POSTOVANJA i sigurno jedan od najboljih gitarista koji je hodao ovom planetom,poslusajte Hawaii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je bese pitao sta radi Marty...

 

Marty to tour with Kirito in August, tickets completely sold out in 10 minutes

10 Jul 2005

Marty will do a tour of Japan with Pierrot lead vocalist KIRITO. The two once shared the stage in `99 when Megadeth, Pierrot and Marilyn Manson did a festival in Japan.

The collaboration and unique chemistry between Marty and Kirito is eagerly anticipated by Marty`s fans and Kirito`s fans alike. The entire tour is sold out, check here for the possibility of any added dates.

 

More details to come here and in the Japanese section of this site.

 

LIVE DATES

 

8/11 OSAKA

8/13 FUKUOKA

8/17 NAGOYA

8/22 SENDAI

8/27 TOKYO

8/28 TOKYO

 

BIG RECORDING NEWS!

 

Marty is to record with Aikawa Nanase in August! Marty and the super band that just completed Aikawa Nanase`s 10th Anniversary tour (Pata-X JAPAN, Shinya-LUNA SEA, `Crazy` Cool Joe-DEAD END and D.I.E.-HIDE/GLAY) are slated to record her entire upcoming album. To be produced by mega-producer Hajime Okano (L`ARC EN CIEL).

 

 

More news as it develops here and in the Japanese section.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...