Jump to content

Filmovi - preporuke


C.A_R.I.A.

Recommended Posts

Mene intrigirala ideja filma, zato išao u bios. Onda kad sam skontao na pola filma da će više da se bavi socijalnim mrežama, cancel culture i sl., smorio sam se. I onda sam me poklopilo-smorilo kad se pretvorilo u dosadnu Black Mirror epizodu na kraju. Krenuo je film sa quirky idejom, a pretvorio se u dosadnu modernu kritiku. Moglo to i bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je moglo bolje slažem se

doduše nije baš da je bilo toliko šuplje i samo o mrežama, ima tu i filozofskih dilema, Jungove psihoanalize, Bostromovo pitanje kolektivne superinteligencije, otvara se mnogo pitanja ali se malo zatvara

doduše, to i nije funkcija filma već da nas zaintrigira i to je uspeo

moglo bolje ali nije baš za to što kažeš za anti-preporuku

ipak treba da se pogleda i Kejdž je odličan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džaba što otvara svašta kad ništa ne radi sa time, bar za mene. Kejdž je standardan, na ivici da bude over-the-top, a uspeva nekako da ostane upečatljiv. Treba odati priznanje i tome. Sem jedna-dve scene kad ipak pređe liniju.

Anti-preporuka i za Saltburn, sve što mi ostalo pozitivno od filma je režija, prelepih nekih kadrova ima, ali scenario i likovi teška tankoća. Ako nekom treba kvalitet po šok vrednosti, daleko bolji onaj Infinity Pool.

Share this post


Link to post
Share on other sites


Aftersun (2022)

Smor fest od drame. Preskočiti u širokom luku.
2/10

Eileen 2003

Snažna kombinacija drame i misterije, bliska stvarnosti, sa kvalitetnim završetkom, zadovoljiće sve ljubitelje
sedme umetnosti. U suštini fillm o besmislenosti porodice i savršenom zločinu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni se veoma svideo domaći film "Za danas toliko". Ja sam i inače fan filmova u kojima se "ne radi ni o čemu" već slikaju život. Iako je film optimističan, pozitivan i prozračan nipošto nije neka limunadica i la la land, sumornih tonova ima itekako, da se ne uvrede Kragujevčani i sam Kragujevac je nekako socijalan grad i odličan izbor za atmosferu filma koji ne bi bio tako efektan da se radnja odvija u nekom glamuroznijem ambijentu. Gluma je fenomenalna, jedino mi Rakočević nije nešto ali i njegova uloga ovde je takva, ovog Filipa Đurića prvi put vidim, čovek je razbio, kao i nositeljka glavne ženske uloge, zaboravih ime. Nekako drag film i ponekad za sreću stvarno malo treba, samo što smo mi morbidno utrenirani da se bavimo sumornim i gadnim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To isto ja kazem za muziku. Svi hoce  nesto zajebano i sumorno, da im urla djavo iz pakla direktno na uvce, a nece glemere i powerase koji promovisu uzivanje u zivotu.

Filmove domace radinosti ne gledam uopste od kada je umro Mija Aleksic. Mozda ukupno 7-8 komada od tada.

Danas ne gledam ni strane. Sve sranja kompletna. 

Edited by HEFEST
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno Podcast Poor Things (2023)

Najspomenutiji i najgledaniji film od Festival autorskog filma (FAF), pa naovamo. Iskreno, možda i najzabavniji film za priču jer se bavi nekim popriličnom škakljvim temama. 
Yorgos je svakako izašao iz svoje ustaljene šeme i sada može da radi filmove za šire narodne mase i da se oseća oslobođeno. A sa druge strane, nismo stigli ni pola tema i stvari koje smo uočili posle par gledanja da zahvatimo u o ovom podužem izlaganju. 
E, da ima i svađanja, što je uvek dobrodošlo, jer kada nas neka dela dobro rade, nervoza raste. Svakako preporučujem svima živima i nemrtvima da pogledaju film, poslušaju podcast, a ako vam se dojmi, like, share i sve te ostale fine đakonije. Prijatno slušanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...