Jump to content

Annathema


dr.lecter

Recommended Posts

U pravu si, bio sam na toj gitarijadi 92.g. i Francuz je pevao u Crash-u...secam se da je preko dana pio neku zestinu, okruzen nekim macama, bio je opsan svaler :D

Crash je svirao i na Balkan Horor Operi 94. g. i imali su odlican nastup, svirali i jednu pesmu od Annatheme...posle se nista nije culo o njima, izdali jednu kasetu i raspad...kao i veliki broj srpskih metal bendova...

 

@ Feniks: mozes li pojasniti koju je to kasetu izdao Crash? Koliko ja znam, nemaju nijedno izdanje, osim ako sami nisu izdali pesme kao demo (snimili su 10ak stvari). Cak se svojevremeno vrteo na TVu spot za pesmu "Fight the Witch"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Feniks: mozes li pojasniti koju je to kasetu izdao Crash? Koliko ja znam, nemaju nijedno izdanje, osim ako sami nisu izdali pesme kao demo (snimili su 10ak stvari). Cak se svojevremeno vrteo na TVu spot za pesmu "Fight the Witch"...

 

Cini mi se da je bila neka kaseta da se naruci...da li su to izdali sami ili im je Kole izdao, ne znam, ne secam se...Ubrzo i od njih nista....raspali se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Bili su dobri nema šta , Ovo što danas rade od matoraca su tu Stavra i Radoja ostali su mlađi članovi . Sadašnjeg pevača znam lično Blažu alkoholičara :) Kida čovek nema šta.

 

 

Dudi, čini mi se da nisi u pravu što se tiče sadašnje postave Annatheme. Koliko ja znam Radoja više ne svira s njima (on sada svira u grupi Crash 2). Od starih članova tu su: Stavra (bubnjevi), Žile (bas) i Vuja (gitara), a novi su Marko (gitara) i Blaža (vokal).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Feniks: mozes li pojasniti koju je to kasetu izdao Crash? Koliko ja znam, nemaju nijedno izdanje, osim ako sami nisu izdali pesme kao demo (snimili su 10ak stvari). Cak se svojevremeno vrteo na TVu spot za pesmu "Fight the Witch"...

 

Jeste,bila je jedna kaseta oD Crash-a u Explosive kartalogu...Neko je rekao da Polzovici nisu prodavali Heller LP,ali jesu (bar od '95 -e ,koliko pamtim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he...s tim da ja i danas idem na dosta koncerata, cesce sam u BG na koncertima od 90 % ovih opasnih mladih metalcica...kojima cak i kisa smeta da dodju na koncert u svom gradu...ali necemo o tome...evo, bas sad pada kisa :lol:

 

Ili ja tripujem(mada mislim da nisam jos prolupao :lol: ) ili je tad publika bila dosta drugacija, u odnosu na ovu danasnju...reci ti Tomba svoje misljenje :D

Vasha generacija je makar imala nesto,mi smo morali sve to iz pocetka ,dobijali batine u osnovnoj skoli kupovali polzoviceve 90minuta na 60 minuta kasete i tako to:)Mada ne znam puno mi je srce kad citam ovako vashe postove:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liga izuzetnih metal nostalgicara hahah

 

 

Cuj, nisam ja ni yugonostalgicar, niti placem za ovim vremenima o kojima pisem, bilo proslo i to je to, al kad vec postoji tema o tome sto da ne pisem.

 

Jednostavno te stvari su vezane za moje rano detinjstvo ( jer sam imao izmedju 10 i 14 godina , 1987 - 1991 ) i normalno da su mi ostale u pamcenju...

Scena je tek tad nastajala, prve ploce su se pojavljivale, faznini , magazini...

 

Mozda ce i nekom danasnjem klincu koji slusha metal ostati u pamcenju npr. koncert ili festival povodom Bombarder tribute albuma kada bude izasao i kada bude bila promocija pa da taj danas klinjo bude pisao o tome za jedno 15-18-20 godina na ovom forumu...razumes :)

 

Ili ja tripujem(mada mislim da nisam jos prolupao laugh.gif ) ili je tad publika bila dosta drugacija, u odnosu na ovu danasnju...reci ti Tomba svoje misljenje biggrin.gif

 

 

Ovi danas su previshe zenskasti, farbaju nokte , shminkaju se pa onda placu devojcicama na ramenu, xaxaxa, obrnule su se stvari...

 

A kozne jaknice sjaje kolko su namazane, nigde pogrebane nisu...i takvi da ti spavaju po z i a stanicama ili po klupama u parkovima, ma ajde, science fiction...

 

Jeste,bila je jedna kaseta oD Crash-a u Explosive kartalogu...Neko je rekao da Polzovici nisu prodavali Heller LP,ali jesu (bar od '95 -e ,koliko pamtim)

 

 

Bila je kaseta Crasha u ponudi Explosive, ali nisam je narucivao tako da ne mogu reci detaljnije ko je to izdao, da li je bilo diy izdanje ili je nosilo explosive pecat na sebi.

 

Sto se ploce Hellera tice, Explosive je distribuirao tu plocu sve do Yu Metal Attacka 1990 na kome su se popickali Atila i ostali clanovi Hellera sa Polzovicima ( cak su i shamari pucali )...od tada Atila povlaci povlaci ploce Hellera iz Explosive distribucije i pocinje sam da ih prodaje preko oglasa u poprocku.

 

Tacno je da je 1995 ponovo Heller u ponudi Explosive rec, tacno je, ali gde su bili 5 godina ( dok je Hard Metal magazin izlazio , dok je isla emisija i na tvns+ i na 3k ?), a to 1995 je mogao da otkupi Polzovic 10-15 komada od Sime Rebica koji je i izdao tu plocu pa da je valja preko svog distroa.

 

Mislim smeshna stvar sto si rekao distribuirali su plocu 1995 xaxaxa, pa koliko je proslo od izlaska ploce do 1995 ? vise od pola decenije maltene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vasha generacija je makar imala nesto,mi smo morali sve to iz pocetka ,dobijali batine u osnovnoj skoli kupovali polzoviceve 90minuta na 60 minuta kasete i tako to:)Mada ne znam puno mi je srce kad citam ovako vashe postove:)

 

Ako si dobijao batine, izvini, bio si baba, uzvrati i gotovo...Ili si musko ili nisi..I ja sam sve kasete narucivao preko Polzovica, bilo je sve mnogo teze nego danas...ali i iskrenije...

Imao bih jos mnogo toga da kazem, ali bolje da cutim, da ne budem mrgud :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si dobijao batine, izvini, bio si baba, uzvrati i gotovo...Ili si musko ili nisi..I ja sam sve kasete narucivao preko Polzovica, bilo je sve mnogo teze nego danas...ali i iskrenije...

Imao bih jos mnogo toga da kazem, ali bolje da cutim, da ne budem mrgud biggrin.gif

 

 

Il si mushko il si boshko nema trece !!!!

 

Pa mi smo se posle druge veceri BHO94 nedaleko od Doma omladine shibali sa dizelima, bili su brojcano nadmocniji, nas 4 a njih 10ak, pa nas nisu dobili, onaj koji je prvi krenuo na nas je popio pocepanu arkadu na keca a i drugi se nisu dobro proveli , gruvali smo se sa njima do kraja...

 

A sto se narucivanja kaseta tice, pa mi smo imali samo Polzovice i onaj Sound Service ( koji je isto imao dobru ponudu a i bili su korektniji od Polzovica ), kao i neke slovence ( koji su shljakali sve do otcepljenja Slovenije ) koji su isto valjali albume na kasetama i plocama preko oglasa u PopRocku, s tim sto kasete nisu bile originali vec neka njihova da kazem polupiratska izdanja jer su bila bas dobro uradjena sa odlicno skeniranim original omotom , doduse crno - belim ali na masnom i kvalitetnom papiru ( mnogo bolje nego kasnije sto su radili bugari i poljaci )...i oni su bili ultrakorektni, secam se da sam od njih narucio kasete Nuclear Assault - Survive , Sodom - Persecution Mania, Destruction i Voivod...ali za razliku od kaseta, ploce su im bile skuplje, znam da je jedan moj ortak puko brdo para za Death - Leprosy i Join The Army od Suicidal Tendencies....

Kasnije si muziku mogao nabavish i na buvljaku.

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad ajde da izbrojimo oziljke na glavi pa da vidimo :) haha Nemozes uzvratiti celom gradu,ja sam narucivao od polzovica kasete i od one radnje pantelija u novom sadu i obojica su mi recimo killers album stavili na kasetu od 60 min bez polovine nekih pesama,koje sam i dan danas tako naucio,zato ih mrzim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sound Service, prvo bili korektni, kasnije jeli govna, cekas dugo, a ne obaveste te da su digli cene, pa ti onda na to povecanje dodaju jos 30 % jer nisi sve unapred uplatio...Kako da uplatim sve unapred kad ne znam da su digli cene...napisao sam im pismo gde sam im jebao sve po spisku...jer su imali samo fah adresu...Sad kad cesto putujem, otisao bih kod njih i jebao im sve po spisku...

Mene Kole nikad nije zajebao...

 

Ni mene niko nije tukao, ko jeste, dobio je zauzvrat, pa se pricalo, pusti ovoga, lud je :D

Necu da budem lud, hocu da budem pilot :lol:

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, to su bila vremena.... Ipak, imalo je sve to znatno vise drazi nego danas. Zaista se boris da dodjes do svakog izdanja, za svaki casopis, ma za najobicniji tekst u nekim novinama....

Inace, moram reci, ni mene Polzovici NIKAD ali ni najmanje nisu zajebali ni kad su ploce, kasete ili diskovi u pitanju... Sve je bilo uvijek tacno onako kako je dogovoreno, cak su mi izlazili u susret pa smo se i nalazili da preuzmem izdanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, to su bila vremena.... Ipak, imalo je sve to znatno vise drazi nego danas. Zaista se boris da dodjes do svakog izdanja, za svaki casopis, ma za najobicniji tekst u nekim novinama....

Inace, moram reci, ni mene Polzovici NIKAD ali ni najmanje nisu zajebali ni kad su ploce, kasete ili diskovi u pitanju... Sve je bilo uvijek tacno onako kako je dogovoreno, cak su mi izlazili u susret pa smo se i nalazili da preuzmem izdanja...

 

Tako i kod mene, par puta sam direktno kod njih dolazio, do stana, daju mi kasete ili cd, i sve super...

Cak su me izvukli u nagradnoj igri Hard metal video magazin, izvuce moje pismo i Kole cita, sve ih kao hvalim, a ja osim par pohvala, napisao sta ne valja i sta treba da rade, to nije procitao :D

Tada sam dobio majicu, poslali su mi majicu Slayer - Seasons, i dan danas je ponekad nosim kad spavam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, Kole je stari medijski vuk i manipulator :)

 

Isto tako, i ja sam isao kod njih u stan po izdanja.... Cak sam par puta trazio i neke kompilacije da mi prave (tipa samo b strane sa razlicitih singlova i bez ponavljanja vec objavljenih pjesama i sl.) i to su mi snimali bez problema....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tome i jeste cela poenta price oko Polzovica...vas i druge likove koji su iz Novog Sada ili blizine Novog Sada i nije smeo da ripoffuje jer ste mu u blizini a on jajara kakva jeste se plashio da mu neko iz blizine ne upadne na gajbezu...zato je prema vama ( i prema ostalim likovima iz Novog Sada , Vojvodine ) bio i vishe nego fer...verovatno vas je kad ste bili kod njega nudio i cokoladom , kokakollom, kafom a na licu sve vreme imao onaj isfolirani kez...jel tako bilo ?

Sa druge strane nas sto smo iz bgd, a pogotovo ljude koji su u unutrasnjosti Srbije ( a pogotovo ako je rec o klincima ) je ripoffovao bez milosti jer je znao da niko nece da se bakce i da ga ganja zbog kasete..

 

A sto se Sound Service tice, oni su samnom bili vise nego korektni, imao sam i popuste i benifikacije, upravo iz razloga jer smo izvesno vreme bili sugradjani...dok su vas koji ste sa strane ripoffovali....

 

Na moju zalost ja sam tek sada saznao da su i oni ispaljivaci ( i to od tebe Feniks brate ) i meni je sad totalno nebitno sto su mene ispostovali uvek ako su ispaljivali tebe ( a sigurno nisi jedini )...

Jer nek distro ispostuje i 1000 ljudi a nek sjebe samo jednog jedinog narucioca to vishe nije fer distro - to je ripoff distro...i tako treba da se posmatra i Explosive i Sound Service...kazem nebitno sto su tebe Polzovici postovali kad su sjebavali druge ljude i nebitno sto su mene Sound Service postovali kad su sjebavali tebe i druge likove...isti je to djavo , ko da su i mene sjebali...ripoff je ripoff.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il si mushko il si boshko nema trece !!!!

 

Pa mi smo se posle druge veceri BHO94 nedaleko od Doma omladine shibali sa dizelima, bili su brojcano nadmocniji, nas 4 a njih 10ak, pa nas nisu dobili, onaj koji je prvi krenuo na nas je popio pocepanu arkadu na keca a i drugi se nisu dobro proveli , gruvali smo se sa njima do kraja...

 

A sto se narucivanja kaseta tice, pa mi smo imali samo Polzovice i onaj Sound Service ( koji je isto imao dobru ponudu a i bili su korektniji od Polzovica ), kao i neke slovence ( koji su shljakali sve do otcepljenja Slovenije ) koji su isto valjali albume na kasetama i plocama preko oglasa u PopRocku, s tim sto kasete nisu bile originali vec neka njihova da kazem polupiratska izdanja jer su bila bas dobro uradjena sa odlicno skeniranim original omotom , doduse crno - belim ali na masnom i kvalitetnom papiru ( mnogo bolje nego kasnije sto su radili bugari i poljaci )...i oni su bili ultrakorektni, secam se da sam od njih narucio kasete Nuclear Assault - Survive , Sodom - Persecution Mania, Destruction i Voivod...ali za razliku od kaseta, ploce su im bile skuplje, znam da je jedan moj ortak puko brdo para za Death - Leprosy i Join The Army od Suicidal Tendencies....

Kasnije si muziku mogao nabavish i na buvljaku.

 

Snimanje na vrhunskoj opremi Sound Service iz BG :) Imali su dobru ponudu naručivali smo dosta od njih. Još uvek čuvam možda desteak kaseta .

 

Ma ono što je kasnije dolazilo iz Poljske to je brutalno uništili našima posao :) Bilo je tih kaseta jako lošeg kvaliteta na pijaci na tone.

 

A na buvljaku u NS najbolje ploče imao Stiv iz Pergamenta , On je počeo posao na buvljaku sa kišobranima , parfemima pločama a kasnije eto imao svoje butike svoj kafic i tako dalje:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimanje na vrhunskoj opremi Sound Service iz BG icon_smile.png Imali su dobru ponudu naručivali smo dosta od njih. Još uvek čuvam možda desteak kaseta .

 

Ma ono što je kasnije dolazilo iz Poljske to je brutalno uništili našima posao icon_smile.png Bilo je tih kaseta jako lošeg kvaliteta na pijaci na tone.

 

A na buvljaku u NS najbolje ploče imao Stiv iz Pergamenta , On je počeo posao na buvljaku sa kišobranima , parfemima pločama a kasnije eto imao svoje butike svoj kafic i tako dalje:)

 

 

Lepo ja brate Dudi kazem o tom Stevi ...

Ulagao je mnogo vishe u parfeme i suncobrane u kafice i butike nego u Pergament :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Descender -

Heh, to su bila vremena.... Ipak, imalo je sve to znatno vise drazi nego danas. Zaista se boris da dodjes do svakog izdanja, za svaki casopis, ma za najobicniji tekst u nekim novinama....

 

Sa ovim se apsolutno slazem.

Danas je sve lakse, prvo jer postiji internet...a preko njega se dnevno moze cuti ili otkriti 50 - 100 novih bendova, webzinova, webmagazina, distributera...samo ako hocce i ako se ima volje i pre svega vremena za pretragu po spejsu tjubu forumima....i sto je najlepse u svemu tome moze se direktno kontaktirati i bend mejlom i mozes dobiti mejlom odgovor istog dana ako ne i u roku od par minuta.

A pre 20 dina si morao da pishesh pisma, nosish ta pisma u poshtu i da se molish Bogu da ih nece otvarati i maznuti pare ako saljes neke pare u njima, ili da li ih nece zagubiti, pa onda da li ce ti stici odgovor, a moglo je i telefonski al naravno da je danas netom sve i brze i efikasnije...

Mi sve to nismo imali pa nismo kukali, a ovim novim mladim narastajima danas i to sto imaju kao nije dovoljno i nesto kukaju.

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znas li mozda gde i sa kim su nastupali poslednji put u full postavi sa Francuzom na majku ?

 

mislim da su zadnji put svirali u beogradu u domu omladine, ljeto 1991ve na promociji hard metala, zajedno sa bloodbath.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Trazio sam po netu al nigde ne nadjoh kada izlazi taj box set? Koja ce biti cena? Hoce biti kod nas da se kupi?

Da li je Annathema odobrila izdavanje?

 

hahah pa odobrila je naravno,

 

i mislim da je vec izasao, i da je stiglo u Srbiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...