Jump to content

Annathema


dr.lecter

Recommended Posts

Ma,t o su se nesto zajebavali. I nije 'mozda' pevao u GeroMetalu, nego 'sigurno'. Pricao sam sa Kercom pre par godina bas na sajmu knjiga u vezi s tim. Nikad posle nisam mogao da ga kontaktiram da mi snimi ta dva albuma, a sam se bio ponudio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francuz je izgleda pevao i u grupi "Geometal"

 

Hard Rock Band iz Novog Sada. Oformili su ga gitarista Joca Sabo (ex Griva), bubnjar Bane Kerac (ex Saguaro) i basista Pedja Moldvaji (ex The Beatles) avgusta 1992 godine. 1996. godine im se pridruzio Dule Uvalic-Francuz (ex Crash). Snimili su dva studijska albuma i preko 40 Live albuma sa koncerata koje su odrzali sirom Vojvodine.

Sviraju uglavnom hard rock standarde sedamdesetih godina i svoje kompozicije u Deep Heep Zeppelin Sabbath Free stilu.

1993 "Der Rauch Am Waser "

1996 "Cat Clow"

i jos preko 40 live album sa raznih svirka iz Vojvodine.

 

Gitara - Josip Sabo

Vokal - Silven Uvalic - Frantzuz

Bas - Pedja Moldvaji

Bubnjevi - Bane Kerac

 

Koliko ja znam Francuz se zove Dule.

Ja za ovo prvi put čujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za ovo prvi put čujem

Zajebao se covek u jednom slovu, jer se bend nije zvao Geometal, nego GeroMetal... valjda kao gerijatrija i te fore. Bane je dizajnirao i omote za oba albuma: "Der Rauch am Waser" (dim na vodi, je l' te) iz 1993. i "Cat Claw" iz 1996.

Link: GeroMetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, danas na sajmu knjiga sretnem Kerca i on mi je razjsnio sve. Naime, Dule Francuz je rodjen u Francuskoj, pa mu odatle i nadimak, a jedno od imena mu je Silven (Sylvain). Tako da to smo razjasnili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DVD je star mozda dve godine, ne znam tacno.

Ali to mi je dao Vuja (sada vec bivsi gitarista benda), pa je moguce da su ga izdali samo za "privatnu upotrebu", ili tako nesto. Ja zaista nigde nisam nista cula o tom izdanju, a sad kad vidim da jos ljudi ne zna nista o tome, moguce je da ga nisu ni promovisali.

Ono za sta znam da ima na DVDu, tj. sto pise na omotu, je sledece:

 

"War Pigs" - live in Belgrade;

"Covers" - live in NS Time;

i koliko znam, ima i njihovih slika, a za taj spot ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Prolazio sam pre neki pored Foxtrot-a (za one koji ne znaju, to je mali kafe/klub u Novom Sadu koji redovno organizuje svirke) i video u da je za juce (27.12.) bio najavljen koncert Crash-a! Zna li neko jel to ta stara NS grupa ili neka nova koje koristi to ime? Jel mozda bio neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam na #metalheadsu chetovao sa nekom ribom i pitam je koje bendove slusa ona izmedju ostalih navede i "Anathemu", ja pitam da li je cula za nasu "Annathemu"?

I ona me pita da li to neki levi klinacki tribute to anathema bend?

E svasta!!!

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolazio sam pre neki pored Foxtrot-a (za one koji ne znaju, to je mali kafe/klub u Novom Sadu koji redovno organizuje svirke) i video u da je za juce (27.12.) bio najavljen koncert Crash-a! Zna li neko jel to ta stara NS grupa ili neka nova koje koristi to ime? Jel mozda bio neko?

rekao bih da je to neka tezga, imaju opet najavljenu svirku na nekom drugom mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...