Jump to content

Annathema


dr.lecter

Recommended Posts

Hahah bre, ne pricam o Zajecaru nego uopste o susretima bendova, znaci bi pricate o tom Balkan...show...whatever...ja nemam pojma nista o tome. Novi Sad je imao onaj cuveni Koncert Godine, ali me interesuje sta se i pre toga desavalo u Beogradu, Novom Sadu itd.

 

Strahinja, nema uvrede druze icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif vidim da imas puno iskustava sa time pa bih voleo da cujem mnogo o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti dam spisak bendova koji su svirali na tom dvodnevnom festivalu, Balkan Horor Operi, posto imam flajer za taj koncert u jednoj od kaseta koju su Polzovici snimili u tom periodu. Ulaz na koncert je bio 5 dinara, tada je tek bio uveden dinar-marka deda Avramov sistem. Secam se i da sam tog proleca trebao da idem u London i cesto smo dolazili u Beograd, pa sam vidjao dosta tih plakata. Metal sam, nazalost, pcoeo da slusam tek 2 godine kasnije, kada nijedan od tih bendova nije postojao.

Elem, lista ide ovako:

 

Prvi dan

Vervil

Svarog

Crash

Necrophobia

Rapid Force

Neurotica (Rumunija)

Bloodbath

 

Drugi dan

Demoniac

Black Orchid

P.M.S.

Heller

Dead Joker

Sanatorium (Makedonija)

Bloodbath

 

Bloodbath su bili glavni bend obe veceri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti dam spisak bendova koji su svirali na tom dvodnevnom festivalu, Balkan Horor Operi, posto imam flajer za taj koncert u jednoj od kaseta koju su Polzovici snimili u tom periodu. Ulaz na koncert je bio 5 dinara, tada je tek bio uveden dinar-marka deda Avramov sistem. Secam se i da sam tog proleca trebao da idem u London i cesto smo dolazili u Beograd, pa sam vidjao dosta tih plakata. Metal sam, nazalost, pcoeo da slusam tek 2 godine kasnije, kada nijedan od tih bendova nije postojao.

Elem, lista ide ovako:

 

Prvi dan

Vervil

Svarog

Crash

Necrophobia

Rapid Force

Neurotica (Rumunija)

Bloodbath

 

Drugi dan

Demoniac

Black Orchid

P.M.S.

Heller

Dead Joker

Sanatorium (Makedonija)

Bloodbath

 

Bloodbath su bili glavni bend obe veceri.

E to je taj festival na kojem na žalost nisam bio ,Jer sam već tada bio preko.

 

To beše 1993 ili 94 ?

 

Tada je Bloodbath izdao Frustrations album .Ako smo već kod njih ko ima taj album od vas ?

 

Ja sam mislio da će bloodbath da idu na Evropsku turneju ,Tako se tada još 1992 te pričalo. Jer ploče im se prodavalo i preko Nuclear blast recordsa (Nemački) i šansa im je bila pred nosom.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da ti dam spisak bendova koji su svirali na tom dvodnevnom festivalu, Balkan Horor Operi, posto imam flajer za taj koncert u jednoj od kaseta koju su Polzovici snimili u tom periodu. Ulaz na koncert je bio 5 dinara, tada je tek bio uveden dinar-marka deda Avramov sistem. Secam se i da sam tog proleca trebao da idem u London i cesto smo dolazili u Beograd, pa sam vidjao dosta tih plakata. Metal sam, nazalost, pcoeo da slusam tek 2 godine kasnije, kada nijedan od tih bendova nije postojao.

Elem, lista ide ovako:

 

Prvi dan

Vervil

Svarog

Crash

Necrophobia

Rapid Force

Neurotica (Rumunija)

Bloodbath

 

Drugi dan

Demoniac

Black Orchid

P.M.S.

Heller

Dead Joker

Sanatorium (Makedonija)

Bloodbath

 

Bloodbath su bili glavni bend obe veceri.

PMS i Heller nisu svirali, mislim da je jedna od cura iz PMS imala saobracajku a za Heller ne znam. Svirali su neki Lacrimosa drugi dan, meni ti bili dosadni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je taj festival na kojem na žalost nisam bio ,Jer sam već tada bio preko.

 

To beše 1993 ili 94 ?

 

Tada je Bloodbath izdao Frustrations album .Ako smo već kod njih ko ima taj album  od vas ?

 

Ja sam mislio da će bloodbath  da idu na Evropsku turneju ,Tako se tada još 1992 te  pričalo. Jer ploče im se prodavalo i preko Nuclear blast recordsa (Nemački) i šansa im je bila pred nosom.

Imam ja taj album Bloodbatha imam i prva dva.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

PMS i Heller nisu svirali, mislim da je jedna od cura iz PMS imala saobracajku a za Heller ne znam. Svirali su neki Lacrimosa drugi dan, meni ti bili dosadni.

Samo sam preneo sta je pisalo na flajeru. Rekoh ti da tad nisam slusao metal, pa nisam ni bio na festivalu. Sta sam imao, 13 godina.

Mada, i mene je zacudilo kad sam video Heller. Nisam znao ni da su postojali do tada. Mozda su se bas pred fest raspali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda sam ja (ili mi )smetali njima a ne oni meni .Bzvze o tome i diskutovati ja te ljude uvek ignorišem kao da i ne postoje

Iz kogsi ti dela grada bio? Mogao si lepo doci na Masincu do nekog od nas pa te ne bi dirali kad bi videl ida si sa nama. U Rokoteci isto bi bio miran jer je tu Dritan bio na vratima, a Dritan je nas covek, ganci gari kojeg znam od malih nogu j icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heller i Polzovici nisu bas bili u ljubavi. Kole je uvek protezirao AAnnathemu, Heller je iz nekog razloga uvek cuskao u cosak. Koliko se secam Atila je na jednom od tog festivala cak opalio samar Koletu, tako da meni nije ni cudno sto nekad Heller eto nije svirao na nekom Koletovom festivalu. Mada sto ja o tome da pricam, neka pricaju neki od modova. I oni su matori ko biblija, a jos su i modovi musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeste takav, secam se na gitarijadi, pio je kao Smuk, secam se neke boce od litre, mislim da nije bio sok icon_biggrin.gif

A bila je i neka maca tu, mozda i dve, ne secam se tacno. Ja mislio, ovaj nece moci da peva od alkohola, kad covek otpeva, ostali su mogli samo da slusaju i uce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeste takav, secam se na gitarijadi, pio je kao Smuk, secam se neke boce od litre, mislim da nije bio sok icon_biggrin.gif

A bila je i neka maca tu, mozda i dve, ne secam se tacno. Ja mislio, ovaj nece moci da peva od alkohola, kad covek otpeva, ostali su mogli samo da slusaju i uce.

Samo jedna - dve? Onda nije bio sigurno u formi? Svirali jednom oni u Zrenjaninu, a on kombijem skoknuo do nekog kod Kikinde u jebacinu. Pri povratku na 10-tak kilometara od Novog Sada zbog njegovog prethodnog vozikanja ode im akumulator. On samo sedeo i okretao volan, a ostatak Annatheme gurao kombi do Novog Sada i psovao ga najgore sto je mogao. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je riba ta Tamara?

Sta jaznam, to bilo pr emali milion godina. Mozda ima vec i skoro 20. Najbolje ribe bile vera i Jaca, pa onmda on aMiskova, pa onda ova sto je Francuz ozenio. Dakle ti sumnjas d abi on ozenio nesto sto nije bilo "upecatljivo" ? icon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta je STAVRA rekao ...Francuz je izgubljen u svetu muzike danas i ne interesuje ga više to.Vucara se po kladionici i pije pivo sa seljacima.

 

Nekoliko puta su ga zvali da peva al je ovaj odbio .

 

Na koncertu Vrisak generacije u NS tamo negde 92 e pojavio se francuz na bini otpevao dve ili tri pesme onako u thrash fazonu .Ubijalo kako je bilo dobro. ma plafon

 

 

A na gitarijadi u Zaječaru 1992 sve je bilo OK osim one policijske racije.A Francuz je bio na onom bazenu tada pored kampa onako cuga celi dan.A oni ,Bloodbath su imali dobar nastup .Zvuk ,osvetljenje je bilo vrh. Pa čak i ostale retardirane grupe su zvučali dobro icon_smile.gif .Pa veliki broj ljudi je došlo zbog bloodbah a druga polovina zbog riblje čorbe.

 

Pa svako je mogao da ima tamo po dve ženske ako si imao dužu kosu i tesne pantalone icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...