Jump to content

Downstroy


Chicken Little 420

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ej momci, kako je krenulo, ostacete bez basiste, Neno ce ostati da zivi u Banjaluci :meshuggah:

 

Pojavio se niotkuda pre par dana, kao ide ujutro nazad, i jos uvek je tu, sinoc smo lomili ;)

 

A da mi je samo da ga ozenim dok je ovde, kumu moram pomoci :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

komentari naseg nastupa iz skoplja.. http://mkmetal.info okacicemo i slike kad stignu! :)

 

Downstroy лелеле гостите од србија ми направија ептен голем кев. Одлично одсвирено публиката скрена лудница беше шутки бенгајна закон. Тоа дека се амерички ориентирани нема врска секој си свири стил на музика која што сака и секој бенд си е уникатен на свој начин.

 

Србите се срциња! Сироти, ама сеа ќе ја бранам и публиката, зашто стварно беа измрцварени сите, тоа на психа мааше. Типцине се цареви. На страна што растураат и во понормални услови ќе направеа СТВАРНО масакр, дигаат атмосфера лудница, рипање до изнемоштување, ама искрено онакво, од петни жили покушавање да ги дигнат сите на нозе. Ама ништо. За нив озвучењето за нијанса се опраи, али онда почна драга пријатељица фонија пак да убива у појам. И да се отвори сеа некој стручно да опишуе тоа зашто и како настало, џабе. Не треба да го има! Луѓе не дошле да добиваат препуцавање што-зашто тоа се десило, него за квалитетна свирка. Ми беше криво, може добија тапа впечаток, па дури и мислеа дека сите ги чекаат ДФЛ па се такви и почнаа да се правдаат.

 

Колку сум се нарадувала на Србите јао јаооо :) Таков однос со публика, таков пристап, таква посветеност…дефиниција за созреани сонцаааа :)

Можеби ипак не беа толку залудни обидите да ја вратат баграта, почнаа пак долу да летаат меса :) Ептен ми се допадна концептот со тоа тапанчето (врска му го немам стручното именце) и клинот повремен. Хомо моменти немаше :) Басистата беше посебно ин да муд :) Ве сакаме пак назад еј :)

 

Posebno iznenadija DOWNSTROY,odlicen bend i samo se nadevam deka povtorno ke gi vidime u bliska idnina…

 

Србите почнаа добро со првите две песни кои беа во стилот на Exploited (мислам стварно беа издржани тие две песни) за да на крај заличат на бендови како Limp Bizkit или пак на глупи амерички емо-хардкор бенд. искрено речено тоа е метал за деца…хардкорашките ритмови ме потсеќаат на рап и на правење пари

 

Downstroy: kako i mnogumina i ja prv pat gi slushav i stvarno ostavija odlichen vpechatok. se gleda deka se uvezhbani…bashka se trudea…a i na niv site od publikata najjako pominavme…ripanje…shutki…bravo za niv…treba da se donesat na samostoen koncert.

 

Ах тие србишчата….. Закон беа да! Презакон! Најзакон! Нивната хибридна метал комбинација ми делуваше доста освежително:))))))

 

Downstroy – амерички булшит.

 

Downstroy – Премногу амерички ориентирани, али неврмајнд, ја натераа публиката да збесне.

 

Првата песна со која почнаа ми беше 100 % позната, цело време мислев дека е некоја ствар од Soulfly, али после се испостави дека е Wasting Away од Nailbomb… anyway, не сум се излажал за многу. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

explosive stage na exit-u:

 

BAND SCHEDULE

(Line up and times subject to changes)

 

10.07.2008.

 

19.10 Decontrolled

20.00 Azazel

20.50 Fancy Frogs

21.40 Holy Pain (Fra)

22.30 ROTTING CHRIST (Gre)

23.20 Tales of Dark

00.20 Pergament

01.45 Hetera

02.30 Apocalypse

 

11.07.2008.

 

19.10 Tea Break

20.00 Violent Chapter

20.50 Concrete Worms

21.40 2 Minuta Mrznje

22.30 SHAM 69 (UK)

00.05 Bite

00.55 False Reality

01.45 Nothing Left

 

12.07.2008.

 

19.10 Svartgren

20.00 Nekropolis

20.50 Panychida (Cze)

21.40 Avenger (Cze)

22.30 TIAMAT (Swe)

00.05 Kozeljnik

00.55 Punished

01.45 Somrak (Slo)

 

13.07.2008.

 

19.10 Forever Storm

20.00 Disdained

20.50 Downstroy

21.40 Gunsale

22.30 Stronghold (Cro)

23.20 Overdrive

00.20 No Abuse

01.45 RITAM NEREDA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sinoc moj kum Neno naleteo u BL nenajavljeno kao i uvek, javio se pred ulazak u grad, pa mi pricao bas o ovom moto skupu, kako je samo gledao u plesacicu, a ne u publiku :meshuggah:

 

Darko, rekao ti je da mu ovaj put ne zaboravis poneti bas, i da poneses njegov bas, a ne onaj cetverozicani koji deli sa nekim likom... valjda sam dobro shvatio, pio sam puno i prebrzo dok je on pricao :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...