Jump to content

Downstroy


Chicken Little 420

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Da znas da smo i sami o tome razmisljali u zadnje vreme...U stvari ne znamo u kom prostoru bi se mogla odrzati jedna kvalitetna svirka? Ajde pomozi nam, pa da smislimo nesto! Kakva je situacija sa crnom kucom recimo? Kome da se javimo, koga da kontaktiramo! POZ

 

Hvala na interesovanju! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOVA RECENZIJA:

 

Downstroy – CD I scream every day, Autorsko izdanje

 

Sastav Downstroy, uslovno kikindski, jer je ovako umešno delotvoran -apsolutno identično kao i beogradski Consecration- mogao bivstvovati/doći iz, u bilo kojoj tački ovog opipljivog elitističko-diskografskog (i pod okriljem pomenutih izdavačkih magnata, i bez njih, sada postaje sasvim svejedno) koordinatnog sistema, sa, u najmanju ruku dovoljno ubedljivim uspehom a još bliže i u istoj liniji, da se ne izrazim nekako rogobatno i direktno, stroju – muzičkim a etabliranim grupacijama svetske dominantne sekcije. Šestorica (koja, barem jednim svojim neodvojivim delom a provereno, voli da pije i bije po instrumentima ali se to u krajnjoj instanci ne odražava na gotov proizvod koji nude) koji su, za sada, javnosti obelodanili materijal sa pet numera (bez uvoda), vrišteće naslovljen sa I scream every day a još prodornije i shizofrenično efektno dizajniran (zasluge I. Nemetha), jeste bio, podsetimo i na taj bitan momenat karijere ovih momaka, ono nešto(?!) što im je donelo pobedu na regionalnom WOA takmičanju, na kojem su predstavljali Srbiju i ovdašnju scenu samim tim, po evropskim metal festivalima. Bilo kako bilo, materijal, već od uvodnih taktova, emituje slojevit a izbalansiran, kontrolisan energetski bit, toliko slikovit da se možemo i malo opustiti i podsetiti da to može i izgledati baš kao da slon želi da prokrči sumu, ne bi li se krdo bizona provuklo. Upravo tako, ali, šalu na stranu a istini za volju, ritam sekcija koje ne štedi i glas koji odnosi -sve pred sobom pa i vas u prvim koncertnim redovima- jesu osnovne karakteristike ovde prezentovanog supkulturnog uradka posebne vrste, koji u pojedinim momentima -ključa- da bi u onim zaista retkim ali preko potrebnim (peti redni , finalni zapis Dubstroy wise sa Nemanjom Kojićem kao gostujučim muzičarom, trombon), trenucima, dozvolili i svojim instrumentima isto kao i vama/nama, da predahnu. Barem na tren. Naslanjajući se na riff useke Machine head i Kilswitch Engage ili barem Overdrive, samo nastavlaju dobro trasiranom stazom. Sve je na ovom EP ostvarenju zaista podignuto na, možda i očekivano visoko pozicioniran nivo kvaliteta, kako sviračkog tako i vokalnog a u okvirima žanra u kojem deluju, naravno, ali se, samo jedna, ali bitna činjenica, ne bi mogla i smela zanemariti tek tako. Ona, u svakom slučaju, bi trebala ako ne i morala, članove sastava Downstroy, uputiti na ozbiljna razmišljenja i ,što ne reći- delovanje. Što ativnije, tim bolje. Naime, ni jedan tekst na EP-u I scream every day nije napisao originalni član sastava, već- njihovi prijatelji. Ukoliko mi dopustite, pa čak i ukoliko ne, sada to postaje sasvim svejedno - a sa istinski dobrom namerom - mišljenja sam da bi sastav Downsrtroy trebao (čitaj:morao) da ozbiljno i samo poradi na svojim autorskim tekstovima pesama, da bi ceo koncept bio u potpunosti zadovoljen a priča na gotovo idealan način zaokružena.

 

Milan B. Popović

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znas da smo i sami o tome razmisljali u zadnje vreme...U stvari ne znamo u kom prostoru bi se mogla odrzati jedna kvalitetna svirka? Ajde pomozi nam, pa da smislimo nesto! Kakva je situacija sa crnom kucom recimo? Kome da se javimo, koga da kontaktiramo! POZ

 

Hvala na interesovanju! :pivopije:

 

 

Prostor je odlican.

Mozete ih kontaktirati preko http://www.myspace.com/crnakuca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

DOWNSTROY NA CASTLE FESTIVALU!!!

 

SMEDEREVO, 1-5.07.2008.

 

+

 

AT THE GATES (REUNION!)

AVANTASIA

DISMEMBER

ENSIFERUM

EVERGREY

HELLOWEEN

JUDAS PRIEST

LORDI

MANTICORA

SATURNUS

SECRET SPHERE

SODOM

SOILWORK

SYBREED

AGONIZE

BOMBARDER

CASKETGARDEN

CONSECRATION

DRACONIC

EXPEDITION: DELTA

NEGURA BUNGET

SILENT KINGDOM

TOXICDEATH

VICTIMFIELD...

 

SVE INFORMACIJE NA:

www.castlefestival.org

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
:) hmmm.. bilo jednom u jednoj Kikindi..hm.. se mi znamo?! Poznati ste mi fest ;)

 

Downstroy rules! :):rockdevil:

 

Bloodline.. najbolji si :muzicar: .. moze jedan special autogram kad se vidimo na sl.svirci,a? :pivopije:

 

 

Naravno da moze, kazes da se znamo a? Pa bas mi i nisi poznata...i otkud ti to "fest", mora da si iz kikinde!?! Ajd otkrij mi tajnu....ko si ti??? I otkud vec znas za predstojecu svirku:)??? Ccc....u svakom slucaju, vidimo se! Pozzz :pivopije::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Naravno da moze, kazes da se znamo a? Pa bas mi i nisi poznata...i otkud ti to "fest", mora da si iz kikinde!?! Ajd otkrij mi tajnu....ko si ti??? I otkud vec znas za predstojecu svirku:)??? Ccc....u svakom slucaju, vidimo se! Pozzz :pivopije::rockdevil:

 

:tongue: Pa vala, ko da sam iz Kekende.. :wink2:

ne mogu otkriti ko sam ja.. morala bih te ubiti..a to ne zelimo zar ne.. buahahaha :twisted:

vidimo se...valjda...dacu sve od sebe da iskombinujem nesto!

pozzzzzzzz :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...