Jump to content

Clandestine Blaze


Grobodan

Recommended Posts

Bend sa sve jace Finske scene,imaju,koliko znam 3 albuma:Fire Burns In Our Hearts,Night of the Unholy Flames i Fist of The Northern Destroyer,koji ja imam (Hvala GORANU).Da ne kenjam mnogo,reci cu samo da ovako dobar sirovi BM nisam cuo 100 godina.Ovo je jedan od onih albuma koje morate imati i voleti ako iole cenite pravi Black metal.Nabavljajte pod hitno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elitisticki bend na danasnjoj UG BM sceni.One man bend ciji clan je vlasnik Northern Heritage-a.NE znam da li si slusao drugi album Night of the Unholy Flames ,koji je po mom misljenju najbolji.Pesme su monotonije a rifovi su mizantropicniji.Rame uz rame sa Transylvanian hunger.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Izdao je 2004 godine album pod nazivom Deliverers Of Faith... u fazi sam nabavke.

 

Tracklist:

 

1. Beyond The Reason

2. Psychopatia Sexualis

3. Winter Of White Death

4. Falling

5. Tormented

6. Grave Of Gratification

Edited by Frankenchrist

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ne znam da li si ga narucio na originalu ili na rezancu, ali nisi se zajebao u svakom slucaju.

Ovim album je samo nastavio tamo gde je stao sa zadnjim izdanjem. Sto ce reci da, u muzickom ili produkcijskom pogledu nema skoro nikakvog napretka, sto mu se naravno ne uzima za zlo, jer je izbacio odlican album. Sest pesama, iliti nekih 45 minuta kvalitetnog Old School-a. Album mozda nije u rangu sa Night Of The Unholy Flames, ali verujem da ce se nekima mozda i vise svideti od njega.

Zadrzao je svoj prepoznatljiv stil svirke, zvuk instrumenata takodje nije menjan, sto je na nekim izdanjima znalo malo da mi smeta, ali ovde stvarno nemam nikakvih prituzbi na produkciju. Pesme su kao i na prethodnim izdanjima u proseku izmedju 6 i 9 minuta, osim trece (Winter Of White Death) koja traje 12 minuta. Sa albuma mi izdvojio 4. stvar, "Falling". U osam minuta blast beat jedva da je stao na par sekundi, riffing je odlican, uopste ceo koncept pesme je fantastican, zvuk je odlicno legao, doduse bubanj je malo mutan u nekim delovima, ali to samo doprinosi atmosferi.

Sta da kazem vise, ako volite CB, nabavljajte ovaj album jer vredi sve pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

"Deliverers Of Faith" je jos samo jedna potvrda tome da je Clandestine Blaze trenutno,ako ne bas najbolji,ali recimo medju tri najbolja black metal benda.Iako za mene poslednji album nije njihov najbolji(drugi i treci su bolji),ipak je za 90% beznadeznih black sastava danasnjice-ELITA.

Uporedjujuci ga sa predhodnim,rekao bih da najvise prati"Fist of the..."album i produkcijski i strukturalno.Na ovom je zvuk gitare za nijansu tvrdji,bubanj cist i jasan,vokal identican,samo,cini mi se da su pesme za samo mali pomak"slozenije".

Sto sveukupno znaci da Mikko(one man band)i dalje uspesno pravi muziku kakva se mogla cuti na, prvenstveno "Transylvanian Hunger", kao i na ostala tri grandiozna black albuma,poznatog nam benda.

Za mene jedina mana albuma je pesma"Tormeted",koju izbegavam da slusam,samo zbog, po meni nepotrebnih klavijatura koje se mogu cuti u pozadini pesme(no keyboards,no female vocals:)).Omiljene pesme "Falling" i "Winter Of White Death"-fenomenalna spora pesme sa odlicnim ritmom.

Ovo je tipican primer kako PRAVI(da,bas tako...PRAVI!)black metal treba da zvuci. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno jedini koji je posle transylvanian hunger uspeo da sa ne vise od tri rifa nacini pesme ultra zanimljivim

monotonija jebe kevu:)

dobro,ne bas jedini,ima naravno jos dobrih primera,ali ovaj je verovatno to najbolje izvalio icon_uhoh.gif

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Evo vidjeh tema ozivljena, pa da napisem koju rijec o jednom od meni trenutno najboljem finskom bendu. Bendovi koji su najvise utjecali na njihovu muziku (sto se i da primijetiti) su Bathory, Darkthrone i Beherit.

 

Veoma atmosfericno, crno i ocaravajuce s Mikkom (kojeg bas maloprije spomenuh kao /jedanog od/ najbolji.h vokal.a) za mikrofonom.

'Fist of..', 'Fire burns our Hearts' bih izdvojila kao dva najbolja, a tu ne i nedopustivo izostaviti i 'Night of the Unholy Flames'.

Kako sam nahvalila split s SW.om na njihovoj temi, necu ponavljati vec receno. Dva najbolja finska benda u jednom~couldn't ask for more.

 

 

...a tu je i split s DsO.om. icon_wink.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Praising The Self

 

No god

no religion

no race

no culture

 

No nation

no state

no collective world

Praise the self

 

I glorify myself!

I satisfy myself!

I am not lower than your god.

I am setting the rules of this existence

 

My reasons do not need

to look any more rational than his.

My reasons do not need to be explained

one bit more than His.

 

Nisam nikad bio u fazonu da postujem lyricse,ali ipak je ovo moja omiljena pesma od CB...prelepa u svom nihilizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Clandestine Blaze i dalje ostaje najbolji Darkthrone klon danasnjice.Novi album"Church of Atrocity" ne donosi pomaka za bend ni u kom smislu(eto mu ga u Deathspell Omaga-i).Sve dosta podseca na prosli album,s tim sto se na ovom mogu cuti atmosfericne deonice ,recimo kao kod Burzum-a.Solidan album,ali i dalje mi je Night Of The Unholy Flame omiljeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Meni je ovaj album mnogo bolji od predhodnika,mozda bas zbog te atmo/Burzum atmosfere koja je na ovom izdanju dobila malo vise mesta nego ranije.I naravno,stari dobri primitivizam...ko zna,zna.

Jedan od boljih albuma godine,a u CB diskografiji mi ulece odmah iza Night i Fist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 years later...
  • 2 months later...

From Northern Heritage:

 

Clandestine Blaze - Falling Monuments

 

nh073cb.jpg

 

2010 album of Clandestine Blaze underlines the core of black metal as it has been interpreted by it. Utmost focus on the core elements of riffs, melody, song structures and lyrics, leaving out everything unnecessary. In stripped down simplicity of sound, music and artwork it continues logical journey since Church Of Atrocity, with more distorted, lethal and fierce sound. Northern Heritage.

 

 

12" LP, tape, CD & shirt: http://www.cfprod.com/nh/index6.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...