Jump to content

Evergrey


Recommended Posts

Nisam hrabar da citam celu raspravu, malo uhvatih samo oko toga da li slusati ceo album ili ne, i sta sa albumom koji nije komplet dobar. Pa nista, izvadis pesme, stavis u folder "za slusanje" ili tako nesto, i imas neki zurka miks ili tako nesto. Takvih bendova je danas milion. Tony Martinov Empire, nebo zna da na albumu valja SAMO The Ravend Ride, naslovna, i to bas jebe koliko je dobra, a ostatak albuma je predosadan. Nabrajao bih i dalje, ali neko se mozda ne bi slozio sa odabirom albuma pa necu, ali u principu, ne vidim zasto ne bih slusao pesme a ne iskljucivo albume. Danas je i tako svaki milioniti album u celosti dobar, ako uopste i ima vise takvih albuma, a plus nedostatak vremena i hiperprodukcija tesko i da mogu dozvoliti da bas nesto slusas 100 puta pre nego sto dodjes do zakljucka da je album bas odlican ili ne.

 

Nego, ovaj Evergrey... cool je zvuk, atmosfera na kakvu smo i navikli, ima ok pesama, Tomov glas dobar kao i obicno, ali nista spektakularno, mada nisam tako nesto ni ocekivao. Restoring the Loss mi je recimo super.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

What he said. Sem tog početnog upoznavanja sa albumom, ne vidim razloga da kasnije bacam vreme na slušanje eventualnih filler-a kad za to vreme mogu da slušam neke sjajne pesme.

 

Apsolutno..Kad oni budu imali filozofiju izdavanja albuma bez fallera i ja cu imati filozofiju da taj album slusam stalno u celosti ( npr novi Dornenreich, Enslaved i brdo drugih albuma).

Dok god njih nije sramota (konkretno u ovom slucaju Evergrey) da natrpaju u album 13 pesama od kojih je trecina ok, ostale sranje, ja cu bez pardona sve te pesme poizbacivati iz playera i smatrati da nikad nisu ni objavljene...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se slazem, nisam ni rekla da ga NIKAD necu vise preslusati celog, ali nema sanse da cu danas npr slusati ceo Evergrey pored zivog Dornenreicha koji je sjajan,

pruzim ja albumu vise puta sansu naravno, ne odbacujem ga posle prvog slusanja...Ali ne mozes reci da ovaj Evergrey nema fillere, i to se vidi i na prvu loptu.

Necu bre da slusam album vise nego sto zasluzuje po svom kvalitetu, kraj price.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ja sam povrsna, ti si u pravu i kraj. Slusaj po sto puta poluloše albume, daj im svaki dan sansu i teraj sebe da ti se dopadne nesto sto ocigledno nije kvalitetno, duboko proanaliziraj svaku pesmu, i izvuci mrvu kvaliteta ako je igde ima, konstatuj ovde da je abum zapravo dobar a svi drugi nisu u pravu jer su iskljucivi i povrsni i eto!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno udaram u zid ovde...

Mene kao fana nekog benda bi bilo sramota da kazem da slusam 3 pesme sa poslednjeg, 4 sa pretposlednjeg, 1 sa prvog i 5 sa drugog albuma. O da bas volim taj bend!

Skinuo sam sve albume i zauzimaju ukupno 900 mb, mada, stvarno bih mogao da obrisem te pesme koje ne slusam, bas volim taj bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene kao fana nekog benda bi bilo sramota da kazem da slusam 3 pesme sa poslednjeg, 4 sa pretposlednjeg, 1 sa prvog i 5 sa drugog albuma. O da bas volim taj bend!

Skinuo sam sve albume i zauzimaju ukupno 900 mb, mada, stvarno bih mogao da obrisem te pesme koje ne slusam, bas volim taj bend.

A kao fan nekog benda, treba da zanemaris sopstveni ukus, i da slusas albume samo zato sto si, jelte, fan? Ako si fan, i dalje imas usi i valjda osecaj za kritiku i za dobro i lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kao fan nekog benda, treba da zanemaris sopstveni ukus, i da slusas albume samo zato sto si, jelte, fan? Ako si fan, i dalje imas usi i valjda osecaj za kritiku i za dobro i lose.

Album sa 2 dobre pesme od 10 je los album, te 2 pesme ne mogu da ga izvuku, ili cu slusati sve, ili nista i pruzicu mu novu sansu posle godinu dana. Ukusi su relativni, danas ti se svidja jedno sutra drugo...danas slusas neki bend koji pre par godina nisi mogo da svaris. Sve je to podlozno promeni.

 

Naravno da ne treba da se silis i slusas to sto ti ne odgovara. Hocu da kazem da mi je skroz bzvz to sakacenje albuma i pravljenje kompilacija, mnogo se propusta ako uzmes 3 pesme, ubacis u ''vecnu'' kompilaciju, a ostak albuma obrises jer ti ''ne treba''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svako je vec napisao da ne brise albume, s vremena na vreme ih preslusa u celini, ali ako su poluproizvodi kao sto je ovde slucaj, uglavnom se slusa par pesama koje su dobre...

I stalno potenciras film ili knjigu, ne, album nije muzika ili knjiga, osim ako nije totalno konceptualni kao npr. The Incident gde nema smisla, a cak i tu su izvukli Time Flies i napravili singl i spot pa moze i ona da se slusa nezavisno.

 

Film ili knjiga su celina, a album se sastoji iz niza NEZAVISNIH kompozicija (uglavnom, mada ima izuzetaka kao gornji primer). Samo zamisli da dok slusas Evergrey na shuffle da si na njihovom koncertu ako ti je lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...