Jump to content

Evergrey


Recommended Posts

pa jbt izbacite te pesme koje su vam dosadne.

Nije mi jasno, svi kukate, kao da slusate ploce na gramofonu pa vas mrzi da ustajete i pomerate iglu.

 

Na albumu ima dobrih stvari, iskombinujte sa solidnim pesmama sa Torna i slusajte.

A ako vas Evergrey generalno smara to je vec druga prica :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja se trudim ali mi retko uspeva...

uglavnom kad je prog u pitanju, u ostalim pravcima jednostavno ne prave albume da su kvalitetni od pocetka do kraja, cast izuzetcima !! recimo Kamelot obavezno slusam od pocetka do kraja svaki album

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je kao da ne gledas film do kraja, vec samo scene koji ti se najvise svidjaju, jednostavno nemas kompletnu sliku.

 

Taman krenuh da mu repliciram na slican nacin,kad viđeh ovaj post.

Ja muziku slusam albumski 95% vremena.Nije fora da uzmeš najbolje od jednoga benda i slušaš. Po meni, tako negiraš ne samo album koji je bend izbacio,nego i samu filozofiju izdavanja albuma uopšte.

U tom slučaju,samo savršeni albumi "prolaze",a takvih ne da je malo,no su u odnosu na današnju hiperprodukciju promili u pitanju.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek polako, doslo je do nesporazuma :haha:

niko ovde ne prica o MTV nacinu slusanja muzike, punjenje plejliste sa "hitovima" od 3,5min.

 

Najvise volim kada se pojavi album koji je dovoljno kvalitetan u celini, ALI navedite mi i jedan dobar razlog zasto bih se mucio sa ovim poslednjim EG albumom i slusao sve pesme ??

 

Kada izadje novi album on se preslusa 5,10 ili 20 puta, i to je sasvim dovoljno za neku okvirnu sliku. Ili se radi o konceptualnom albumu ili zaista kvalitetnom ostvarenju, i tada je besmisleno ako se ne slusa u celini.

Ako i sam bend sa remek dela kao sto je Solitude, Dominance, Tragedy predje na albume koji su manje vise mejnstrim, sa par komercijalnih hitova i dosta filera, zasto bi onda takav album uzimao sat vremena vaseg vremena.

Sa druge strane ako cete zbog toga totalno da se odreknete diska i da povremeno preslusavajuci EG diskografiju (starije albume u celini) ne pustite recimo ...And the Distance koja je odlicna, onda je to vas gubitak.

 

Images and Words je nezamislivo ne preslusavati u celini, ali Black Clouds & Silver Linings ili Octavarium nije uopste

 

 

To ti je kao da ne gledas film do kraja, vec samo scene koji ti se najvise svidjaju, jednostavno nemas kompletnu sliku.

 

netacno, posle 20 preslusavanja novog EG albuma, sasvim sam iskristalisao sliku i mogu da se odlucim da li cu ubuduce slusati ceo album ili 4 pesme

Edited by DBrave
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album koji ima fillere i ne zaslužuje da se sluša. Jebeš ti to "obožavam bend ali izbacujem po pola pesama sa svakog albuma". ja ne gledam tako muziku i zato nikad best ofovi i nikad re-recordovi - svaki album je odraz jednog benda u vremenu kakav je zamišljen i sluša se ili ceo ili ništa. Ja to malo ipak nekako uzvišenije gledam, ne ložim se na hitove i tako to.

Tačno se vidi ko još kupuje albume a kome je muzika, pa neću da vređam, ali neki pop konzumerizam.

 

Images and Words je nezamislivo ne preslusavati u celini, ali Black Clouds & Silver Linings ili Octavarium nije uopste

 

I zato je Images vrh, a ta dva đubre. :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, pazi - pre svega, ne mora da se radi o bendu koji "obožavam" - mogu uzeti za primer bilo koji bend koji mi je tek onako, ok - tipa, ne znam, Dying Fetus (al' odvalih). I sad, ako taj DF izda album na kojem ima praznog hoda ali izda i nekoliko pesama koje jebeno razvaljuju, zašto ih ne slušati? Lišavaš samog sebe dobre muzike.

Lik je danas imao inspiracije da napiše sjajan rif, pred kraj stvaranja albuma će možda napisati nešto slabije i šta onda? Ne pišu se albumi za jedno popodne pa da svu muziku na njima svrstavaš u isti koš kvalitativno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A prosjek toga početnoga upoznavanja ovđe je slušanje albuma 0.5- 1,5 puta. :haha:

Stvar je u tome sto se odmah donose zaključci,predrasude,kurci-palci...Zar nijesu najbolji albumi oni za koje treba vrijeme? Odnosno,koji vremenom postaju bolji.

Ja uvijek pružim šansu ALBUMU benda koji svojim opusom to zaslužuje,ma koliko sranje mi se učini u prvom momentu i dosta puta mi je drago zbog toga,jer početni utisak nije onaj najbolji.

 

U svakom slučaju,rasprava ne vodi nikuda,svako po svome nastavlja,to je jasno.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvijek pružim šansu ALBUMU benda koji svojim opusom to zaslužuje,ma koliko sranje mi se učini u prvom momentu i dosta puta mi je drago zbog toga,jer početni utisak nije onaj najbolji.

 

Dobro, pazi, ne kažem ni ja da više nikad neću pustiti album u celini, ali ne vidim ništa loše u tome da češće slušam pesme koje mi se više sviđaju. :haha: Evo, setih se sjajnog primera - poslednji Behemoth. Hiljadu puta sam preslušavao ceo album ali do dana današnjeg zavoleo sam samo "Daimonos", "Ov Fire And Void" i "Lucifer" i kada mi se prislušaju te 3 pesme sigurno neću pustiti ceo album da ide tek onako samo da bih čuo njih 3, a sigurno ih neću ni bojkotovati jer je ostatak albuma slabiji. Eto, to htedoh reći. :da:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema sta da vredja, valjda ja znam na koliko metal koncerata sam bio i sta sam sve slusao uzivo. Originalnih diskova imam, ali 1000 puta manje nego sto bih voleo, iz finansijskih razloga, kao i mnogi u Srbiji :da:

 

Opet ponavljam, osim proga, vrlo je malo dobrih albuma u poslednjoj deceniji koji nemaju barem 3-4 filera, koji nagrizaju mozak posle odredjenog vremena, i tu se pritisne skip dugme.

 

Imas puno pogresnih razmisljanja u recenici:

 

Album koji ima fillere i ne zaslužuje da se sluša.

 

da li je tako?? cak i najveci klasici u metal muzici imaju po neki filer. Ako na vrhunskom albumu sa 11 pesama preskocis 1 ili 2 koje ti se ne svidjaju, neces ici u pako zbog toga, vec zato sto slusas metal muziku.

 

Jebeš ti to "obožavam bend ali izbacujem po pola pesama sa svakog albuma

 

Stare albume u celosti, poslednja tri polovicno. Kakav pristup ima sam bend prema svom delu takav cu i ja imati prema slusanju istog. Ako su odlucili da jure slavu i prilagode muziku masi, zasto bih se ja cimao oko njih, i dalje imam stare albume.

 

Ja to malo ipak nekako uzvišenije gledam, ne ložim se na hitove i tako to.

Gledas uzvisenije, profesionalna deformacija progera :lol:

 

 

I na kraju krajeva kako ovo da protumacim:

 

Vala baš, nije toliko loš. Od torna je daleko bolji, ostaje zamerka da je predugačak i da je trebalo da bude skresan za 4 pesme bar ali ima šta da se čuje.

 

Oni su failovali već na Tornu. Ovde se vidi da hoće da se vrate nazad ali navika pisanja kratkih pesama je ostala, a i valjda su natrpali ovih 13 pesama da se iskupe fanovima za sve jer su valjda i sami svesni u koji su kurac otišli. Ali sredina album škripi, a na početku i kraju su mi super pesme.

Jeste gori dosta od ranih ali čemu sam se nadao ovo je super.

 

Sta sad, da li ces uvek slusati ovaj album u celosti iako te 4 pesme smaraju i nisu zasluzile da se nadju na albumu. Ili ces slusati pocetak i kraj albuma a preskociti te pesme u sredini.

Da li da se mucim ili ipak da preslusam album "na kvarnjaka" :smile:

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, evo pogledam svoju policu sa diskovima i vidim Altars of madness, Images and words, Abigail, Whoracle, Tales from the thousand lakes itd to su za mene albumi koji ne da nemaju fillera nego nemaju loše sekunde, a albume koji imaju filere ja automatski selim u kategoriju "loše". Evo super si primer uzeo - Octavarium. Na njemu je recimo Panic attack koja mi je sjajna ali ostatak albuma ga za mene seli u kategoriju lošeg. Time se ja direktno ne slažem sa tobom o klasicima, jer za mene oni nemaju mrvu fillera.

Pravim i ja nekad liste hitova npr kad radim nešto po kući, zagrevam se za grad i sl ali u 95% slučajeva slušam ceo album.

 

Što se tiče novog EG slušaću ga i dalje celog da steknem sliku o albumu, što reče ITF, pa ćemo videti za dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam ništa protiv slušanja samo pojedinačnih pesama, sigurno neću pustiti ceo Torn ako želim da čujem samo Nothing is erased. Ali ima nešto posebno u slušanju albuma u celini, nije isto kao kada se ubace najveći hitovi u plejlistu. Preferiram slušanje celih albuma, pogotovo kada putujem negde. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, na kraju cemo se i sloziti :smile:

 

Steven Willsonu je izuzetno vazno da njegov slusalac ugasi svetlo, legne na krevet i sa paznjom preslusa disk, dok je recimo Tobi Sammetu u zadnje vreme dovoljno da pojacate stereo liniju i pustite koju god pesmu.

Ne mogu, a i ne zelim da tretiram muziku samo na jedan nacin. Kao sto si i sam rekao, nekad se spremas za grad, pustis muziku dok radis nesto, igras igrice... Samo sto je nekim ljudima tvojih 5% njihovih 50% (naravno ima i onih sa 100% :haha:).

 

Ja ne slusam 95% albume u celosti, ali recimo da je vise od 50%.

Porcupine Tree, Amaseffear, Kamelot, Threshold, Shadow Gallery, Cynic... Ali recimo Firewind, Amon Amarth ili Edguy opusteno mogu da slusam i na shuffle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki album je odraz jednog benda u vremenu kakav je zamišljen i sluša se ili ceo ili ništa.

Ovo je sustina svega i potpuno se slazem.

 

Naravno da je okej da pustis pesmu kad ti se slusa, ili kad se skupe ljudi i svako hoce da cuje po nesto...i hiljadu ostalih primera.

 

Ali da pravis neke kompilacije, tipa da uzmes poslednja 2 Evergreya i pravis neke frankenstajne od toga je po meni totalna glupost i u neku ruku uvreda za bend.

 

Kao, 10 puta preslusas album, izaberes 3 pesme i narednih 5 godina samo to slusas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki album je odraz jednog benda u vremenu kakav je zamišljen

Ovo sam htio da kažem sa ovim dolje...

 

 

Nije fora da uzmeš najbolje od jednoga benda i slušaš. Po meni, tako negiraš ne samo album koji je bend izbacio,nego i samu filozofiju izdavanja albuma uopšte.

 

...ali nijesam znao kako :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...