Jump to content

Morrigan


Goxy

Recommended Posts

Nastavljaci Mayhemic Truth-a.Bend je iz Nemacke.

albumi:

plague,waste and death

enter the sea of flames

celts

Slusao sam sva tri albuma i pesme su u nekom epic fazonu,nesto kao Bathory ili Hades Almighty,sporije i sa dobrim melodijama.A ima i brzih pesama sa elementima klasicnog black metala(plague...).Ranije su imali i jednu zenskinju za bas gitarom-Lilith.

 

 

Vredi!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Kao sto sam rekao,"Headcult" novi album benda.I ponovo Bathory-Hammerheart.Skroz!

Neko ce ovo verovatno smatrati kopijom,sto u stvari i jeste,ali kako ja to kazem,dobra kopija.Nesto malo vise od sata, uglavnom sporog i dosta atmosfericnog metala.Cini mi se mnogo vise clean vokala,bez paja patak efekta(mozda drugi pevac???).Produkcijski sigurno siroviji u odnosu na prosla izdanja."Under the sign of black mark" inspirisanih pesama gotovo i da nema vise.

Pesme:where rainbows end,they can't tame the devil.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasao novi album,mislim da se zove "Headcult"(?)

 

Sto pre cujem, to bolje.Volim ovaj bend.

 

Bathory worship. icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifmusik19.gif

Ja sam ga vec pre nesec dana (a mozda i vise) dobio od Undercover Records-a. Muzika definitivno nije losa. Sve dosta vuce na Bathory. Ima tu i raspevavanja, kao kod Falkenbach-a. Ako vec neko od vas voli Viking black metal, sporijeg ritma, trebalo bi da nabavi ovo izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Na Headcult Morrigan su se definitivno najvise do sada priblizili epic Bathory zvuku,zao mi je malo sto nema brzih delova koji su razbijali monotoniju,ali bez obzira,dobro izdanje.Uz Iuvenes,Morrigan ostaju najbolji nastavljaci Hammerheart tradicije.Inace,booklet mnogo dobro izgleda. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Izasao novi album Welcome To Samhain

 

user posted image

 

1. We Are Possessed

2. The Eye Of Despair

3. Welcome To Samhain

4. Bastard And Bitch

5. Cranking Battleharps

6. Live, Death And The Hereafter

7. Believe In Eternity

8. Armour Of Honour

9. Roaring Warlike And Victious

10. Poch Mo Hoine

 

Ima ko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Posle solidnog,ali pomalo na momente dosadnog "Headcult" albuma,poslednji album ovog benda,"Welcome To Samhain",je posle prvog slusanja ostavio veoma pozitivan utisak na mene.

Vec prva pesma je iznenadjenje,skoro klasicna black metal pesma zanimljive strukture i ritma,ali daleko od klisea.Zatim sledi nekoliko pesama u njihovom klasicnom(epic Bathory)stilu,ne toliko spore,sa muskim i zenskim(horskim?)vokalima.Zatim ponovo par brzih stvari,gde bih izdvojio"Armour of Honour",pomalo divlja pesma sa vec pomenutim zenskim vokalnim deonicama.Ozbiljna zemerka albumu je to da neke pesme zvuce kao replike nekih od ranije,ali na kraju sve dolazi na svoje mesto poslednjom pesmom koja je sasvim u black Bathory maniru i jedna od boljih sa albuma.

Znaci,sve u svemu,brzi,zanimljiviji i kraci od predhodnog.I naravno doslednost koja vodi jos od Mayhemic Truth dana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Slushah(m) "Plague, Waste And Death", i podosta mi se svidja! Doduse ovde nesto nema mnogo epike koju gore spominjete(osim u "Where The Angels.." i na trenutke kroz album), al verovatno dolazi kasnije...anyway, blackerica, mene malo podseca na mayhem stari...mnogo mi se svidja zvuk pre svega, a vokal..ne znam kakav je vokal na ostalim albumima, al ajde objasnite mi sta bre to ovaj radi to sa vokalom pa se ovako cudno cuje kad peva brze? Probao sam da ga pratim sa lyricsima u pojedinim pesmama al nemoguce :) Moze npr u "This Witch.." da se razume sve, pa i bez lirika, al npr naslovnica ga razumem samo kad oteze na kraju strofe...

 

Vrh pesme: naslovna i "Ashes To Ashes, Lust To Lust"

Edited by Angelistor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...