Jump to content

Da li je Nightmish upropastio pevačice?


Dushan S

Recommended Posts

Hm, najveci problem kod ljudi koji uce solo pevanje je sto ce jednog dana morati da odluce da li ce da se bave klasikom ili necim drugim. Podrzavam i jednu i drugu stranu s tim sto mislim da je bespotrebno zavrsavati Akademiju ako neko nece da se bavi klasikom...Ali ono sto je sigurno je da jedno i drugo nazalost ne idu zajedno no.gif

A sto se ne bi bavio oboma? Sigurno neces imati tezgu svako vece kao klasicar, a neces se nesto ovajditi ni sa strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se ne bi bavio oboma? Sigurno neces imati tezgu svako vece kao klasicar, a neces se nesto ovajditi ni sa strane...

Pa valjda ti je jasno zasto...Dva totalno suprotna nacina pevanja...Mada se donekle i slazem da je izvodljivo (ali ne bez posledica). A da klasicari imaju svaki dan tezgu, tu se varas icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

EVO TI PRIKAZ JEDNOG UOBICAJENOG DIJALOGA.

 

Profesor:Ti ces daleko dogurati kao operski pevac.

Ja:vise me intresuje rock pevanje.

Profesor:kada naucis ozbilnjo pevanje moci ces mnogo lakse da pevas na rokerski nacin.

Ja:pa to i hocu.

Profesor: zavoleces ti i opersko pevanje.

Ja:ne kazem da necu.

Profesor:i onda ces zabataliti rock pevanje,videces.

 

E to ti je taj rat. Znaci povremeno me ubedjuje ali to se ne odrazava na moje ucenje pevanja niti na nas odnos.

 

Skrenusmo bre sa teme.

kako ti iskusno ispira mozak icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto se goila ljudi primilo na NW nema veze sa time da li je NW nekoga upropastio... mislim... icon_rolleyes.gif

 

NightWish je u jednom momentu posao in, pa se sada sve loze na to...

 

  A to za NW, da li kvari decu ili ne...pa to bih uporedio sa Malmsteenom. Naime, koliko ga god neki mrzeli, covek je ucinio mnogo za popularizaciju klasike. Da li bi toliko gitarista uzelo da slusa Bacha i Paganinija da nije Malmsteena??? To se mora postovati! Ja iz tog razloga ne bih spustao uticaj Nightmisha. Ja sam muzicki skolovan i meni je ceo zivot klasika osnova za sve. Ako neko, slusajuci NW ili mozda Children of Bodom, pozeli da cuje "sta li je to onaj ludi Mozart napisao osim Male Nocne Muzike...", to moze biti samo pohvalno!

Da pojasnim zasto sam naveo CoB, u pesmi Hatebreeder su doslovce u solazi citirali jednu Mozartovu ariju, itd....

SUPPORT CLASSICS!!

Bravo, lepo si im rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajde ne tupi, imam u porodici klasicare...kamo srece da imaju svaki dan tezgu icon_smile.gif

da se vratim na poentu - jeli neko od njih nekad nesto kvalitetno autorski uradio - retoricko pitanje - a imam i ja babu koja je do dvadeset svirala klavir jerbo to bese trendy, baba je poreklom iz gradske burzoaske porodice.... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se vratim na poentu - jeli neko od njih nekad nesto kvalitetno autorski uradio - retoricko pitanje - a imam i ja babu koja je do dvadeset svirala klavir jerbo to bese trendy, baba je poreklom iz gradske burzoaske porodice.... icon_da.gif

Ti bas volis da se pravis pametan, a? icon_smile.gif

Oces da kazes da sam burzuj? Pa da je tako verovatno ne bih raspravljala sada sa tobom vec bih bila na evropskoj turneji sa svojim bendom icon_mrgreen.gif

Salu na stranu, nista sto si napisao me se ne tice licno i nemam potrebu da ti objasnjavam ko su moji i sta su u zivotu uradili kreativno...Ne mozes da generalizujes sve stvari jer od klasike je sve krenulo svidjalo se to tebi ili ne 233.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bas volis da se pravis pametan, a? icon_smile.gif

Oces da kazes da sam burzuj? Pa da je tako verovatno ne bih raspravljala sada sa tobom vec bih bila na evropskoj turneji sa svojim bendom icon_mrgreen.gif

Salu na stranu, nista sto si napisao me se ne tice licno i nemam potrebu da ti objasnjavam ko su moji i sta su u zivotu uradili kreativno...Ne mozes da generalizujes sve stvari jer od klasike je sve krenulo svidjalo se to tebi ili ne 233.gif

sve je krenulo od krapinca koji se udara po stomaku... ili barem to pokushavaju da pokazu sveCki mocnici pushtajuci nam crtacje takve sadrzine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

o, 'fala ku**u, mislila sam da sam jedina siznula!!!

 

nisam ranije videla temu....

 

ne podnosim glupava zavijanja...neki ljudi su mi trazili da tako pevam...ali, jbg, ja sam principilna icon_smile.gif

da, moj glas ima malo "peska" u sebi, i da, kada pevam prirodno, bez preterane koncentracije, zvuci nesto grublje...ali ja ga volim takvog...a vole ga i drugi ljudi...

 

pevacice-zavijacice mi idu na zivce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...