Jump to content

Flush


RNA

Recommended Posts

Upravo sam odslusao Piece of Hell 3 puta za redom...

Au...

 

Nadam se da se niko nece uvrediti posle svega ovoga:

 

Momci, album je do jaja los. Prvo, gitara ispada iz ritma non-stop, onaj SNARE je kao na St. Angeru, a Manja peva k'o da je u biblioteci. To sve moze na demou, ali ovo kao treba da bude full-lenght. Aj' za to sto vecina textova nista ne znaci (jer onaj koji ih je pisao ne zna engleski) i sto je booklet pun gresaka, to moze da se tolerise. Ali pesme su uglavnom dosadne, riffovi monotoni, soloi glupi i beznacajni i aranzman totalno debilan. Sve u svemu od 1 do 10, 2/3.

 

E, sad pesme:

 

1. Dead End

Ovde sve ispada iz ritma. Jedino je refren malo interesantan.

 

2. Piece of Hell

E, ovde ima nesto veoma dobro!!! Onaj riff pred kraj sa tercama je do jaja.

 

3. Black Mattery

Uvod je ocajan. Dobro je to sto je pesma energicna. Ima neki riff koji se provlaci kroz pesmu koji mi se svidja.

 

4. Midnight Moon

Klasicna balada, nit' smrdi, nit' mirise.

 

5. Thrash is all Around

E, ovo je tol'ko zarazno!!! Ceo dan pevam. Riff s pocetka je rip-off Helpless-a.

 

6. AirForce

Ovo je ko nu-metal.

 

7. Warhead

Ova pesma ima neki sarm u sebi, ali trebalo je to iskoristiti malo vise.

 

8. Vengeance

Svidja mi se glavni riff i refren je OK, ali smori brzo.

 

 

Sve u svemu, album nekako nema dusu. Mnogo je... dosadan... kao moj review.

Ponavljam, nadam se da se niko nece uvrediti, neka vam ovo bude kao KILLING IS MY BUSINESS za Megadeth. (ja inace obozavam taj album, ali svi fanovi Megadetha ga mrze).

 

Mnogo sam vise ocekivao od vas na osnovu onoga sto sam cuo na svirkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Towerdeth: Cenim mišljenje, iako mislim da si malo prestrog. Ne znam kad si nas slušao uživo, verovatno nešto skoro, pa si se zato možda razočarao. Mi smo taj album snimili pre godinu i dva mesaca, tada smo tako svirali, bili smo u tom nekom tripu i šta da radiš. Sada bi mnoge stvari sigurno uradili drugačije. Nama je prosek godina u bendu 18, što znači da svakim danom sve više napredujemo i mislim da će razlika između prvog i drugog albuma biti više nego očigledna. Ali, koliko sam skapirao, tebi se u svakoj pesmi po nešto sviđa, pa ti možda samo treba malo više slušanja i biće bolje... pivopije.gif

@Aperion: Thanks, mate! Pročitao sam recenziju, nije data neka detaljna analiza, ali tu su glavni podaci vezani za album i ocena da je krajnji produkt sasvim solidan.

 

Dakle, prekosutra, u petak 09. juna, sviramo u 10. gimnaziji sa nekim simpatičnim rok i hard rok bendovima. Biće naše pesme, prodaja diskova i žurka, zezanje... Diskove prodajemo i sutra veče u skc-u. Cena standardna: 350 dinara. Ćao svima! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aperion: Thanks, mate! Pročitao sam recenziju, nije data neka detaljna analiza, ali tu su glavni podaci vezani za album i ocena da je krajnji produkt sasvim solidan.

Pa da, s obzirom da vam je prvo izdanje, i da ranije nismo pisali o vama na SerbianMetalu, recenzija je ispala vise informativna sa te biografske strane...

 

Poz i srecno na svirci! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, ako neko još uvek ne zna, u nedelju, 25-og ovog meseca, sviramo u Kuglašu sa High Voltage-om i Outlaws-om. Očekuje se oko sat vremena naše svirke, biće naše stvari, više starih, malo novih i tako... Očekujemo vas tamo! icon_rockdevil.gifpivopije.gif

a sta sviraju ti outlaw? icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam odslusao Piece of Hell 3 puta za redom...

Au...

 

Nadam se da se niko nece uvrediti posle svega ovoga:

 

Momci, album je do jaja los. Prvo, gitara ispada iz ritma non-stop, onaj SNARE je kao na St. Angeru, a Manja peva k'o da je u biblioteci. To sve moze na demou, ali ovo kao treba da bude full-lenght. Aj' za to sto vecina textova nista ne znaci (jer onaj koji ih je pisao ne zna engleski) i sto je booklet pun gresaka, to moze da se tolerise. Ali pesme su uglavnom dosadne, riffovi monotoni, soloi glupi i beznacajni i aranzman totalno debilan. Sve u svemu od 1 do 10, 2/3.

 

E, sad pesme:

 

1. Dead End

Ovde sve ispada iz ritma. Jedino je refren malo interesantan.

 

2. Piece of Hell

E, ovde ima nesto veoma dobro!!! Onaj riff pred kraj sa tercama je do jaja.

 

3. Black Mattery

Uvod je ocajan. Dobro je to sto je pesma energicna. Ima neki riff koji se provlaci kroz pesmu koji mi se svidja.

 

4. Midnight Moon

Klasicna balada, nit' smrdi, nit' mirise.

 

5. Thrash is all Around

E, ovo je tol'ko zarazno!!! Ceo dan pevam. Riff s pocetka je rip-off Helpless-a.

 

6. AirForce

Ovo je ko nu-metal.

 

7. Warhead

Ova pesma ima neki sarm u sebi, ali trebalo je to iskoristiti malo vise.

 

8. Vengeance

Svidja mi se glavni riff i refren je OK, ali smori brzo.

 

 

Sve u svemu, album nekako nema dusu. Mnogo je... dosadan... kao moj review.

Ponavljam, nadam se da se niko nece uvrediti, neka vam ovo bude kao KILLING IS MY BUSINESS za Megadeth. (ja inace obozavam taj album, ali svi fanovi Megadetha ga mrze).

 

Mnogo sam vise ocekivao od vas na osnovu onoga sto sam cuo na svirkama.

Joooooooooooojjjjj mila majko al si se prosro sad za sve pare!

 

 

samo jedna stvar, ako je sve to tolko lose zasto onda nemozes da izbacis pesme iz glave.

 

 

MISLITE O TOME PALL MALL. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooooooooooojjjjj mila majko al si se prosro sad za sve pare!

 

 

samo jedna stvar, ako je sve to tolko lose zasto onda nemozes da izbacis pesme iz glave.

 

 

MISLITE O TOME PALL MALL. icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

Bez uvrede medo ali na albumu stvarno ima ispada(ciljam na promashen

tempo u trenutku kada bane i srki sviraju) sto ne bi smelo da bude...

ipak je to album!

sve u svemu ideja je dobra ali bolje da pricam direktno sa njima nego ovako preko

foruma

naravno uvek bi trebalo da se zapitash kakvu su opremu imali

za snimanje i da li je bilo izvodjivo snimiti bolje!!!

 

recimo ja se slazem sa likom koji je napisao da dobos malo...kako da kazem...nema pravac ili ti treba da pukne ,a na albumu se malo rasprashi kad ga udari....

ali kao sto sam rekao sve zavisi od opreme i vremena.

mi ne znamo koliko je Producent imao vremena i oni licno

da bi uradili bolje.

meni album zvuci dobro ima tako zvani GRUV

i u svakom slucaju uvek moze bolje i to ce svako da ti kaze

uostalom sto se tice textova znas kako....na greskama se uci!

ovo moram da kazem ali SRKI JEBO TE MOZES BOLJE DA URADIS TE SOLAZE...za to je lik(TOWERDETH) stvarno u pravu!

smisljaj solaze na foru PIECE OF HELL-a!

 

jos dosta bih rekao ali prsti bi mi otpali.

album je stvarno malo...za vecinu stvari bih se slozio sa TOWERDETH-om.ponavljam:ne znam koja je bila oprema i koliko ste vremena imali ali album realno jeste losh u odnosu kako se pricalo

takodje cenim i Banetovo misljenje!!!

mi smo ipak klinci i POJMA NEMAMO o produkciji tako da on(producent) kad ti u studiu na onim velikim zvuchnicima pusti pesmu ti si u fazonu na ono ranije sto si slusao na demo snimcima...odma ti reakcija bude WOOOOW!!!

 

KEEP UP THE GOOD WORK!!! pivopije.gificon_rockdevil.gif

 

 

@TowerDeth -vidish chak i METALLICA pravi takve greske! biggrin.gificon_da.gificon_wink.gif

Edited by *Pera*

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam dal su fanovi flusha upoznati sa chinjnicom da je oformljen prvi "tribute to flush" bend u sledecem sastavu:

 

 

lima vlada(manjin buraz) a.k.a. SRKI - gitara

 

simche a.k.a. BANE - bubanj

 

dushan a.k.a. BROCETA - bas

 

ja a.k.a. MANJA - FRONTMEN!!!

 

 

 

ako ova ideja zazivi bice extra, ochekujte parodiju na flash... biggrin.gif

 

more info soon! icon_da.gif chim prodje prijemni.... no.gif

 

 

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, Гавро, мајку му, нијеси рек'о как' се зове тај бенад! icon_smile.gif

 

Узгред, да! Свирамо 29. у Кугли поводом затварања сезоне свирки. Требало би да се одржи и нека свирка што организује СО "Раковица"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...