Jump to content

In Flames


Recommended Posts

brate, na death metal podforumu su iskljucivo death metal bendovi, znači: morbid angel, cannibal corpse, deicide, suffocation, immolation, incantation, deeds of flesh, nile, pestilence, severe torture, vile, krisun, origin, vital remains, lividity, massacre, benediction, death, visceral bleeding, dismember, hate, sinister, hate eternal, i bla bla bla bla bla bla... da ne nabrajam sad.

 

i behemoth je na pocetku karijere bio cist black metal. oni su tek zadnjih godina krenuli da sviraju death. i da, postoji tema na death metalu o njima jer SAD sviraju death. niko nece sad da ide od kulina bana i da komentarise kakav je prvi album, to se samo spomene, svi pricaju o novim izdanjima, albumima, pesmama, spotovima i sl.

 

jednostavno, in flamesu nije mesto s tim bendovima. kao ni soilworku. kratko i jasno. realno, ova 2 benda vise slusaju ljudi koji slusaju nu i metalcore nego oni koji slusaju detah metal

Heh.

 

Evo ja prvi koji slusham Nile, Dissection, Morbid Angel i slichne vecinu svog vremena namjenjenog muzici i gotivim In Flames i ti cesh sad da mi kazesh da neki idioti koji sebe ogranichavaju na "JA SAM DEATH METALAC!!!!" i nece da slushaju muziku koja je kvalitetna i koja im se chak svidje underneath it all, sva trojica, ne zele In Flames na death metal podforumu?

 

Ako ih citav svijet kategorishe kao Melodeath a Frubi666 ili ko vec od IFmrzaca je doshao i rekao da to nije to, sad treba svi da /bow i prihvatimo to?

 

I josh jedna stvar, Soilwork i In Flames nisu ni slichni bendovi, ni po muzici ni po kvalitetu, R2R (i donekle S2YE) je bio jedini album gdje su saradjivali i na samom tom albumu Trigger i Rejection Role imaju veoma malo dodirnih tachaka.

 

Ne shvati me pogreshno, ne brinem za to u kojem je podforumu jedan In Flames vec ko to odluchuje gdje ce ko da bude? I koja je poenta prebacivanja IF na podforum sa My Bloody Valentine i co? Ako je to bila uvreda nama koji volimo In Flames, svaka vam chast na tome jer niste postigli nishta osim pokazali 2 stvari: koliko mrzite In Flames i koliko pojma nemate o muzici koju prave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo smeo post. dopada mi se. momak ima pravo sto posto. al to ti je ona prica o tome kako svi znaju sve.

ma iskreno, cemu? IF je ovde, taman mi je pri ruci, to mi je jedan od omiljenih bandova ikada...a to da li je death metal ili nije (a jeste :P), nebitno...

aj sad dosta drvljenja, stvarno apelujem na sve vas, pocev od moderatora koji treba da daju primer, kao uvazena koleginica i strucni konsultant iz oblasti muzicke teorije prof. dr sci med. natasha, pa sve do standardnih clanova,, bili oni death metal ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

napokon ih nađoh...

In Flames se nemože prozivat po pjesmama i govorit šta je death, a šta nije jer to nije čisti death, jer kao što ih je dosad par reklo oni su melodic death, što znači da je kobminacija vokala death metala (nekad i ne), melodični rifovi, solaže, i normalno tradicionalni death rifovi...

Sve u svemu odličan bend, a ono što su napravili spot sa Soilworkom je zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam kupio njihov poslednji album, i nije bog zna šta, osim možda dve pesme, najviše mi se sviđa pesma Come Claritym odličan rif, text je malo emo, znači dobar.

 

Art work mi se takođe sviđa, jednostavan a puno iskazuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diskusija o Come Clarity albumu je bila nekih 30tak strana unazad, sa bajama sa death metal podforuma. U svakom sluchaju da ponovim, Take This Life, Reflect The Storm, Crawl Through Knives i naravno Leeches. Dead end samo zbog Lise Miskowsky zasluzuje posebnu paznju. :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni oni treba da idu na death subforum... ovo novo samo podseca na nu... al nije...

izvini ali moram. prosto moram:

E SAD CE DA OSTANE OVDE ZAUVEK. a jel znas zasto/ zato sto, da nije ovog banda, nikada ne bi ni bilo te vase metalcore price, niti bi otisli dalje od one standardne HC tri-rifa-dva-albuma varijante. posto samo podseca na nu a nije. in flames je muzicka renesansa u odnosu na 98% numetal bandova. i to je fakat.

uopste u tim zanrovima se desava da razmena preko okeana: evropljani dolaze sa dobrim idejama, a amerikanci ih komercijalizuju i zvacu dok ne izgube ukus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

cika lex je definitivno upravu! in flames je i po meni definitivno doprineo da se oformi takozvani metalcore pravac. a sad, sta oni sviraju, nije ni bitno... po meni je to modern metal (eto, i ja nesto da kazem :))...

 

bend obozavam, ispunila mi se zelja da ih gledam uzivo, slikam se sa andersom i to. kada smo pogledali koncert, 2 nedelje nam nije izlazilo iz glave! kakav dozivljaj, uh!

 

chimaira, death by stereo... sve je to kasnije doslo. ne? prva pesma koju sam ja cuo od chimaire (koje takodje volim) je bila dead inside i to neki live video. pomislio sam, boze, koji korn-ripoff, sto muzicki, sto vizuelno, barem po ponasanju i pokretima. :)

 

in flames - mame i tate!

 

p.s. prisvajamo dobre bendove sa ostalih podforuma! :) dajte i machine head i fear factory ovde! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...