Jump to content

Smrznuti Horizont


STARSHOOTER_SUPREME

Recommended Posts

Smrznuti horizont

 

 

Ulicne svetiljke drhte od tisine.

Cudni ples senki miluje ledene kristale.

Zadnji pogled leptira koji gine,

pokriva bukom dane zatvorene,propale.

Nepravilni amfiteatar bubnjeva slobode!

Let decaka u oblak prasine!

Stvara pesme koje i slepe oci vode.

Odsjaj leda na stazi.....

postaje ogledalo plesu svetlih lica.

Put koji decak gazi.....

Zaslepljuje tepih ne poletelih ptica.

Toplina, zadnjeg daha decaka,

topi kristalne cistine.....

Ima ih jos malo...Jos samo par koraka!

Uzletece decak do oblaka istine.

Leptir peva ali decak cuti,

decak leti ali leptir pada.

Zadnji horizont se magli i muti

u sivilu noci vristi zadnja nada,

Ne bi li decak dodirno leptira

i shaputao kletve hladnoci.

Poslednji osecaj bolnog dodira,

uvenulog trna uspavane noci.

I na toplini secanja otvorenog groba,

raste sada brsljan uvenuli,

Da oznaci neki treptaj dana ili doba

I put kojim su leptir i decak krenuli.

 

Hm ako znate kad se nocu vracate nekom pravom ulicom uzbrdo i sad pociscen je sneg a ostanu samo parcici leda koji su u asfaltu i kad sijaju na mesecini prave kristalni put........E a sad gde on vodi?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu je dobro, ali mi se neki dijelovi ne svidjaju.

 

Nepravilni amfiteatar bubnjeva slobode!

Ovo mi djeluje glupo. Kao neko docaravanje bez veze.

 

 

 

Uzletece decak do oblaka istine.

Ovo mi djeluje kao himna neka... no.gif

 

u sivilu noci vristi zadnja nada

Vristi icon_confused.gif

 

Nemoj me pogresno shvatiti , ali ovo je moje misljenje. Ne uzimam mnog u obzir druga znacenja , vec uglavnom estetiku. Mada i ostalo....

 

Ima mnogo dobrih djelova , takodje....

Edited by Thetre of Dreams

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj put Povratka usledjen neshvatljivim i besmislenim pjmovima vodi u hladni apsurd.

Za tvoj ne znam!!!

Fino djelo , necu da dajem neke komentare jer mi je vise pun q ovakvih djela , nista lose nisam mislio sa ovim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu je dobro, ali mi se neki dijelovi ne svidjaju.

 

 

Ovo mi djeluje glupo. Kao neko docaravanje bez veze.

 

 

 

 

Ovo mi djeluje kao himna neka... no.gif

 

 

Vristi icon_confused.gif

 

Nemoj me pogresno shvatiti , ali ovo je moje misljenje. Ne uzimam mnog u obzir druga znacenja , vec uglavnom estetiku. Mada i ostalo....

 

Ima mnogo dobrih djelova , takodje....

Ok je samo amfiteatar je skupina izvodjaca a pravialan amfiteatar pravi krug ovaj nije potpun.....

Pa vristi od bola makar u mojoj slici ako ti nisi uspeoda dozivis naravno ne osudjujem.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj put Povratka usledjen neshvatljivim i besmislenim pjmovima vodi u hladni apsurd.

Za tvoj ne znam!!!

Fino djelo , necu da dajem neke komentare jer mi je vise pun q ovakvih djela , nista lose nisam mislio sa ovim!!!

Ako ti je pun kurac onda treba da ga ispraznis na znas koj nacin icon_cool.gif A sto se tice ovog prvog sve ima smisla ako si dovoljno decak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je pun kurac onda treba da ga ispraznis na znas koj nacin icon_cool.gif A sto se tice ovog prvog sve ima smisla ako si dovoljno decak.

-E ovako , ja vjerujem da ti hoces da skrenes malo paznje na sebe slobodno , nemam nista protiv toga.

-Takodje mislis da si najpametniji i da jedino je tebi lose , da si u nekom ponoru , nastavi da mislis , ne zelim ni da cujem odgovor!

-A sto se tice ispraznjavanja q-ca , vjerujem da si dovoljno pametan i da si shvatio da je to bila metafora za objasnjenje da su mi ovakve pjesme malo dosadile , pa stoga ne moras ispadati gluplji nego sto ostavljas dojam-iznoseci pametovanje poput ,,ako ti je pun q ...

sve u svemu , bas me briga za tebe , ja hocu da kazem da pjesma je dobra i takodje da nisma pristalica ovakvog pisanja!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

-E ovako , ja vjerujem da ti hoces da skrenes malo paznje na sebe slobodno , nemam nista protiv toga.

-Takodje mislis da si najpametniji i da jedino je tebi lose , da si u nekom ponoru , nastavi da mislis , ne zelim ni da cujem odgovor!

-A sto se tice ispraznjavanja q-ca , vjerujem da si dovoljno pametan i da si shvatio da je to bila metafora za objasnjenje da su mi ovakve pjesme malo dosadile , pa stoga ne moras ispadati gluplji nego sto ostavljas dojam-iznoseci pametovanje poput ,,ako ti je pun q ...

sve u svemu , bas me briga za tebe , ja hocu da kazem da pjesma je dobra i takodje da nisma pristalica ovakvog pisanja!!!

Znas ok su tvoje teske reci.......Ali kad je covek u ambisu onda samo moze da prica a od nikog ne trazim i ne zahtevam....Oh nikako pametniji mozda samo slobodniji....Glupo je sto to nazivas pametovanjem jer sam mislio na iskren savet ako ti je nesto dosadilo to je zato sto gledas non stop na isti nacin i na praznjene kurca mislio sam da napises nesto sto ce ti doneti nesto novo i opet ce ti biti prazan kurac za necije slike....Pa moja pesma sam ja sada i nije mi stalo dal je ona dobra ili ne nego da li u nekom budi neku drugaciju sliku ako ne budi zasto je onda cita nanovo?

Sve u svemu hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama nebitno , zaboravimo sve!!!

Ali sta ako u nekome probudi slike za koje ti ne znas , a ustvari to su prave slike.Meni se nikada to nije desilo , ali bih se osjecao...kako da opisem...nag , kao nag , go bez odjece.Jednostavno provaljen.

Izvini za spam!!!

PA ako probudi slike koje nisu iste kao moje to je i poenta komentara.........Pa meni bi iblo drago kad me neko provalio (ne u erotskom smislu courtney) icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

VRISTI-Meni to nekako odbija , ali svako pise onako kako to dozivljava. pivopije.gif

 

 

A kad kazes lose ko da umetnost ima granice.......

 

pfffff ne prdim kazem iskreno ako ti to stvara toliko neprijatne mirise skloni se.......

 

Mnogo stvari mozes nazvti umjetnoscu...... Ali sta je u stvari onda umjetnost?(Ne mislim objektivno) Ne zelim da ispadne neko glupiranje ili pametovanje , vec ozbiljno pitanje. icon_da.gif

 

I zar ne mozes skontati , sta mislim rijecju "Prdis". A.... ako si mislio da bacis suplju , odvratna je!!! no.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji osecaj bolnog dodira,

uvenulog trna uspavane noci.

I na toplini secanja otvorenog groba,

raste sada brsljan uvenuli,

Da oznaci neki treptaj dana ili doba

I put kojim su leptir i decak krenuli.

 

 

ovo je jako lepa slika....

posto sam procitala nekoliko tvojih radova, moram da kazem da mi se jako svidja na koji nacin realnost pretvaras u neki drugi svet u svojoj glavi.....

pripazi, ima previse rimovanja, negde ne zvuci bas kako treba.

umes da zarobis trenutak i da se njime bavisi menjas ga....

ili da jednostavno posmatras i dajes komentare koji sliku pred tvojim ocima pokazuju iz nekog sasvim drugog ugla, jedinstvenog.....

puno talenta, ali poradi na formi....

mora i da se vezba icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji osecaj bolnog dodira,

uvenulog trna uspavane noci.

I na toplini secanja otvorenog groba,

raste sada brsljan uvenuli,

Da oznaci neki treptaj dana ili doba

I put kojim su leptir i decak krenuli.

 

 

ovo je jako lepa slika....

posto sam procitala nekoliko tvojih radova, moram da kazem da mi se jako svidja na koji nacin realnost pretvaras u neki drugi svet u svojoj glavi.....

pripazi, ima previse rimovanja, negde ne zvuci bas kako treba.

umes da zarobis trenutak i da se njime bavisi menjas ga....

ili da jednostavno posmatras i dajes komentare koji sliku pred tvojim ocima pokazuju iz nekog sasvim drugog ugla, jedinstvenog.....

puno talenta, ali poradi na formi....

mora i da se vezba icon_smile.gif

Nije da se pravdam ali moderna knjizevnost nema jedinstvenu formu .......No hvala za komentare ali mene zanima sta si ti videla u toj slici a ne sta sam ja:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulicne svetiljke drhte od tisine.

Cudni ples senki miluje ledene kristale.

Zadnji pogled leptira koji gine,

pokriva bukom dane zatvorene,propale.

Ovaj prvi deo je super kao uvod. Odlichan opis slike, bez nekih nepotrebnih detalja. Podseti me na ovu zimu shto sad bila heh..

 

Nepravilni amfiteatar bubnjeva slobode!

 

Isprva sam pomislio da je ovo neka glupost, koju samo ti moze da provalish, iskreno. Dodushe, mozda ipak i sloboda i amfiteatar mogu da se povezu nekako, ali mislim ne na nachin na koji si ti hteo. Previshe nejasno.

 

Let decaka u oblak prasine!

Stvara pesme koje i slepe oci vode.

Odsjaj leda na stazi.....

postaje ogledalo plesu svetlih lica.

Put koji decak gazi.....

Zaslepljuje tepih ne poletelih ptica.

Toplina, zadnjeg daha decaka,

topi kristalne cistine.....

 

Ovo je dobro. Mislim, meni se lichno i ne svidja preterano, ali ajde, cenim. "Odsjaj leda.." je dobar deo. S tim shto me iznervira ovo "..zadnjeg daha...", totalno si pokvario inache lepu zimsku sliku. Shto bre od svega mora da pravish kuku-lele!?

 

Ima ih jos malo...Jos samo par koraka!

Uzletece decak do oblaka istine.

Leptir peva ali decak cuti,

decak leti ali leptir pada.

 

Suicidal thoughts or you just want to be a butterfly? icon_smile.gif

 

Mislim da bi ovo bilo zanimljivije da su upotrebio gusenicu, think about it..

 

Zadnji horizont se magli i muti

u sivilu noci vristi zadnja nada,

 

Ovo je stvarno "mocan" deo. Ovo "last horizon" se super slaze se prethodnom slikom, i nakon zalaska sunca, prikaz poslednjeg trachka(vriska) nade. Polako vec pochinje stvarno da mi se svidja, heh. Jedino..mozda je prejaka rech vrisak. Zashto bi nada vrishtala? Da bude primecena? Ako je nada tu, ona je tu jer je mi zelimo.

 

Ne bi li decak dodirno leptira

i shaputao kletve  hladnoci.

Poslednji osecaj bolnog dodira,

uvenulog trna uspavane noci.

I na toplini secanja otvorenog groba,

raste sada brsljan uvenuli,

Da oznaci neki treptaj dana ili doba

I put kojim su leptir i decak krenuli.

 

Kuku-lele. Katastrofa deo. Bolje da si zatvorio sa vrishtecom Nadom icon_smile.gif

 

 

 

Bice od tebe dobar arhitekta mhihi.gif

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje metafore? icon_smile.gif

Kidding..pa jedino ne znam shta da vidim u "Nepravilni amfiteatar bubnjeva slobode!", iskreno..ostalo..ok.

 

Shta bre sad pochinjesh da prichash o svetlosti? Ne skrec temu uz Qrac(uz Svetlost)..Ta 'fora sa svecom nema jebene veze sa pesmom.

 

Ali kad si vec to rekao da ti odgovorim. Kako bre ne mozesh da vidish svecu u svetloj sobi? A da vidish svecu u mrachnoj sobi je josh manje logichnije...Zar necesh pre videti SVETLOST SVECE a ne SVECU? RAzmisli...

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje metafore? icon_smile.gif

Kidding..pa jedino ne znam shta da vidim u "Nepravilni amfiteatar bubnjeva slobode!", iskreno..ostalo..ok.

 

Shta bre sad pochinjesh da prichash o svetlosti? Ne skrec temu uz Qrac(uz Svetlost)..Ta 'fora sa svecom nema jebene veze sa pesmom.

 

Ali kad si vec to rekao da ti odgovorim. Kako bre ne mozesh da vidish svecu u svetloj sobi? A da vidish svecu u mrachnoj sobi je josh manje logichnije...Zar necesh pre videti SVETLOST SVECE a ne SVECU? RAzmisli...

 

Poz

JEbiga ne slusas punk inace bi se nasao u onoj Glupost je neunistiva..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...