Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Zato što je živa dosada osim prvih 30 sekundi. :razz:

 

Moje viđenje albuma:

 

Wildest dreams - 5/5

Rainmaker - 4/5

No more lies - 3/5

Montsegur - 5/5

Dance of death - 5/5

Gates of tomorrow - 4/5

New frontier - 5/5

Pashendale - 5/5

Face in the sand - 4/5

Age of innocence - 3/5

Journeyman - 5/5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je živa dosada osim prvih 30 sekundi. :razz:

 

Moje viđenje albuma:

 

Wildest dreams - 5/5

Rainmaker - 4/5

No more lies - 3/5

Montsegur - 5/5

Dance of death - 5/5

Gates of tomorrow - 4/5

New frontier - 5/5

Pashendale - 5/5

Face in the sand - 4/5

Age of innocence - 3/5

Journeyman - 5/5

Brate koj kurac da tako ocenjujes album. Nije mi jasno. Em sto ti je ocenjivane ocajno em sto si dao Rainmaker-4/5 a ta pesma je najbolja na albumi. Rame uz rame sa Dance of death koja ima nevidjenu jacinu za razliku od New frontier koja je dosta losija od No more lies.

 

edit: Stivene jebacu ti cerke :)

 

:pivopije:

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate koj kurac da tako ocenjujes album. Nije mi jasno. Em sto ti je ocenjivane ocajno em sto si dao Rainmaker-4/5 a ta pesma je najbolja na albumi. Rame uz rame sa Dance of death koja ima nevidjenu jacinu za razliku od New frontier koja je dosta losija od No more lies.

A koji kurac svako ocenjuje album kako se njemu ćefne kad će se uvek naći neko kome se to ne sviđa?

 

Meni je npr. najbolja stvar na albumu "Journeyman", pa "Dance Of Death", a na trećem mestu je "Age Of Innocence". "Rainmaker" mi je užasno dosadna, a "No More Lies" ubedljivo najdosadnija, ulazi čak u top 5 najglupljih Maiden stvari ikad.

 

U prevodu na srpski: svaka luda ima svoje veselje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se Rainmaker uopšte ne svidja. Ali, videli smo svi koliko su individualni doživljaji pojedinih pesama, jer su ukusi različiti i nema svrhe da ubedjujemo jedni druge u ispravnost sopstvene ocene pesama.

 

Evo, vidite kako Bruce zajebava NewYork-čane http://www.youtube.com/watch?v=SI1R_IcEXvE&NR=1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ta pesma nit je dugachka nit je dosadna... al ok ukusi su razlichiti, po meni ta pesma kida

Ne mora stvar da bude dugačka da bi bila dosadna. Evo mojih razloga - monotona je, repetitivna i neinventivna.

 

Da glavnu temu ne sviraju dve gitare unisono, i da postoji bar jedna varijacija u bar jednom pojavljivanju te teme, i da je refren duplo kraći (tj. da se ne ponavlja) - stvar bi mogla da prođe. Ovako, teško...

 

Ali, kao što ti reče, ukusi su različiti...

 

Rainmaker je najbolja pesma na albumu i jedna od recimo 15 najboljih Maiden pesama ikada.

Po tebi jeste, po meni nije. Ja mogu da nabrojim bar 30 stvari koje su bolje od "Rainmaker".

 

 

 

 

 

Što sve samo dokazuje moju teoriju iz prethodnog posta. Čim neko izrazi svoje mišljenje na ovom forumu, odmah će se naći gomila likova da mu pokaže kako nije u pravu i kako bi trebalo da misli drugačije.

 

Realno, niko od nas nije univerzalni arbitar pozvan na misiju da soli tuđu pamet, mada se mnogo ljudi ovde tako postavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što sve samo dokazuje moju teoriju iz prethodnog posta. Čim neko izrazi svoje mišljenje na ovom forumu, odmah će se naći gomila likova da mu pokaže kako nije u pravu i kako bi trebalo da misli drugačije.

U tome i jeste zadovoljstvo.

 

A što se tiče Rainmakera, da, i tema i refren se previše ponavljaju. Ponavljanje nije loše ako ponavljaš nešto što valja (Refren u Heaven can wait je po meni dobar primer), ali ovaj refren ne zvuči toliko sveže. Svejedno, instrumental je odličan, posebno modulacija nakon solaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modulacija je prebacivanje teme u drugi tonalitet, na primer kraj "Money, Money" od Abbe.

Aha... Znači, samo ako se prebacuje neka tema ili refren?

A kako se onda zove ako se samo promeni tonalitet u kompoziciji, nevezano za neku temu?

Pitam zato što se bavim muzikom osam godina, i sada vidim da sam živeo u zabludi duže vreme. :udri::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...