Jump to content

Slayer


Karlo SE

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

tebi je hell awaits tehnicki teska ... mozda vama gitaristima koji nikada ne vezbate ... gitaru u ruke prijatelju, vezbaj i sve ces moci da odsviras ...

 

Bottom line is ja volim Slayer ... ok? Ne volim Bodom-e ... ok? Ali njihovi sabani od gitarista su TEHNICKI bolji ... ne bolji u pravljenju pesama i riff-ova ... nego ZNAJU da sviraju ... za razliku od ove dvojice ... to sto ljudima vise ulazi u uho izivljavanje na gitarama ( raining blood ) ...

 

Ko je rekao da je "Hell Awaits" tezak i da ja ne mogu da je odsviram?Ti neznas citati?Ili si kratkovid?Ja sam rekao je Slayer cisti tehnicki thrash metal bend.Od cega si ti izvukao sve te zakljucke,nije mi bas jasno.Ajde lepo kod opticara,da ti resi dioptriju. :pivopije:

 

Momce,muzicar je covek koji zna da napravi pesmu!A ne onaj koji je zna odsvirati.To je tezgaros.Odsvirati pesmu moze svako.Uzmes,navezbas i ajd' zdravo.Poenta je u pravljenju pesme.A ako neko nezna da svira,taj nece znati ni napraviti pesmu.Dobro,sem ako ne svira punk,ali za Slayer treba ipak malo vise.

Gitarista koji znaju odsvirati Malmsteen-a ima na milione u ovom svetu.Ali gitarista koji znaju napraviti pesmu kao sto ih on pravi,nema bas toliko puno.U konkretnom slucaju primeni to na Slayer.U tome je poenta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

СЛЕЈЕЕЕЕЕЕЕЕЕР!! :lol:

Е, може ли ми неко рећи у ком они штиму свирају? Не разумем се ја много у то, али питам јер некако имам утисак као да им је звук малко мекши у односу на неке друге треш групе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momce,muzicar je covek koji zna da napravi pesmu!A ne onaj koji je zna odsvirati.To je tezgaros.Odsvirati pesmu moze svako.Uzmes,navezbas i ajd' zdravo.Poenta je u pravljenju pesme.A ako neko nezna da svira,taj nece znati ni napraviti pesmu.Dobro,sem ako ne svira punk,ali za Slayer treba ipak malo vise.

Gitarista koji znaju odsvirati Malmsteen-a ima na milione u ovom svetu.Ali gitarista koji znaju napraviti pesmu kao sto ih on pravi,nema bas toliko puno.U konkretnom slucaju primeni to na Slayer.U tome je poenta.

Sa ovim se slazem ... ali ja mislio virtouz kao tehnicar ... pogresno smo se razumeli ...

 

 

Е, може ли ми неко рећи у ком они штиму свирају? Не разумем се ја много у то, али питам јер некако имам утисак као да им је звук малко мекши у односу на неке друге треш групе.

 

Prvo je bio d# sada je a# ... barem na nekim pesmama ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Es ili d# .. isti kurac ... mislim naravno ja govorim b, dok se kod nas koristi h ... i da drop d ... ali ja sam citao negde da je bas kerry rekao kako ce koristiti na novijim albumima ( to je bilo pre god hates us all ... koji nisam slusao btw, a ni ovaj zadnji ) a# ... valjda videli svi ( sepultura ) da to radi meshuggah , i plus da je sada moderno pa hajde ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta? a#? na sestozicanoj je to skoro nemoguce, ne znam kakve bi zice morali da montiraju

 

Е, може ли ми неко рећи у ком они штиму свирају? Не разумем се ја много у то, али питам јер некако имам утисак као да им је звук малко мекши у односу на неке друге треш групе.

 

nema to veze sa stimom - zvuk im je 'meksi' zbog zvuka gitara koje zvuce malo tanko, pravi speedmetalski zvuk ...dobro, ne bas, ali nije to tipican masni thrash metal zvuk tipa stajaznam kreator

npr, poslusaj anacrusis, oni zestoko downtjunuju, 3-4-5 polustepenova i poslusaj bolt thrower(death metal doduse, ali nema veze) koji otprilike isto toliko spustaju i shvatices sta pricam

za ove prve neko ko ne svira nikad ne bi pogodio da spustaju jer imaju uzasno supalj, a 'gritty' zvuk u isto vrijeme, dok ovi drugi zvuce ko da sviraju na 10 distorziranih baseva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta? a#? na sestozicanoj je to skoro nemoguce, ne znam kakve bi zice morali da montiraju

 

На пар песама са God Hates Us All су користили седможичане гитаре, а колико се ја сећам, скоро увек им је штим био D#, осим (можда) баш на GHUA где је, мислим, D штим...

 

 

...Мада знам и неке бендове који су шестожичане гитаре прештимавали у дроп-бесконачно. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nisam ja stavio rolleyes kao da mi se ne svidja ... ima na tom albumu dobrih pesama ... na zalost ima dosta i nu riff-ova ... mislim svirao sam u nekom band-u njihove pesme ... pride, breathing, reborn ... i nisam siguran, ali mislim da sam i crawl i fuck you ... mislim crawl jesmo uvod za zagrevanje, ali nisam siguran da li smo celu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

На пар песама са God Hates Us All су користили седможичане гитаре, а колико се ја сећам, скоро увек им је штим био D#, осим (можда) баш на GHUA где је, мислим, D штим...

...Мада знам и неке бендове који су шестожичане гитаре прештимавали у дроп-бесконачно. :)

koliko se sjecam na god hates us pjesmi all je c shtim,mada moguce da grijesim.

Edited by davidian

Share this post


Link to post
Share on other sites

...the way that I want you to die...

 

 

:) :) :) :)Sad si mi dao ideju...da otvorimo care topic za Slayer pesme gde jedan pocne reci a drugi siba sledeci stih i tako napravimo Slayer kolekciju... :rockdevil::) :) :) :) Dovoljno glpo da bude istinito

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...