Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

http://www.scavino.it/come_ordinare.htm

 

Aj ako mozes ovo da mi prevedes, pokusao sam da skapiram nesto, ali mi bas ne ide. Znaci zanima me kolika je postarina kad salju van Italije, na koju kilazu, i kako moze da se plati.

Probaj s ovim da se snadjes:

 

http://translate.google.com/translate?hl=e...pera%26rls%3Den

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto ne?

 

Ja sam svirao single i nije mi se dopala. Nisam imao bas vremena da eksperimentisem dugo s njom, ali sam isprobao sa razlicitim zategnutostima opruge i promenom ugla bata, i uvek je troma, sporo se vraca posle udarca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pricam o toj pedali. Kad das pocetniku vrh pedalu, prvo sto ne zna da je podesi, drugo kad gresi cesto misli da nije do njega nego do lose podesenosti pedale. Ovako kad imas neki krs, istreniras svoje noge na njemu i otprilike znas sta ti treba, tako da kad predjes na bolju u prednosti si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, razumeo sam o cemu pricas icon_wink.gif

 

A jeste da je lako pomisliti "ne sviram dobro zato sto mi nije dobro podesena pedala", ali je lako pomisliti i "ne sviram dobro zato sto mi je losa pedala, umecu da sviram kad kupim dobru".

Stvarno jeste dobar savet ne zezati se dzabe sa podesavanjima na pocetku, vec nauciti osnove na fabricki namestenoj pedali. Posle lako moze da se pomera ovako i onako, ako stvarno ima potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam je nikad svirao tako da ne znam. Ne bih preporucivao pocetniku neku od "top of the line" pedala.

ma da al bolje sada da uzmem neku kvalitetnu duplu nego slabiju jer posle sigurno necu iamti para za jaci model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, razumeo sam o cemu pricas icon_wink.gif

 

A jeste da je lako pomisliti "ne sviram dobro zato sto mi nije dobro podesena pedala", ali je lako pomisliti i "ne sviram dobro zato sto mi je losa pedala, umecu da sviram kad kupim dobru".

Stvarno jeste dobar savet ne zezati se dzabe sa podesavanjima na pocetku, vec nauciti osnove na fabricki namestenoj pedali. Posle lako moze da se pomera ovako i onako, ako stvarno ima potrebe.

O tome ti pricam icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, razumeo sam o cemu pricas icon_wink.gif

 

A jeste da je lako pomisliti "ne sviram dobro zato sto mi nije dobro podesena pedala", ali je lako pomisliti i "ne sviram dobro zato sto mi je losa pedala, umecu da sviram kad kupim dobru".

Stvarno jeste dobar savet ne zezati se dzabe sa podesavanjima na pocetku, vec nauciti osnove na fabricki namestenoj pedali. Posle lako moze da se pomera ovako i onako, ako stvarno ima potrebe.

Pa bas zato ne vidim razlog zasto neko ne bi poceo sa nekom dobrom pedalom. Mislim ako je pedala dobra, onda je verovatno i fabricki dobro podesena, neces imati puno problema oko navikanja kad sisjes sa nekog krsa, a ni puno potrebe za nekim posebnim podesavanjem, sem recimo zatezanja/opustanja opruga. Barem ja tako to gledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u tome sto je najveca verovatnoca da, kad prvi put probas da sviras duplu, nece ici kako treba, ili nece ici uopste. Onda vrlo lako pomislis "Ma ne odgovara mi podesavanje pedale, uostalo, taj-i-taj bubnjar svira tako-i-tako podesenu pedalu, sad cu ja kao on." i onda potrosis previse vremena na glupiranje s time, umesto da zapravo ucis da sviras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu ne treba se paliti, i razmisljati kretenski i sve ce ici kako treba. Pogotovo ako imas svoj set, ili padove, i imas dovoljno volje i vremena da vezbas, i pameti da lepo rasporedis vreme na razlicite vezbe sto za noge sto za ruke, a ne da sednes i lupas ko sivonja misleci da ces tako nesto da naucis.

 

icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, svako ima svojih pet minuta heheh, ali ne treba preterivati jeli. icon_smile.gif

 

Inace skinuo sam prekjuce Dave Wecklov Back To Basics 2, i ko nije gledao preporucujem da nabavi i odgleda. Lik objasnjava pravilno drzanje palice, vezbe za sviranje prstima (koje su slicne kao one Derekove), i objasnjava jos neke udarce kao single roll, double strike roll, paradiddles, i jos dva koja ne znam kako se pisu. icon_smile.gif

U svakom slucaju gotivan video, dobar i pocetnicima a i onima sa stazom.

 

A za heel toe tehniku, evo ga dobar video

http://ota.tr.samk.fi/~jupiltt/musiikki/Heel-Toe_Video.wmv

44 mega, lepo objasnjeno, plus par vezbica za vezbanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I hajde da nastavimo na temi za bubnjare....

pa dobro...mislim nismo ni mi neki zajebani muzicari pa da mozemo da trazimo neke "uslove", ali zato na nastupima imas tonca koji ima posao da ozvuci bend da se sve na jednoj svirci/koncertu cuje dovoljno glasno....dok se sve lepo ne uskladi nema ni kvalitetnog nastupa. Kvalitet zvuka naravno zavisi od opreme, ali i na slaboj opremi se uz malo truda i dosta sluha moze mnogo postici

 

...i da, u vezi tiho/glasno...nisam mislio skroz tiho, nego to "normalno"....s tim sto se to moje normalno dosta utisalo icon_biggrin.gif i to na sledeci nacin: dok sam svirao probe uvek me je drkalo to sto se splash jako slabo cuje i ne bih li to ispravio ja sam ga krvnicki udarao (ali ni to nije pomoglo) sve dok nije pukao (treci put). Tada sam skontao da ja zapravo sve sviram veoma glasno i da nije ni moguce da se cinela od 10" cuje pored celog bubnja i jos 4 napanjena pojacala...osim ako se sve zantno ne stisa. Znaci sva pojacala + ja u kompletu (da ne bih nadglasio ostale). I danas koristim taj splash iako je secen dva puta, sviram ga tako napuklog i ne siri se vise jer ga jako stedim.....i tako ja dodjoh do tog genijalnog zakljucka.... biggrin.gif

Edited by Garrgghharrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema ni tonca uvek, ili kao da nema. I tako, treba imati i full on attack u arsenalu, kao i sve ostalo.

 

Meni "normalno" nikad nije bilo preterano glasno, tako da racunam da je i dalje normalno icon_biggrin.gif

 

A druga stvar su ostali clanovi benda "Ne cujem dobos, udri jace cinelu, ovo-ono..." U poslednje vreme su poceli mnogo da me nerviraju. To ti je ono "Nije bubanj ako nije glasno, treba usi da probija" icon_spava.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

na takve stvari se ne obaziri, radi po svome...dobos je dovoljno udariti samo da se cuje, jer sam po sebi ima praskav i prodoran zvuk, a da bi mogao da napravis ritam treba i ostalo da bude dovoljno glasno....mislim ako im je poenta da se samo dobos cuje moze i tako...ali to ce da boli icon_da.gificon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fazon je sto dobos stvarno lako moze da se izgubi u ostalim instrumentima, narocito u nizim stimovima - ja ga cujem veoma glasno, a vec koji metar dalje ga nema. Ali bas me briga, narocito na probama.

Meni se vise prelazi gube od dobosa, verovatno zavisi i od kvaliteta dobosa i celokupnog bubnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...