Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Kod mene je obicno slucaj da se dobos i cinele cuju najglasnije, timpani slabije, a bas bubanj bude najtisi (za to je velikim delom kriva pedala koja je prilicno sranje).

Sto se splash-a tice, na probama ume da bude tih, ali na svirkama, ako ima korektnih mikrofona za cinele, cuje se dovoljno glasno (bar ja imam takvo iskustvo).

Inace, strasno me nervira taj stav "tonaca" po kojem bubanj treba udarati sivonjski, sto jace. Ili zaboravljaju, ili (sto je verovatnije) ne znaju da se mnoge stvari teze izvode, ili cak i ne mogu da se izvedu, ako se svira sivonjski. Ok, ne treba milovati bubanj (osima ako muzika ne zahteva tako), ali nije poenta u silovanju.

 

Najjaca fora je kada se od celog seta ozvuce samo bas bubanj i dobos, ostale komponente ko jebe! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je obicno slucaj da se dobos i cinele cuju najglasnije, timpani slabije, a bas bubanj bude najtisi (za to je velikim delom kriva pedala koja je prilicno sranje).

Kod mene je isti slucaj cak i sa dobrom pedalom, mada imam prilican krs od bubnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde ti sviras inace?

inace, sviram kod kuce... icon_biggrin.gif

 

salim se... iz Sombora sam i imam tu neki bendic (oko godinu dana) u nekom grind/death/thrash fazonu, ali jos necu da ga reklamiram dok se ne snime pesmice. Osim toga sam u jos tri benda. Mislim, ni jedan od njih nije nista ekstra. Meni je bitno da sto vise vremena provedem svirajuci, a posto sam u svaki od tih projekata stupio uz zestoko nagovaranje ni za jedan ne moram da placam studio biggrin.gif osim mog metal benda...

 

a ti, imas neki bend...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest A T O M A C

Pozdrav svima! Vec 4 godine sviram razne udaraljke i potiskujem zelju za setom bubnjeva iz finansijskih razloga naravno.Medjutim pre mesec dana sam kupio svoj prvi set. U pitanju je sestodelni Pearl export. Bas 22``, tomovi 8,10,12 i 13``, dobos drveni 14x6,5``,stalak za kontru kao i single pedala za bas su Pearl. Dobio sam i tasove Mainl ??? 14``, kao i neku bednu crash cinelu. Zanima me vase misljenje jesam li dobro pazario za cenu od 350e. Mozda i neki savet za cinele koje planiram da kupim uskoro (neke sa skromnom cenom recimo do 150e za komplet crash,ride+tasovi).Unapred zahvalan.Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje dobro, ali mnogo su mali tomovi (po meni). To je ono za sedmodelni-osmodelni set, sa jednim ili dva indijanera.

Kako su rasporedjeni tomovi?

 

 

Nego, sto se ove price o glasnoci tice, naravno da se tomovi uglavnom slabo cuju, narocito kad nisu ozvuceni kao sto najcesce nisu. Cisto sam mislio na to da se dobos lako izgubi u buci cak i ako ne deluje tako onom ko svira, jer mu je projekcija nula, dok bas bubanj i tomovi mogu ispred da se cuju bolje nego iza. Meni se, mislim, ponajvise cuje kontra, posto je poluotvorena najcesce, kao i dobos, naravno, kad zapnem (to za kontru sam skoro provalio, pa planiram da promenim). Bas zavisi i od samog bubnja, kakve su koze i kako i koliko je napunjen.

Drobikuse, probaj da sviras ipak heel-up, mozda ce se bas ipak jace cuti icon_wink.gif

 

Garrgghharrr..., imam i ja neka dva benda, ali je dzabe ista svirati do konkretnih svirki i/ili snimka. Jedno je punk-core-metal-nesto, drugo je melodeath.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, sviram kod kuce... icon_biggrin.gif

 

salim se... iz Sombora sam i imam tu neki bendic (oko godinu dana) u nekom grind/death/thrash fazonu, ali jos necu da ga reklamiram dok se ne snime pesmice. Osim toga sam u jos tri benda. Mislim, ni jedan od njih nije nista ekstra. Meni je bitno da sto vise vremena provedem svirajuci, a posto sam u svaki od tih projekata stupio uz zestoko nagovaranje ni za jedan ne moram da placam studio biggrin.gif osim mog metal benda...

 

a ti, imas neki bend...?

mhihi.gif

 

 

 

p0z dzanjo!!!

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prenosenje utisaka ces morati da se strpis jos 2 nedelje, a do tada cu se jos vise uvezbati mrred.gif

E jebote Grove nemas pojma koliko smo se svi razocarali akd smo culi da nista nece biti.A jos sam hteo i majicu da pazarim.Jelc e biti opet majice za dve nedelje ili da uradimo neku varijantu da ti posaljem pare ovih dana a ti meni majicu pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebote Grove nemas pojma koliko smo se svi razocarali akd smo culi da nista nece biti.A jos sam hteo i majicu da pazarim.Jelc e biti opet majice za dve nedelje ili da uradimo neku varijantu da ti posaljem pare ovih dana a ti meni majicu pivopije.gif

Bice na Infernu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drobikuse, probaj da sviras ipak heel-up, mozda ce se bas ipak jace cuti icon_wink.gif

Ne ide, probao sam. Nego sto se tice prelaza, mali uvek mogu da se nastimuju da se cuju kao veliki, ali velike nikad ne mozes nastimovati da se cuju kao mali. I ja sam bio pristalica velikih prelaza, dok nisam cuo bubanj sa malim, cuju se u p.m.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, ja volim da tomove nastimujem relativno visoko, zbog lepseg zvuka i boljed odskoka palice, a veci tomovi ne funkcionisu najbolje tako. S druge strane, manji tomovi onda malo previse gube "low end", tako da su mi neke srednje velicine najdraze, tipa 12"-15. Zato mi kod onog set sa 8"-13" fali "pravi" indijaner.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino to. Ja sam uvek bio fan 12, 13, 16, ali sam se sad vise napalio na 10, 12, 14. Nisam mogao da verujem da se po jacini zvuka ti mali prelazi ne razlikuju od velikih. Da, i jos nesto, kazu da je bolje imati prelaze sa istom razlikom u dijametru, ono, npr. 10, 12, 14 ili 12, 14, 16 i slicno.

 

Inace, upravo podmazah svoju pedalu icon_biggrin.gif , jako brzo gubi ulje zbog vlage u podrumu.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

13" - 15" je zakon. Eventualno uvalis jos desetku da se nadje.

Inace sa veliki fan setupa gde rack tomovi stoje na stalku pored basa, jer onda ride moze da se namesti u mnogo udobniji polozaj, pa stoga volim i da sviram i sa dva toma iz istog razloga.

 

Ja pedalu mazem kad je odnesem kuci s vremena na vreme, tipa jednom u dva meseca. Mnogo cesce joj treba ciscenje prasine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni najvise odgovara kad mi je prvi prelaz tacno ispred dobosa. Na taj nacin su oba pomerena malo u levo pa je i ride namestena na mnogo pristupacniji nacin. A za indijaner volim kad je na stalku, a ne na nozicama.

 

Ja moju moram cesce da podmazujem. Otprilike jednom mesecno je kompletno detaljno ocistim i podmazem, a od prasine je cistim posle svake probe (vezbe).

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...