Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

...Kazu da se na njemu lakse postize fokusiran zvuk...

To ti kazem... samim tim ga je lakse svirati i, kako rekoh, lakse kontrolisati (posto brze reaguje na udarac) ...isti slucaj je i sa malim prelazima icon_da.gif

 

@ Newcomer ...pazi: centar je centar, oko toga se svi slazemo. U skladu s tim, on proizvodi jedinstven zvuk, i to je cinjenica.

ALI, uljana plastika radi malo drugacije. Ona funkcionise na principu hidraulike ( icon_smile.gif ma koliko to smesno delovalo). Znaci, pri udarcu bata u plastiku dolazi do kontakta bata i prvog sloja (logichno icon_mrgreen.gif ). Nakon toga taj, gornji sloj, prenosi udarac na ulje u njoj, koje ravnomerno rasporedjuje silu po drugom sloju, koji proizvodi zvuk... MADA, (ponavicu vec nekoliko puta receno) centar je centar!! icon_wink.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Grof Drobikus

Koji Sonor je u pitanju i koliko kosta? Posto sam cuo da u Sky Music-u moze da se uzme neki za 300 eura. Lik nije znao da kaze ni koja serija, ni koliko komponenata ima... ali svakako mi je sumnjivo.

 

@ Garrgghharrr...

Inace Remo ne pravi uljene membrane...

 

pivopije.gif

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha znaci jebem ti nasu drzavu icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Poslao juce kevu do grada tj. do Music Trada da mi kupi kljuc za pedalu i da vidi gumice za pedalu ako imaju mozda (dao sam joj jedan par da ponese da zna sta da trazi icon_mrgreen.gif ). Kupila je ljuc ali kada je trazila gumice prodavac joj rekao da to prvi put vidi u zivotu i da ne zna za sta je to i da oni imaju samo federe icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Ali najbolji su icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za podizanje bas bubnja je super fazon, onda bat pogadja u centar bez obzira na velicinu.

 

centar je centar...

A posto dupla pedala svejedno nikad ne udara u centar, nemamo zasto da brinemo icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

...upravo!! icon_wink.gif

ustvari, mene uglavnom nervira sto jedan bat (desni) uvek udara blize centru, pa daje bolji zvuk... a osim toga, u levoj nozi nemam toliko osecaja koliko u desnoj, pa obicno udaram za nijansu slabije, a i gubim snagu na prenosu (na duplaku sa leve pedale na desnu)... znaci ispadne ko da imam dva razlicito nastimana basa icon_mad.gif

 

@ Newcomer

Pa onda ja ne znam kakve su ovo na mojim prelazima... mora da su se stvorile same icon_smile.gif ...a pre sam imao takvu Remo i na basu, sad je Evans...

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Garrgghharrr...

Ocekivao sam ovakvu reakciju. icon_wink.gif

 

Pretpostavljam da imas Remo/Pinstripe (a mozda se i varam), posto one odaju utisak kao da ima ulja izmedju dva sloja, ali nema. Te "dugine" boje se javljaju zbog dodirivanja dva sloja plastike. Ako ti jednom (nadam se sto kasnije icon_mrgreen.gif ) bude pukla jedna od tih membrana, odvoji ta dva sloja pa ces videti da nema ni traga ulju.

No, posto mi verovatno i dalje ne verujes icon_smile.gif , mozes downloadovati Remo katalog u pdf formatu, LINK

Videces da u ponudi nemaju uljene, a bilo bi van pameti da ih ipak proizvode a ne stave u kataloge.

Inace, ranije sam i ja bio ubedjen da su Pinstripe uljene, sve dok se nisam izblamirao u jednoj muzickoj radnji u Madjarskoj. Tada sam od prodavca dobio i katalog kako bih se malo informisao o Remo-vim proizvodima. icon_smile.gif

 

Evans pravi uljene, zovu se Hydraulic.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobra fora icon_wink.gif

 

Da imam Pinstripe...

inace, pucale su vec, i ne samo meni, pa sam video da tu nema sta da "iscuri" icon_smile.gif

....samo ne znam od cega ostaje crn trag na vrhovima palica od njih icon_confused.gif

 

Evans pravi uljene, zovu se Hydraulic.

inace, princip rada ovih "hidraulika" mi je objasnio jedan lik (sad se secam) za EVANS membranu mhihi.gif

Edited by Garrgghharrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

....samo ne znam od cega ostaje crn trag na vrhovima palica od njih icon_confused.gif

 

 

 

Nemoj se nervirati zbog toga, to je univerzalni problem. icon_smile.gif

Ja ne koristim Remo, pa su vrhovi palica ipak crni. To je od tasova, rajda i prljavstine (prasine) koja se vremenom nakupi na membranama. Jos ako imas drugove koji stalno uzimaju palice pa lupkaju po svemu... neminovni su crni vrhovi.icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

pivopije.gif

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, grupni odgovor.

 

U pitanju je Sonor Force 505 i kosta 390 evra. Jos sutra traje popust od 5% tako da sam ga dobio za 370,5 evra. Odmah sam kupio plastiku za bas Remo Power Stroke P3, posto je i ona bila na popustu. Nju sam platio 2100 din. Inace sam hteo da uzmem Evans G3 ili Emad, ali one su oko 50 evra, pa sam se odlucio za Remo, ipak nije tolika razlika u kvalitetu kolika u ceni. Jedino moram jos patch da kupim posto sam dobio za singl pedalu. Bez njega je zvuk govno.

Promeri bubnja su 10, 12, 14, 20 inca dobos 14 x 5,5. Dobije se jos i stalak za kontru i jedan za cinelu i pedala. Za te pare mislim da nije lose. Tek sam ga sastavio bez ikakvog stimovanja, ali je ocigledno da cu morati jos da kupim i komplet plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je 24", pa hajde i da se brines, 22" je totalno standard icon_da.gif

 

Ja bih se brinuo kad bih dobio ovako nesto:

user posted image

 

icon_smile.gif

icon_smile.gificon_smile.gif

Sta sve ljudima nece pasti na pamet, majku im boziju!

 

Ma ni ne brinem se, ionako volim vece setove, a i u prvo vreme mi sam zvuk nece biti toliko bitan, ionako cu samo da vezbam, bez neke pretnje ili bilo cega.

 

Sada cu da vidim na netu, da nadjem slike novog seta NILE bubnjara, zaboravih mu ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...