Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Sem toga, cilj je valjda prilagoditi zvuk ljudima koji ga proizvode, da se lepo sve podesi, da se cuje, da proba ili svirka bude PRIJATNA, a ne da se svi pojacaju ko magarci i da vam siklja krv iz usiju. Ja jos nikad nisam primetio da mi zvuk bubnja smeta odnosno glasnoca, bilo da sviram sam ili sa bendom.

Zavisi sve i od prostorije, a i od coveka do coveka. Kad imam probe sa bendom, sviramo u maloj prostoriji u kojoj se zvuk jako lose prelama i sve "brunda." Od toga otpadaju usi, cak i kad su pojacala na pristojnom volume-u. Ja na primer imam problema sa usima, zuje vec jedno 3 godine bez prestanka (skoro sam i ja saznao da se to zove tinitus) i bar jednom godisnje idem na ORL zbog upale usiju. Inace, ne koristim cepove niti bilo kakvu zastitu, mada mislim da bi trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad, za promenu, nesto nevezano za zastitu usiju icon_smile.gif

 

Prva pomoc za vezbanje basa u stanu:

user posted image user posted image user posted image

 

Par dascica, nekoliko srafova, sundjer, podloga za misa (zapravo, prvo sam stavio neki komad skaja, ali je bio premekan, pa sam samo preko stavio podlogu za misa). Naravno da nije osecaj kao na bas bubnju, ali ipak bolje nego tapkati nogama po podu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam letos napravio slicno sranje, samo sam stavio 3 podloge za misa, da ne sjebem pedalu. Nemam foto aparat inace sam jos odavno hteo da postujem o tome. Samo meni je trebalo vise vremena i napravio sam metalni od kormana za bicikl. Napravio sam i jedan za ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni treba bubnjar!! biggrin.gif

ovaj moj je dao otkaz..a ionako nije imao blage veze

Uhhhh imas Potraznju muzicara,pa tamo ostavi oglas.

 

Inace trebalo bi da kazes koju vrstu muzike svirate,jeste li ozbiljni ili pocetnici........ i gde se moze dobiti info.

 

P.S Nemoj vredjati naseg kolegu,mozda decko jos uvek uci. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad, za promenu, nesto nevezano za zastitu usiju icon_smile.gif

 

Prva pomoc za vezbanje basa u stanu:

user posted image user posted image user posted image

 

Par dascica, nekoliko srafova, sundjer, podloga za misa (zapravo, prvo sam stavio neki komad skaja, ali je bio premekan, pa sam samo preko stavio podlogu za misa). Naravno da nije osecaj kao na bas bubnju, ali ipak bolje nego tapkati nogama po podu.

nice

 

mauspedovi su standardni soc bubnjarski padovi. To mu nesto kao caletova predratna raspala akustara sa celicnim zicama za gitariste. icon_wink.gif

 

Ovo tvoje je bas kul. Sto volim da vidim kad se neko trudi a ne sedi i vice "jebem ti drzavu" v "nemam kinte ni za palice" v ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiery,

reci mi, ako je ovo tvoje na slici, kako si napravio pad za bass bubanj da ti se ne pomera unapred, mislim da li ti bezzi dok sviras ili je stabilno?! Znam da imas one "srafove" na desnoj pedali koji se zabijaju u podlogu, ali da li si nesto pravio i na samom pedu?!

 

Drugo sto me interesuje, kako si zadovoljan ovom pedalom? To je Power Shifter, samo sa jednim lancem, zar ne? Ili gresim... ?

 

Probao sam jednom kod nekog lika ovakav hand made pad sa duplom pedalom, samo je on stavio one zute VILEDA sundjere za pranje sudja i bilo je solidno, nije se culo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obe pedale imaju srafove koji idu u tepih, a sam pad je pricvrscen za pedalu (vidi se na trecoj slici - klik na nju da se otvori veca). Desna pedala se pomera pomalo ako je na tepihu kao na slici kad pocnem jace da pritiskam nogama, ali to je onda i podsticaj da pravilnije, opustenije sviram. Na itisonu, naravno, nema mrdanja.

Probavao sam i sa samim sundjerom na onim padovima koji mi stoje u Beogradu, ali je onda povrsina malo previse mekana. Tamo je sad sundjer, pa guma, pa jos malo sundjera (nemam sliku), dosta dobar osecaj uz minimalan zvuk.

 

Pedalom sam dosta zadovoljan. Rec je o P122 TW, dakle najniza klasa u seriji gde su i P1000 i P2000 Eliminator (link). Nisam svirao previse drugih pedala da bih mogao da dam neko pravo poredjenje, ali recimo da je (po meni) bolja nego Tama IC Junior, koja mi je delovala malo tromo, a nije losija od "prave" Iron Cobra pedale. Osecaj je malo drugaciji, verovatno zato sto je footboard na IC masivniji, a ostale performanse su slicne. Naravno, P122 nema dupli lanac, niti sve mogucnosti podesavanja koje ima IC, kao ni izmenjive cam-ove kao Eliminator, ali ipak je to donja klasa.

Takodje, jedan lik koji ima Stagg duplu pedalu je rekao da je ova mnogo "laksa za sviranje" (njegovim recima).

Sve u svemu mislim da je odlican izbor za pocetnu pedalu, pa posle ako se ima para preci na nesto jace.

 

Ja sam letos napravio slicno sranje, samo sam stavio 3 podloge za misa, da ne sjebem pedalu. Nemam foto aparat inace sam jos odavno hteo da postujem o tome. Samo meni je trebalo vise vremena i napravio sam metalni od kormana za bicikl. Napravio sam i jedan za ruke.

Samo tri podloge za misa, ili sundjer pa tri podloge? Meni se ova kombinacija cini dosta dobrom, bila bi pretvrda kad bi se stavila jos neka p.z.m. Ne mislim da moze nekako da se sjebe pedala, sundjer sasvim amortizuje udarac.

I ja bih rado odradio nesto sa metalnom osnovom, ali nemam uslova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se cak nosim mislju da stavim jedan obruc i zategnem plastiku od otprilike 8" preko njega. Ako se bude mnogo culo natrpacu nekih krpa ili sundjera sa druge strane plastike. Ja ipak zivim u kuci i nemam toliki problem sa komsijama nego jednostavno nekad hocu da vezbam, a da se ne cuje mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam u nedostatku vremena, zavrsavam fax, pa sam zauzet oko toga. Mozda na leto kad ne budem imao toliko obaveza + sto sam se mnogo napalio na rad sa brusilicom. Lepo rekoh, od svog sviranja bubnja, najbolje sam naucio da brusim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se podrazumeva pod bolje? Mozda se nekom vise dopadne osecaj na P122, i Power Shifter opcija, ali ostalo je na strani Iron Cobre - dupli lanac (dakle izdrzljivost), druge mogucnosti podesavanja plus koferce.

Ako su je poredili sa Iron Cobra Junior, to je vec druga stvar, zato sto, po mom utisku, ona vec dosta zaostaje.

I drugo, ako su poredili Eliminator i IC, tu vec mozemo ponovo da se raspravljamo icon_smile.gif

 

P122-TW ostaje odlicna pedala za te pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I drugo, ako su poredili Eliminator i IC, tu vec mozemo ponovo da se raspravljamo icon_smile.gif

 

Naisao sam na Roddy-jevom forumu na neku temu o manama Eliminatora, htedoh da ti postujem, ali sam odustao, rekoh, da ne zapocinjemo opet raspravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naisao sam na Roddy-jevom forumu na neku temu o manama Eliminatora, htedoh da ti postujem, ali sam odustao, rekoh, da ne zapocinjemo opet raspravu.

Ono sto im se neki srafovi razlabavljuju, pa su uveli sad novu seriju sa ispravkom, ili sta?

 

Trick bih bas rado probao, ima neka stvarno interesantna resenja. Kardan nesto cudno izgleda, doduse.

 

Ali obrati paznju na dizajn "stuba" koji drzi osovinu na kojoj je beater, pa uporedi sa Axis:

 

user posted image

 

i DW9000 Ti (inace, nisam video nigde da neko posebno opisuje ovu pedalu, znas li ti nesto detaljnije o njoj?):

 

user posted image

 

Edit: Ali sto kenjaju na Trick sajtu o pedali, svaki deo na njoj, mada je standardno u u potrebi na skoro svim pedalama, su proglasili manje-vise za nov i revolucionaran icon_smile.gif Trebalo je ipak da se zadrze na isticanju stvarno novih i resenja, imaju ih sasvim dovoljno.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, to je hromirana Iron Cobra!?!?! Kakav trip... na netu je od 444-525 EUR i kaze da je limited edition! Uobicajeni crni model Twin Cobre se krece od 360-420 EUR kod nas. Za mene je Iron Cobra vrh od pedale. Cobra s pocetka devedesetih ne moze da se meri s ovom, a tada je isla prica da je DW 5000 najbolja pedala, koja se od tad nije preterano menjala. Ne znam, meni se DW ne svidja dizajnerski, mada sam je svirao i ok je - naravno sa duplim lancem. Ja imam single Iron Cobru od marta 2004. - doneo mi lik iz Beca za 200 EUR, a u isto vreme mi je SKY music trazio za istu pedalu 195 EUR i to BEZ kofera. Tada je nigde nije bilo moguce kupiti u BGu, a da ne cekas ispod 6 meseci... blah. Ja sam u Iron Cobri nasao ispunjenje svih mojih zahteva - od funkcionalnih, preko dizajnerskih, pa do dimenzionalnih. Za ove 2 godine nemam nikakvih primedbi na nju.

 

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...