Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Jaoooooo,sad sam na netu nasla savet da je super vezbati bas pedalu bosom nogom.......tj.skinuti cipele i carape......bljak....sad kontam zasto studio onoliko smrdi kad pre mene probu ima onaj metal band........ pivopije.gif

U zivotu nisam mogao da sviram bos (niti u carapama). Osecaj je grozan (bar za mene).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaboravio sam da kazem da imam najjeftiniju stolicu koju sam uspeo da nadjem, za 30 evra. Lagana, tanka, prilicno tvrda, morao sam da smirglam deo na sedistu koji se natacinje na sipku da bi uopste mogla lepo da se sklopi, ali stabilna je prilicno i moze bar da se podesava po visini.

 

Mogla je i moja, dok je nisam zavario icon_smile.gif posto se okretala levo - desno

 

Pa mi posle nekoliko godina dupe zazelelo drugu visinu. Onda sam je obrusio, turpijao, smirglao i da ne serem vise, zbudzio sam neki deo od sica za bicikl i sada opet moze da se dize i spusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod stolice: ni na jednoj svirci na domacem terenu nisam sedeo na normalnoj stolici, ali bukvalno (osim kad sam nosio svoju, koja inace nije bubnjraska al' bar ima odgovarajucu visinu i stabilna je)! Na svirkama gde se koristi iznajmljen set uvek sam sedeo na sjebanim stolicama, cije se visine ne mogu namestati, ili se stalno spustaju, redovno se okrecu, nisu stabilne, zuljaju, a sedeo sam vec i na pivskim gajbama. Mislim, ocigledno organizatore boli kurac na sta ce bubnjar da smesti dupe, a niko ne razmislja koliko to utice na sviranje i koliko zna da iznervira coveka (bar mene).

 

Inace meni najvise odgovara da sviram u starkama, mada sam se izvestio i u papucama. icon_smile.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, ako smo svi pisali sta imamo, onda bi bio red i da ti napises sta imas, a ne sta bi zeleo. Ionako si ti postavio to pitanje, mogao si i prvi da nabrojis.

Pa, napisao sam, od cinela sve ono sto sam naveo imam, jedino nemam 2 chine, nego jednu za sada i to PAISTE 2002 20", zatim pedala je Iron Cobra Power Glide HP900PW iz 2004 god model sa koferom, samo nije Twin, nego single i nije TAMA Starclassic Mapple drvo, nego Pearl Export black solid iz 1996. tomovi 12/10, 13/11, 16/16" bass bubanj 22/16" i dobos metalni 14/6,5". Stolica mi je Yamaha DS640 i nosim je na svaku svirku i na probu - ako sviram u studiju na iznajmljenoj opremi, a ne u svojoj prostoriji. Imam torbe za sve komponente, hard i soft case Zildjian za cinele i kofer za pedalu. Fale mi torbe za stalke.

 

Naravno, stolica je prvi preduslov za bubnjara da svira kako treba, a organizatore savrseno zaboli uvo za stolicu. Pa ja sam i na MTV Live X-Plosion svirao i cak ni oni nisu doneli stolicu za bubnjara, pa sta onda ocekivati nekih bednih domacih organizatora... Tamo sam upoznao jednog bubnjara iz Rijeke, koji je doneo u Beograd svoju stolicu Yamaha - onu najskuplju sa cetvrtastim sedistem i sa 4 duple nozice od 250 EUR. Ja na svaku svirku nosim sve svoje stalke, sve cinele, svoj dobos sa stalkom, svoju pedalu i stolicu, bilo da svira samo moj bend ili na grupnoj svirci sa jos 10 bendova, ne bitno da li je u BGu ili u Nishu, Somboru, ili u Australiji....

 

Samo koristim drvo od organizatora sa mikrofonima i cak se desava da se ne udostoje da donesu 2 tom toma i obicno mi dodju sa pricom kako se citav bubanj moze ozvuciti sa 3 mikrofona i onda ja rasprostrem svoje elemente i bacim ga u trip gde da ih postavi... Ja na svirke nosim i osvetljenje za sebe, jer je bubnjar obicno u mrklom mraku, jedna potpuno nebitna persona organizatorima, te ako snimamo DV kamerom snimak je neupotrebljiv bez prikladnog svetla...

 

Ma, svega sam se nagledao, osim monitora za bubnjare. To je nepoznanica u ovoj zemlji, a na koncertima Nirvane je Grohl imao monitoring pored sebe velicine moja 2 ormara za garderobu!

 

Sviram u NIKE-ama, sa rebrstim djonovima. Ne znam koji su model.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod stolice: ni na jednoj svirci na domacem terenu nisam sedeo na normalnoj stolici, ali bukvalno (osim kad sam nosio svoju, koja inace nije bubnjraska al' bar ima odgovarajucu visinu i stabilna je)! Na svirkama gde se koristi iznajmljen set uvek sam sedeo na sjebanim stolicama, cije se visine ne mogu namestati, ili se stalno spustaju, redovno se okrecu, nisu stabilne, zuljaju, a sedeo sam vec i na pivskim gajbama. Mislim, ocigledno organizatore boli kurac na sta ce bubnjar da smesti dupe, a niko ne razmislja koliko to utice na sviranje i koliko zna da iznervira coveka (bar mene).

 

Inace meni najvise odgovara da sviram u starkama, mada sam se izvestio i u papucama. icon_smile.gif

 

pivopije.gif

Oduvek sam govorio, vise bih voleo da imam dobru stolicu, nego dobar bubanj. Na stolicu sam najosetljiviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosla sam do zakljucka da u skorije vreme nema teorije da kupim sebi set (roditelji bi izbacili i mene i set iz kuce,a nemam ni kinte za nesto sto valja),tako da sam smislila nesto genijalno:

 

Uzecu padove. icon_cool.gif

 

Neko od vas je postovao sliku padova na predhodnim stranama.......pa molim ponosnog vlasnika da mi da neke imformacije (jel uopste korisno,velicina,dobijaju li se i pedale ili samo ona guma,cena....).

 

Hvala icon_mrgreen.gif

Ja sam kupio preko Halo oglasa, neka kucna radinost za osamdeset evra. Korisno je kad nemas nista bolje, ali je isplativije isprsiti se za neke firmirane ako se moze (tipa Removih). Ako kupis ovako nesto, budi spremna da radis na njima - svi padovi se sastoje od parceta iverice sa nalepljenim parcetom penaste gume. To za ruke jos i moze da prodje, ali za pedalu ne dolazi u obzir. Ja sam odlepio to parce gume, zalepio sloj od 2 cm sundjera, preko njega vratio gumu i preko gume stavio jos jedno pola cm sundjera. Osecaj i dalje nije kao bas bubanj, ali je podnosljiv.

Pedalu, naravno, ne dobijas uz padove.

Precnik manjih padova je, statijaznam, jedno 15-20 cm, a veliki ("dobos") je recimo 25. Manji su, naravno, nego bubnjevi, ali dovoljno su veliki da mogu bez problema da se udaraju.

 

Kad se vec prica o obuci za sviranje...

Ja sam u jednom periodu svirao iskljucivo bos. Posle sam imao neke patike samo za sviranje, ali sam provalio da su sranje - jesu lake ali je djon jako tvrd, tako da ne osecam pedalu kako treba. Sad sviram u bilo kojim patikama koje i inace nosim - tzv "skejterke", nisu preteske, imaju mekan djon, sasvim dobro.

Kad vezbam kuci, sviram bos ili u papucama.

 

Sto se tice stolice, imao sam samo par svirki sa bendom gde se svirao relativno lagani rok, uz set koji je iznajmljivan je isla i prilicno ok stolica, a posto nije bilo nekih slozenih aranzmana za noge nije mi ni bila previse vazna. U studijima ume da bude sranje, ali vecinom je podnosljivo, tako da se prezivljava. Nisam nikad svirao na stvarno dobroj stolici, tako da verovatno i ne primecujem koliko su ove lose i koliko osecuju sviranje.

 

GROHL, je l ti to sviras u Super s karamelom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

GROHL, je l ti to sviras u Super s karamelom?

Nope, oni su iz Beceya, a ja sviram za beogradski bend...

 

Mozda si me vidjao ranije na sHITovima 202 sa O-Pozition, svirali smo System Of A Down, but not anymore...

 

Ja imam PREMIER utisivace koji se stave na membrane 12, 13, 16, 14 i na bass bubanj 22", znaci sastavis bubanj kao sto ga inace postavljas i ovo stavis samo odozgo i cepas, mada se i to cuje do loodila u stanu, ko da neko udara u meso po dasci... Poprilicno iritirajuce za nekoga ko ne tolerise sviranje bubnja i ne razume neophodnost vezbanja, a o komsiluku i da ne pricam... cim krenem da sviram, odmah mi gruvaju u radijatore, kao opominju me...

 

ma, dok nemas svoju prostoriju, sve je to sranje...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sviram kuci picim u podrumu, babe i dede iz obe kuce pored moje su poumirali, tako da su te kuce prazne, a iz zgrade preko puta se niko ne buni. Kad sviram sa bendom picimo u gitaristinom podrumu, tako da se ni tamo ne cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sviram kuci picim u podrumu, babe i dede iz obe kuce pored moje su poumirali, tako da su te kuce prazne, a iz zgrade preko puta se niko ne buni. Kad sviram sa bendom picimo u gitaristinom podrumu, tako da se ni tamo ne cuje.

Lepo je to kad imas kucu+podrum. Nije lepo sto si poubijao babe i dede iz komsiluka icon_wink.gif

 

GROHL, Euforia? icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Fiery icon_mrgreen.gif

 

@Dave GROHL

 

Ti si neka teska burzujcina ? icon_smile.gif

Cisto me zanima koje si godiste i koliko sviras,jer mi se cini da svu tu opremu ne mozes da nabavis za dva dana.......???

 

 

 

Inace,momci,imate li vi neka imena,mrzi me da stalno radim copy/paste za vase nadimke...........btw ja sam Maja........

icon_mrgreen.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dave GROHL

 

Ti si neka teska burzujcina ? icon_smile.gif

Cisto me zanima koje si godiste i koliko sviras,jer mi se cini da svu tu opremu ne mozes da nabavis za dva dana.......???

Setih se sad jednog klinca Amera sa kogvecforuma kad je pokazivao svoj set, pa je bio u fazonu "Treba da kupim jos ovu ovu ovu i ovu cinelu, i ovakve i ovakve raznovrsne udaraljke... Evo juce sam kupio tri od onih cinela koje sam planirao i jos dve neke koje su mi se cisto dopale, a za jedno mesec dana bi trebalo da sve kompletiram sto sam planirao..." Lik ima maksimum sedamnaest godina, cak su i ostali stranci bili u fazonu "Sto je lepo kad si klinac sa prebogatim roditeljima, pa ti se moze da kupujes sve sto ti padne na pamet."

 

I naravno da ne kazem da je nas dragi GROHL prljava burzujcina, mada bi bas bilo lepo da i nama kupi bar po neku cinelu icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si neka teska burzujcina ? icon_smile.gif

Cisto me zanima koje si godiste i koliko sviras,jer mi se cini da svu tu opremu ne mozes da nabavis za dva dana.......???

Imam 16 i po god, zivim na Dedinju u vili, a probe su mi na Senjaku u mojoj drugoj kuci od 500 kvadrata, koja nije vila, ali poseduje studio malo bolji od studija Vlade Georgijeva sa konzolom od 200.000 EUR, sa gluvim sobama, klimom, 15 zaposlenih, kancelarijama i apartmanima za muzicare iz inostranstva koji hoce da snimaju kod mene, parkingom i parkom ispred kuce sa omanjim bazenom dimenzija 8x12m. Pokrivena garaza za tri automobila je u susednom objektu, pored kuce. Posluga ne zivi u kuci, ali rade od 7 do 20h svaki dan.

 

Sto se tice opreme, jedno jutro sam napravio spisak cinela gledajuci ih na internetu na www.zildjian.com i www.skymusic.co.yu i posle podne kad je cale dosao kuci, rekao sam mu da se spremi i da idemo u Sky Music da kupimo neke sitnice, da ponese nesto kesha i dobre volje. U roku od 7 dana mi je sve stiglo. Sad kupujem osvetljenje za svirke i DJ-ing opremu, koju cu iznajmljivati na EXITU i kad gostuju strani DJ-evi, cisto da se ne cimaju i nose svoje mixete iz inostranstva, playere, gramofone i sl...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu dodje to icon_smile.gif

Evo linka gde taj klinac opisuje svoj set:

http://www.drummerworld.com/forums/showthread.php?t=420

 

Otprilike je dobio prvi set (neki decji) pre nego sto je progovorio, Tama Starclassic ili tako nesto vec sa tri godine i tako dalje. Na temi malo-malo pa pokazuje sta je novo kupio.

Pa tako, nek cita kome se nervira icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 16 i po god, zivim na Dedinju u vili, a probe su mi na Senjaku u mojoj drugoj kuci od 500 kvadrata, koja nije vila, ali poseduje studio malo bolji od studija Vlade Georgijeva sa konzolom od 200.000 EUR, sa gluvim sobama, klimom, 15 zaposlenih, kancelarijama i apartmanima za muzicare iz inostranstva koji hoce da snimaju kod mene, parkingom i parkom ispred kuce sa omanjim bazenom dimenzija 8x12m. Pokrivena garaza za tri automobila je u susednom objektu, pored kuce. Posluga ne zivi u kuci, ali rade od 7 do 20h svaki dan.

 

Sto se tice opreme, jedno jutro sam napravio spisak cinela gledajuci ih na internetu na www.zildjian.com i www.skymusic.co.yu i posle podne kad je cale dosao kuci, rekao sam mu da se spremi i da idemo u Sky Music da kupimo neke sitnice, da ponese nesto kesha i dobre volje. U roku od 7 dana mi je sve stiglo. Sad kupujem osvetljenje za svirke i DJ-ing opremu, koju cu iznajmljivati na EXITU i kad gostuju strani DJ-evi, cisto da se ne cimaju i nose svoje mixete iz inostranstva, playere, gramofone i sl...

icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...