Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ja postavljam kontru dosta visoko, zato sto mi se u suprotnom sudaraju ruke. To mi je vaznije od trosenja palica.

 

A torsenje zavisi i kojom jacinom udaras cinele. Primetio sam cak i da kad sviram sa razlicitim bendovima, palice mi se razlicito trose.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja postavljam kontru dosta visoko, zato sto mi se u suprotnom sudaraju ruke. To mi je vaznije od trosenja palica.

Na to sam mislio kad sam rekao da razliciti bubnjari imaju razlicit ugao udara na istoj visini kontre.

Kad sviram ukrstenim rukama, polozaj desne ruke je takav da visoko postavljenu kontru udaram pod vrlo malim uglom, tako da se ne trosi palica. Ali ako sviram kontru levom rukom, u studijima se cesto desi da ne moze da se spusti dovoljno (ili jos gore, bude fiksirana, nisko za desnu, a visoko za levu), pa se onda jede palica. A vise volim da sviram levom iz vise razloga, izmedju ostalog i zato sam imao obicaj da neprirodno krivim levu ruku kad sviram ukrsteno.

Ipak, nikad mi nije palica pukla zbog trosenja na kontri, vec se nakon nekog vremena jednostavno slomi u blizini vrha od normalnog udaranja u tomove, dobos i ride cinelu.

 

Kad sviras hard rock, ili jazz, palice mogu da traju vecnost. Dok ako sviranjem recimo death metala upes da izvedes da ti palice traju dugo onda si majstor.

Pa ne znam bas za hard rock, mislim da se tada palice prilicno trose, stalan jak backbeat, rimshotovi i ostalo. A tendencija kod death metala je da se udara kudikamo slabije nego kod sporijih vrsta muzike, zbog ustede energije i postizanja vece brzine. S druge strane, naravno, kad sviras nesto sporije, mozes vise paznje da obratis na udaranje tako da se stede palice.

Na kraju krajeva, mislim da se to sve najvise svodi na stil sviranja samog bubnjara icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj glavni bend je Posmrtna Liturgija (black na fazon starog Immortala, Satyricona i Dissectiona), svirao sam demo u bendu Angelgoat (takođe black, ali totalno drugačiji od prethodnog, više na fazon Mayhema i Dark Thronea), više nisam sa njima i sviram povremeno u bendu Psychosis (neki industrial, space shit, ne znam kako bih ga definisao, skroz drugačije od prethodna dva fazona).

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jel drzi jos neko od vas kao i ja kontru sa desne strane.

Posto sviram na onom standardnom setu od tri cinele cesto imam probleme jer su mi crash i ride(koje inace cesto koristim i kao crash u nedostatku cinela icon_smile.gif ) dosta daleko. Pa sam uzeo i sve cinele prebacio udesno i grupisao ih na jedno mesto ukljucujuci i kontru tako da mi je sve odmah na dohvat ruke i veoma lako i brzo se prebacujem sa kontre na ride. takod a sada oduvek ovako sviram. Nekako mi je jednsotavno lakse.Jel probao neko ovo od vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako onda koristis pedalu za kontru i gde ti stoji "indijanac"?

 

Ja koristim drugu varijantu, sviram kontru levom, tako da prebacivanje na ride ide brzo (desna sa dobosa na ride, a leva sa kontre na dobos). Crash onda koristim levom ili desnom po potrebi, tako da nema problema.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jos ucim da sviram bubnjeve tako da jos nemam tu potrebu za stiskanjem pedale na kontri icon_mrgreen.gif Ili ponekad ostavim malo otvoreno ili je skroz zatvorim i tako svirma svo vreme. E indijaner je sasvim lepo legao verovali ili ne. Stoji odma pored kontre(namestio taman toliko da ne dotice druge cinele icon_mrgreen.gif ). Nalazi se sta ja znam na jedno 20 cm od drugog toma tako da nema problema kada pravim neki brz prelaz. A dobra fore to sam i provalio ako se kontra stavi na neku pristojno normalnu visinu, mozes fino ruku da polozis na indijnaera tacnije zlog i da cepas po kontri icon_smile.gificon_mrgreen.gif Odmoris ruku malo icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko to ne uci jos uvek da svira bubnjeve? icon_wink.gif

Ne postoji ni jedan dobar razlog da vec sada ne sviras kontru nogom, bilo ciste osmine ili cetvrtine dok sviras palicom ride, bilo pravljenje efekata otvaranjem i zatvaranjem icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, kad god vezbas neki ritam, ti sviraj levom nogom osmine ili sesnaestine (iliti prati nogom desnu ruku, bilo svaku notu, ili svaku drugu). Tako vezbas samu levu nogu, plus nezavisnost leve i desne noge, vrlo korisno ako jednom pocnes da sviras dupli bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se na upadu, nisam imao prilike da procitam ceo sajt ni ovaj ceo topic.

 

Zanima me da li neko od vas ovde prisutnih momaka na udaraljkama saradjuje (iz zezanja ili za $, svejedno) sa nekom ekipom preko Interneta.

Ako ima takvih, da li koriste Cubase konkretno, ako ne, na kom formatu snimaju?

 

Ja sam nesto u fazonu da se pridruzim, koliko vreme dopusta. Imam tu po kuci neku opremu pa da ne sedi budzasto.

 

Naravno, posto je ovo metal site kapiram da je vecina u datom fazonu. Meni licno odgovara ali nije obavezno; dapace sve je dobrodoslo...mozda neka 'fuzija'.

 

Ako negde vec postoji momenat o ovoj temi, ljubazno bih zamolio za link. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...