Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Pa, s obzirom da sam procitao da je Tim Waterson umesan u neke metal projekte, to ga cini drugim na listi (ako je uopste toliko brz). Bubnjar Vital Remainsa jebe kevu na dobosu (mislim da je oko 280 bpm), a bubnjar Absua je neponovljiv na duplom basu.

 

Nije neki solo, ali treba svirati bubanj na zidu.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne slusam Slipknot ali Joeya mnogo cenim. Imao sam prilike da gledam jedan njihov live DVD i covek je zaista divljak u nekim trenutcima. Ima do jaja dobru tehniku sviranja duple. Ako ni zbog ceg drugog DVD vredi nabaviti samo zbog njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste dobar, ali cini mi se da nema tehniku, a ni brzinu, koja ga nesto izdvaja od ostalih metal bubnjara. Pa evo recimo za Novi Dark Funeral album, kazu da je odsviran izmedju 280 i 300 bpm, a da ne spominjem Tryma, Hellhammera, Derek Roddya ili Sandovala koji su za dve klase ispred njega.

Nije da mrzim Slipknot ili Joeya, samo me nervira kad stavljaju tako nekog ispred gorenavedene cetvorice. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ti se cini da nema brzinu, a ni tehniku.

Recimo da je klasu bolji od pomenutog Tryma, kad vec pricamo o klasama icon_biggrin.gif

 

Ali nije najbrzi metal bubnjar ikada, naravno. Ima da prestigne i Watersona i Manginija da bi dosao do te titule icon_da.gif

 

Ali sto se tice soloa o kom se prica, nekako mi nije preterano uzbudljiv od kako sam video ovaj: user posted image

Buddy Rich na setu koji se ljulja levo-desno i okrece potpuno naopako, privezan za obicnu bubnjarsku stolicu, a ne trkacku "kadicu", radi solo bolji od Joeyjevog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perverzija icon_smile.gif

Ali iskreno gajim veliko postovanje prema toj cetvorici koje si naveo, pogotovu prema Trymu i Hellhammeru ali i Joey takodje jako dobro svira kao i oni.

ali ljudi vidji cinele perverzija na kub

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od nekih ovde (khmDrobikuskhm icon_wink.gif), i ja smatram da je Trym dobar bubnjar, ali u svom domenu. Mislim da nema neku sirinu raspolozivih stilova. S druge strane, mislim da je Joey inventivniji i originalniji, iliti, moze da odsvira sto i Trym, i vise od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jedno, ipak je uzasno antipatican. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pa verovatno gresim onda, jeste da ga nisam puno slusao kako svira, ali cinilo mi se da nije toliko dobar koliko ljudi pricaju, a ipak jeste. icon_biggrin.gif

 

Kad vec pomenu cinele, Zildjianova Titaniumska serija izgleda jebeno bolesno dobro! icon_da.gif

A i Stagg je izbacio neku novu seriju (doduse ne znam koliko je bas nova) nekih kao Black Metal cinela, koliko sam uspeo da procitam na netu, probacu da nadjem slike, cinele su jebeno mocne. Imao sam prilike da cuknem rajd kad sam bio u prodavnici, brrrr, nakozila mi se jeza! icon_smile.gif

 

BTW, ako nekog ne mrzi da mi u kratkim crtama objasni sta tacno znaci ono HHX, AAX, itd... na cinelama? Mislim znam da to oznacava kvalitet cinele, ali ako moze neko to malo bolje da mi pojasni bio bi zahvalan.

Edited by Frankenchrist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se iko seca price o Eliminatoru i Iron Cobri, spominjano je da Eliminator ne moze da podesava ugao bata nezavisno od ugla footboarda, dok Iron Cobra moze.

E, to ipak nije tacno. Tacno je da kod Iron Cobre ne postoji ogranicenje u nezavisnom podesavanju bata, dok je kod Eliminatora moguce pomerati ga po 10-15 stepeni napred ili nazad, ali i to je nesto.

 

http://www.thediametrixletter.com/eliminatorinfo.jpg

 

Cisto ako je nekog zanimalo icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eliminator moze da podesava ugao footboarda nezavisno od bata dizanjem i spustanjem lanca (nisam siguran, ali mislim samo u 3 pozicije). Znam za to, ali sam pod nezavisnim podesavanjem smatrao pravu nezavisnost, kao kod Cobre (Eliminator ipak ima ogranicenje icon_rolleyes.gif ). Ja npr. imam jako osetljive noge i meni ovo podesavanje jako mnogo znaci (sto ne znaci da je svima tako).

 

Btw. kod Tryma mi se ne svidja to sto ispada na koncertima. Imam snimak Zyklona na kome ispada na basevima. Cak se i pevac okrenuo prema njemu tipa "koji ti je kurac". Bila je vec rasprava o tome.

 

A sto se tice Buddya i Joeya, uporedjujes Mercedes i Jugo.

 

Ima da se skine katalog Stagg cinela sa njihovog sajta. Po meni, sve je to govno.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, koliko kvalitetan moze da bude Stagg?

Samo sam cuo da mnogi ljudi govore da je Stagg govno ali nisam imao prilike da sviram na njima, ali takodje vidjao sam cak mnogo bubnjara kako upravo svira na Staggu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam cuo da mnogi ljudi govore da je Stagg govno ali nisam imao prilike da sviram na njima, ali takodje vidjao sam cak mnogo bubnjara kako upravo svira na Staggu

Zato sto su jeftine i imaju dobar zvuk, ali kvalitet u smislu dugotrajnosti je nula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam cuo da mnogi ljudi govore da je Stagg govno ali nisam imao prilike da sviram na njima, ali takodje vidjao sam cak mnogo bubnjara kako upravo svira na Staggu

Na extreme drummingu sam citao da ovaj rajd uopste nije los. Kad se oni burzuji tamo, koji imaju po tri seta Axis pedale i milion Sabian/ Zildjian cinela ne bune i ne kazu daje govno, ne bi se ni ja bunio verovatno. icon_biggrin.gif

Inace do jaja izgleda, na ovoj slici je malo taman, ali i uzivo izgleda ko shtit. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eliminator moze da podesava ugao footboarda nezavisno od bata dizanjem i spustanjem lanca (nisam siguran, ali mislim samo u 3 pozicije). Znam za to, ali sam pod nezavisnim podesavanjem smatrao pravu nezavisnost, kao kod Cobre (Eliminator ipak ima ogranicenje rolleyes.gif ). Ja npr. imam jako osetljive noge i meni ovo podesavanje jako mnogo znaci (sto ne znaci da je svima tako).

E, da, drugi nacin da se na ovo utice je da se promeni ugao bas bubnja, tako da bat udara ranije ili kasnije na putanji - isti efekat kao da je promenjen ugao bata. Cisto mi je palo na pamet.

 

I, kao zanimljivost, Stagg pedale imaju isto resenje za podesavanje ugla kao IC icon_smile.gif Zar to nije zasticen patent?

 

A sto se tice Buddya i Joeya, uporedjujes Mercedes i Jugo.

Pa, u svakom slucaju mi nije impresivan Joeyjev solo gde se set vrlo polako i pazljivo pomera, u poredjenju sa Buddyjevim gde se citava konstrukcija ljulja i prilicno brzo okrece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam video to na Stagg pedali.

http://www.drumworld.com/prodimages/F%20-%.../STAGPP1200.jpg

Ista ili slicna ima u Mitrosu, nekih 160 evra na popustu (njima je uvek "popust" icon_smile.gif). Vidi se sraf koji popustis da bi menjao ugao ako pazljivo pogledas.

S druge strane, bas dan-dva posto sam je video, u studiju lik koji je svirao pre mene je imao tu pedalu, pa je trazio da proba moju kad namestim. Kaze, mnogo je laksa moja za svirati. Bi mi toplije oko srca icon_biggrin.gif

 

P.S. Ovo u potpisu ti je ludilo.

Kako ne, bolest cista laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.drumworld.com/prodimages/F%20-%.../STAGPP1200.jpg

Ista ili slicna ima u Mitrosu, nekih 160 evra na popustu (njima je uvek "popust" icon_smile.gif). Vidi se sraf koji popustis da bi menjao ugao ako pazljivo pogledas.

S druge strane, bas dan-dva posto sam je video, u studiju lik koji je svirao pre mene je imao tu pedalu, pa je trazio da proba moju kad namestim. Kaze, mnogo je laksa moja za svirati. Bi mi toplije oko srca icon_biggrin.gif

 

 

Kako ne, bolest cista laugh.gif

Gde moze Stagg (ciste lopuze, moram ici do Mitrosa da proverim to sranje)

da se meri sa Pearlom.

Btw. u pravu si, kod njih stalno neki popusti. Cisto paljenje mase no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...