Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

E kad bi mogo covek da proba gde bi nam bio kraj icon_mrgreen.gif

Sto se tice Nicholas Barkera veceras ili sutra cu vam dati jedan mali isecak koji sam skino sa DC++ (mozda ga i neki od vas imau). Covek je mrcina ali kako cepa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi na reč, kod Eliminatora batovi ne udaraju simetrično bas bubanj. Za to mi ne treba nikakva slika (a i na toj slici se vidi da je kačenje pomereno u desno – onaj metalni krugić, koji se nalazi tačno ispod desnog bata, je sredina kačenja), držao sam pedalu u rukama i baš mi je to zapalo za oko. Kačenje za bas bubanj je pomereno u desno u odnosu na cam (tačno ispod desnog bata). Levi bat je pomeren skroz u levo uz ivicu pedale i ne može da se pomera desno, a desni se nalazi uz cam. Čak i kad bi desni pomerio skroz u desno, ne bi udarali simetrično, zato što je kačenje pomereno.

E, na mom tupavom P-122TW batovi udaraju simetricno u odnosu na centar, a to je najniza klasa pedala koje Pearl trenutno prodaje (sem onih koje poklone uz set). Levi bat je postavljen levo, desni pomeren desno, a clamp je u sredini, ispod cama. Kod single pedale je clamp desno, ispod bata koji se nalazi uz cam, ali kod duple je, kako sam rekao, na sredini.

Evo slike na kojoj se vidi da je isti slucaj i kod Eliminatora (a i bilo bi smesno da nije). Kao poredjenje, na slave pedali se lepo vidi kako izgleda clamp na single pedali.

Na onoj drugoj slici, "metalni krugic" nije mesto kacenja - lepo se vidi "viljuska" koja drzi obruc basa sa donje strane, a srecina "viljuske" je tacno ispod cama, na sredini izmedju batova. Na slici gore se vidi i kako se "viljuska" (kako se to uopste zove?) razlikuje na desnoj i levoj pedali.

 

E, sad, rešenje za neklizeći footboard imaju i druge pedale. Jednom sam na netu nabasao na neki sajt na kojem reklamiraju neku kao tkaninu koja se zalepi za pedalu i sprečava klizanje. Ima za razne modele pedala i u raznim bojama.

Ali, sa Eliminatorom ne moras da kupujes tu tkaninu icon_wink.gif A uz to, jednostavnim stavljanjem odgovarajuceg broja gumenih umetaka mozes da podesis manje ili vece klizanje.

Ma, ova opcija mi je nesto najmanje znacajno na toj pedali, spomenuo sam je cisto iz zezanja icon_da.gif Moja pedala je nema, i ne nedostaje mi.

 

I tako, lepo je da smo se slozili icon_biggrin.gif

 

Sto se tice Nicholas Barkera veceras ili sutra cu vam dati jedan mali isecak koji sam skino sa DC++ (mozda ga i neki od vas imau). Covek je mrcina ali kako cepa...

Ma Barker je manekenka za Gene Hoglana icon_da.gif

 

A sto se tice black bubnjara, kad je Newcomer vec to pominjao, cenim da je Jan Axel Von Blomberg (Hellhammer) ipak brzi, uz dodatak vrlo sirokog "spektra" stilova kojim raspolaze, tako da ga kudikamo vise cenim od debelog celavca.

 

BTW, procitao sam negde da se ona tehnika moze vezbati i na padu, ako stavis prst druge ruke da ti glumi obruc. Navodno ako te prst pocne da boli, ne radis kako treba. To mi zvuci vrlo sumnjivo.

Uz ono malo probe sto sam imao na dobosu, mozda to i nije losa ideja. Sam obruc se udara prilicno slabo, za razliku od standardnog rimshota. Javljam kad probam.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hellhammer-a ne smatram tipicnim black metal bubnjarem, svira mnogo raznovrsnije od ostalih. Mada i on miluje bubnjeve. Imao sam prilike prosle godine da ga gledam uzivo sa Arcturusom i malo sam se razocarao u njega zbog nedostatka energije i groova, ali inace dobar je. Ima svoj stil, a ja to cenim kod bubnjara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam da jako slabo udara (mislim na jačinu udarca) i da ga trigeri mnogo vade. Jel to onaj snimak sa njihovog DVD-ja.

da to jeste.Videces i na snimku sada.Dosta slabo udara ali dosta se jako cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hellhammer-a ne smatram tipicnim black metal bubnjarem, svira mnogo raznovrsnije od ostalih. Mada i on miluje bubnjeve. Imao sam prilike prosle godine da ga gledam uzivo sa Arcturusom i malo sam se razocarao u njega zbog nedostatka energije i groova, ali inace dobar je. Ima svoj stil, a ja to cenim kod bubnjara.

Lik je zver za bubnjevima, ali zato njegovi bubnjevi imaju tako odvratan zvuk da je to strasno. Nisam imao prilike da cujem uzivo, ali na par snimaka, to jest koncerata od Mayhem koje imam, zvuk je apsolutno odvratan, plastican, vestacki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, na mom tupavom P-122TW batovi udaraju simetricno u odnosu na centar, a to je najniza klasa pedala koje Pearl trenutno prodaje (sem onih koje poklone uz set). Levi bat je postavljen levo, desni pomeren desno, a clamp je u sredini, ispod cama. Kod single pedale je clamp desno, ispod bata koji se nalazi uz cam, ali kod duple je, kako sam rekao, na sredini.

Evo slike na kojoj se vidi da je isti slucaj i kod Eliminatora (a i bilo bi smesno da nije). Kao poredjenje, na slave pedali se lepo vidi kako izgleda clamp na single pedali.

Na onoj drugoj slici, "metalni krugic" nije mesto kacenja - lepo se vidi "viljuska" koja drzi obruc basa sa donje strane, a srecina "viljuske" je tacno ispod cama, na sredini izmedju batova. Na slici gore se vidi i kako se "viljuska" (kako se to uopste zove?) razlikuje na desnoj i levoj pedali.

 

 

Ali, sa Eliminatorom ne moras da kupujes tu tkaninu icon_wink.gif A uz to, jednostavnim stavljanjem odgovarajuceg broja gumenih umetaka mozes da podesis manje ili vece klizanje.

Ma, ova opcija mi je nesto najmanje znacajno na toj pedali, spomenuo sam je cisto iz zezanja icon_da.gif Moja pedala je nema, i ne nedostaje mi.

 

I tako, lepo je da smo se slozili icon_biggrin.gif

 

 

Uz ono malo probe sto sam imao na dobosu, mozda to i nije losa ideja. Sam obruc se udara prilicno slabo, za razliku od standardnog rimshota. Javljam kad probam.

Ajde da se ne bi dalje proterivali (drzao sam pedalu u rukama i svojim ocima video da je kacenje pomereno u desno) opet cu otici do prodavnice i ponovo pogledati. Metalni krugic stoji na sredini clampa i on sluzi za grubo podesavanje (kao i kod Iron Cobre.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sredini je kod single pedale, ali je clamp na duploj "s" oblika (sto se lepo vidi na slici sa strane), tako da se vrh clampa nalazi desno od tog kruzica, a ne pravo ispred njega (a to se vidi na slici od pozadi). Tako da, ako nema duple pedale u prodavnici, mozes da dobijes pogresan utisak na osnovu single verzije.

 

 

Inace, probao sam ono vezbanje na padu sa prstom, i tacno je da prst ne boli kada se radi kako treba, ali posto se pri ucenju tog pokreta cesce radi kako ne treba, brzo sam odustao icon_smile.gif

 

Hellhammer-a ne smatram tipicnim black metal bubnjarem, svira mnogo raznovrsnije od ostalih. Mada i on miluje bubnjeve. Imao sam prilike prosle godine da ga gledam uzivo sa Arcturusom i malo sam se razocarao u njega zbog nedostatka energije i groova, ali inace dobar je. Ima svoj stil, a ja to cenim kod bubnjara.

E, stvarno je los za gledanje, ima previse "hirurski" pristup sviranju. Na mene ostavlja utisak izolovanosti od bubnjeva, umesto da ostvari celinu sa instrumentom. Samo "milovanje" nije neki problem po meni, ali citav pristup je ruzan kad se gleda. Zato ipak nemam nista protiv samog slusanja njegovih ostvarenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam da jako slabo udara (mislim na jačinu udarca) i da ga trigeri mnogo vade. Jel to onaj snimak sa njihovog DVD-ja.

Pa i sto bi, kad ne mora icon_smile.gif A i treba izdrzati sviranje takvim tempom na turneji.

Da je u pitanju druga vrsta muzike, gde su potrebne velike dinamicke promene, to bi bio problem, ali pretpostavljam da bi i on u takvoj situaciji udarao drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sredini je kod single pedale, ali je clamp na duploj "s" oblika (sto se lepo vidi na slici sa strane), tako da se vrh clampa nalazi desno od tog kruzica, a ne pravo ispred njega (a to se vidi na slici od pozadi). Tako da, ako nema duple pedale u prodavnici, mozes da dobijes pogresan utisak na osnovu single verzije.

 

 

Inace, probao sam ono vezbanje na padu sa prstom, i tacno je da prst ne boli kada se radi kako treba, ali posto se pri ucenju tog pokreta cesce radi kako ne treba, brzo sam odustao icon_smile.gif

 

Hellhammer-a ne smatram tipicnim black metal bubnjarem, svira mnogo raznovrsnije od ostalih. Mada i on miluje bubnjeve. Imao sam prilike prosle godine da ga gledam uzivo sa Arcturusom i malo sam se razocarao u njega zbog nedostatka energije i groova, ali inace dobar je. Ima svoj stil, a ja to cenim kod bubnjara.

E, stvarno je los za gledanje, ima previse "hirurski" pristup sviranju. Na mene ostavlja utisak izolovanosti od bubnjeva, umesto da ostvari celinu sa instrumentom. Samo "milovanje" nije neki problem po meni, ali citav pristup je ruzan kad se gleda. Zato ipak nemam nista protiv samog slusanja njegovih ostvarenja.

Dugujem ti izvinjenje. Clamp je u obliku latinicnog slova "L". Metalni kruzic se nalazi otprilike na uglu i sluzi za grubo zavrtanje clampa. Taj oblik me je i bunio, posto kad gledas pedalu odgore (sa mesta bubnjarske stolice) deo clampa je malo desno u odnosu na footboard. Moja greska. Inace dupla kosta tacno 32.300 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel cuo bre neko uopste za duplu pedalu scoot percussion icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Nista ne andjoh o njoj

Ja sam cuo za Scot pedalu. Takva nova kosta 150 eura i sranje je (jako je teska za sviranje). Ja sam imao Dixon za te pare koji je bio mnogo bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sta mislite o CENTURY bubnjevima? Nasao sam jedan set, skoro ko nov, bas se malo sviralo na njima, za nekih 250-300€. Ako se malo potrudim mogu da ih dobijem i za 200€ verovatno. Mislim za te pare vredi ih uzeti kakvi god da su, ali cisto pitam ovako, jel svirao neko na njima, kakve su cinele, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam na netu danas, novi Century bubnjevi, sa tri cinele, dakle kontra crash i ride, da vas ne lazem koje velicine zaboravio sam, plus stolica icon_biggrin.gif 300€! Jedino sto mozda valja promeniti je pedala, naravno ko vec ima duplu do jaja, ja nemam pa mi ostaje to da kupim, ali mislim da za te pare kakvi su da su, vrede. Meni licno u principu za pocetak i ne treba bolje, a i nemam para.

http://www.mistergooddeal.com/v2/V2_produi...extract_Musique

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklo bi se da je dobar pazar ako uzmes za 200. I reci mudrosti koje sam pokupio sa raznih foruma - dobre koze ce da ucine da i najgori bubnjevi zvuce bar pristojno.

Pa sta znam, danas sam gledao ove polovne, crash je malo "savijen" na jednom delu, vidi se da je pala cinela, ali ne smeta da se svira, koza na dobosu je nova, tvrda je i hrapava malo, ne znam jel to zato sto je nova ili je krs kvalitet ali ima ok zvuk. U principu meni ne smeta, ionako cu morati necim da zastitim bubnjeve jer tu gde zivim ne mogu bas da se izivljavam pa sviram po ceo dan jer ce komsije da me lincuju a ni zvuk mi nije puno bitan jer cu uionako samo da vezbam na njima. Jedino sto bi promenio je pedala, i mozda bi za kontru kupio stalak sa pedalom sa strane da ne moram da je zatazem ili stalno drzim nogu na njoj da bi bila spustena, mada to opet zavisi od cene tog stalka. Ili da narucim ove nove pa dokupim crash... moram da razmislim.

Inace u toj istoj prodavnici sam video pre nekih 6 meseci bubnjeve za 250€, sa 4 timpana plus indijaner, kontra plus 4 cinele, dva bas bubnja i neke no name pedale... tj celi bubnjevi su bili no name ali su bili do jaja mocni, mada je trebalo manjati koze. Al jebaga nisam imao tad para, a caleta nisam uspeo da nagovorim da se otvori i jebiga... mada ionako ne bi imao gde da stavim toliku skalameriju, bicu zadovoljan i sa ovim Century setom. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto bi promenio je pedala, i mozda bi za kontru kupio stalak sa pedalom sa strane da ne moram da je zatazem ili stalno drzim nogu na njoj da bi bila spustena, mada to opet zavisi od cene tog stalka. Ili da narucim ove nove pa dokupim crash... moram da razmislim.

Generalno ti takva kerefeka ne treba, moze da se snadje sa razlicitom otvorenoscu za razlicite pesme. Tipa, negde potpuno zatvorena, negde sasvim blago otvorena, tako da se tasovi dodiruju, cisto da mozes da pravis najosnovnije efekte ako zatreba, a za neke pesme vise otvorena, ako treba bas i da sviras cinelu pedalom.

 

Inace u toj istoj prodavnici sam video pre nekih 6 meseci bubnjeve za 250€, sa 4 timpana plus indijaner, kontra plus 4 cinele, dva bas bubnja i neke no name pedale... tj celi bubnjevi su bili no name ali su bili do jaja mocni, mada je trebalo manjati koze. Al jebaga nisam imao tad para, a caleta nisam uspeo da nagovorim da se otvori i jebiga... mada ionako ne bi imao gde da stavim toliku skalameriju, bicu zadovoljan i sa ovim Century setom. icon_biggrin.gif

Takva "skalamerija" uvek moze da se smanji, da postavis samo jedan bas i par tomova, ali mali set tesko mozes da povecas icon_wink.gif Strasno kakva cena stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...