Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

E, moj druze, ne mozes to tako posmatrati. To su americke cene za americko trziste. Iron Cobra je na tom sajtu 300 dolara, a kod nas 407 evra, Pearl Eliminator je 290 dolara, a kod nas 380 evra. To jednostavno nisu te cene. Znaci da bi Axis, ako uopste ima gde da se nabavi, kostao oko 600 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je singl Axis 300 jevreja, ali dupla mora biti vise. Nije nju problem namestiti, ima i da se skine snimak podesavanja Axis pedala (ako vas zanima postovacu link). Najveci problem je sto kaze Fiery navici se na nju. Sumnjam da bi se cak i posle nekoliko probavanja covek mogao navici (neki se ne naviknu nikad). Meni je za Iron Cobru bilo potrebno 3 nedelje da se naviknem.

Poenta je da nema mnogo toga sto moze da se uradi na Duallist pedali, a da ne moze na Axis (ili skoro bilo kojoj) single uz odgovarajucu tehniku.

 

Stavi link, naravno icon_da.gif

 

Sto se navikavanja tice, opet zavisi. Neki ljudi je probaju i bude im najvece otkrovenje posle wc solje, cisto savrsenstvo. Neki se navikavaju i cackaju neko vreme, a neki se nikad ne naviknu. A verovatno i ako neko uzme Axis bez veceg iskustva na nekim drugim pedalama, lakse se navikne nego ako je svirao Iron Cobra-u petnaest godina ili tako nesto.

 

Sve u svemu, kad bi bilo negde da se isproba, super, ovako je stvarno preskupo za kupovinu na nevidjeno. Al sto bih je rado probao...

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je da nema mnogo toga sto moze da se uradi na Duallist pedali, a da ne moze na Axis (ili skoro bilo kojoj) single uz odgovarajucu tehniku.

 

Stavi link, naravno icon_da.gif

 

Sto se navikavanja tice, opet zavisi. Neki ljudi je probaju i bude im najvece otkrovenje posle wc solje, cisto savrsenstvo. Neki se navikavaju i cackaju neko vreme, a neki se nikad ne naviknu. A verovatno i ako neko uzme Axis bez veceg iskustva na nekim drugim pedalama, lakse se navikne nego ako je svirao Iron Cobra-u petnaest godina ili tako nesto.

 

Sve u svemu, kad bi bilo negde da se isproba, super, ovako je stvarno preskupo za kupovinu na nevidjeno. Al sto bih je rado probao...

Sve to stoji što ti kažeš, samo iz iskustava ljudi sa stranih foruma veoma je teško navići se na nju, a neki se ne naviknu nikad. To je ono što sam pročitao, ne mogu da stojim iza toga. Što se tiče Duallist pedale nikad ne bih svirao na njoj, jednostavno mi nije primamljivo.

 

Evo ga link za podešavanje Axis pedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, to se podrazumeva. U Mitrosu nisam ni pokusavao da ista isprobam, mada sam nekad u prolazu cuo nekog da svira unutra, tako da verovatno zavisi i od prodavca.

U Liri su zato po tom pitanju ok, sve moze da se proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prodavnici Nota u NS je moglo da se narucuje, samo ne znam da li bi mogli naruciti Axis, a i ako bi mogli to bi bilo bez isprobavanja. Jedini nacin je da prodavnica potpise ugovor sa Axisom i bude njihov oficijelni distributer. Inace, njima se ne isplati da daju tolike pare za pedalu koja ce da im stoji ko zna koliko dugo u izlogu.

 

Sto se tice isprobavanja, mislim da to zavisi od prodavca. Po meni nema logike da nesto kupis, a da to pre toga nisi probao. Meni su u Mitrosu u NS dali da isprobam cinelu pre nego sto sam je kupio.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i ja sam to skidao. Jedva se cuje i ne zvuci bas bas bas bas bas opasno, ali opet, cetr godine je cetr godine. Kontam da je najveci deo onoga sto pise na sajtu cista reklama njegovih roditelja, ali opet, nije da mali nije cudo.

 

Sto se tice nabavke pedala u kolicini dovoljnoj za isprobavanje, znam da je nemoguce, zato sam se i nasmejao odmah posle iznosenja takvog predloga icon_smile.gif Ni u Americi u vecini prodavnica nema Axis pedala "u izlogu", vec moraju da se naruce, zbog cene naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prodavnici Nota u NS je moglo da se narucuje, samo ne znam da li bi mogli naruciti Axis, a i ako bi mogli to bi bilo bez isprobavanja. Jedini nacin je da prodavnica potpise ugovor sa Axisom i bude njihov oficijelni distributer. Inace, njima se ne isplati da daju tolike pare za pedalu koja ce da im stoji ko zna koliko dugo u izlogu.

 

Sto se tice isprobavanja, mislim da to zavisi od prodavca. Po meni nema logike da nesto kupis, a da to pre toga nisi probao. Meni su u Mitrosu u NS dali da isprobam cinelu pre nego sto sam je kupio.

Zato ovde u Lionu lepo udjes u prodavnicu, pridjes kasi, uzmes palicu, i ides i treskas bubnjeve i cinele do mile volje. icon_smile.gif

Bas je juce lik koji radi pokazivao kako se cuju neke kontre nekom liku sto je dosao da kupi, sivonja je lupao pet minuta po onim kontrama.

A vidim i da bubnjeve daju na probu, oni setovi tamo su poprilicno razmontirani vec, tj koze (plastike) su bas silovane, mada to verovatno daju da se proba samo ako vide da si ozbiljan sto se tice kupovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima gadnih i napolju. Sto je opisivao jedan lik iz Amerike, otisao u prodavnicu i pitao da vidi jedan par palica. Uzme ih u ruke i pocne da mase po vazduhu, da vidi kakav i je balans i tako to, a lik krene da mu kuca racun. Kad je rekao da u stvari samo hoce da vidi kakve su palice, ne da ih kupi odmah, ovaj mu ih samo ote iz ruke, kao da ga je uvredio icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima gadnih i napolju. Sto je opisivao jedan lik iz Amerike, otisao u prodavnicu i pitao da vidi jedan par palica. Uzme ih u ruke i pocne da mase po vazduhu, da vidi kakav i je balans i tako to, a lik krene da mu kuca racun. Kad je rekao da u stvari samo hoce da vidi kakve su palice, ne da ih kupi odmah, ovaj mu ih samo ote iz ruke, kao da ga je uvredio icon_smile.gif

mozda ih je ostetio trenjem vazduha icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pizdu materinu icon_confused.gif

Ovo nema sanse da se polomi ili osteti

Osecam da ce biti bolje cak i od Axisa

Axis se takodje pravi od "billet", iliti hladno obradjivanog aluminijuma. Puno price radi reklame, ali nije nesto zaista, veoma i u pizdu materinu mnogo cvrsca od drugih pedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...