Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Nema lisnatu oprugu nego oprugu koja se sabija (za razliku od ostalih pedala kod kojih se opruga isteze).

Vidjao sam B.O.A. Pacific pedale (mislim da je to ogranak DW-a). Ne svidja mi se nesto ideja da je pedala spojena sa "petom" bez ikakve osovine.

Vari Drive Lever ima samo A serija, ali mislim da Trick ima nekih vecih prednosti u odnosu na Axis, kao sto je nezavisno podesavanje bata i dela koji se udara nogom. Mislim, moze to i kod Axisa uz pomoc Sonic Beatera, ali mi se isti uopste ne svidja.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da kazu da se sabija, ali ne objasnjavaju kakva je sama opruga, a po obliku kucista rekao bih da je lisnata.

Tama King Beat pedala je imala takve opruge, na primer.

 

Pacific jeste ogranak DW. Citav fazon je u tome da nema sarku, vec da je spoj istovremeno opruga. Stvarno deluje sumnjivo na prvi pogled, ali opet, mozda ispadne dobro kad se razradi.

 

Nezavisno podesavanje bata jeste odlicna stvar, ali mi se cini ovako na prvi pogled da je ipak sveukupni kvalitet Axis pedala nedostignut. To je jedino konkretno podesavanje koje Axis nema (i zaista je odlicno reseno), dok Trick-ova pedala, uz vec pomenuti VLD, nema ni longboard verziju, niti lagere u svim pokretim delovima. "Multi-Position Stroke Adjustment Cluster" je prilicno ekvivalentan upotrebi "toe blocks-a" kod Axis-a.

Sve u svemu, na prvi pogled jeste zanimljiva pedala, deluje kao da donekle spaja u jedno osobine Iron Cobre, Power Shiftera i Axis X pedale, ali ja i dalje "navijam" za Axis A Longboard icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da kazu da se sabija, ali ne objasnjavaju kakva je sama opruga, a po obliku kucista rekao bih da je lisnata.

Tama King Beat pedala je imala takve opruge, na primer.

 

Pacific jeste ogranak DW. Citav fazon je u tome da nema sarku, vec da je spoj istovremeno opruga. Stvarno deluje sumnjivo na prvi pogled, ali opet, mozda ispadne dobro kad se razradi.

 

Nezavisno podesavanje bata jeste odlicna stvar, ali mi se cini ovako na prvi pogled da je ipak sveukupni kvalitet Axis pedala nedostignut. To je jedino konkretno podesavanje koje Axis nema (i zaista je odlicno reseno), dok Trick-ova pedala, uz vec pomenuti VLD, nema ni longboard verziju, niti lagere u svim pokretim delovima. "Multi-Position Stroke Adjustment Cluster" je prilicno ekvivalentan upotrebi "toe blocks-a" kod Axis-a.

Sve u svemu, na prvi pogled jeste zanimljiva pedala, deluje kao da donekle spaja u jedno osobine Iron Cobre, Power Shiftera i Axis X pedale, ali ja i dalje "navijam" za Axis A Longboard icon_da.gif

Ko zna, mozda izadje i longboard verzija.

Uglavnom za konacno misljenje morao bih da isprobam i jednu i drugu. I to DOBRO isprobam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta DW?

180 evra

Mada ima neke Perlove za 205 evra u Music tradu sa plastikom umesto lanca

Deluju veoma fino i solidno

To sam i mislio da ti preporucim, s tim sto je P-122TW Power Shifter, koja kosta tih nekih 200 evra i dolazi sa lancem (tu pedalu imam ja, sasvim dobra, mada ne mogu bas objektivno da govorim posto nisam probao ni jednu drugu).

P-1002 sa kojom se dobija i strap i lanac, je malo skuplja koliko znam.

Eliminator je 400-ak, cini mi se da je to prilicno dobra cena.

 

Uglavnom za konacno misljenje morao bih da isprobam i jednu i drugu. I to DOBRO isprobam.

Potpuno tacno.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i mislio da ti preporucim, s tim sto je P-122TW Power Shifter, koja kosta tih nekih 200 evra i dolazi sa lancem (tu pedalu imam ja, sasvim dobra, mada ne mogu bas objektivno da govorim posto nisam probao ni jednu drugu).

P-1002 sa kojom se dobija i strap i lanac, je malo skuplja koliko znam.

Eliminator je 400-ak, cini mi se da je to prilicno dobra cena.

 

Uglavnom za konacno misljenje morao bih da isprobam i jednu i drugu. I to DOBRO isprobam.

Potpuno tacno.

Eliminator je 380 evra. Prodavnica Nota u Novom Sadu je ekskluzivni distributer Pearla za Srbiju. Evo vam tel: 021 616 077, NS, Njegoseva 15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da to je ta druze na slici, samo sto ova dolazi sa plastikom. Znaci pedala je solidna moze se pazariti?

Gde si kupio i dobija li se neka torba ili kutija uz nju?

P-122 sigurno ne dolazi sa strapom, ne moze da se nakaci i da hoces. A kad sam gledao tamo, uz P-1002 su davali i strap i lanac, tako da verovatno ja ne prevodim najbolje dinare u evre icon_smile.gif

Ja sam kupio moju od nekog lika, po prevelikoj ceni, ali mi to u tom trenutku nije bilo previse vazno, samo sam hteo da kupim nesto. Kofer se sigurno ne dobija, a ne znam da li daju torbu u Music Trade-u uz nju. Kao sto rekoh, pedala radi dobro i do sada nekih problema s njom nisam imao, ali nemam ni sa cim da uporedim, sem poluraspadnutih single pedala po studijima icon_smile.gif

 

Ako je Eliminator 380 evra, mislim da je to stvarno dobra cena. Ipak je to "top of the line" pedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad imas u vidu da je Iron Cobra 407, ja bih pre uzeo Cobru. Po meni ima nekih prednosti u odnosu na Eliminator, mada Eliminator jos nisam svirao. Kad uhvatis Cobru za footboard i pomeras je levo desno, ona se uopste ne pomera, Eliminator se pomera 2-3 milimetra u jednu i drugu stranu uz tup zvuk udarca metala o metal. Iron Cobra u osovini ima 2 gumice, tako da se ne pomera u stranu. Levi bat kod Elim. je pomeren skroz u levo i ne moze se pomerati desno, dok se kod Cobre oba mogu pomerati u desno (setite se price oko udaranja batova u centar bas bubnja) i najvaznije footboard kod Eliminatora moze da se pomera samo u 3 pozicije nezavisno od bata, dok Cobra ima "beskonacno" mnogo pozicija. Dobro, Elim. ima funkciju Power Shiftera i zamene Cam-ova, ali kad od svih 6 probas sve, sviraces samo sa onim koji ti najvise odgovara. Meni se iz price najvise dopada crveni. I, da, zamalo da zaboravim, Cobra dolazi sa koferom od tvrde plastike, dok se Eliminator dobija sa torbom od materijala koji je slican kao materijal za futrole za gitare.

Ovo je moje iskustvo, ne mora da znaci da ce se i vama Cobra svideti vise od Eliminatora. Jednostavno licna preferencija.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice pomeranja footboarda, u pravu si. Pomera se zato sto su rupe na base plateu malo vece nego "klinovi" (ili kako se vec zove) na heelboardu. To onda moze da stvori utisak da se nesto rasklimalo, ali je u stvari sasvim cvrsto, sem tog malog pomeranja, iliti pomeranje se ne povecava. Sama osovina takodje ima gumice, tako da tu nema neke razlike.

 

Kao sto sam vec spominjao, batovi udaraju na jednakim rastojanjima levo i desno od centra. Na ovoj slici moze lepo da se vidi da se batovi nalaze na jednakim rastojanjima od cama, a clamp za kacenje na bas se nalazi tacno ispod cama. Mislim da je Axis zapravo jedina "top of the line" dupla pedala kod koje jedan bat udara u centar, a drugi pored centra.

Iron Cobra jeste jedina pedala za koju znam da ima opciju pravog nezavisnog podesavanja ugla bata i ugla footboarda, ali licno nisam imao neku potrebu za time. Sto se tice razlicitih camova, stvar je u tome sto mozes da eksperimentises dok ne nadjes onaj koji ti tacno odgovara, umesto da se navikavas na onaj koji imas.

Kad se vec prica o podesavanju, Eliminator ima i podesivu "klizavost" footboarda. Ko zna, mozda nekome to znaci icon_smile.gif

Kofer je dobra stvar, ali ja svejedno nosim pedalu u rancu, nezgodno je u ruci.

I, poslednje, koliko sam do sada mogao da procitam, Iron Cobra je mozda nesto malo "teza" pedala, tako da tu navijam za Eliminator. (Naravno, ne znam koliko je to tacno bez probanja obe pedale, samo govorim iz price.)

 

Dakle, ostaje zajednicki zakljucak da je to stvar licnog ukusa, ko sta trazi od pedale.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je na mp3ju? Posto nemam gde da ga slusam u narednih nedelju dana.

 

Da, vezano za onaj filmic, nervira koliko lako deluje kada on to radi. I nervira sto ne moze da se vezba na padovima kakve ja imam icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam proveravao ove vase linkove ali sam nabavio nekoliko snimaka solo tacaka od istih (i od drugih) bubnjara, tako da se verovatno radi o istim snimcima, ali iako ne, nema veze.

Znaci Mike Mangini je ludak. Jebote, covek jednom rukom radi virbl brzinom koju mnogi bubnjari dostizu sa dve. Ima momenata kada izgleda kao da izvodi kung-fu. icon_smile.gif Jako mi se svidja njegov stil.

Drugi bubnjar koji me je odusevio je Thomas Lang. Stvarno da covek popizdi kad vidi s kojom lakocom svira, i sta radi! A onaj Sonor mu zvuci do jaja (kako je moj drug rekao: bas bubanj mu zvuci k'o iz pakla icon_smile.gif ).

I Jo Jo Mayer je ludak svoje vrste. Nisam uspeo da skontam onaj fazon na ride-u koji je pokazao kao "secret weapon of Buddie Rich".

Posto ne volim black metal i ne lozim se na ultra brza zakucavanja nikada ranije nisam obratio paznju na Nicholas Barker-a, ali moram priznati da svira supersonicnom brzinom. Smesno je videti kako ogromno parce barene slanine vosti bubanj. icon_smile.gif

U kurac, kad vidim ovakve stvari ili mi dodje da prodam bubanj i da odem za automehanicara, ili se nalozim da vezbam k'o lud. U ovom drugom slucaju problem je to sto me drzi samo dan-dva! no.gif

 

Inace, pocetkom avgusta sam kupio u Madjarskoj Big Stick palice od Hickory-a i jos uvek mi traju, i cini mi se da ce, uprkos intenzivnom koriscenju, jos dosta potrajati. Preracunato, cena im je bila oko 400 din. Mislim da se isplate za te pare.

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je na mp3ju? Posto nemam gde da ga slusam u narednih nedelju dana.

 

Sacekaj pa vidi. icon_biggrin.gif

 

BTW, procitao sam negde da se ona tehnika moze vezbati i na padu, ako stavis prst druge ruke da ti glumi obruc. Navodno ako te prst pocne da boli, ne radis kako treba. To mi zvuci vrlo sumnjivo.

Edited by Morello

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice pomeranja footboarda, u pravu si. Pomera se zato sto su rupe na base plateu malo vece nego "klinovi" (ili kako se vec zove) na heelboardu. To onda moze da stvori utisak da se nesto rasklimalo, ali je u stvari sasvim cvrsto, sem tog malog pomeranja, iliti pomeranje se ne povecava. Sama osovina takodje ima gumice, tako da tu nema neke razlike.

 

Kao sto sam vec spominjao, batovi udaraju na jednakim rastojanjima levo i desno od centra. Na ovoj slici moze lepo da se vidi da se batovi nalaze na jednakim rastojanjima od cama, a clamp za kacenje na bas se nalazi tacno ispod cama. Mislim da je Axis zapravo jedina "top of the line" dupla pedala kod koje jedan bat udara u centar, a drugi pored centra.

Iron Cobra jeste jedina pedala za koju znam da ima opciju pravog nezavisnog podesavanja ugla bata i ugla footboarda, ali licno nisam imao neku potrebu za time. Sto se tice razlicitih camova, stvar je u tome sto mozes da eksperimentises dok ne nadjes onaj koji ti tacno odgovara, umesto da se navikavas na onaj koji imas.

Kad se vec prica o podesavanju, Eliminator ima i podesivu "klizavost" footboarda. Ko zna, mozda nekome to znaci icon_smile.gif

Kofer je dobra stvar, ali ja svejedno nosim pedalu u rancu, nezgodno je u ruci.

I, poslednje, koliko sam do sada mogao da procitam, Iron Cobra je mozda nesto malo "teza" pedala, tako da tu navijam za Eliminator. (Naravno, ne znam koliko je to tacno bez probanja obe pedale, samo govorim iz price.)

 

Dakle, ostaje zajednicki zakljucak da je to stvar licnog ukusa, ko sta trazi od pedale.

Veruj mi na reč, kod Eliminatora batovi ne udaraju simetrično bas bubanj. Za to mi ne treba nikakva slika (a i na toj slici se vidi da je kačenje pomereno u desno – onaj metalni krugić, koji se nalazi tačno ispod desnog bata, je sredina kačenja), držao sam pedalu u rukama i baš mi je to zapalo za oko. Kačenje za bas bubanj je pomereno u desno u odnosu na cam (tačno ispod desnog bata). Levi bat je pomeren skroz u levo uz ivicu pedale i ne može da se pomera desno, a desni se nalazi uz cam. Čak i kad bi desni pomerio skroz u desno, ne bi udarali simetrično, zato što je kačenje pomereno. I Iron Cobra ima isti problem, ali se može podesiti bolje od Eliminatora – levi može da udara bliže centru nego kod Eliminatora. Po meni, to i nije toliki nedostatak kao “klimanje” footboarda (što može da bude veoma iritirajuće), a nemogućnost podešavanja istog nezavisno u odnosu na bat da i ne pominjem.

 

I ja sam pročitao da je Eliminator nešto lakši, ali kad posle tri i po godine sviranja Dixona (iz niže klase) pređeš na Cobru, bude ti laka kao oblak. Još sam ja moju podesio da bude nešto teža (zbog brzine opruga mi je zategnuta skoro do kraja) i opet je lakša od većine “lošijih” pedala.

 

E, sad, rešenje za neklizeći footboard imaju i druge pedale. Jednom sam na netu nabasao na neki sajt na kojem reklamiraju neku kao tkaninu koja se zalepi za pedalu i sprečava klizanje. Ima za razne modele pedala i u raznim bojama. Ako imaš snimak Tim Watersona kad je obarao record, ona rozikasti material na njegovoj pedali je ono o čemu pričam.

 

I ja nosim pedalu u torbi (ne znam stvarno ko bi nosio nešto što je teško 7 kila svo vreme u ruci). Stavim pedalu u kofer i zatim u veliki lovački ranac. Ono što sam hteo da kažem je to da kad nosiš pedalu samo u torbi (ili rancu) delovi pedale dolaze u međusobni kontakt i tako pedala može da se oguli ili ošteti, da ne pominjem šta se može desiti ako je neko slučajno šutne, ispusti ili stavi nešto na nju (znaš i sam koliko su drugi pažljivi kad su u pitanju tuđe stvari). Torba od Eliminatora može da ga štiti od ogrebotina ili oštećenja koja nastaju pri međusobnom kontaktu pedala, ali od udaraca i sličnog, nema šanse. Zato je tu kofer majka.

 

Evo da sumiram. Postoje neke objektivne stvari i subjektivne stvari vezane za pedale.

Jedna od objektivnih stvari je npr. to da na jednoj footboard može da se podešava nezavisno od bata, a na drugoj ne može ili jedna ima 6 različitih cam-ova, a druga ima samo jedan. A, subjektivna stvar je tipa “više mi se sviđa (ili odgovara) da imam 6 cam-ova nego da mogu nezavisno da podešavam footboard”. Obe pedale su, kao što si i sam rekao “top of the line” i razlike između njih su nijanse (video si poređenje sa Pearlovog foruma).

Znači, u kupovini pedale, u istoj klasi, pobeđuju subjektivne stvari. Najgluplje što bi neko mogao da uradi je da kupi takvu i takvu pedalu, samo zato što na njoj svira njegov (ili njen) omiljeni bubnjar. Najbolje bi bilo kad bi čovek mogao sve da proba pa na osnovu toga da se odluči, a ne ovako preko karakteristika sa interneta…

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...