Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Nisam video to na Stagg pedali.

 

P.S. Ovo u potpisu ti je ludilo.

Ako Trazite dobru Pedalu Onda je to dw.dw ima bitere koje mozete da okrenete,tako da mozete da udarate filcem ili plastikom(original pantera zvuk)

dw pedale imate u skymusic-u.e sad pstoje razni modeli 4000 7000 5000 i 9000 naravno 9000 je najbolja ali kosta 500 evra.7000 je najpovoljnija ima dupli lanac a kosta 250 evra a moze da se meri sa kobrom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Trazite dobru Pedalu Onda je to dw.dw ima bitere koje mozete da okrenete,tako da mozete da udarate filcem ili plastikom(original pantera zvuk)

dw pedale imate u skymusic-u.e sad pstoje razni modeli 4000 7000 5000 i 9000 naravno 9000 je najbolja ali kosta 500 evra.7000 je najpovoljnija ima dupli lanac a kosta 250 evra a moze da se meri sa kobrom.

Jesu, jesu, najbolje su, vidi se iz prilozenog icon_smile.gif

 

user posted image

 

user posted image

 

Evo ti i link na kojem su vece slike.

 

I zasto mislis da druge pedale nemaju dvostrane bitere. Pearl ima cetvorostrani.

Ni sa jednim od njih ne mozes dobiti Panterin zvuk osim ako nemas trigere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E trebas biti ekstremni retard da slomis pedalu.Bre Jorg Michael iz Stratovariusa koji svira nenormalno koristi DW 5000!!!!

Stvarno je 7000 250 evra????

Do jaja a kolko je 5000???

Odma kupujem

 

Inace sto se tice palica ja koristim Pro Mark LA Original 5A - 400 din

Edited by Warrior Of Ice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao sto rece onaj na sajtu, uglavnom likovi koji sviraju na DW pedalama kad imaju problem dobiju novu pedalu od njih. Tako da se njima jebe svirali na Axisu ili na DWu.

Pedala je verovatno odlicna, jer opet ne bi bila jedna od najprodavanijih, ali kad pogledas poredjenja sa ICom, IC je daleko ispred nje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala volim crni hardver

Kako ne, samo se iznerviram kad odem u onu kakoseveczove prodavnicu na Zelenjaku, imaju tri-cetiri Pearl seta, svi sa crnim hardverom.

 

A dopada mi se i ovaj sa plavim hardverom:

user posted image

Ovde se mozda malo bolje vidi hardver, ali sama slika nije nesto, pa nek klikce koga zanima.

 

ljudi kazite mi koje palice koristite?

Regal Tip 5B Nylon Tip (kao neki signature model, samo nikad nisam uspeo da procitam ime icon_smile.gif razlikuje se od obicnih po nesto tanjem vratu i manjem vrhu, valjda).

Regal Tip 5A Wood Tip (to sam bas danas kupio posto nemam dobrih palica sa drvenim vrhom, a nije bilo takvih 5B).

I dva para Big Stick 5A koje samo cekam da se raspadnu, posto samo jedna od njih ima ceo vrh, a i onako mi se ne dopadaju previse.

 

DW pedale svakako odlicno rade, brze su i ostalo, ali je takodje cinjenica da je veca verovatnoca da ce se slomiti nego pedale drugih velikih kompanija.

Sto se tice pedala koje se mogu nabaviti kod nas, ostajem uz Pearl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E trebas biti ekstremni retard da slomis pedalu.Bre Jorg Michael iz Stratovariusa koji svira nenormalno koristi DW 5000!!!!

Stvarno je 7000 250 evra????

Do jaja a kolko je 5000???

Odma kupujem

 

Inace sto se tice palica ja koristim Pro Mark LA Original 5A - 400 din

To kako Jorg zvuci ne mora bas da oslikava kako svira. Mozda je on vrlo nezan sa pedalama, ali se to ne primecuje zbog trigera.

 

5000 je skuplja nego 7000. 7000 single je 85, a 5000 je 135, za duple ne znam tacno, ali vidi se otprilike razlika u ceni. Ja bih ti, naravno, za te pare preporucio Pearl 1002 icon_wink.gif

 

Moj prvi par palica je LA Special 5A. Krive su u pizdu materinu icon_smile.gif A i previse tanke za moj ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cekaj ne kontam zasto je 5000 skuplja od 7000 a ova ima veci broj u seriji icon_smile.gif

Ja bi uzeo Yamahine duple.Cuo sam kako zvuce i ono kidaju.A pritom mi je taj bubnjar koji to koristi rekao da su do jaja lagane i meke

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cekaj ne kontam zasto je 5000 skuplja od 7000 a ova ima veci broj u seriji icon_smile.gif

Ja bi uzeo Yamahine duple.Cuo sam kako zvuce i ono kidaju.A pritom mi je taj bubnjar koji to koristi rekao da su do jaja lagane i meke

Yamahina dupla je stvarno po picki,samo sto kosta oko 300 eura. Mislim da je to malo mnogo za tu pedalu.

 

Od kog drveta su te Pro-Mark palice, i gde ima da se kupe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hickory (neka vrsta orahovog drveta)

Ovo su mi druge palice i ono super su mi.Dugo traju i nisu teske kao neke.

Music Trade - Zeleni Venac

Sacu u Grckojd a probam da nadjem Vic Firth.To treba doziveti icon_mrgreen.gif

Edited by Warrior Of Ice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam (da ne verujes) STAGG palice, MAPLE Series, SM5B, i do jaja su. Prosle palice koje sam imao, imale su sigurno po 300gr. icon_smile.gif Zajebah se pa ih dadoh ortaku, a u stvari su mnogo dobre za vezbu, sviras pola sata sa njima, posle uvatis neke druge, imas utisak kao da sviras sa hemiskama kako su lagane. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yamahina dupla je stvarno po picki,samo sto kosta oko 300 eura. Mislim da je to malo mnogo za tu pedalu.

 

Od kog drveta su te Pro-Mark palice, i gde ima da se kupe?

Ima u Noti u NS, ali se moze desiti da dobijes dve sa razlicitom tezinom. Malo je tesko tako svirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lebati, nabroj te mane kojih ima DOSTA kod Yamahine pedale! icon_uhoh.gif Jebi ga, ti si se zalepio za Iron Cobru (ili koju vec pedalu, mrzi me da proveravam) i ne priznajes ni jednu drugu. Previse zalazite u neke sitne detalje, koje za nekog extra vrhunskog bubnjara mozda imaju znacaja, ali za nekog ko uzima svoj prvi bubanj, odnosno za pocetnike nisu (toliko) vazne.

Mislim da bi svi mi koji posecujemo ovu temu bili presrecni kada bi imali bar neku od ovih pedala o kojima se prica (osim burzuja koji mogu da kupe koju god hoce icon_biggrin.gif ).

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...