Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

I dalje sviras skoro samo heel down? Kakav je osecaj sad?

 

A ja bih da kazem da sam probao cuvenu Iron Cobra pedalu. Dobra je, ali ne primecujem neku ekstremnu razliku u odnosu na moju pedalu. Osecaj je nesto "masniji" - pedala ide vrlo glatko, ali kao da postoji konstantan mali otpor; verovatno zato sto su batovi pomereni prilicno unazad u odnosu na moj standardni setup.

 

Inace, kad se prica o promeni setupa, ja sam malo povukao beatere unazad, tako da su sad skoro u neutralnom polozaju (znaci oko 50 stepeni u odnosu na horizontalu). Opruge sam vrlo popustio, a mislim da cu jos malo. To je za ove opruge oko 20-30% zategnutosti, ali na njima je 50% jace zategnuto nego 100% na IC Junior, tako da ne vredi porediti. Cilj mi je da, kada drzim noge opusteno na pedali, sa petom na heelboardu, bat predje pola puta do koze.

 

I tako, ako je nekog zanimalo icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio sjebao nogu kad su mi batovi bili pomereni skroz u nazad. Sad su otprilike 45 - 50 stepeni, opruga zategnuta skoro do kraja.

 

To sto ti je IC teza je verovatno do setupa, mozes da je podesis da bude i laksa, ali sam cuo da je malo teza nego Pearl. Sta ja znam, navikao sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, primetio sam da se i na mojoj pedali dobija takav osecaj kakav sam opisao kad se batovi povuku unazad. Posto sam svirao tudju pedalu, nisam mogao da cackam oko podesavanja, tako da ne mogu da dam neko pravo poredjenje.

 

Da, sa tako zategnutom oprugom, kada samo spustis nogu na pedalu, koliko ti se pomere batovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam siguran, nisam proveravao mozda jedno 5-6 cm. Provericu jos pa cu ti javiti definitivno, samo necu je videti do cetvrtka (smrc). Na Pearlovom sajtu sam procitao da bubnjari uglavnom vole da kad oslone nogu na pedalu batovi budu udaljeni od plastike 4 inca iliti oko 10 cm. Kazem, ne znam koja je situacija kod moje, nisam obracao paznju na to.

 

Samo jos da dodam u vezi setupa da mi je footboard podesen tako da kada bat udari u plastiku, footboard je skoro horizontalan. Ako se secate one price oko heel-toe tehnike kad sam postovao one filmice, lik svira na IC i on predlaze takav setup zbog te tehnike. Nisam je zbog toga tako podesio, nego rekoh vec, bio sam sjebao nogu i skoro celu tehniku zbog loseg setupa, pa sam krenuo od tog podesavanja, malo se zezao tamo-vamo i podesio je tako kako je sad podesena. Imam istu brzinu s tim da mi je udarac sada mnogo jaci nego sto je bio.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, mnogi "brzinci" drze batove tako da su maksimalno 4 inca udanjeni od koze. Mada to sve zavisi i od duzine bata, ugla bas bubnja itd. Zato je, bar meni, najlakse gledati koliki je ugao izmedju bata i horizontale i koliki deo tog ugla bat predje kad se stavi noga na pedalu.

A i nije da je to nesto posebno vazno, samo mi je zanimljivo da vidim kakve se setupove ljudi koriste.

 

Inace, ti sviras heel down, je li tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam danas jedan par Vic Firth 5A u Mitrosu. Ono kao na snizenju, 730 din, sunce im jebem kako deru! Nisam cak ni siguran da li su original ili neka piraterija. No videcu dokle ce trajati.

Btw, sto vise zalazim u taj Mitros sve mi se vise gadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, mnogi "brzinci" drze batove tako da su maksimalno 4 inca udanjeni od koze. Mada to sve zavisi i od duzine bata, ugla bas bubnja itd. Zato je, bar meni, najlakse gledati koliki je ugao izmedju bata i horizontale i koliki deo tog ugla bat predje kad se stavi noga na pedalu.

A i nije da je to nesto posebno vazno, samo mi je zanimljivo da vidim kakve se setupove ljudi koriste.

 

Inace, ti sviras heel down, je li tako?

Heel down.

Setup uglavnom zavisi od coveka do coveka, nako voli blize neko dalje, ali je uglavnom tako kako ti kazes. Meni batovi zaklapaju ugao sa hotizontalom 40 - 45 stepeni (ne 50 kako sam napisao prosli put, zeznuo sam se). Bas bubanj mi je pod dosta velikim uglom i batovi udaraju mozda 2 inca vise od sredine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam danas jedan par Vic Firth 5A u Mitrosu. Ono kao na snizenju, 730 din, sunce im jebem kako deru! Nisam cak ni siguran da li su original ili neka piraterija. No videcu dokle ce trajati.

Btw, sto vise zalazim u taj Mitros sve mi se vise gadi...

Ja sam platio 720 (Buddy Rich signature). Trajale su 11 proba i vec mi trebaju nove. Nisu pukle, ali su se okrunile skroz. Pocinjem da sumnjam da je to original.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

720/30 je veoma dobra cena za te "high end" palice kod nas. Kod Marica su Vic Firth nesto preko 900, u Lyra Style su Regal Tip deset eura, a u SkyMusic su Zildjian osam eura.

Ja sam inace pre neki dan slomio svoju prvu Regal Tip palicu, posle nekih 20-30 proba (ne znam tacno; kupio sam palice u februaru, a nemam probe previse cesto).

 

Kuda i koliko su se okrunile te palice? Posto se bas nesto razmisljam da uzmem par.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, da, njih zaboravih da pomenem, u Music Trade-u Pro Mark kostaju 800-900 dinara, ukoliko se ne varam.

Dakle, Mitros daje dobru cenu za Vic Firth, to im se mora priznati.

A posto je izrada (balans i ostalo) palica dobra, sumnjam da je rec o nekim "fals" palicama.

 

Da, za Drobikusa, koje si palice do sada koristio, i koliko su trajale?

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na L.A. palicama cak ni ne pise Pro Mark, to su im koliko znam palice koje ne prodju sve testove, pa zato idu pod drugim imenom, upola cene. To mi je prvi par palica, L.A. Special 5A, sa plasticnim vrhom. Grozno su krive icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste ne pise Pro Mark uopste.

E drugovi ja Destructionu i Cnadlemassu uhvatio palicu icon_mrgreen.gif

Reci koja verovatnoca icon_mrgreen.gif

Inace palica pripada liku iz benda Perzonal War koji su bili predgrupa.

Covek koristi VicFirth American Classic 5A sa najlonskim vrhom.

Inace potpisana je od trane clanova svih bendova to vece icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, da, njih zaboravih da pomenem, u Music Trade-u Pro Mark kostaju 800-900 dinara, ukoliko se ne varam.

Dakle, Mitros daje dobru cenu za Vic Firth, to im se mora priznati.

A posto je izrada (balans i ostalo) palica dobra, sumnjam da je rec o nekim "fals" palicama.

 

Da, za Drobikusa, koje si palice do sada koristio, i koliko su trajale?

Prodavci u Mitrosu mi tvrde da su original Americke i rekose mi da ce ih vratiti na 1000 dinara.

 

Do sada sam koristio koje nadjem, posto kad god se naviknem na jedan model oni ga vise ne nabavljaju. Jedno vreme sam koristio Stunner perfect pair (400 din) i nisu bile lose, dosta dugo su trajale. Koristio sam sa oznakom C1, precnik 15mm i duzina 423mm, ali su prestali da ih nabavljaju, pa sam presao na LA special. Prvi par je bio odlican, ali kod drugog je jedna palica bila teza, pa sam odustao od njih (ispostavilo se da su Stunner bile bolje). Posle - Buddy Rich i mislim da se necu odvajati od njih.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste mi nije jasno kako su ti Stunner dugo trajale. Mozda nisi u to vreme toliko svirao rimshot? Meni su Stunner sa plasticnim vrhom trajale sest-sedam proba (tek su malo bile nacete od cinela), a sa drvenim jos manje, posto vrh napukne posle dve-tri probe, i onda se samo produzi pukotina niz celu palicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim Zildjian Super 5A palice. OK su, mada Vic Firth je vrh. Sve ostalo su motke s kojima nikad nisi na cisto da li ce puci pri prvom udarcu ili ce nekim loodim slucajem izdrzati citav koncert/probu. Te jeftine palice su takve da kad sviram sa njima imam osecaj da su suplje ili trule iznutra, odvratno.

 

Inace, na trajnost palica ako ne racunamo kvalitet drveta, najvise utice visina na kojoj je postavljena kontra, da li se udarac na dobosu forsira sa obrucem i ugao ride cinele. Ostalo ne utice toliko...

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sve ostalo" ne racunajuci Pro Mark, Vater (mnogo bedak sto ne moze da se nabavi kod nas), Regal Tip,...

 

A kod kontre (kao i ostalih cinela) je u sustini vazan udarni ugao, zar ne? A razliciti ljudi imaju razlicit ugao udarca na istim visinama. Nisi spomenuo nesto sto znacajno utice, a to je nacin udarca, da li zabijas palicu u povrsinu koju udaras, ili pustas da odskoci.

 

Najcesci utisak koje sam cuo o Zildjian palicama je da su odlicne izrade, ali da kratko traju. Kako se tebi cine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...