Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Jebote, svakim danom se sve vise divim Steve Gaddu. icon_rockdevil.gif

Ima nevidjeni groove, to mi se jako svidja kod njega. Kad gledam kako svira deluje mi kao da mu se palice lepe za membrane (ili kao da su teske), i bas zbog takvog sviranja ima specifican tajming. Omiljene su mi njegove fore sa Hi-Hat-om.

A tek sto ima pokrete tela dok svira... icon_wink.gif

 

pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teziste pomereno napred, je l'?

Jeste, malo su teze nego regularne palice. To je otprilike 5a samo malo deblje i sa malo izmenjenim vrhom. Skroz dobar osecaj, ali se traba malo navici na tu tezinu.

 

 

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pola izmedju 5A i 5B, dobra debljina.

Trenutno imam "gomilu" palica, ali si me zainteresovao. Ako budu tako povoljne kad mi zatrebaju nove, videcu da isprobam, bar u prodavnici. Jedino sto ove koje najvise koristim imaju bas suprotno, teziste pomereno unazad, sto je balans na koji sam se najvise navikao.

 

Nego, kad trazis jaci zvuk, jesi li razmisljao o Thomas Langovim palicama? icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje mi VicFirth palice preporucujete posto cu mozda ovih dana prvi put da uzmem neke njihove palice.

Idi u prodavnicu pa isprobaj sve koje imaju, masi po vazduhu, vidi kako ti se dopada balans i debljina i tako to. Mozes recimo prvo da uzmes 5A, pa onda dalje odatle da uporedjujes.

 

Thomas Lang costume su do jaja al 2000din.

Valjda si hteo da kazes "custom"?

Mnogo su velike za mene.

 

Nego, samo i da kazem da sam imao prilike da sviram Iron Cobra Junior single pedalu, i uopste mi se nije dopala. Sto sasvim odgovara utiscima drugih ljudi na koje sam nailazio, koji kazu da je Junior veoma daleko od "prave" IC.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam koristio palice kojima je pomereno teziste u nazad i drzao sam ih prilicno blizu kraja. Ove drzim jedno 2-3 cm od kraja i to je to, naviknes se za 2-3 probe na njih.

 

Sto se tice IC Junior bubnjar Krisiuna svira na njoj (mada ja uopste ne znam zasto ljudi tu pedalu zovu Iron Cobra Junior, ima izvesnih slicnosti, ali nista vise od toga).

 

Uvek zaboravim ovo da postujem - skinuo sam onaj film u vezi Axis pedala. U nekim stvarima su me odusevile, a u neke sam se razocarao (uglavnom u duple verzije). Nisam znao da shortboard verzije imaju power shifter funkciju, samo za razliku od Pearla imaju 2 pozicije.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda izgubis na dohvatu sa "pomerenim" palicama. Da, onda uzmes duze palice i tako dalje, ali prvo da izlomim ove sto imam sada, pa da vidim hocu li da eksperimentisem sa nekim novim palicama icon_biggrin.gif

 

IC Junior valjda zovu tako da bi se bolje prodavala, logicno icon_smile.gif

 

Meni je konkretno glupo u vezi duple verzije Axis to sto je kardan od okruglih elemenata, tako da moze da se "uvrce". I to sto batovi udaraju asimetricno u odnosu na centar koze. Sad, koliko je to stvarno velika razlika u zvuku, ne znam tacno.

"Power shifter" kontam da skoro niko ni ne provaljuje da postoji kao opcija na toj pedali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...