Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Lebati, nabroj te mane kojih ima DOSTA kod Yamahine pedale! icon_uhoh.gif Jebi ga, ti si se zalepio za Iron Cobru (ili koju vec pedalu, mrzi me da proveravam) i ne priznajes ni jednu drugu. Previse zalazite u neke sitne detalje, koje za nekog extra vrhunskog bubnjara mozda imaju znacaja, ali za nekog ko uzima svoj prvi bubanj, odnosno za pocetnike nisu (toliko) vazne.

Mislim da bi svi mi koji posecujemo ovu temu bili presrecni kada bi imali bar neku od ovih pedala o kojima se prica (osim burzuja koji mogu da kupe koju god hoce icon_biggrin.gif ).

 

pivopije.gif

Istina, ja bi bio prezadovoljan i onom Stagg pedalom koju je Fiery postovao skoro. Ionako nemam para za bacanje, a i pocetnik sam, sto bi se palio na neke pedale i bubnjeve od par stotina evra, uzme nesto da vezbam, pa posle vremenom sve to upgrade-ujem. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lebati, nabroj te mane kojih ima DOSTA kod Yamahine pedale!  icon_uhoh.gif  Jebi ga, ti si se zalepio za Iron Cobru (ili koju vec pedalu, mrzi me da proveravam) i ne priznajes ni jednu drugu. Previse zalazite u neke sitne detalje, koje za nekog extra vrhunskog bubnjara mozda imaju znacaja, ali za nekog ko uzima svoj prvi bubanj, odnosno za pocetnike nisu (toliko) vazne.

Mislim da bi svi mi koji posecujemo ovu temu bili presrecni kada bi imali bar neku od ovih pedala o kojima se prica (osim burzuja koji mogu da kupe koju god hoce  icon_biggrin.gif ).

 

pivopije.gif

Npr. moras da rastavis pola pedale da bi je stavio u torbu. Zavrtanj koji se odvrce pri tome hoce da se olabavi tako da se cela pedala "gega" napred-nazad i to prilikom sviranja ne osetis, tako da gubis energiju. Doduse ima jako dobar osecaj prilikom sviranja, veoma je laka. A najveca mana joj je to sto svetli u mraku icon_biggrin.gif Kad mi je prodavac u Mitrosu hvalio tu Yamahu to mu je bio adut da je bolja od ostalih pedala. Nisam probao direct drive, cuo sam da je jos laksa od ove sa lancem.

 

P.S. nisam burzuj, ali imam Iron Cobru i veruj mi znam zasto je hvalim.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dom Famularo, glavom, bradom, i naocarima u Domu Omladine 24.10. (sad u ponedeljak) u 18:00

 

Bilo je besplatnih "pozivnica" kod Marica, al` sam ja uzeo pretposlednju... icon_mrgreen.gif

!!!!!

 

A ikako li moze da se udje bez pozivnica, uz placanje ili tako nesto?

 

 

Istina, ja bi bio prezadovoljan i onom Stagg pedalom koju je Fiery postovao skoro.

Poenta je da mozes da nadjes dosta bolju za malo vece pare.

 

Jeki svira Yamahu, ne zali se ni na sta. Kontam da onaj lik koji je pisao review ima mnogo vise standarde posto je tehnicar pa mu i najmanji propusti jako smetaju. A mislim i da 300 evra nije puno za nju.

 

Sacu u Grckojd a probam da nadjem Vic Firth.To treba doziveti

Imas u Mitrosu, a siguran sam i na nekom drugom mestu u gradu.

 

Sto se tice "L.A." serije, mislim da su Big Stick bolje od njih icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je da mozes da nadjes dosta bolju za malo vece pare.

 

 

 

 

 

 

Znam, samo sam hteo da kazem da se nesto preterano ne palim na vrhunsku opremu, za sad mi je najvazanije da nadjem kakav takav set da imam da vezbam.

Nego, jel znas mozda, makar otprilike, cene duplih Pearlovih pedala koje se mogu naci u Bgu, i mogu li se naci pedale za LEVAKE??? Pearl je jedan od retkih koji imaju dobre pedale a nisu nabili cene, cini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, samo sam hteo da kazem da se nesto preterano ne palim na vrhunsku opremu, za sad mi je najvazanije da nadjem kakav takav set da imam da vezbam.

Nego, jel znas mozda, makar otprilike, cene duplih Pearlovih pedala koje se mogu naci u Bgu, i mogu li se naci pedale za LEVAKE??? Pearl je jedan od retkih koji imaju dobre pedale a nisu nabili cene, cini mi se.

Pearl distributer kod nas je Music Trade, na Zelenom Vencu. Cene "desnih" duplih su oko 17 000 za P122, 32 000 za Eliminatora, a nesto izmedju za P1002. Ne verujem da "levoruke" (ili levonoge icon_smile.gif) imaju na lageru, ali sigurno moze da se poruci, pri cemu su takodje sigurno i nesto skuplje, tako da ti ove cene dodju samo priblizno. Doduse, ako si kreativan, kontam da bi mogao da uredis set i sa standardnom duplom tako da ti odgovara, ako je levoruka preskupa.

 

A pravo da ti kazme mislio sam da si saznao pre mene. icon_smile.gif

Pa, sta da kazem, hvala na komplimentu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedale za levoruke nisu skuplje, samo ih nema na lageru, moraju se poruciti. Tako mi je bar rekao prodavac u Noti u Novom Sadu. Oni su takodje distributer Pearla. Rekao bih vam nesto u vezi toga (levoruke - desnoruke), ali cete reci da sam dosadan i naporan, a i stvarno nema vise smisla.

 

Mislim da je dobra cena 300 evra za onu Yamahu.

 

Probao sam Buddy Rich signature palice, nesto su deblje od 5A i imaju cudan vrh, ali su izbalansirane u pi.du materinu. 720 din u Mitrosu (naravno na popustu).

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda verovatno zavisi od proizvodjaca, posto znam da su se neki ljudi zalili na to sto su levoruke pedale skuplje, iako prakticno nema razlike u izradi.

Meni se takodje zalio levoruki bubnjar da su skuplje i bas sam pitao, lik mi rece da je ista cena (bar sto se Pearla tice). Ima male razlike u izradi, te masine se moraju malo drugacije podesavati, ali po meni je razlicita cena cista diskriminacija.

 

Btw. jel ste znali da je Lombardo levak?

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto da ne, skinuo je 40 evra sa cene nove, a kontam i da je spreman na pregovore.

 

Vratio sam se upravo sa Famularove klinike. Bilo je ok, nista novo i posebno sto se same tehnike tice nije pricao (malo Gladstone, malo Moeller, malo open handed i to je to), ali dobro je bilo videti ga. Prijatno iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vartio sam se iz grcke.naiso na muzicku radnju u solunu sa veoma jeftinom opremom.u mene jos 300 evra u dzepu.bio drzavni praznik..radnja nije radila.doslo da mi placem ko svinja icon_smile.gif

E jebiga nisam znao da Vic ima u Mitrosu.Opet uzeh LA 5a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi s obzirom da sam jos pocetnik i da sviram jednom nedeljno po 2 sata.Traju mi i do mesec ipo dana.Mozda i dva meseca.

Ali sad sam primetio nesto cudno.Sada su istanjili palicu pri vrhovima a veoma su zadebljali sam vrh.Nekako su mnogo laganije i lepse ali koliko su bolje to cu javiti.A upitanju je ista palica koju sam kupio prosli put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na toliko sviranja, to je vrlo kratkotrajno. Veci vrh uz tanak vrat i rame znaci bolji odskok, tako da je to u principu pozitivno. E sad, koliko zelis da zivis sa palicama koje su svaki put drugacije kad kupis novi par... icon_smile.gif

Tako su ti sad rasparene sa starim, kad se slomi jedna, ne mozes da uzmes bilo koje dve od ostale tri i tako to.

 

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...