Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Jeste li primetili kako su Mike Portnoy-eve solo tacke bezveze, nista posebno. Bar ja jos nisam video nista spektakularno, a gledao sam dosta njegovih solo-a (nazalost samo na snimcima). Tokom pravljenja pesama je veoma kreativan, a kada je u pitanju solo, onda je susta suprotnost. Sve se svodi na beskrajno forsiranje svega nekoliko fazona.

 

Al' me je zato Mangini fascinirao!!! icon_rockdevil.gif

Slazem se za Portnoya onoliko koliko mogu da zakljucim na osnovu jednog audio snimka koji imam.

 

Manginijev jedan solo sam skinuo u racunarskom centru na fakultetu, ali nikako nisam mogao da ga odatle igde prosledim, niti da ga gledam na tom kompu icon_smile.gif

Znam da, pored najbrzeg bubnjara, vazi za poliritmickog majstora.

 

Tension Watch je za stimovanje? Mislim da je preskup, da za te pare moze da se nabavi nesto potrebnije, ako ikog zanima moje misljenje icon_smile.gif

 

Rhythm Watch deluje vrlo zanimljivo, ali opet, mnogo bre kosta.

 

I da, na kom su sajtu najbolji ti solo snimci,jer je ono sto sam ja skidala uzas?

Pomenuti DrummerWorld.com ima najsiri izbor, a kvalitet varira od snimka do snimka. Druga varijanta je da kopas po raznim forumima u potrazi za linkovima, ili da korstis share programe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi izvalio da tvoj dragi,voljeni Dave ima istu tetovazu kao Billie Joe iz Green Day-a?

Ne znam za tu tetovazu, jer ih ima sad dosta, ali i dok je bio U Nirvani imao je istu tetovazu kao i John Bohnam, one krugove valjda, obzirom da je uvek govorio kako je Bohnam jedan od njegovih najvecih uzora...

 

Da, bedak je sto Tension i Rhytm Watch toliko kostaju, ja se odavno lozim da ih kupim, ali mislim da ce pare ovaj put opet ici na neku prioritetniju stvar... blah. Nervira me stimanje bubnja i voleo bi da to resim posedovanjem TW100, a ovako je sve na "otprilike" statusu...

 

icon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste li primetili kako su Mike Portnoy-eve solo tacke bezveze, nista posebno. Bar ja jos nisam video nista spektakularno, a gledao sam dosta njegovih solo-a (nazalost samo na snimcima). Tokom pravljenja  pesama je veoma kreativan, a kada je u pitanju solo, onda je susta suprotnost. Sve se svodi na beskrajno forsiranje svega nekoliko fazona.

 

Al' me je zato Mangini fascinirao!!! icon_rockdevil.gif

Ja nesto nisam vise 'big on solos', no dobro kapiram ima ko jeste.

Otrpilike, merilo mi je sledece: ako iskljucim (u glavi ili koristeci PC audio zezalice) sve instrumente sem udaraljki, ko je tip (na udaraljkama) bez koga u datom bendu (ili na ploci) ne ide? Znaci ko je tip koji daje takav zvuk tom bendu da mozes da prepoznas ama bas svaku pesmu ako samo cujes udaraljke sa snimka? Ko je tip koji u stvari 'svira' pesmu sa ostatkom benda i kada bi ga iskljucio (ili zamenio) cela postavka pada u vodu? Ovo se sve uglavnom odnosi na pop/rock zanr (previse je sjajnih bubnjara sirom sveta da bi ih sve uzeo u ozbzir za analizu).

 

Drum roll.......

 

Nekako posle svih tih godina i dalje je Neil Peart broj jedan. Daleko najbolji (i najkorisniji) bubnjar u rok muzici po mom skromnom misljenju. A i prva ljubav zaborava nema. pivopije.gif

 

Verovatno nista novo nisam ni rekao, tip je institucija.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh ovu temu da je neko postavio za gitariste, pa ja ne znam sad da li je to vec bilo i na ovoj temi, ali ako nije, mogli biste da napisete sta imate od opreme, sta uskoro kupujete novo i cemu tezite - odnosno, sta bi ste voleli da imate - znaci,

 

cinele - marka, serija, tip, velicina

drvo - marka, serija, velicina komponenti

pedala - marka i model

stolica - marka i model

 

I ako sam nesto zaboravio slobodno dodajte. One fore sa torbama, hard i soft case-ovima, metronome i stimere ne morate spominjati....

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam i pedalu, Pearl P122-TW. Gadjam ka Eliminatoru, jednog dana (ako se do tad ne pojavi nesto interesantnije sa slicnom cenom i nabavljivoscu; ovo sto sad imam moze sasvim da mi sluzi jos koju godinu), posto je Axis ipak podaleko.

Od svega ostalog sam takodje jos daleko no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg........nista od Drummerworld.com nemam potrebni software,a pitanje je hoce li ovaj moj comp hteti da se updateuje.....neki drugi linkovi?

 

U brate,al vas ja smaram......sorry.......ali moram od nekoga da ucim zanat.... icon_mrgreen.gif

Samo skini QuickTime 7, nije nikakav problem. Tesko da imas toliko los racunar da na njemu nece da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam nesto vise krsa.

 

Bubanj: Amati 12, 13, 16, 22"

Dobos: Pearl 14x6.5" (ne znam tacno koji je posto mi je plocica sa natpisom otpala)

Pedala: Tama Iron Cobra PTW

Cinele:

- kontra: Stagg 14"

- crash: Paiste 201 16"

- ride: HLX Thomman Edition 20"

Stolica: a la stolica iz tehnicke skole koju sam malo prepravio (lik od kojeg sam kupio prvi bubanj, a sa njim i tu stolicu, ju je zaista maznuo iz skole) icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je woofer za bas bubanj - ulazi u rezonanciju sa basom i dodaje jos "low end-a".

 

Da, zaboravio sam da kazem da imam najjeftiniju stolicu koju sam uspeo da nadjem, za 30 evra. Lagana, tanka, prilicno tvrda, morao sam da smirglam deo na sedistu koji se natacinje na sipku da bi uopste mogla lepo da se sklopi, ali stabilna je prilicno i moze bar da se podesava po visini.

 

Kakvi su Amati bubnjevi inace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine sam za rodjendan dobio daire (one koje se mogu udarati palicama) marke Meinl. Mislio sam, napokon imam neki deo seta koji je stvarno dobar, em zbog marke, em zbog dobre cene. Medjutim, sater'o mu materi, nisu trajale ni pola godine, a stvarno nisam udarao jako i koristio sam minimalno. Okrenuo sam drugu stranu koja je takodje pukla za rekordnih mesec dana. Toliko o Meinl dairama. pukeface.gif

 

Inace, ako nekog eventualno interesuje sta imam od "opreme" opisao sam detaljno na 1 ili 2 strani. Mrzi me ponovo.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meinl dobra marka??!? Boze, ja to ni ne dodirujem...

 

ok, necu onda pisati sta imam od opreme, cisto da neko ne protumaci lose, onda cu napisati sta bi voleo da imam i na cemu radim i nadam se da cu u narednih 2 god uspeti da sklopim sve ovo, mada sam i sad veoma blizu toga, narocito sto se tice cinela. OK, moj set in a future ce izgledati ovako:

 

drvo:

 

TAMA, Starclassic Mapple

bass bubanj : 24/18"

tom tomovi: 10/9, 12/10, 14/12, 16/16" (precnik/dubina)

dobos: 14/6,5 metalni

 

heads:

REMO - odozgo Ambassador Weatherking Coated, odozdo Clear Ambassador

 

pedala:

TAMA Iron Cobra HP900PTW, Power Glide Twin

 

stolica:

TAMA Ergo-Rider HT741

 

cinele - sve Zildjian:

 

splash: A Custom 8", Avedis 10", A Custom 12"

crash: A Custom 18", Z Custom medium 18", Avedis Medium 18"

ride: Z Custom Power Ride Extra Heavy 22"

china: Oriental Trash 20", A Custom 20"

hi-hats: A Custom Mastersound Hi Hat 14"

 

naravno, torbe za sve komponente koje vec imam, hard 'n' softa cases za cinele koje takodje imam, koferi za stalke koje cu da kupim - valjda...

 

eto, toliko

pozz

 

 

pivopije.gif

 

PS Uskoro cu da prodajem Ride SABIAN B8Pro 20" - medium, pa ako je neko zainteresovan moze da se javi - cinela je ko nova skroz, super ocuvana, cena 100 jevreja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoooooo,sad sam na netu nasla savet da je super vezbati bas pedalu bosom nogom.......tj.skinuti cipele i carape......bljak....sad kontam zasto studio onoliko smrdi kad pre mene probu ima onaj metal band........ pivopije.gif

Stvar navike. Sviranje bez cipela ima svojih prednosti, mnogo bolje osecas pedalu i tako to, ali gubis na snazi i odsecnosti udarca, a i mozes da povredis stopalo, posto ima puno pokretnih metalnih delova u okolini icon_wink.gif

Skidati i carape ne pravi neku veliku razliku u osecaju, koliko sam primetio, ali zato se, bar meni, noga znoji u dodiru sa pedalom koja onda postaje jako klizava i tako dalje.

 

A to sto studio smrdi nije do nogu, nego do netusiranja icon_smile.gif

 

Meinl nisam svirao i nisam imao nikakvog kontakta s njima, ali znam da ih puno dobrih bubnjara svira, a to valja nije bez ikakvog razloga. Dalje od toga ne ulazim u pricu o njima icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam nisu samo metalci...studio UVEK smrdi.........i to uzasno........

 

 

I onda mi dodje onaj lik koji radi u studiju i upali klimu i pita "Jel vam treba jos nesto?' .

Pitala ja "Imas neki osvezivac vazduha?" a on se pocepao od smejanja,rekao:

"Ti nisi normalna Majo" i izasao,a ja mrtva ozbiljna.

 

Sledeci put na probu nosim i osvezivac vazduha i neko sredstvo sa dezinfikaciju,jer sad kad si rekao da se stopala znoje............bljak......ja stavljam moje starke na to................ icon_smile.gif

 

E sad zvucim kao pravo zensko icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosla sam do zakljucka da u skorije vreme nema teorije da kupim sebi set (roditelji bi izbacili i mene i set iz kuce,a nemam ni kinte za nesto sto valja),tako da sam smislila nesto genijalno:

 

Uzecu padove. icon_cool.gif

 

Neko od vas je postovao sliku padova na predhodnim stranama.......pa molim ponosnog vlasnika da mi da neke imformacije (jel uopste korisno,velicina,dobijaju li se i pedale ili samo ona guma,cena....).

 

Hvala icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...