Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Guest tsepesh

Ima li neki bubnjar ovde, da moze i hoce da svira u Children of Bodom tribute bendu. Mi imamo 11 stvari izvezbanih, treba nam jos samo bubnjar.

 

Kontakt tel: 064/238-28-77 -Djura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis onih malih burzuja i njihovih bubnjeva... icon_wink.gif

Ostale nisam ni gledao, a i kudikamo sam oguglao gledajuci slicne na drugim sajtovima, ali generalno je rec o ljudima koji su zaradili sami svoje bubnjeve, ovaj mali je bas ekstrem. Ali i dalje svi nerviraju, narocito kad vidis da neko nije Amer kako bi se ocekivalo, vec recimo Grk icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neki bubnjar ovde, da moze i hoce da svira u Children of Bodom tribute bendu. Mi imamo 11 stvari izvezbanih, treba nam jos samo bubnjar.

 

Kontakt tel: 064/238-28-77 -Djura

Morello, evo ti prilike. Znam da si se zalio kako ne sviras u bendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da, kupio sam Vic Firth Billy Cobham Signature palice za probu. Dosue, ne zato sto mi je bilo bas do eksperimentisanja, vec zato sto u Lyra Style nikako da stigne pre koji mesec najavljena nova posiljka Regal Tip palica, a poslednji par 5B koji su imali sam kupio pre jedno mesec dana; uz to, i Maric i Mitros imaju samo 5A u verziji sa najlonskim vrhom, a nisu mi se kupovale standardne Vic Firth 5B sa drvenim.

 

user posted image

 

Malo, prakticno neprimetno, su deblje nego standarne (Regal Tip) 5B, uz dosta krace i deblje "rame", dakle teziste pomereno dosta ka vrhu. Uz to, ako se koristi "finger groove", hvat je pomeren unazad, tako da to dodatno utice na osecaj u ruci. Uz malo navikavanja, moze da se svira na padu, podsticu na trud da se stvarno pravilno svira da bi se maksimalno iskoristio odskok palice.

Mislim da ih necu ponovo kupovati, ali ne znam dok ne budem par puta svirao na bubnjevima. Kontam da ce, ako nista, izvlaciti mnogo veci zvuk nego dosadasnje palice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tsepesh

Nama bas ocajnicki treba bubnjar.

Ako niko odavde ne zeli, poznaje li bar nekog ko bi mogao, ima li neki broj? Zaista bi smo vam bili zahvalni.

 

Morello, ne mozes ili ne zelis da sviras Bodome?

 

BTW, cisto za informaciju, stvari koje sviramo:

 

1. Lake Bodom

2. Silent Night, Bodom Night

3. Hatebreeder

4. Towards Dead End

5. Children of Bodom

6. Downfall

7. Bodom After Midnight

8. Everytime I Die

9. Mask of Sanity

10. Hate Me!

11. Kissing the Shadows

Edited by tsepesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema. Nisam probao, pricam na osnovu tudjih iskustava:

 

Prvo, balans - teziste je blize vrhu, moze se porediti, kazu, sa obicnom palicom okrenutom naopako. To nekom odgovara, nekom ne, zavisi od tehnike koju koristis. Glavni efekat je gubitak dinamike, udarci su ujednacenije snage, tesko se rade "ghost notes" i slicno.

Drugo, vibracije - kao ima neki sistem uklanjanja vibracija. Opet se nekima svidja, neki kazu da im je samo vibracije prenosio iz palice u zglob. I opet, zavisi od tehnike sviranja.

Trece, koriscenje obruca - posto su palice od aluminijuma prekrivenog gumom, zvuk bilo rimshot-a, bilo cross stick-a se vrlo razlikuje od drvene ili karbonske palice, tako da su po tom pitanju prakticno neupotrebljive.

Cetvrto, vrhovi - najlonski su, tako da bi bolje bilo da ti se njihov zvuk dopada icon_wink.gif

Peto, trajnost - mada su palice same teorijski vrlo dugotrajne (i to je pitanje, ima ljudi koji su slomili po nekoliko u prilicno kratkom vremenskom periodu), gumene navlake se trose i treba ih menjati. To, niti je jednostavan proces, niti su navlake jeftine i lako nabavljive kod nas, a, ako se svira sa istrosenim navlakama, rizikujes da unistis cinele.

 

Neki moj zakljucak je da su same palice generalno korisne za odredjene vrste muzike, gde dinamika nije previse vazna i gde neces dolaziti u situaciju da treba da sviras cross stick. Ali, posto treba nabavljati navlake redovno, jednostavno nisu prakticne za upotrebu kod nas. Sve u svemu, preskupe a nedovoljno prakticne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...